Skocz do zawartości

Przeklęty Podróżnik


Głosik

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyśmy nie wygrali tego spotkania, byłby to jeden z bardziej frajerskich wyników za mojej kadencji. Oddaliśmy 22 strzały, w idealnych sytuacjach obijając oba słupki, poprzeczkę i kilkakrotnie zdziwionego bramkarza. Na potęgę okazje marnował Lin, a także Skvarka, a gdy Michał opuścił już boisko, godnie zastąpił go w tym Seye nie trafiając min. do pustej bramki. W końcu bozia zlitowała się nad nami i w 76. Minucie Lin w końcu trafił do siatki wykańczając znakomitą wrzutkę Antelo. Gol podłamał dzielnie broniących się gości i w 84.minucie jeszcze raz trafiliśmy do siatki, tym razem za sprawą Olivery, który zaskoczył defensorów wkraczając w pole karne z głębi pola.

 

13.9.2014, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [8/33]
Widzów: 5464

[1]Artmedia – Rużomberok [6] 2:0 (0:0)

76’G.Lin [A] 1:0
84’J.Olivera [A] 2:0

MVP: G.Lin [A] (9)

Artmedia:  Dubravka  - Stranianek, Krajnik, Antelo, Drahno – Slysko, Zeleznik(59’Slovak) Kiss(71’Olivera)– Skvarka(59’Seye), Lin, Ondrejka

Odnośnik do komentarza

Inauguracja fazy grupowej przypadała na mecz z Chelsea. Mając doświadczenie z rywalizacji z innymi potentatami ustawiłem zespół rozważnie, ale jednocześnie bez respektu dla przeciwnika. Zaczęło się świetnie, bo od bramki Lina, niestety nieuznanej. Kolejne ataki również należały do nas i powoli zastanawiałem się czy aby przypadkiem obie drużyny nie zamieniły się koszulkami. W 13.minucie pierwszy atak The Blues przyniósł im bramkę. Do prostopadłego podania Cambiasso wyszedł Lukaku, w sytuacji sam na sam powstrzymał go Dubravka, ale na miejscu był Donovan, który nie spudłował mając przed sobą pustą bramkę. Staraliśmy się odrobić straty, ale rozregulowany celownik miał Skvarka, który dwukrotnie główkował tuż nad poprzeczką. Więcej precyzji okazał Ondrejka, ale z jego uderzeniem poradził sobie Cech. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i po wrzutce z prawej flanki Obi Mikel umieścił ją w siatce. Po zmianie połów nic się nie zmieniło, Chelsea w swoim stylu czekała na kontrę dając się nam wyszumieć, a my biliśmy głową w mur, najbliżej zdobycia bramki był Seye, który dobijał piłkę do pustej bramki, ale i tak Cech zdołał musnąć piłkę i skierować ją na rzut rożny. Najlepszym komentarzem tego meczu niech będzie statystyka strzałów 14 – 4 dla Artmedii

 

17.9.2014, Pasienky, Bratysława
Liga Mistrzów, Faza Grupowa, Grupa A [1/6]
Widzów: 11800

[104] Artmedia – Chelsea [7] 0:2 (0:2)

14’ L.Donovan [C] 0:1
43’ J.Obi Mikel [C] 0:2

MVP: P.Cech [A] (8)

Artmedia:  Dubravka  - Albert, Krajnik, Antelo, Adam(71’Drahno) – Ramos(64’Kiss), Zeleznik, Olivera– Skvarka(57’Seye), Lin, Ondrejka

 

Rosenborg – Sporting 0:0

 

