Skocz do zawartości

Polska Liga Update


Lucasinho

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Proponuje najpierw zająć się grywalnością tego dodatku bo na ta chwile to jest żenująca niedorupka. Tzn. żeby był on kompatybilny z innymi plikami dodającymi inne ligi. To powinien być w tej chwili priorytet bo sam w sobie update jest super. FM daje nam teraz nowa możliwość grania i śledzenia każdej ligi świata natomiast ten dodatek to ogranicza. Ja i wiele osób co maja dobry sprzęt, nie wyobrażam sobie gry bez takich lig jak cypryjska (gdzie gra dużo Polaków i zespoły grają w europejskich pucharach) , litewska, bośniacka itp. Gram ze wszystkimi włączonymi ligami europy żeby urealnić rozgrywkę i dlatego nie korzystam z tego znakomitego dodatku tylko dużo gorszego z grywana tylko II liga. Dziwie się ze w zeszłym roku twórcą dodatku udało się stworzyć go tak, ze wszystko działało idealnie z innymi plikami. Jak zaczynaliście prace to nie testowaliście tego i nie zważyliście ze koliduje z innymi plikami? W tym roku zaliczyliście panowie poważna wpadkę, która powoduje ze wiele osób nie gra na tym dodatku. Jeśli problemem są ID rozgrywek i zespołów to przypisujcie im takie ID żeby nie kolidowały z ligami europy przynajmniej dostępnymi na CM Revolution. Być może trzeba by było jeszcze raz ten dodatek stworzyć od początku w każdym razie proszę was żebyście nie tworzyli dodatkowych lig tylko ,zajęli się tym niezwykle ważnym aspektem. Mam nadzieje ze niedługo to poprawicie i ze będziemy mogli pograć sobie na tym dodatku z włączonymi innymi ligami

Odnośnik do komentarza

Proponuje najpierw zająć się grywalnością tego dodatku bo na ta chwile to jest żenująca niedorupka. Tzn. żeby był on kompatybilny z innymi plikami dodającymi inne ligi. To powinien być w tej chwili priorytet bo sam w sobie update jest super. FM daje nam teraz nowa możliwość grania i śledzenia każdej ligi świata natomiast ten dodatek to ogranicza. Ja i wiele osób co maja dobry sprzęt, nie wyobrażam sobie gry bez takich lig jak cypryjska (gdzie gra dużo Polaków i zespoły grają w europejskich pucharach) , litewska, bośniacka itp. Gram ze wszystkimi włączonymi ligami europy żeby urealnić rozgrywkę i dlatego nie korzystam z tego znakomitego dodatku tylko dużo gorszego z grywana tylko II liga. Dziwie się ze w zeszłym roku twórcą dodatku udało się stworzyć go tak, ze wszystko działało idealnie z innymi plikami. Jak zaczynaliście prace to nie testowaliście tego i nie zważyliście ze koliduje z innymi plikami? W tym roku zaliczyliście panowie poważna wpadkę, która powoduje ze wiele osób nie gra na tym dodatku. Jeśli problemem są ID rozgrywek i zespołów to przypisujcie im takie ID żeby nie kolidowały z ligami europy przynajmniej dostępnymi na CM Revolution. Być może trzeba by było jeszcze raz ten dodatek stworzyć od początku w każdym razie proszę was żebyście nie tworzyli dodatkowych lig tylko ,zajęli się tym niezwykle ważnym aspektem. Mam nadzieje ze niedługo to poprawicie i ze będziemy mogli pograć sobie na tym dodatku z włączonymi innymi ligami

 

 

To nie takie proste. O ile mnie pamięć nie myli, ID są nadawane automatycznie przez edytor, to raz. Po drugie - problem niekompatybilności pojawił się przy patchu 10.2 w wielu innych dodatkach, tworzonych na bazie 10.1. Moim zdaniem, wina leży nie po stronie zespołu PLU, a raczej jakichś zmian w samej oryginalnej bazie gry. Takiego dodatku nie robi się w jeden dzień i w czasie jego przygotowywania pojawiły się nowe uaktualnienia bazy w patchach. Które NIE MOGŁY być uwzględnione przy robieniu PLU. Nie wiem też, czy tego konfliktu da się jakoś uniknąć w przyszłości...

