Skocz do zawartości

Do Boju Panowie,Do Boju...


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2010, wersja 10.3.0

Dodatkowe pliki: 10.3

Wybrane ligi: Turcja,Węgry,Ukraina

Dodatkowi piłkarze: Wszyscy piłkarze(Turcja)

Zespół: Reprezentacja Turcji

 

 

 

A więc tak zaczyna się moja przygoda z międzynarodową piłką. Od Turków. Od perspektywicznej, acz stosunkowo mocnej reprezentacji. Beznadziejna sytuacja w grupie, kilku połamanych zawodników. Trzeba wziąć dupę w troki, i zebrać tych zdezorganizowanych pijaków. Z samego początku rzuciłem okiem na skład, po czym na listę krajową. I martwi mnie jedno. Jak to jest, że z Niemcami chleją- a łamliwi jak panienki? Mehmet Topal, Mevlut Erdinc, Semih Senturk. Na dłuższą chwilę wykluczeni z gry. To niedobrze, bo w dużej mierze polegałem na Semih'u. Trzeba ich jakoś zebrać, zmotywować. W grupie, Hiszpanii nie dogonimy. Ale jeśli rozpieprzymy wszystkich wkoło, to przebijemy Bośniaków. I dostaniemy się do baraży. Bo jak, MŚ bez Turcji?! Panowie...

 

Sytuacja w Grupie E:

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Hiszpania | | 6 | 6 | 0 | 0 | 13 | 2 | +11 | 18 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Bośnia | | 6 | 4 | 0 | 2 | 18 | 7 | +11 | 12 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Turcja | | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 5 | +1 | 8 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Belgia | | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 | 11 | -1 | 7 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Estonia | | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 15 | -10 | 5 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Armenia | | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 15 | -12 | 1 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

I powiedzcie mi, co ja mam z nimi zrobić? Zupełnie rozluźnieni, grają jak gdyby nigdy nic. A tu trzeba spiąć tyłki. Belgia goni, Bośniacy chcą spieprzać, byle awansować. A przed nami 4 mecze. Wśród rywali... nie będzie tylko Hiszpanów! Więc musimy je wygrać. Wszystkie. I to jak najwyżej. A ja muszę pomieszać w kadrze. Poważnie, bo to co się tutaj dzieje to Sodoma i Gomora!.

 

 

 

Jestem coraz bardziej wkur***ny. Co chwilę dowiaduje się o nowej i nowszej kontuzji. Teraz Servet Cetin na dwa tygodnie pojechał do szpitala. Opanujcie się ludzie, co wy robicie?! Paru ludzi, z powodu kontuzji już straciło grę w reprezentacji. Marco Aurelio, popularny Brito, z powodu urazu więzadeł krzyżowych- sezon ma z głowy. Ibrahim Toraman ma pękniętą jakąś kość w stopie. 3 miesiące w plecy, spora strata. Całe szczęście, za około 6 tygodni wraca Semih Senturk. Ale muszę powołać coś świeżego, bo ci się zasiedzieli...

 

 

 

 

Selcuk Inan, dobrze znany defensywny pomocnik Trabzonsporu powołany do reprezentacji. W miejsce Brito, niech się cieszy, bo tak by długo jeszcze na szerokiej liście krajowej siedział. Również Deniz Naki, co to czuje się pół Niemcem, pół Turkiem. Dosyć niezły. Dostanie szanse u nas, Niemcy go nie dostaną!. Gorzej wygląda sprawa ze zmiennikiem Mehmeta Topala. Zerwany mięsień łydki, i 3 miesiący w plecy. Niech będzie, w jego miejsce powołam Emre Gungora. Zawodnik Galtasaray, ostatnio grywa nieźle. Oby nie zdupił szansy w reprezentacji.

 

 

 

Spory awans. Z 27 na 23 pozycję w rankingu. Wszyscy oczekują od nas baraży, bo Hiszpanów pobić się nie da... No i dobra nasza. Semih wrócił na trenningi, i jest w formie. Uff...

 

 

---------------------------------------------------------------------

Kolejna próba. Tym razem będzie udana. Pasuje wam w takiej formie ;)? Następne odcinki jutro.

Odnośnik do komentarza

Czas mija, a my czekamy. Na sparing z Ukrainą. Może to ich zmotywuje żeby ruszyć dupy. I próbuję ułożyć skład. Jest kilku pewniaków, ale wielu trzeba przetestować. A jedno 90 minut to mało. Ostra rywalizacja wytworzyła się na środku obrony. Pewniakiem jest oczywiście Servet Cetin, bez którego nie wyobrażam sobie reprezentacji. Ale obok niego też ktoś musi grać. Emre Asik i Sabri Sarioglu. Gdybym leciał po nazwiskach, oczywiście Sabri by grał. Ale ja tak nie robię. W pierwszej "11", na towarzyskim meczu, wybiegnie Asik. A reszta trenuje. Bo wiedzą, że musimy dać czadu. I z Ukrainą, jak i w grupie. Mus to mus...