1. Chelsea 3 pkt 2:0

2. Rosenborg 1 pkt 0:0

3. Sporting 1 pkt 0:0

4. Artmedia 0 pkt 0:2

Odnośnik do komentarza

To, że z Trnavą grać nie potrafimy wiemy od dawna, ale mimo naszych najróżniejszych sztuczek przeciwko tej drużynie rywale cały czas wychodzą obronną ręką z meczów z naszą drużyną. Nie inaczej było i tym razem. Już w 6. Minucie Gosztonyi wykorzystał błąd w odbiorze Krajnika i pokonał Dubravkę. Gości skromne zwycięstwo satysfakcjonowało i zaczęli murować dostęp do bramki. Wychodziło im to wzorowo doprowadzając do szaleństwa Lina, a także Zeleznika, któremu nic nie wychodziło. Przeprowadzone zmiany niewiele pomagały i Spartak swoim antyfutbolem wydawało się dowiezie zwycięstwo do końca. Inne zdanie na ten temat miał jednak Olivera, który w 90.minucie wystrzelił z drugiej linii jak z procy do zgranej górnej piłki przez Ondrejkę i zaskakując kompletnie defensywę Trnavy uratował nam cenny punkt.

 

20.9.2014, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [9/33]
Widzów: 10813

[1] Artmedia – Trnava [3] 1:1 (0:1)

6’ A.Gosztonyi [T] 0:1
90’J.Olivera [A] 1:1

MVP: J.Olivera [A] (7)

Artmedia:  Dubravka  - Albert, Krajnik, Antelo, Adam(57’Drahno) – Slysko, Zeleznik(64’Slovak), Olivera– Skvarka(46’Seye), Lin, Ondrejka

Odnośnik do komentarza

W trzeciej rundzie pucharu trafiliśmy na ekstraklasowy Preszów i było jasne, że wyczynu z poprzedniej fazy nie powtórzymy. Mimo to spotkanie możemy uznać za udane, a dyspozycja Ondrejki utwierdza mnie w przekonaniu że na moich oczach wyrasta przyszła legenda Artmedii. Dziś strzelił dwa piękne gole i asystował Skvarce, który strzelił gola kilka sekund po wejściu. Trafienie w tym pojedynku zaliczył również Seye.

 

24.9.2014, Pasienky, Bratysława
Puchar Słowacji, Trzecia runda [1/1]
Widzów: 6381

Artmedia – Preszów 4:0 (3:0)

10’R.Ondrejka [A] 1:0
31’ R.Ondrejka [A] 2:0
33’ M.Seye [A] 3:0
46’M.Skvarka [A] 4:0

MVP: R.Ondrejka [A] (9)

Artmedia: Vargas, Stranianek(71’Albert), Otocka, Antelo, Adam – Kiss, Zeleznik(57’Ramos), Olivera – Ondrejka, Lin(46’Skvarka), Seye

Odnośnik do komentarza

Dubnica mimo braku jakichkolwiek ruchów transferowych w letnim okienku jest jedną z większych niespodzianek tego sezonu. Jednak w pojedynku z najlepszą obecnie słowacką drużyną nie pokazali niczego wielkiego. Skupieni na obronie nawet nie powąchali naszego pola karnego. Defensywa trzeba przyznać solidna, ale od czego są piłkarze umiejący uderzyć z dystansu. Wystarczyło kilka metrów swobody Oliverze, a Urugwajczyk piekielnym uderzeniem pokonał bramkarza. Po przerwie wprowadziłem zmęczonego poprzednim meczem Ondrejkę i znalazła się także recepta na stoperów. W 59.minucie w pojedynkę przeszedł trzech zawodników i po strzale z bliska wpisał się na listę strzelców. Swój wyczyn powtórzył kwadrans przed końcem meczu przy dużej zasłudze Ramosa.

