Skocz do zawartości

Przeklęty Podróżnik


Głosik

Rekomendowane odpowiedzi

Nadmiar żółtych kartoników wyłączył z gry nasze serce drużyny, a także jej mózg. Mowa o Slysce i Zelezniku, którzy mecz z Galatasaray spędzili na trybunach obserwując poczynania kolegów. Tymczasem oni rozgrywali najlepsze zawody w karierze. W 19. Minucie Ceesay znakomicie wypatrzył Lina i podał mu piłkę za plecy obrońców, a Chińczyk sytuacji nie zmarnował. Po chwili było już 2:0. Z prawego skrzydła dośrodkował Olivera, piłka spadła wprost na nogę Kissa, który uderzył z woleja, strzał wylądował na poprzeczce, ale czujny był Seye i uderzeniem z powietrza pokonał osłupiałego Leo Franco. Graliśmy bardzo rozsądnie i spokojnie, nie przejmując się takimi gwiazdami jak Bocaly, czy Arda Turan, który zarabia tygodniowo cztery razy więcej niż cała nasza drużyna razem wzięta. Świetny występ notował Olivera, który tym samym zapewnił na stałe sobie miejsce w pierwszej drużynie, a kto wie być może nawet w wyjściowej jedenastce. To właśnie Urugwajczyk w 63. minucie ustalił wynik spotkania mocnym strzałem z 20 metra. Na osobny akapit zasługuje postawa Dubravki, który kilkakrotnie zatrzymywał rywali w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach. Został nawet nagrodzony tytułem gracza meczu, choć w mojej opinii są gracze, którzy bardziej zasługiwali na to miano. Zwycięstwo w tym meczu sprawiło, że na wiosnę będziemy rywalizować w Lidze Europejskiej.

 

11.12.2013, Pasienky, Bratysława
Liga Mistrzów, Grupa D [6/6]
Widzów: 11615

[239] Artmedia – Galatasaray [32] 3:0 (2:0)

19’ G.Lin [A] 1:0
27’M.Seye [A] 2:0
63’J.Olivera [A] 3:0

MVP: M.Dubravka [A] (8)

Artmedia: Dubravka – Mraz(76’Albert), Krajnik, Antelo, Adam – Kiss, Slovak(72’Naydenov), Olivera – Ceesay, Lin, Seye(72’Ondrejka)

 

Porto – Real 0:1 [X - Vucinic]

 

1. Real 16 16:3 A

2. Porto 13 12:5 A

3. Artmedia 4 8:15 LE

4. Galatasaray 1 4:17

Odnośnik do komentarza

W pierwszej rundzie zasadniczej Ligi Europejskiej zmierzymy się z zespołem Lecha Poznań. Nie ulega wątpliwości, że jest to rywal, którego możemy pokonać. W przypadku awansu czeka na nas zwycięzca pojedynku DniproInter Mediolan.

 

Marcel Slysko zajął pierwsze, a Karol Drahno drugie miejscew plebiscycie na najlepszego gracza młodego pokolenia na Słowacji. Trzecia lokata przypadła ubiegłorocznemu zwycięzcy – Frantiskowi Baranowi ze Slovanu.

 

Razem z wystrzeleniem noworocznych fajerwerków klub opuściło kilku graczy. Pierwszym z nich był Romeo Datunaischvili, którego wypatrzyli skauci Dynama Moskwa. Rosjanie wypuścili z łagrów dwóch naszych szpiegów, których wysłałem pół roku temu w poszukiwaniu wzmocnień, a także dopłacili 275.000 €. Do Rosenborga za 575.000€ przeszedł Kyryło Petrow. Dejan Rudan natomiast zasilił naszego rywala w Lidze Europy z Poznania, w zamian za 550.000€. Za Mikaila Karaoglu Ankaraspor zapłacił aż 1.000.000 € co jak na gracza, który szanse na dostanie się do pierwszego składu miał niemal zerowe jest zawrotną sumą. Ostatnim zawodnikiem, którego pożegnaliśmy jest Daddy Bazuaye, za którego otrzymaliśmy od Tromso 110.000.

 

Cały świat zaszokowały słowa prezesa Barcelony, który po słabszych dwóch sezonach Dumy Katalonii ma zamiar zwolnić Guardiolę. Jednak zdecydowanie większym zaskoczeniem są doniesienia, że jednym z kandydatów na jego miejsce ma być moja osoba.