Odnośnik do komentarza

Poza tym jak już wiele razy mówiłem czy pisałem, gdybyśmy tylko wiedzieli jak to naprawić to bysmy to zrobili, ale na tę chwilę naprawę nie mam zielonego pojęcia jak to naprawić. Bo zaczynac wszystkiego od nowa po wyjściu patcha 11.3 mi się nie chce, bo chciałbym wszystkim przypomnieć że te wszystkie dodatki robimy ZA DARMO i jedyną nagrodą dla nas jest satysfakcja graczy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Poza tym jak już wiele razy mówiłem czy pisałem, gdybyśmy tylko wiedzieli jak to naprawić to bysmy to zrobili, ale na tę chwilę naprawę nie mam zielonego pojęcia jak to naprawić. Bo zaczynac wszystkiego od nowa po wyjściu patcha 11.3 mi się nie chce, bo chciałbym wszystkim przypomnieć że te wszystkie dodatki robimy ZA DARMO i jedyną nagrodą dla nas jest satysfakcja graczy.

 

Mam coś, co chcę przetestować. Wygląda na to, że w pewnych okolicznościach jest to do obejścia. A mianowicie:

- po roku padł mi save.

- przed rozpoczęciem nowej gry chciałem poprawić detale odnośnie frekwencji w poprawianych przeze mnie zespołach ME Widzewa i Lechii

- poprawki zapisałem pod wersją 11.2.1.

- zaraz potem pościągałem kilka nowych dodatków ligowych, tych najnowszych, robionych pod 11.2.1

- wszystkie działały równolegle z PLU

 

Niestety nie udało mi się tego powtórzyć, jak na razie...

Odnośnik do komentarza

Czy jeśli zacznę grę na Polskiej Lidze Update, to mogę jednocześnie bez problemu załadować update po tym okienku? Bo zrobiłem mały test, że załadowałem i to, i to, i na starcie wyglądało w porządku - były zarówno niższe ligi, jak i uzupełnione składy z wyższych. I tu rodzi się pytanie, czy to z pozoru wygląda ok, a potem będzie się gryźć, czy można jednak spokojnie grać?

Odnośnik do komentarza

OK. Przeprowadziłem ponowny test. Oto wyniki:

 

1. Da się uruchomić PLU z prawie wszystkimi dodatkami z CMRev. Nie pójdą (póki co) - niższe ligi angielskie, Ghana, Gujana, WKS i 2 najwyższe ligi Maroka. Cypr wymaga drobnej korekty z ilością zespołów nieligowych w pucharze.

 

2. Wymaganie: uruchomić nową grę zaraz po dokonaniu choćby 1 minimalnej zmiany w bazie danych za pomocą edytora z patcha 11.2

 

3. Nie daję gwarancji, że będzie potem działać bezproblemowo. Testy na 246 ligach ze 115 krajów trochę potrwają :P Ale uruchomić się da.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Naszła mnie taka refleksja podczas gry na dodatku PLU - gdy zaczynałem w 3 lidze, pozbywałem się niektórych graczy którzy nie mieścili się u mnie nawet na ławce rezerwowych. Taki oto zawodnik często odchodził do klubu z drugiego końca Polski, co w warunkach niższych lig zdarza się raczej wyjątkowo rzadko. Prędzej zawodnik taki trafia do innego klubu z regionu lub w najgorszym wypadku kończy karierę.

 

Zdaję sobie sprawę, że to sama gra nie przewiduje czegoś takiego i nie da się z tym nic zrobić, jednak nie zmienia to faktu że w takim wypadku brakuje trochę realizmu.

Odnośnik do komentarza

Wątpię. Nie mam za bardzo czasu, a nawet jak znajduję wolną chwilę to wolę ją spędzać milej niż grzebiąc w edytorze, a z tego co wiem reszta zespołu też nie ma czasu. Może kiedyś, ale nie wiem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...