 

 

 

Jakieś zaskoki co do powołań na mecz z Ukrainą? Brak. No dobra. Powrót dwóch legend tureckiej piłki. Nihat Kahveci i Emre Belozoglu. Powrócą, na sprawdzian z Ukrainą. A czy będą grali później? Obaj są w świetniej dyspozycji. Doświadczeni, może nakopią tym młodzikom do dupy. I wreszcie gra Turcji pójdzie do przodu!. Ale może przedstawię kogo powołałem:

 

Bramkarze:

Volkan Demirel

Rustu Recber

Sinan Bolat

 

Obrońcy:

Aykut Demir

Emre Asik

Gokhan Gonul

Gokhan Zan

Hakan Balta

Ibrahim Uzulmes

Sabri Sarioglu

Servet Cetin

 

Pomocnicy:

Arda Turan

Caner Erkin

Emre Belozoglu

Gokdeniz Karadeniz

Hamit Altintop

Mehmet Topuz

Nuri Sahin

Selcuk Inan

 

Napastnicy:

Fatih Tekke

Deniz Naki

Nihat Kahveci

Semih Senturk

Tuncay Sanli

 

 

Wiem,wiem. Skrytykujecie mnie, za powołanie starej gwardii. Ale póki co , tak trzeba. Póki co grają oni. Bo zasłużyli, co poniektórzy. A reszta albo mnie przekona, albo won z mojej reprezentacji!. A przed meczem pojawiają się nerwy. Wkońcu to mój debiut w z nimi. A póki co, nie układa się to kolorowo. No to do boju!

 

Mecz Towarzyski, Ukraina-Turcja. Kijów.

 

Ukraina 2:1 Turcja(52'Shevcenko, 75'Nazarenko,82' ERKIN)

 

Kur**!. Tyle mi przyszło do głowy,po fatalnej porażce z Ukrainą. Rażąca, naprawdę przerażająca nieskuteczność. Żałosne widowisko. Trzeba ich kopnąć w dupę, bo te 4 mecze przed nami to być albo nie być!. W sumie, tylko Tuncay, mimo, że rażąca nieskuteczny i strzelec bramki- Caner Erkin cokolwiek pokazali. ŻAŁOSNA gra, Ardy Turana. Kreowany na wielkiego lidera i gwiazdę, tutaj grał jak amator. Dwie sytuacja sam na sam- słupek i obok bramki. Brawo, kur**, brawo. Na czyjej głowie jest ta porażka? Całej drużyny. A jeśli mam wyróżnić- to tylko dwóch. Arda Turan za amatorkę w ofensywie , i tego przez którego straciliśmy 1 bramkę- Sabri Sarioglu. Frajerski błąd, piłka pod nogami Shev'y. Stracił jakiekolwiek zaufanie w moich oczach.

 

 

O ho. Zaczyna się. Uraz ścięgna Achillesa, i Gokhana Zana mamy z głowy. Na 3 miesiące. Czyli na mecze o być,albo nie być. Źle, niedobrze. Po fatalnej grze Sarioglu, jeszcze teraz straciłem Zana.. I gdzie ja teraz znajdę wartościowego zmiennika? No, znalazł się. Mój stary znajomy, fani Turcji też go znają. Egemen Korkmaz. Nie ma wątpliwości, że będzie grał lepiej niż Sabri. Do reprezentacji wraca- Mevlut Erdinc. Zastąpi bezbarwnego Fatiha Tekke.

Odnośnik do komentarza

Taaak. Porażka z Ukrainą zbytnio nie podbudowała chłopaków. Robię co mogę, staram się być dla nich miły. Przed nami 4 arcy ważne mecze. Estonia,Bośnia,Belgia i Armenia. Wszyscy są do ogrania. Najgorzej? Bośnia. Są przed nami, grubo przed nami w tabeli. I chcą spieprzać od nas byle dalej. A ja... Wiele sobie obiecuję po powrocie Erdinga. Aż na ławce posadziłem Senturka. I co mogę zrobić. Po prostu musimy walczyć. Po ostatnim treningu wziąłem ich na długą męską rozmowę. Bo to co się tutaj dzieje, wykracza poza wszelkie możliwe normy... W co ja się ku**a wpakowałem?