Odnośnik do komentarza

1

2

3

 

Nie obyło się oczywiście bez transferów do klubu. Aż trzech zawodników pochodzi z RPA. Za Waltera Zondiego [19, RPA 13/0 jun; AM R/ST] (Ajax Cape Town), Chrisa Mthethwę (19, RPA 3/0 jun.; MC] (Jomo Cosmos) I Bonganiego Nene [19, RPA 6/3 jun.; ST] (SuperSport) zapłaciliśmy 650.000€ . Ponadto dołączył do nas Panamczyk Jonathan Ramos [19, Panama 5/2 jun; MC] za 65.000 z Alianzy(Pan) Jednak zdecydowanie największym wzmocnieniem był wymieniony na 230.000€ Robert Vaduva [21, Rumunia 9/9 jun; ST] ze Steauy. Razem z nim przywitaliśmy innego Rumuna – George Floreę [19, Rumunia 5/0 jun; D/WB L], za którego Dynamo Bukareszt zażyczyło sobie 220.00

 

Walter Zondi dość szybko dostał ofertę wypożyczenia od Deportivo i do końca sezonu będzie na konsultacjach w tym zespole. Razem z nim do innych klubów tymczasowo wyjechało kilku innych graczy. Tomas Dian udał się do naszej filii – Duslo Sala, podobnie jak Daniel Gallo. Natomiast Marian Benko i Lubomir Katona zmienili drużynę na Banik Ostrava, a David Gajdos będzie reprezentował LASK Linz. Najbardziej zadziwiającą ofertę złożył zaś Lokomotiv Sofia, który za 300.000€ sprowadził Rastislava Ondrejkę. Nie wzięli jednak pod uwagę 17-latek nie wystąpi przez okres wypożyczenia ani razu w ich barwach, ponieważ reprezentował już w tym roku barwy dwóch klubów.

Odnośnik do komentarza
17.12.2013 Artmedia – Lens 0:2

1.1.2014 Artmedia – Artmedia B 4:1 [seye x3, Skvarka]

4.1.2014 Artmedia – Alaves 1:2 [Lin]

19.1.2014 Artmedia – Jagiellonia 4:0 [Zeleznik, Skvarka, Kiss, Slysko]

22.1.2014 CSKA Sofia – Artmedia 1:2 [Zeleznik, Simcek]

26.1.2014 Emelec – Artmedia 1:0

29.1.2014 FC Kopenhaga – Artmedia 0:1 [slysko]

2.2.2014 Vetra – Artmedia 0:2 [seye, Skvarka]

6.2.2014 Vllaznia – Artmedia 0:4 [skvarka x2, Krajnik, Bakos]

10.2.2014 Artmedia – Polar 5:0 [skvarka x3, Lin, Antelo]

 

1 lutego zastałem w moim biurze kilku Latynosów. Ich celem było przekonanie mnie, że w San Lorenzo będzie mi lepiej niż w Bratysławie. Sprawdzając hojność działaczy z Argentyny poprosiłem o 14 milionów środków na transfery, prywatny odrzutowiec i olbrzymią willę. Gdy spocony prezes w końcu przystał na moją ofertę i dał umowę do podpisania, ja podarłem ją na dwie części i kulturalnie wyprosiłem przybyszy z gabinetu.

 

Ostatnim transferem w zimowym okienku było przyjście Andreja Bakosa [17, Słowacja; ST] za 130.000€ z Żyliny.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Lechem Poznań, pojawiły się głosy, jakoby to drużyna rodaków była bliższa memu sercu i miałbym odpuścić to spotkanie, aby to drużyna z Poznania grała w następnej fazie. Ja oczywiście jestem profesjonalistą, a poza tym pojęcie patriotyzmu jestmi zupełnie obce i nawet nie biorę pod uwagę takich scenariuszy.

