Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A ja gram Realem formacją 3-6-1 i każdemu strzelałem duża ilość bramek, ale od pewnego momentu (zaznaczę, że mam ustawionę na swobodę taktyczną i szukaj gry), gdy C. Ronaldo, Casilias, Higuain i Kaka zaczeli się ode mnie domagać ściślejszej dyscypliny( a ja nie wiem o co chodzi, o tą dyscypline na boisku, czy np. kare za kartki??). Casilias, Kaka i Higuain odpuścili po rozmowie, a ten Ronaldo nie chcę ze mną nawet rozmawiać, i tak mi rozbił zespół, każdemu morale poszły w dół, że teraz prawie każdy mecz na remis, nie ważne jaką taktyką.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem niedawno tego Fma. Nad poprzednimi wersjami spędziłem pewnie setki godzin więc, wiem mniej więcej o co tu chodzi. Żeby było ciekawie wybrałem niezbyt mocną ekipę, bo Zaragozę z ligi hiszpańskiej. I tu spore zdziwienie. Z Deportivo 2:4 wyjazd, Malaga 0:5 u siebie. Po ciężkiej porażce z Racingiem na wyjeździe nie wiedziałem już kompletnie o co cho. Odpaliłem sejwa żeby potestować na tym meczu jakieś inne ustawienia. No i po 15 próbach jestem w ciężkim szoku. Nawet remisu nie jestem w stanie ugrać. Rozumiem, że zawodnicy muszą się przyzwyczaić do taktyki czasem i takie tam. Ale druga sprawa, co wyprawiają przeciwnicy. Mając nawet niektórych piłkarzy teoretycznie słabszych walą bramy po różnych kombinacyjnych akcjach, po kontratakach, kosmiczne strzały z dystansu, wolne, o bramkach z rożnych nie wspomnę... Z kolei co robią moi np napastnicy...Nie wiem co o tym myśleć już. Żeby na 15 meczów moja ekipa potrafiła zdobyć 3 bramki to nawet przypadkiem 4-ligowiec by osiągnął.Grał ktoś słabszymi ekipami w tej lidze może?Jest w ogóle sens takiego grania czy zostaje Real, Barca?

Odnośnik do komentarza

Jak ustawić linie obrony jeśli gram taktyką - standardowa, zrównoważony, bez spalonych ,strefą, linię obrony mam cofniętą. Chodzi mi ogólnie o gre w obronie ponieważ mimo ze przeciwnik oddaje w meczy ok 5 strzałów strzela 1 albo 2 bramki przez co przegrywam( mimo ze ja oddaje ok 10-15 strzałów).

Odnośnik do komentarza

Bedejot moim zdaniem to nie wina obrony lecz skuteczności napastników. Zobacz oceny pomeczowe i dowiesz się który z obrońców gra fatalnie i kup w jego miejsce innego zawodnika. Ja tak robię i jestem Zagłębiem w LM. Możesz też poszperać w ustawieniach zawodnika musisz nacisnąć w taktyce na np. środkowego obrońcę i tam mu pozmieniać.

Odnośnik do komentarza

Być może to też jest przyczyna ale gram Legią więc na obronie mam Choto i Astiza więc trudno o dużo lepszych obranców jak na polskie warunki , a co do ataku to kupiłem Dawida Nowaka więć też chyba nie tu problem leży. Głowny problemem jest to ze przeciwnik ma 1-2 sytuacje i strzela bramkę( często sie zdarza ze jest to jego 1-sza akcja),ogólnie taktyka wygląda dobrze, patrząc na statystyki, natomiast wyniki są fatalne , ale wydaje mi sie ze wystarczy tu zmiana 1 max 2 suwaków i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza

Być może to też jest przyczyna ale gram Legią więc na obronie mam Choto i Astiza więc trudno o dużo lepszych obranców jak na polskie warunki , a co do ataku to kupiłem Dawida Nowaka więć też chyba nie tu problem leży. Głowny problemem jest to ze przeciwnik ma 1-2 sytuacje i strzela bramkę( często sie zdarza ze jest to jego 1-sza akcja),ogólnie taktyka wygląda dobrze, patrząc na statystyki, natomiast wyniki są fatalne , ale wydaje mi sie ze wystarczy tu zmiana 1 max 2 suwaków i bedzie ok.

Ja bym przed meczem ze słabszymi, a grając Legia 3/4 ligi pewnie jest ta słabsza dawał rozmowe przedmeczową na 'oczekuje zwycięstwa'.

Zauważyłem jeszcze że kiedyś we wcześniejszych FM-ach było tak że obrońcom i def pomocnikowi dawało się mocno w lewo nastawienie, teraz jest ustawiając je gdzieś na środku znacznie mniej goli wpada.

Odnośnik do komentarza

ustawienie polega na 4 obroncach 2 pomocnikach defensywnych 2 skrzydłowych 1 ofensywnym pomocnikiem i szpicą .taką taktyką chciałbym grać w okaesie ale nie wiem jak poustawiac te opcje np. pressing jaki ma być? czy jakie dośrodkowania?