 

27.9.2014, Miejski Stadion, Dubnica
Corgon Liga [10/33]
Widzów: 4053

[3] Dubnica – Artmedia [1] 0:3 (0:1)

43’J.Olivera [A] 0:1
59’ R.Ondrejka [A] 0:2
77’R.Ondrejka [A] 0:3

MVP: R.Ondrejka [A] (8)

Artmedia: Vargas, Stranianek, Krajnik(69’Otocka), Antelo, Drahno – Ramos, Slovak, Olivera(59’Zeleznik) – Skvarka, Lin(46’Ondrejka), Seye

Odnośnik do komentarza

Skład wyjściowy Sportingu mocno mnie zadziwił, prócz Joao Moutinho na murawę wybiegli trzeba przyznać zawodnicy przeciętni. Zdziwiła mnie zwłaszcza obecność wychowanka Legii - Kuby Szumskiego. Nic więc dziwnego, że już pierwsza nasza akcja przyniosła bramkę. Prawym skrzydłem pociągnął Ondrejka i obsłużył Lina celnym podaniem, a ten bez problemu otworzył wynik. Zdziwieni takim obrotem spraw Portugalczycy mieli problem z wydostaniem się z własnej połowy i w 28.minucie Zeleznik posłał piłkę w pole karne, a pierwszy dobiegł do niej Skvarka i strzałem między nogami Szumskiego podwoił wynik. Jeszcze przed przerwą gospodarzy mógł pogrążyć Lin, ale jego strzał głową minął się z celem. Ale to tylko odwlekło to co stać się musiało. Długą piłkę od Dubravki przedłużył Lin i trafiła ona do Ondrejki, a ten w sytuacji sam na sam nie pomylił się i mieliśmy 3:0! W 68. Minucie Sporting po raz pierwszy doszedł do sytuacji strzeleckiej, Goncalves po rzucie rożnym uderzył z siódmego metra, Dubravka wypluł piłkę przed siebie i obrońcy zażegnali zagrożenie. Niewiele brakło a upokorzylibyśmy gospodarzy, ale Seye mimo iż miał kilka dobrych metrów bliżej do zagranej z głębi pola piłki dał się uprzedzić defensorom.

 

1.10.2014, Estadio Jose Alvelado Seculo XXI, Lizbona
Liga Mistrzów, Faza Grupowa, Grupa A [2/6]
Widzów: 32149

[15] Sporting – Artmedia [104] 0:3 (0:2)

2’G.Lin [A] 0:1
28’M.Skvarka [A] 0:2
57’R.Ondrejka [A] 0:3

MVP: R.Ondrejka [A] (9)

Artmedia: Dubravka – Albert(74’Stranianek), Krajnik, Antelo, Adam – Slysko, Zeleznik, Olivera (69’Slovak)– Skvarka(69’Seye), Lin, Ondrejka

 

Chelsea – Rosenborg 2:0 [suarez, Kakuta – X]

 

1. Chelsea 6 pkt 4:0

2. Artmedia 4 pkt 3:2

3. Rosenborg 1 pkt 0:2

4. Sporting L. 1 pkt 0:3

Odnośnik do komentarza

Po pierwszym kwadransie spotkania zacząłem podejrzewać, że rywale zatrudnili jakiegoś szamana na ten mecz. Już w tak krótkim okresie czasu Lin potrafił zmarnować dwie setki, a Kiss z Ondrejką trafiali w słupek. Na szczęście Chińczyk potwierdził powiedzenie do trzech razy sztuka i w 19. minucie wyprowadził nas na prowadzenie. Później było już z górki. Na kilka minut przed przerwą gola głową zdobył Skvarka i konfrontacja była niemalże rozstrzygnięta. Przez resztę spotkania niewiele się wydarzyło, a na sam koniec Skvarka popisał się kąśliwym uderzeniem z dystansu, które zaskoczyło serbskiego bramkarza Trenczynu.