 

Długo zanosiło się na bezbramkowy remis, w pierwszej połowie właściwie prócz sytuacji Ceesaya, który będąc sam na sam z Buriciem uderzył w boczną siatkę nic wielkiego się nie wydarzyło. Druga część także nie przynosiła zbyt wielu emocji, aż do 73. Minuty, kiedy Adam minął się z piłką, zamiast w nią trafiając wślizgiem w polu karnym w Castillo. Do jedenastki podszedł Krywiec i bez problemu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, z kornera dośrodkowywał Slysko, a Antelo dostawił głowę i skierował piłkę do bramki. Wynik ten utrzymał się tylko cztery minuty. Na skrzydle futbolówkę wywalczył Bonin, po czym odegrał ją do Lewandowskiego, ten szybko wyprowadził w bój Castillo, a 30-latek dopełnił formalności. Ale to nie koniec. Tuż po wznowieniu gry Slovak obsłużył Oliverę, a Urugwajczyk popisał się technicznym uderzeniem w okienko udowadniając, że postawienie w tym meczu na jego usługi nie było błędem. Wynik 2:2 pozostawia rywalizację otwartą, choć bramki zdobyte na wyjeździe stawiają jako faworytów naszą drużynę.

 

19.2.2014, Stadion Lecha, Poznań
Liga Europy, Pierwsza Runda Zasadnicza [1/2]
Widzów: 30717

[73] Lech – Artmedia [239] 2:2 (0:0)

73’ S.Krywiec [L] 1:0k
76’B.Antelo [A] 1:1
80’J.A. Castillo [L] 2:1
81’J.Olivera [A] 2:2

MVP: B.Antelo [A] (9)

Artmedia: Dubravka – Mraz(70’Stranianek), Krajnik, Antelo, Adam – Slysko, Zeleznik(59’Slovak), Olivera – Vaduva, Lin, Ceesay(66’Seye)

 

W rywalizacji Interu i Dnipro w pierwszym meczu lepsza okazała się drużyna włoska wygrywając na wyjeździe 1:0 po golu Eto’o.

Odnośnik do komentarza

W porównaniu do składu z przed tygodnia zaszły aż cztery zmiany w wyjściowym zestawieniu. Największym zaskoczeniem jest obecność debiutanta – Nene. Jak się okazało postawienie na gracza z Południowej Afryki było dobrym posunięciem. To właśnie po faulu na nim arbiter spotkania podyktował rzut karny w 26. minucie zamieniony na bramkę przez niezawodnego Slyskę. Graliśmy naprawdę ładnie, szybkimi wymianami piłek rozcinając defensywę Lecha. Jedna z takich akcji zamieniła się w drugą bramkę. W środku pola piłkę wywalczył Drahno, po czym odegrał ją do Lina, a Chińczyk świetnie wystawił ją piętką Zeleznikowi, który strzałem odbitym od słupka pokonał Buricia. Dwie minuty po wznowieniu gry nadzieje przywrócił Polakom de Camargo wykańczając zgranie Wojtkowiaka z prawej flanki. Ale było to na nas za mało. Wprowadzony po przerwie Vuduva rozpoczął kontrę, po której Nene uruchomił Lina, a ten uderzeniem po długim rogu ustalił wynik spotkania.

26.2.2014, Pasienky, Bratysława
Liga Europy, Pierwsza Runda Zasadnicza [2/2]
Widzów: 6874

[239] Artmedia – Lech [73] 3:1 (2:0) [5:3 w dwumeczu]

26’M.Slysko [A] 1:0k
36’M.Zeleznik [A] 2:0
47’I. de Camargo [L] 2:1
69’G.Lin [A] 3:1

MVP: M.Zeleznik [A] (9)

Artmedia: Dubravka – Stranianek(72’Albert), Krajnik, Antelo, Drahno – Slysko, Zeleznik, Olivera(61’Slovak) – Skvarka(46’Vaduva), Lin, Nene

W spotkaniu rewanżowym Inter ponownie pokonał Dnipro, tym razem 3:2. Warto zaznaczyć, że po 20 minutach było 2:0 dla Ukraińców.

Odnośnik do komentarza

15 mln euro

 

W tylko lekko zmodyfikowanym składzie przystąpiliśmy trzy dni po meczu z Lechem do pierwszego wiosennego pojedynku w Corgon Lidze. Ostatnia w tabeli Nitra nie była dla nas żadną przeszkodą. Już w 10.minucie prowadzenie mógł dać Lin, ale mimo iż minął już bramkarza, mając przed sobą pustą bramkę fatalnie spudłował. Kilka minut później w niemalże identycznej sytuacji więcej zimnej krwi zachował Nene i wyszliśmy na prowadzenie. Niedługo potem plasowanym strzałem popisał się Zeleznik i wszystko było jasne. Oczywiście to nie koniec naszego festiwalu strzeleckiego. Jeszcze przed przerwą Lin zrehabilitował się za zmarnowanie okazji z początku meczu i zaliczył trafienie. Po przerwie dołożyliśmy jeszcze dwa gole. Najpierw Zeleznik wykorzystał zagubienie obrońców i nie dał szans Barmosowi mocnym strzałem z 8 metrów na skuteczną interwencję. Ozdobą meczu było trafienie Kissa z 30 metrów idealnie tuż pod poprzeczkę.

