Skocz do zawartości

FM 2011 - Treningi


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy zauważono większy przyrost umiejętności po stosowaniu jakiegoś reżimu treningowego z internetu ? Czy stosując treningi domyślne mogę się spodziewać takiego samego wzrostu umiejętności?

 

Ja korzystam z kalkulatora autorstwa Pompey Dana z jakiegoś brytyjskiego forum. Efekty są zdumiewające, natomiast minus jest taki, że reżim trzeba przygotowywać dla każdego zawodnika ręcznie z osobna. Poświęciłem na to około 3 godzin, ale efekty przerosły moje oczekiwania. Napastnicy zaczęli strzelać bramki, młodym staty idą w górę jak należy. Czego oczekiwać więcej ? ; D

 

Zdrawiam.

 

Również korzystałem z kalkulatora Pompeya Dana w wersji 4.0, jednakże denerwowało mnie w nim to,że występowało w zespole sporo kontuzji. Do tego ostatnio zdecydowałem się przeprowadzić test, ustawiłem pięciu zawodnikom treningu na podstawie wspomnianego kalkulatora oraz na drugim save ci sami zawodnicy mieli przypisane treningi domyślne z FM-a, rezultaty były zaskakujące,gdyż dużo większy wzrost zamatowano na treningu domyślnym :)

Odnośnik do komentarza

Czy za pomocą tego kalkulatora np. prowadząc Wisłę mogę mieć pewność, że atrybuty wyskoczą do góry?

 

To zależy również od tego jakich masz trenerów i bazę treningową. Ja grając na początku kariery Lechem wyhodowałem przy jego pomocy parę talentów, po które zgłaszały się najlepsze kluby Europy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Tylko ten kalkulator Pompey Dan'a jest pod 10. Czy w 11 zaszły jakieś znaczne zmiany w treningu, że w niektórych przypadkach się nie sprawdza? Myślę nad skorzystaniem z tego w Tottenhamie ale duża liczba kontuzji w moim klubie i opinia messinho trochę odstrasza od używania indywidualnego treningu dla każdego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A jaki to jest trening dla zawodnika, który nie gra w wyjściowym składzie ? Bawisz się w takie pierdoły jak rozdzielanie treningów dla zawodników z pierwszej 11 i tych co nie grają ? Przecież lepiej jest jak wszyscy trenują tak samo. Dla mnie żadnych pozytywów z tego nie ma. Tak samo jak robienie jakiegoś treningu przedsezonowego (większa siła i aerobik, kilka sparingów, potem trening taktyczny).

 

A ten trening jest dla wszystkich (amatorów, seniorów, juniorów)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam czy ktoś przetłumaczy mi to :

Goalkeeper

 

Central Defender

- Ball playing

- Stopper

- Cover

 

Fullback

 

Wingback

 

Defensive Midfielder

-Deeplying Playmaker

-Anchorman

 

Central Midfielder

- Box to Box

- Ball Winning

 

Attacking Midfielder

- Advanced Playmaker

 

Winger

- Winger Attack

- Inside Forward

 

Striker

- Poacher

- Adv Forward

- Deep Lying

- Complete

- Target Man

Odnośnik do komentarza

Goalkeeper Bramkarz

 

środ. obrońca

- obrońca grający piłką

- stoper

- zabezpieczenie

 

boczny obrońca

 

boczny wysunięty obrońca

 

def. pomocnik

- cofnięty rozgrywający

- rygiel

 

środ. pomocnik

- długodystansowiec

- odbierający piłkę

 

of. pomocnik

- wysunięty rozgrywający

 

skrzydłowy

- skrzydłowy/boczny pomocnik

- schodzący napastnik

 

napastnik

- lis pola karnego

- środkowy napastnik

- cofnięty napastnik

- kompletny

- odgrywający

Odnośnik do komentarza

Spotkałem się z opinią, że jest to najlepszy trening do FMa: http://www.fm-base.co.uk/forum/downloads.php?do=file&id=3445

Czy faktycznie lepiej stosować go niż ten domyślny?

 

+ mam pytanie odnośnie sezonu przygotowawczego. Gram Wisłą Kraków i szczerze mówiąc zaliczyłem nią już kilka podejść do gry (to mój pierwszy FM). Za pierwszym razem gracze byli przemęczeni, przy następnej próbie niegotowi do sezonu, przy ostatniej było już totalnie beznadziejnie. Jak rozplanować obciążenia i ilość sparingów w połączeniu z meczami eliminacyjnymi żeby nie było fatalnie? Co jaki okres czasu (orientacyjnie) grać sparingi i jak kombinować z obciążeniami?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie, o ile wam średnio podnoszą się umiejętności piłkarzy w skali roku? Chodzi mi o te punkty umiejętności w skali 0-200 które można podejrzeć choćby w Genie scout? Grając Wisłą Kraków na treningach defaultowych po roku Małeckiemu przybyło 4pkt, Meliksonowi 2, wypożyczonemu Alberto Bueno aż 6. Domyslam się że duże znaczenie ma tu baza treningowa, kontuzje, wiek, potencjał, Chodzi mi o to czy to normalne tak śrenio te 5 pkt na sezon, cięzko wtedy moim zdaniem dużym talentom co mają po 120 na początku gry a potencjał 180 dojść do max. Potrzebowali by na to 12 lat licząc po te 5 pkt? to normalne?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...