 

Powołani na mecze z Estonią i Bośnią:

 

Bramkarze:

Volkan Demirel

Rustu Recber

Sinan Bolat

 

Obrońcy:

Aykut Demir

Egemen Korkmaz

Emre Asik

Gokhan Gonul

Hakan Balta

Ibrahim Uzulmes

Sabri Sarioglu

Servet Cetin

 

Pomocnicy:

Arda Turan

Caner Erkin

Emre Belozoglu

Gokdeniz Karadeniz

Hamit Altintop

Mehmet Topuz

Nuri Sahin

Selcuk Inan

 

Napastnicy:

Fatih Tekke

Mevlut Erding

Nihat Kahveci

Semih Senturk

Tuncay Sanli

 

Jakiś zaskok? Znowu stara gwardia. Ostatecznie, Fatih Tekke powołany. Młody Deniz Naki, coś się pluł w moim kierunku. Nie toleruję tego. Kolejna sprawa- Sabri Sarioglu. Jest powołany, ale wątpie żeby cokolwiek zagrał. Mecz się zbliża, piłkarze trenują. A ja myślę. I rozmawiam z innymi, szukam porad i porady rozdaję. Do Boju Panowie, Do Boju...

 

Mecz Eliminacji Mistrzostw Świata, Grupa E. Turcja-Estonia. Stambuł

 

Turcja 3:0 Estonia (9' ALTINTOP, 24' GONUL, 26' TUNCAY)

 

Wreszcie mogę powiedzieć- coś tam do nich dociera! Wiem, że Estonia to słaby rywal, ale wygrana dodaje skrzydeł. Niesamowity mecz Hamita Altintopa. Gol zza pola karnego, bomba prosto w okienko. Brawo. W pełni zasłużona nota 9.0 . Kolejny fenomenalny mecz Tuncaya, który udowadnia aspirację do roli lidera drużyny. Ogólnie zagrali bardzo dobrze. Jedyne pretensje, są do słabego Fatiha Tekke. Arda Turan, mimo, że nieskuteczny- to dał jakoś tam radę. Mało czasu na reorganizację, i odpoczynek. Jedziemy do Bośni. Na najważniejszy mecz. Nie zawiedźcie mnie, proszę...

 

Mecz Eliminacji Mistrzostw Świata, Grupa E. Bośnia-Turcja. Koszewo

 

Bośnia 0:1 Turcja (41' ERDING(Karny)

 

O ja pierd***. Ale masakra. Karny w 41 minucie, i zmęczony Erding podchodzi do piłki- trafia. Euforia niesamowita. A potem obrona, i modlitwa. Bo po rozpoczęciu 1 połowy, to Bośniacy naciskali. Bardzo, ale to bardzo mocno. Topic, Dzeko i Pjanic- nie dawali żyć moim obrońcom, i niesamowitemu Volkanowi Demirelowi. Volkan był bohaterem spotkania, gdyby nie on- sądzę, że byłaby tu wysoka porażka. Dlatego nota 8.0 i tytuł zawodnika meczu, absolutnie mnie nie dziwi. W 62 minucie, czerwoną kartkę otrzymał Bośniak- Elvir Rahimic. To wyraźnie podcięło im skrzydła, a nas podbudowało. I wygraliśmy. Kto wie, czy ten mecz nie zadecydował- kto wejdzie do baraży. Świetnie chłopaki! Teraz mamy miesiąc przerwy, a potem mecze z Belgią i Armenią. Skoro ograliśmy Bośniaków, to to musimy wygrać. A wtedy baraże są nasze!

Odnośnik do komentarza

Atmosfera wyraźnie się rozluźniła. To zwycięstwo z Bośniakami wiele nam dało. Przede wszystkim- komfort psychiczny. Rozbiliśmy ich, da się. Teraz mamy miesiąc. Miesiąc treningów. Mobilizacji. Bo Belgia to ciekawy przeciwnik. Z jednej strony słabi, z drugiej potrafią zaskoczyć. Nie można ich lekceważyć. Nie lekceważymy też Armenii, choć tutaj akurat powinien być spacerek.

 

 

A to ciekawe. Po dwóch zwycięstwach, duży awans w rankingu Fifa. Z 24 na 18 miejsce! Pniemy się w górę. I rozcięta noga Altintopa. Ale na Belgię, raczej się wykuruje. Widać powolutku efekty mojej pracy. Z zdezorganizowanej kupy syfu , Reprezentacja Turcji zaczęła grać. Na poważnie. Powoli krystalizują się zawodnicy do kadry. Ci co są nie zawodzą. Ale wciąż obserwuję zdolną turecką młodzież. I tych kilku bardziej doświadczonych też. Jest dobrze, ale może być lepiej.

 

 

A tymczasem masakra. Volkan Demirel wypada na ostatnie dwa mecze eliminacyjne. Nadwyrężone więzadła kolanowe i nasz najlepszy bramkarz pauzuje 2 miesiące. Ja pierd***. Rustu Recber też dopiero dochodzi do siebie, po złamaniu nosa. Wygląda na to, że Sinan Bolat zadebiutuje między słupkami. Poradzi sobie. Oby. Hakan Arikan powołany do kadry w miejsce Volkana. I tak nie zagra. Damy sobie radę.