 

1.3.2014, Pod Zaborom, Nitra
Corgon Liga [19/33]
Widzów: 2545

[12] Nitra – Artmedia [2] 0:5 (0:3)
23’B.Nene [A] 0:1
37’M.Zeleznik [A] 0:2
45+1’ G.Lin [A] 0:3
59’ M.Zeleznik [A] 0:4
64’ F.Kiss [A] 0:5

MVP: M.Zeleznik [A] (9)

Artmedia: Dubravka – Albert, Krajnik(69’Otocka), Antelo, Adam – Slysko(46’Slovak), Zeleznik, Kiss – Vaduva, Lin, Nene(39’Seye)

Odnośnik do komentarza

Mecz Artmedii ze Slovanem to miał być przede wszystkim pojedynek dwóch najlepszych strzelców ekstraklasy. Mowa o Halenarze i Linie. Mimo przewagi trzech zdobytych goli w tym sezonie dziś Halenar musiał ustąpić Chińczykowi. W 13 minucie Gao najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego i pokonał Penksę po raz pierwszy. Kibice odczekali kolejne kilka minut i Lin miał na swoim koncie już dwie bramki, tym razem znakomicie wyszedł do prostopadłej piłki od Zeleznika i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Slovan zdołał uporządkować swoją grę i po kilku atakach jasne było, że wynik nie jest przesądzony. W 62. Minucie Halenar dostał świetne podanie od Barana i plasowanym strzałem dopełnił formalności. Remis wisiał w powietrzu, ale za sprawą Skvarki wybiliśmy z głowy gościom myśl o wywiezieniu punktów z Pasienek. Najpierw nasz rezerwowy napastnik wykorzystał zagranie Slovaka z głębi pola, świetnym, technicznym strzałem podwyższając prowadzenie, a 180 sekund później zamienił na bramkę dośrodkowanie Drahno odbierając resztki nadziej Slovanowi. Po tym meczu odzyskaliśmy pozycję lidera. Trnava tylko zremisowała z Dubnicą.

 

8.3.2014, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [20/33]
Widzów: 10621

[2] Artmedia – Slovan [3] 4:1 (2:0)

13’ G.Lin [A] 1:0
25’ G.Lin [A] 2:0
62’ J.Halenar [s] 2:1
81’M.Skvarka [A] 3:1
84’M.Skvarka [A] 4:1

MVP: B.Antelo [A] (9)

Artmedia: Dubravka – Albert, Krajnik, Antelo, Adam(63’Drahno) – Slovak, Zeleznik(59’Olivera),Kiss – Ceesay, Lin(59’Skvarka), Seye

Odnośnik do komentarza

Na przedmeczowej konferencji, co było do przewidzenia Jose Mourinho zapewnił dziennikarzy, że Inter zmiecie naszą drużynę z murawy, dodał także że dla takich prowincjonalnych klubów nie ma miejsca w tej fazie rozgrywek i jednorazowy wybryk więcej zapewne się nie powtórzy.

 

Pierwsza sytuacja tego meczu faktycznie mogła zapowiadać potwierdzenie słów Portugalczyka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Chivu skierował piłkę do siatki. Jednak już za moment rzut wolny z 40 metra wykonywał Olivera i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Antelo uprzedził spóźnionego Julio Cesara i wyrównaliśmy. Gol dodał nam skrzydeł i gdyby Nene ruszył w 20. minucie do piłki ciut później, zapewne i tak znalazłby się oko w oko z bramkarzem, a sędzia nie miałby podstaw do odgwizdania spalonego. Po chwili genialnym, podkręconym uderzeniem popisał się Vaduva, ale Julio Cesar tym razem był czujny. W doliczonym czasie pierwszej połowy Nene w idealnej sytuacji dał się powstrzymać Brazylijczykowi. Rywale ponadto na polecenie Mourinho zaczęli chamsko faulować i boisko na noszach opuścił Zeleznik, a Drahno po starciu z Chivu stracił na chwilę przytomność i wolał już nie kontynuować meczu. Druga część rywalizacji potwierdziła stare porzekadło o niewykorzystanych okazjach. Prawym skrzydłem popędził Maicon i dośrodkował piłkę na głowę Balotelliego, a ten nie miał problemów z pokonaniem Dubravki. Inter mógł powiększyć prowadzenie, ale ani Di Maria, ani Sneijder nie potrafili zmusić do kapitulacji naszego golkipera. W odpowiedzi wejście smoka mógł zaliczyć Skvarka, ale główkował w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry świetną szansę zmarnował też Antelo, mimo iż nie miał przy sobie rywala uderzył po centrze z kornera niecelnie.