 

5.10.2014, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [11/33]
Widzów: 4910

[1] Artmedia – Trenczyn [7] 3:0 (2:0)

19’G.Lin [A] 1:0
39’M.Skvarka [A] 2:0
90’ M.Skvarka [A] 3:0

MVP:M.Skvarka [A] (9)

Artmedia: Dubravka –Stranianek, Otocka, Krajnik, Drahno(66’Adam) – Slysko, Ramos, Kiss(33’Zeleznik)– Skvarka, Lin(57’Ondrejka), Seye

 

Tabela po 11 kolejkach:

 

 

| Pos   | Inf   | Team          	|   	| Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   | 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 1st   |       | Artmedia*     	|   	| 11    | 9 	| 1 	| 1     | 28	| 6 	| +22   | 28	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 2nd   |       | Banska Bystrica   |   	| 11    | 6 	| 4 	| 1     | 17	| 7 	| +10   | 22	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 3rd   |       | Trnava        	|   	| 11    | 6 	| 3     | 2 	| 16	| 9     | +7	| 21	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 4th   |       | Zlate Moravce 	|   	| 11    | 5 	| 3 	| 3     | 15	| 14	| +1    | 18	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 5th   |       | Dubnica       	|   	| 11    | 5 	| 3 	| 3     | 16	| 18	| -2    | 18	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 6th   |       | Slovan Bratislava |   	| 11	| 4 	| 1     | 6 	| 12	| 20    | -8	| 13	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 7th   |       | Kosice        	|   	| 11    | 2 	| 6 	| 3     | 9 	| 10	| -1    | 12	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 8th   |       | Trencin       	|   	| 11    | 3 	| 2 	| 6     | 14	| 16	| -2    | 11	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 9th   |       | Zilina        	|   	| 11    | 2 	| 4 	| 5     | 11	| 14	| -3    | 10	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 10th  |       | Ruzomberok  	  |       | 11	| 2 	| 4     | 5 	| 8 	| 15    | -7	| 10	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 11th  |       | Dun. Streda   	|   	| 11    | 2 	| 4     | 5 	| 9 	| 13    | -4	| 10	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 12th  |       | Presov        	|   	| 11    | 2 	| 1 	| 8     | 9 	| 22	| -13   | 7     | 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 |   	|       |               	|   	|       |   	|   	|       |   	|   	|       |   	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Odnośnik do komentarza

Los zetknął nas w ćwierćfinale pucharu z Trnawą, a więc mogłem być pewien że łatwo do następnej fazy się nie dostaniemy. I rzeczywiście, po pierwszych akcjach i kilku niepewnych piąstkowaniach Dubravki byłem pewien obaw. Ale przetrwaliśmy trudny okres i w 21. minucie po zespołowej akcji Lin znalazł drogę do siatki. Później wielokrotnie mogliśmy powtórzyć wyczyn i wypracować sobie pokaźniejszą zaliczkę, ale świetnie interweniował Slovenciak, a jeśli nawet on zawiódł Turati potrafił wybić piłkę z linii bramkowej, jeśli dodać do tego naszą tradycyjną nieskuteczność to nie mogło się skończyć inaczej niż jakaś kontrą, która mogła zniweczyć nasze wysiłki. Taka miała miejsce w 90.minucie, ale świetną paradą, po strzale Peko popisał się Dubravka i uratował nam to skromne zwycięstwo.

 

7.10.2014, Pasienky, Bratysława
Puchar Słowacji, Ćwierćfinał [1/2]
Widzów: 11415

Artmedia – Trnawa 1:0 (1:0)

21’ G.Lin [A] 1:0

MVP: J.Olivera [A] (7)

Artmedia: Dubravka – Albert, Krajnik, Antelo, Adam – Slovak, Zeleznik(61’Ramos), Olivera(69’Slysko) – Ondrejka, Lin(61’Skvarka), Seye

Odnośnik do komentarza

Na mecz z Koszycami postanowiłem wystawić skład złożony wyłącznie z krajowych zawodników. Niewiele drużyn liczących się w swoich ligach może sobie pozwolić na taki luksus bez utraty jakości w grze. Nasi gracze nie dali szans dzisiaj zespołowi przyjezdnych i bez problemu rozprawiliśmy się z przybyszami. Dwie piękne bramki zdobył Ondrejka czym zachwycił nawet najbardziej wybrednych krytyków. Jedno trafienie dołożył Seye i za ten mecz mogliśmy dopisać sobie komplet punktów. Po spotkaniu doszła nas jeszcze informacja o remisie w meczu Trnavy z Bańską Bystrzycą co oznaczało że zwiększyliśmy dystans nad drugim zespołem do ośmiu oczek.