 

Mecz Eliminacji Mistrzostw Świata, Grupa E. Belgia-Turcja. Bruksela

 

Belgia 1:2 Turcja (22' TUNCAY , 80' Hazard , 82' SAHIN)

 

O żesz kur** mać. Takiego dreszczowca dawno nie było. Pewnie prowadziliśmy po golu Tuncaya a tu w 80 minucie taki klops, bramka Hazarda. Chłopcy jednak, ku mojemu zdziwieniu i zadowoleniu , zebrali dupę w troki- i po dobrym podaniu Nuri Sahin stał się bohaterem Turków. Fantastyczny mecz zanotował debiutant- Sinan Bolat. Po golu Sahina rozpoczęło się naprawdę bombardowanie naszej bramki. Cofnąłem cały team, byleby nie dać sobie wbić bramki. Sinan niczym Volkan Demirel, bronił wszystko. Rzucał się, wyciągał jak struna. Szacunek. Przełamanie Tuncaya. Po słabszych meczach, znowu był liderem na boisku. Brawo. Następny rywal- ostatnia Armenia. TO MUSIMY WYGRAĆ!

 

 

Nieee. Bohater spotkania z Belgią, Nuri Sahin odpada na mecz z Armenią. Ehhh... A na dodatek, my nie tylko musimy wygrać z Armenią. Bośnia musi przegrać ze swoim rywalem. A-wykonalne? Nie. Damy radę, bo jak nie- stracę posadę!

 

 

Mecz Eliminacji Mistrzostw Świata, Grupa E. Turcja-Armenia. Stambuł

 

Turcja 2:1 Armenia ( 4' TUNCAY, 39' Mkhitryan, 76'ALTINTOP)

 

Co mogę powiedzieć? Ci żałośni grajkowie, mają czelność nazywać się reprezentantami kraju? Wstyd,panowie, wstyd! No ale dobra, zostawię na nich troche suchego. Bo dzięki tym 3 punktom, MAMY BARAŻE. Hiszpania wygrała z Bośnią 1:0, i mamy 2 miejsce w grupie! Nieźle, nieźle. Ale Topuz jest zawieszony. A nas czeka arcy trudny baraż. Z... Serbią. Bośnia,Serbia... Kuźwa no, pecha mam? Musimy się zmobilizować. Damy z siebie wszystko. Cel numer 2 osiągnięty- baraże są. Czas na cel numer 1- Awans do MŚ!.

Odnośnik do komentarza

Zawodnicy wcale się nie ucieszyli, że to Serbia gra z nami w barażach. Bo, po ostatniej naszej grze- to Serbia jest zdecydowanym faworytem. A ja muszę zaryzykować z ustawieniem. Bo to jest do dupy. Musimy awansować, bo jeśli nie- stracę głowę. Bo rozczarowaliśmy. Mimo kompletu punktów, rozczarowaliśmy. Czas to zmienić. Ostatnio długo rozmawiałem z szefem Tureckiego Związku Piłki Nożnej. Długo i szczerze, ale bez agresji. Mamy awansować. Tu nie ważne w jakim stylu. Styl będzie się liczył na Mundialu. Mamy to wygrać. Bo jeśli nie, ja zostanę zwolniony,a ze mną połowa piłkarzy straci możliwość gry w reprezentacji. Mobilizacja. A przeraża mnie jedno. Zabraknie Volkana Demirela. Tego muru za plecami. Zabraknie. Przysparza mi to bólu głowy. Bolat i Rustu muszą sobie poradzić. A nie wiem kogo wybrać. Niesamowite doświadczenie, czy młody w formie? Zobaczymy...

 

 

 

Nie no,teraz to sobie jaja robicie. Rustu Recber= uraz pięty. I Sinan musi grać przeciwko Serbii... Wytrzyma takie ciśnienie? Dodatkowo bark zwichnął Nihat Kahveci- tak samo jak Selcuk Inan. Pół kadry mi się kruszy. A ja mam jeszcze wygrać z mocną Serbią... Nie jedzie też, nasz obronny filar- Hakan Balta. Coś czuję, że stracę tę pracę.

 

Powołania na baraże z Serbią:

 

Bramkarze:

Hakan Arikan

Rustu Recber

Sinan Bolat

 

Obrońcy:

Aykut Demir

Egemen Korkmaz

Emre Asik

Gokhan Gonul

Gokhan Zan

Hasan Aslantas

Ibrahim Ulunez

Servet Cetin

 

Pomocnicy:

Arda Turan

Ayan Akhman

Caner Erkin

Emre Belozoglu

Gokdeniz Karadeniz

Hamit Altintop

Mehmet Topuz(zawieszony na 1 mecz)

Ugur Boral

 

Napastnicy:

Fatik Tekke

Gohan Unal

Mevlut Erding

Semih Senturk

Tuncay Sanli

 

Biednie... I mało ciekawie. Bo naprawde, koncepcja składu mi się wypala. Zawieszenie Topuza i kontuzja Balty mi nie pomogły.