 

12.3.2014, Pasienky, Bratysława
Liga Europy, Druga Runda Zasadnicza [1/2]
Widzów: 11800

[239] Artmedia – Inter [3] 1:2 (1:1)

5’C.Chivu [i] 0:1
7’B.Antelo [A] 1:1
52’ M.Balotelli [i] 1:2

MVP: B.Antelo [A] (9)

Artmedia: Dubravka – Albert, Krajnik, Antelo, Drahno(12’Adam) – Slysko, Zeleznik(35’Slovak), Olivera – Vaduva, Lin, Nene(72’Skvarka)

Odnośnik do komentarza

Marian Zeleznik wypadł z gry na dwa tygodnie.

 

Zespół, który rywalizował jak równy z równym przeciwko Interowi nie mógł zawieść w pojedynku z ligowym średniakiem. Ani przez chwilę wynik nie był zagrożony, nawet gdy Vidakovic wyrównał stan meczu, po chwili Seye ponownie wyprowadził nas na prowadzenie. Później zagadką było tylko pytanie – Ile bramek uda nam się jeszcze strzelić. Licznik zatrzymał się na pięciu. Ostatnia była zresztą najładniejszą. Vaduva przyjął piłkę na 30 metrze i podkręconym uderzeniem umieścił ją pod poprzeczkę.

 

15.3.2014, Tatran, Preszów
Corgon Liga [21/33]
Widzów: 3627

[6] Preszów – Artmedia [1] 1:5 (1:3)

2’ B.Nene [A] 0:1
18’N.Vidakovic [P] 1:1
20’M.Seye [A] 1:2
33’M.Ceesay [A] 1:3
53’J.Olivera [A] 1:4
85’R.Vaduva [A] 1:5

MVP: M.Ceesay [A] (9)

Artmedia: Dubravka – Stranianek, Otocka, Antelo(72’Krajnik), Drahno – Slovak, Kiss, Olivera(72’Slysko) – Seye, Ceesay, Nene(62’Vaduva)

Odnośnik do komentarza

Włosi szybko zdobyli pierwszą bramkę, która ułożyła spotkanie. Z lewego skrzydła zszedł do środka Sneijder i strzelił w słupek, do futbolówki pierwszy dobiegł Muntari i strzałem do pustej bramki otworzył wynik. Przez większość meczu nie odstawaliśmy wiele od gospodarzy, ponadto w dobrej formie był Dubravka i aż do 85. minuty wydawało się że skończymy spotkanie z bagażem jednego gola. Niestety Sneijider urwał się Antelo i technicznym uderzeniem przypieczętował awans Interu. Najlepszą okazję z naszej strony zmarnował Nene, ale nie miałem do niego pretensji, gdyż sam sobie ją wypracował po 40-metrowym biegu z piłką. Wstydzić nie mieliśmy się czego. Drużyna Mourinho miała odnieść dwa wysokie zwycięstwa, tymczasem w obu pojedynkach byliśmy tylko nieznacznie słabszą drużyną.

 

19.3.2014, Giuseppe Meazza, Mediolan
Liga Europy, Druga Runda Zasadnicza [2/2]
Widzów: 52293

[3] Inter – Artmedia [239] 2:0 (1:0) [4:1 w dwumeczu]

5’ S.Muntari [i] 1:0
85’ W.Sneijder [i] 2:0

MVP: W.Sneijder [i] (8)

Artmedia: Dubravka – Albert, Otocka(46’Kiss), Antelo – Slovak, Slysko, Olivera – Vaduva(74’Seye), Lin, Nene(64’Skvarka)

ciekawostka, Dubravka zapędził się trochę za daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...