 

To ustawiasz według własnych upodobań. Musisz patrzeć na atrybuty graczy i czy sobie poradzą.

Odnośnik do komentarza

Być może to też jest przyczyna ale gram Legią więc na obronie mam Choto i Astiza więc trudno o dużo lepszych obranców jak na polskie warunki , a co do ataku to kupiłem Dawida Nowaka więć też chyba nie tu problem leży. Głowny problemem jest to ze przeciwnik ma 1-2 sytuacje i strzela bramkę( często sie zdarza ze jest to jego 1-sza akcja),ogólnie taktyka wygląda dobrze, patrząc na statystyki, natomiast wyniki są fatalne , ale wydaje mi sie ze wystarczy tu zmiana 1 max 2 suwaków i bedzie ok.

Ja bym przed meczem ze słabszymi, a grając Legia 3/4 ligi pewnie jest ta słabsza dawał rozmowe przedmeczową na 'oczekuje zwycięstwa'.

Zauważyłem jeszcze że kiedyś we wcześniejszych FM-ach było tak że obrońcom i def pomocnikowi dawało się mocno w lewo nastawienie, teraz jest ustawiając je gdzieś na środku znacznie mniej goli wpada.

 

Zmieniłem całowicie taktyke i okazało się że to był lek na całe zło, zacząłem kariere od nowa z nowa całowicie taktyką i idzie mi teraz bardzo dobrze, więc moim zdaniem wychodzi a to że jeśli ktoś ma problemy z grą (w sensie gra słabo) to na 90 % jest to wina taktyki:)

Odnośnik do komentarza

Panowie mam problem. Gram Legia, mecze u siebie mam bardzo ladne - wyniki pozytywne.

Mecze na wyjezdzie to zazwyczaj przegrane. U siebie gram szeroko, szybko, 4-4-2. Jak powinien wygladac styl na wyjezdzie, by poprawic gre?

Aa i mam pytanie odnosnie odgrywajacego, jakie najlepsze parametry powinien miec taki osobnik? czy jest nim zawsze jeden z napastnikow?

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz, przy okazji mam jeszcze 2.

 

1.Gralem dzisiaj mecz u siebie z Gornikiem Z. Sugerowano mi ze Gornik nie potrafi grac z wasko ustawionymi zespolami, wolnym rozegraniem - ustawilem tak zespol jednak przegralem. Czy warto brac te uwagi na powaznie ?

2. Jak wplynac na napastnika, ktory jest bez formy, malo bramek strzela i ma niskie morale - mimo parametru wykanczania akci 17 i strzelaniu goli na poczatku sezonu..?

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Dodaje chyba najlepszą z moich taktyk dla Lecha Poznań. Tą taktką praktycznie od 3 sezonu wygrywam rok za rokiem mistrza, Puchar Polski i Superpuchar. W dodatku awansowałem do LM. W grupie zajałem 3 msc. Ale po walce do samego konca o drugie miejsce z Barceloną. Po zajeciu 3 msc w LM dostalem sie do fazy Pucharowej w LE i tam przeszedlem Espanyol i zatrzymalem sie na Chelsea (Późniejszym zwycięzcą LE) U siebie pokonalem Chelsea 1-0. A tam przez podyktowany karny z kapelusza przegralem 3-1 i odpadlem :( Pozatym w sezonach mistrzowskich pkt oscyluje na poziomie ok 80 na mozliwych 90pkt. Zdobywam ok 75 bramek tracac tylko 10. Wygrywam prawie z wszystkimi. Mialem serie 39 spotkań bez porazki w lidze. Mozna powiedziec ze na tej taktyce w lidze jestem nie osiągalny dla innych.

 

 

Oto ona:

http://www37.zippyshare.com/v/992585/file.html

 

Jeżeli ktos zapoda mi skrót klawiszoy jak zrobic screeny. To podeśle.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz, przy okazji mam jeszcze 2.

 

1.Gralem dzisiaj mecz u siebie z Gornikiem Z. Sugerowano mi ze Gornik nie potrafi grac z wasko ustawionymi zespolami, wolnym rozegraniem - ustawilem tak zespol jednak przegralem. Czy warto brac te uwagi na powaznie ?

2. Jak wplynac na napastnika, ktory jest bez formy, malo bramek strzela i ma niskie morale - mimo parametru wykanczania akci 17 i strzelaniu goli na poczatku sezonu..?

1. Nawet nie zaglądam w tą załadkę, i gram jedną taktyką zarówno u siebie jak i na wyjeździe...

2. Odstawić od składu, jeśli ma słabe oceny to kara finansowa,

Odnośnik do komentarza

Prawdą jest, że taktyka zminimalizować lub wyeliminować potencjału zespołu. Jego kluczowe, aby znaleźć

odpowiedniej formacji zespołu. Jej również bardzo ważne, aby dać graczom role

accordings do potrzeb meczu. Wszystkie te powinny być oparte na cechach i sytuacji, że drużyna ma. atrybuty fizyczne, umysłowe i techniczne muszą bardzo ostrożny jeśli chodzi o test ustawić taktykę.

 

Cieszyć się

 

Mój Taktyki

 

 

spain1.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...