 

 

Baraż o miejsce na Mistrzostwach Świata. Turcja-Serbia. Stambuł

 

Turcja 2:0 Serbia (19' TURAN, 25' ERDING)

 

Nie mogę w to uwierzyć. Własna publiczność i chłopcy dali z siebie wszystko! Wielki szacunek. Presja na nich zadziałała, Serbowie nie wiedzieli co robią. Nie daliśmy im grać. Niesamowity mecz Mevluta który był dziś całą drużyną. Kolejny świetny występ, notuje Sinan Bolat, który zaczyna być naprawdę równorzędnym rywalem dla Demirela i Rustu. Brak mi słów, jestem zadowolony. Za 4 dni rewanż, jedziemy do Serbii. Obronić 2 bramkową przewagę... Zrobimy to !

 

Wyniki pozostałych spotkań barażowych:

Dania 0:1 Grecja

Słowacja 2:2 Rosja

Włochy 1:1 Szkocja

 

Sensacyjnie dosyć w barażach. Wypadliśmy najlepiej. Ale kolejny dołek. Jedziemy do Serbii. Bez Serveta Cetina. Najlepszy turecki obrońca, przekroczył liczbę żółtych kartek. Czyli do Serbii, jedziemy atakować. Bo bronić ,to mam tylko Sinana i średnią obronę. Damy radę.

 

 

Kur** ! Teraz,już nie mam kogo do składu wstawić. Aykut Demir naciągnął ścięgno kolanowe. Mówiłem- nie chlać tyle przed wyjazdem! W dupie to mają. A ja co? A ja musze grać rezerwami...

 

 

Rewanż. Baraż o miejsce na Mistrzostwach Świata. Serbia(0)-(2)Turcja. Belgrad

 

Serbia (2)2:2(4) Turcja ( 2' Milijas, 8'ERDING, 23'TOPUZ(Karny), 47'Ljaic)

 

Dokonaliśmy tego. Naprawdę tego dokonaliśmy. TURCJA JEDZIE NA MUNDIAL W RPA! Udało nam się to, mimo, że graliśmy bez połowy podstawowego składu. Głównym autorem tego awansu są... Mevlut Erding- strzelał gole w obu meczach, naprawdę w formie, i... SINAN BOLAT!. Gdyby nie dyspozcyja Sinana, mogłoby się to zakończyć pogromem. Wygrał 5(!!) pojedynków sam na sam z Nikolą Żigiciem. To wyczyn. Bronił dzisiaj niesamowicie. Jestem wniebowzięty. Awansowaliśmy, i zagramy na mundialu. Teraz, czas na przygotowania. Dla mnie, to chwila odpoczynku- a potem obserwacje, trenningi. Szykujemy się na Mundial!

 

Wyniki pozostałych spotkań barażowych:

Grecja (3) 2:2 (2) Dania

Rosja (3) 1:1 (3)Słowacja

Szkocja (2) 1:3 (4) Włochy

Odnośnik do komentarza

Grupy na Mundial, wylosowane. Przez chwile gacie miałem pełne. Ale w ostateczności... Grupę mamy całkiem wporządku... Oto grupy:

 

Grupa A

Anglia

Włochy

Chile

Tunezja

 

Grupa B

Brazylia

Turcja

Ghana

USA

 

Grupa C

Holandia

Szwecja

Algieria

Japonia

 

Grupa D

Hiszpania

Polska

Wybrzeże Kości Słoniowej

Australia

 

Grupa E

Francja

Irlandia

Kostaryka

Maroko

 

Grupa F

Niemcy

Rosja

Urugwaj

Bahrajn

 

Grupa G

Argentyna

Szwajcaria

Honduras

Korea Południowa

 

Grupa H

RPA

Grecja

Paragwaj

Arabia Saudyjska

 

 

Ehh... Mogło być gorzej... Ale też lepiej. Awans z 2 miejsca- to nasz cel. Bo Brazyliiraczej rady nie damy. Za to musimy zniszczyć Ghanę i USA... Trzeba się dobrze przygotować.

Odnośnik do komentarza

--->dxx ---> Nie nastawiam się;). Liczę, że moja praca z nimi przyniesie efekt. Poprostu wierzę,że damy rade ;).