 

18.10.2014, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [12/33]
Widzów: 5437

[1] Artmedia – Koszyce [8] 3:0 (2:0)

9’ R.Ondrejka [A] 1:0
28’ R.Ondrejka [A] 2:0
75’ M.Seye [A] 3:0

MVP: R.Ondrejka [A] (9)

Artmedia: Dubravka – Stranianek(71’Albert), Otocka, Krajnik, Adam(71’Drahno) – Slovak, Slysko(69’Zeleznik), Kiss – Skvarka, Ondrejka, Seye

Odnośnik do komentarza

Byliśmy w gazie i pewni siebie przyjechaliśmy do Norwegii po kolejne trzy punkty i co za tym idzie świetną pozycję przed rundą rewanżową. Tak łatwo jak w Portugalii jednak nie było. Na początku spotkania dużo pracy miał Vargas, ale Panamczyk znowu mnie nie zawiódł, ponadto widząc niemoc napastników Zeleznik sam podłączył się do akcji ofensywnej i strzałem z linii pola karnego dał nam gola, dzięki któremu na przerwę schodziliśmy w dobrych nastrojach. Po niej kontynuowaliśmy uważną grę i czekaliśmy na błąd rywali. Nastąpił on w 51. minucie, kiedy Mosquera zachował się bardzo nieodpowiedzialnie i wdał się w drybling w polu karnym, a Lin skwapliwie to wykorzystał zabierając mu piłkę i posyłając ją obok rozwścieczonego Brathena. Trzeba oddać Rosenborgowi, że próbował atakować, ale strzały Jańczyka i Annana zgodnie kończyły w rękawicach Vargasa, dzięki czemu dowieźliśmy ważne zwycięstwo do końca.

 

22.10.2014, Lerkendal, Trondheim
Liga Mistrzów, Faza Grupowa, Grupa A [3/6]
Widzów: 20412

[56] Rosenborg – Artmedia [104]  0:2 (0:1)

41’ M.Zeleznik [A] 0:1
51’ G.Lin [A] 0:2

MVP: G.Lin [A] (8)

Artmedia: Vargas – Albert, Krajnik, Antelo, Drahno(68’Adam) – Slysko, Zeleznik(63’Ramos), Olivera – Skvarka(68’Seye), Lin, Ondrejka

 

Sporting – Chelsea 1:2 [Luis Silva – Lukaku x2]

 

1. Chelsea 9 pkt 6:1

2. Artmedia 6 pkt 5:2

3. Sporting L. 1 pkt 1:5

4. Rosenborg 1 pkt 0:4

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie lubiłem grać ze Złotymi Morawcami i mimo tego, że kilka ostatnich spotkań z tym rywalem poszły nam dość dobrze, obawiałem się tego pojedynku. I słusznie, w przeciągu dwóch kwadransów Augustin zmarnował z trzy stuprocentowe sytuacje, a już dojście do takowych przyprawiało mnie o ból głowy. Co gorsza w 33.minucie Augustin w końcu znalazł drogę do siatki, po tym jak wykorzystał błąd Krajnika i z najbliższej odległości pokonał zaskoczonego Dubravkę. Gospodarze zaczęli grać defensywnie i ich catenaccio przez dłuższy czas przynosiło skutek. Na całe szczęście w 82. minucie pomógł nam sędzia liniowy nie widząc dwumetrowego spalonego i Seye uratował nam skromny jeden punkt.