 

 

Okres przygotowawczy. Póki co w planach mamy 2 sparingi. Ze słabymi rywalami,na rozegranie się. Wielu,wielu zawodników, zmęczonym po sezonie- otwierają się kontuzję. Ale powoli wszyscy się kurują i przygotowują. Na mundial, muszę powołać wszystkie nasze gwiazdy. Bo, zrobiliśmy coś z niczego. Z fatalnej sytuacji w grupie, awansowaliśmy po barażach do MŚ. I teraz mamy odpaść? Nie. Pokażemy duszą wojowników. Musimy coś zdziałać... Honduras i Azerbejżdżan, to nie są wymagający rywale. Ale przynajmniej chłopaki coś pograją. A tymczasem doszła do mnie makabryczna wiadomość. Nasz najlepszy snajper, Mevlut Erding nie pojedzie do RPA. Uszkodzone więzadła, i Mevlut ma po sezonie. Ponoć w coś zajeb** po pijaku. Ja w końcu paru wezmę i zaciulam. Bo trenują ok. Ale w hotelu chleją... Bez Mevluta tracimy za dużo na wartości. Tuncay i Senturk muszą mieć więc formę... Jeszcze Caner Erkin zerwał ścięgno pod kolanowe. Wróci tuż przed Mundialem. Zaczyna się...

 

 

Hamit Altintop złamał kość śródstopia. Jakieś jeszcze pozytywy mnie czekają ? Ale chyba wróci na mundial....

 

Kadra na mecz z Hondurasem:

 

Bramkarze:

Volkan Demirel

Rustu Recber

Sinan Bolat

 

Obrońcy:

Aykut Demir

Egemen Korkmaz

Sabri Sarioglu

Gokhan Gonul

Hakan Balta

Ibrahim Uzulmez

Servet Cetin

Omer Toprak

 

Pomocnicy:

Arda Turan

Ayan Akhman

Gokdeniz Karadeniz

Ugur Boral

Mehmet Topuz

Yildiray Basturk

Halil Altintop

 

Napastnicy:

Fatih Tekke

Gokhan Unal

Nihat Kahveci

Tuncay Sanli

Semih Senturk

 

Bieda,panie ,bieda... 3/4 Liderów połamanych. Ehh... Oby choć część wróciła na mundial. Bo do tej pory, najsilniejsza formacja- Pomoc- stała się... najsłabsza...

Odnośnik do komentarza

Dobra. Czas na egzotyczny Honduras. Niby mocni nie są, ale jestem na tyle osłabiony, że różnie może być. Ostatecznie Hamit Altintop gra, pomyliło mi się z kontuzją Halila. Może być ciekawie. Ale jako finaliści MŚ musimy to wygrać. Głosy wielu ekspertów mówią, że musimy się mocno przygotować do MŚ- bo USA i Ghana to wbrew pozorom naprawdę mocni i nieprzewidywalni rywale. Ciekawa wiadomość. Mimo powrotu do zdrowia Volkana Demirela to Sinan Bolat staje między słupkami w meczu z Hondurasem. Zasłużył, bo w barażach uratował nam dupę. Wchodząc z marszu do reprezentacji.

 

 

Mecz Towarzyski. Turcja-Honduras. Stambuł

 

Turcja 2:0 Honduras (50' KAHVECI, 53'KAHVECI)

 

Słaba wygrana, ze słabym Hondurasem. Ale bez kilku ważnych graczy. W przerwie kopnąłem kilku w dupę i wprowadziłem Nihata. To co dziś zrobił to poezja. Dwie ofensywne akcje, dwa gole. Świetna postawa. Kolejny fantastyczny mecz Sinana Bolata. Ten młodzik naprawdę aspiruje do bluzy Demirela. Volkan może zacząć się bać. Typowy mecz przygotowywaczy. Teraz 2 miesiące przerwy i Azerbejdżan Ehh, co za naród...

 

 

Przygotowanie mijają w ciszy i spokoju. Podnoszą mi wiarę postępy, zabijają kontuzje. Tych coraz mniej i dobrze. Wykrakałem. Sinan Bolat, nie zagra przez 2 miesiące. Uraz nogi. Szkoda, bo był w szczytowej formie. Demirel wraca na bramkę. Ale widać miejscami postępy. Na boisku nareszcie wrócił Nuri Sahin. Rywalizacja w drużynie, mam nadzieję, wyjdzie im na zdrowie. Emre Belozoglu złamał kość śródstopia. Musze znaleźć innego wartościowego zmiennika... Coraz większe nerwy. Cicho wszędzie,głucho wszędzie.

 

 

A Demirel znowu połamany. Złamana kość śródręcza. Na szczęście, to tylko 3 tygodnie... Bo już nerwowy się zrobiłem i to bardzo... Idę się napić.

Odnośnik do komentarza

Ehh... Zbliża się termin powołan. Mevlut Erding nie zagra na pewno .Reszta się kuruję, na ostatnią chwile. Czas na oficjalne powołania, na sparing z Azerbejdżanem i mecze grupowe...

 

Powołani do Reprezentacji:

 

Bramkarze:

Sinan Bolat

Ufuk Ceylan

Volkan Demirel

 

Obrońcy:

Bekir Irtegun

Ferhat Ozoturn

Gokhan Gonul

Gokhan Zan

Hakan Balta

Ibrahim Toraman

Sabri Sarioglu

Servet Cetin

Omer Toprak

 

Pomocnicy:

Arda Turan

Caner Erkin

Gokdeniz Karadeniz

Hamit Altintop

Mehmet Topuz

Nuri Sahin

Selcuk Inan

Ugur Boral

Volkan Sen

 

Napastnicy:

Batuhan Karadeniz

Nihat Kahveci

Semih Senturk

Tuncay Sanli

Sercam Yildrim

 

 

Stara gwardia,wsparta kilkoma młodymi. To ma być nasz przepis na sukces. Jedna absencja rzuca się w oczy. Brak Mevluta Erdinga, czołowego snajpera. Uraz więzadeł krzyżowych wyeliminował go z Mundialu. Niesamowita strata. Są debiutanci. Batuhan Karadeniz,Sercam Yildrim,Volkan Sen. Młodzi zawodnicy, śpiewka przyszłości. Ale się wybili ponad innych. Ufuk Ceylan jest powołany w nagrodę, za niesamowitą gre w lidze tureckiej.

 

Mecz Towarzyski. Turcja-Azerbejdżan. Stambuł

 

Turcja 2:1 Azerbejdżan (86' KAHVECI, 94'KARADENIZ, 95'Ismailov)

 

Mimo, że to tylko sparing. Jeśli tak ma wyglądać gra na mundialu, to po cholerę tam jedziemy? Biorę ich na długą poważną rozmowę. Bo znowu się pijaczki rozleniwili! A tu trzeba pełnej pary. Bo 3 arcy ważne mecze przed nami. Kur** mać. Nie pieprze dalej, tylko ide ich zmotywować. I skopać!.

Odnośnik do komentarza

Volkan Sen, Gokhan Gonul i Ugur Boral. Oni ostatecznie nie jadą na mundial. Szkoda Gonula, ale są inni, a on nie doszedł do siebie po kontuzji. A ja mało śpię, dużo jem i piję. Bo czekają nas te 3, pieprzone, cholerne mecze. Na które czekam od dawien dawna... Ghana,Brazylia,USA. W takiej kolejności. Nie jestem pewny żadnego meczu. Piłkarze już wiedzą, że muszą grać na 225%. A ja, muszę ich do tego doprowadzić. Nasz kurs na mistrza, to 17,00. Czyli dają nam wyjście z grupy i nic więcej. Nawet to, na mundialu będzie dobre. Zarząd na mnie patrzy sokolim wzrokiem. Wyjdziemy z grupy, raczej zostaję. Odpadniemy- żegnaj Turecka przygodo. Na to nie pozwolę. Polubiłem tą robotę. Bardzo. A chłopaki się do mnie przyzwyczaili. Nawet mniej chleją, chyba, że ze mną. Ale to się wytnie.

 

 

1 Mecz Grupowy. Grupa B. Turcja-Ghana. Pretoria

 

Turcja 2:1 Ghana (7'ALTINTOP, 30' Quartey, 60'YILDRIM)

 

O ja pierd***. Jeśli poprzednie mecze to był horror, to teraz przechodzą do pudełka z napisem- Bajeczki. Gol Altintopa. Piękna bomba w okienku z 35 metrów. Pyszna bramka. Potem gra w środku pola, ostry atak Ghany i bramka po akcji zespołowej Quartey dobija piłkę która wpada do bramki Demirela. I robi się nerwowo. Potem przerwa, i tylko jedna zmiana. Schodzi Senturk wchodzi Yildrim. Potem się okazuje, że to złota zmiana. Od początku drugiej połowy był miażdzący nacisk... Turków! Wkońcu, po świetnej wrzutce Hakana Balty, Zawodnika Meczu, Sercay Yildrim piękną przewrotką wpakował piłkę do bramki. Potem, 33 minuty ciągłego ataku Ghany. Ale daliśmy radę. Zawodnikiem meczu- Hakan Balta. Słusznie. Zatrzymał mnóstwo ataków Gyana czy Essiena. Szacunek... A następny mecz z Brazylią. Udowodnili,że nie są tacy mocni...

 

Wynik drugiego spotkania Grupy B:

Brazylia 0:0 USA

 

 

I teraz nie wiem. Czy Brazylia jest słaba? Czy bać się USA, bo są tacy mocni? Czas pokaże... Za 5 dni gramy z Brazylią. Do tego czasu, zamknięte trenningi i pełna mobilizacja. Awans nam się otwiera,ale jeszcze 2 mecze...