 

25.10.2014, FC Vion, Złote Morawce
Corgon Liga [13/33]
Widzów: 2565

[5] Złote Morawce – Artmedia [1] 1:1 (1:0)

33’R.Augustin [Z] 1:0
82’ M.Seye [A] 1:1

MVP: M.Uwarenko [Z] (9)

Artmedia: Dubravka– Stranianek(69’Albert), Krajnik, Antelo, Adam – Slysko, Zeleznik, Olivera (54’Kiss),– Skvarka(21’Seye), Lin, Ondrejka

Odnośnik do komentarza

Po rozmowie z klubowym lekarzem wysłałem na przymusowy urlop Skvarkę, który potrwa miesiąc.

 

Biorąc pod uwagę nikłą zaliczkę z pierwszego meczu rewanż ćwierćfinałowego pojedynku z Trnawą zapowiadał się fascynująco. I tak się też stało. Obie drużyny wyszły ofensywnie nastawione i w 6. minucie Ondrejka wykorzystał zgraną piłkę od Lina i wyszliśmy na prowadzenie. Po chwili przy pomocy sędziego Trnava wyrównała. W polu karnym miała miejsce przepychanka, a sędzia wziął stronę Trujilo i podyktował rzut karny. Wykonać ten stały fragment miał Crisci i pewnie pokonał Vargasa. To dopiero przedsmak emocji. Obu bramkarzom chyba włączył się god mode, gdyż bronili w wydawało się niemożliwych do zatrzymania sytuacjach. Uwierzyć długo nie mógł Gamarra dlaczego jego strzał z szóstego metra nie znalazł się w siatce. Dla odmiany Peko ukrywał twarz w dłoniach po genialnej robinsonadzie Panamczyka. W drugiej połowie nawet gdy bramkarze nie potrafili powstrzymać napastników wyręczały ich stalowe elementy bramki. W 77.minucie Seye znakomicie przyjął sobie piłkę zagraną z własnego pola karnego przez Adama i popędził na bramkę, oddał płaski strzał, ale Slovenciak zdołał go obronić i zainicjował kontrę, po której w niemal bliźniaczej sytuacji do Seye Trujilo zmusił do wysiłku Vargasa. Ostatecznie odnieśliśmy zwycięski remis i mogliśmy cieszyć się z awansu.

 

28.10.2014, Antona Malatinskiego, Trnawa
Puchar Słowacji, Ćwierćfinał [2/2]
Widzów: 19545

Trnawa – Artmedia 1:1 (1:1) [1:2 w dwumeczu]

6’ R.Ondrejka [A] 0:1
9’ S.Crisci [T] 1:1k.

MVP: R.Ondrejka [A] (8)

Artmedia: Vargas – Albert, Krajnik, Antelo, Drahno (46’Adam) Slovak, Slysko, Kiss(61’Olivera) – Gamarra(46’Seye), Lin, Ondrejka

Odnośnik do komentarza

Christian Gamarra, któremu chciałem przyjrzeć się w najbliższych spotkaniach wypadł z gry na 3 tygodnie i zmusił mnie do sięgnięcia do głębszych rezerw.

Natomiast do mnie przyszła oferta pracy z Salwadoru. Przyznam, że perspektywa ponownej próby prowadzenia reprezentacji narodowej była kusząca, lecz zdecydowałem się odmówić przybyszom.

 

 

Mecz rozgrywany w dniu Wszystkich Świętych toczył się w iście grobowej atmosferze. Oba zespoły dostosowały się do ponurego klimatu i kibice, którzy w liczbie niespełna pięciu tysięcy zawitali na Pasienky bardziej byli przejęci padającym deszczem niż wydarzeniami na boisku, i prawdę mówiąc trudno im się dziwić.

 

1.11.2014, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [14/33]
Widzów: 4968

[1] Artmedia – Dunajska Streda [11] 0:0

MVP: E.Stranianek [A] (7)

Artmedia: Dubravka – Stranianek, Otocka, Krajnik(77’Antelo), Drahno – Slovak(68’Olivera), Zeleznik, Kiss – Ondrejka(46’Kovac), Lin, Seye

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...