Odnośnik do komentarza

Tuż przed meczem tracę Gokdeniza Karadeniza. Niesamowitego zmiennika. No to zajebiście. Zaczyna się? Muszę dbać o resztę, bo jeszcze przynajmniej 2 mecze przed nami. Przed Brazylią, mobilizacja jest wielka. Ale po tym meczu nie obiecujemy sobie zbyt wiele. Mimo to, damy z siebie 300% i zagramy tak jak potrafimy najbardziej. Gram dosyć odważnie, bo zmieniam taktykę na 4-3-3. Mehmet Topuz siada na ławie, a jako 3 napastnik wchodzi Sercan Yildrim. Tym sposobem na ławce siedzą min. Semih Senturk,Selcuk Inan czy Caner Erkin. Ryzykownie? Ale młody się wykazał. A w nasze mecze jest wliczona porażka. Do Boju Panowie, Do Boju...

 

Mecz Fazy Grupowej Mistrzostw Świata. Grupa B. Turcja-Brazylia. Johannseburg

 

Turcja 1:1 Brazylia (45'CETIN,67'Melo )

 

Wow. Sami mnie zaskoczyli. Do 67 minuty prowadziliśmy. Potem gola strzelił Felipe Melo. Ale jestem wniebowzięty. Przyznam się szczerze. Spodziewałem się wyniku rzędu 0:3, 0:4 dla Brazylii. A chłopaki mnie zaskoczyli. Zagrali na maksa, jestem z nich dumny jak nigdy. Remis z wielką Brazylią. To dobra perspektywa. Kompletnie zaskoczył mnie Servet Cetin. Nie dość, że stopował akcje Brazylijczyków na całej linii obronnej ,to jeszcze strzelił tego fantastycznego gola do szatni. Ocena 8.1 i tytuł Zawodnika Meczu. Bajka. W dodatku wynik 2 meczu jest dla nas fenomenalny. Ten mundial ,mimo kontuzji Karadeniza układa się dla nas fantastycznie

 

Wynik 2 spotkania Grupy B:

USA 1:1 Ghana

 

Co dla nas oznacza ten wynik ? Wystarczy nam remis z USA i mamy awans. Niesamowicie korzystny układ dla nas. Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy nam remis. I wtedy spotkanie Ghana-Brazylia, schodzi na dalszy plan. Ale jesteśmy w takim gazie, że USA chcemy wygrać. Mamy wygrać. Bo wszyscy już w nas wierzą. Fani, ludzie, zarząd. Co najważniejsze- PIŁKARZE w siebie wierzą. Bo dajemy radę. Piłkarze są w formie, naród jest z nas dumny. Z taką świadomością gra się fantastycznie. No to... Do boju panowie! Schlejemy się wszyscy równo po meczu. Ale teraz mobilizacja. Wyjdźmy na boisko i dajmy 90 minutowy wycisk Amerykanom! Turcja! Turcja! Turcja!

 

Mecz Fazy Grupowej Mistrzostw Świata. Grupa B. Turcja-Brazylia. Kapsztad

 

Turcja 4:2 USA (14' TUNCAY, 30' TUNCAY, 37' Altidore, 40' KAHVECI, 50' Casey, 86' TUNCAY)

 

How,How,How. Wreszcie Turcy zagrali jak Turcy. Tuncay Sanli. Ten jeden zawodnik. Rzadko się zdarza,żeby ktoś grał tak dobrze przez całe spotkanie. Kosmiczna ocena 9.5 ! Świetna gra zespołowa, nie zniechęcały nas trafienia Amerykanów. Wygraliśmy grupę. A ostatni mecz daje wiele powodów do radości. I do pozytywnego patrzenia na przyszłość. Bo jesteśmy sensacją mundialu, gramy fenomenalnie. Nie przesadzam. Oby tak dalej, a myślę, że Ćwierćfinały są w naszym zasięgu.Niestety, mecz nie obył się bez negatywów. W 36 minucie, Servet Cetin zobaczył czerwoną kartkę. Spore osłabienie defensywne i nie przemyślane zachowanie -tak doświadczonego stopera...

 

Wynik 2 spotkania Grupy B:

Ghana 0:4 Brazylia

 

Tabela Grupy B:

| Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. |A | Turcja | | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | +3 | 7 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. |A | Brazylia | | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 1 | +4 | 5 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | USA | | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | -2 | 2 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Ghana | | 3 | 0 | 1 | 3 | 2 | 7 | -5 | 1 |

 

Kto Awansował? Spis

Grupa A- Włochy,Anglia

Grupa B- Turcja,Brazylia

Grupa C- Holandia,Szwecja

Grupa D- Hiszpania,WKS--->(Polska 0 pkt)

Grupa E- Francja,Irlandia

Grupa F- Niemcy,Urugwaj

Grupa G- Argentyna,Szwajcaria

Grupa H- Grecja,Paragwaj

 

A tymczasem ja usłyszałem o naszym rywalu w 2 rundzie. I uklęknąłem. Na oba kolana, i upadłem. I stwierdziłem, że idę się nachlać z moimi zawodnikami. W 2 rundzie, gramy z Anglią. Matko jedyna... Za co ?!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...