Skocz do zawartości

Prawdziwy Diabeł w Teatrze Marzeń.


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

FM 10.3

Baza: Duża

Ligi aktywne [56/19]: Anglia,Australia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia,Meksyk, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Szkocja,Szwecja, Turcja, USA, Włochy

Słowo od autora: Wiem, że w nocy zakończyłem pisanie poprzedniego opowiadania, ale decyzję o napisaniu nowego mocno przemyślałem i postanowiłem, że spróbuję ponownie :) Tym razem chcę napisać opowiadanie na przynajmniej 10.stron, dlatego zacząłem rozgrywkę moim ukochanym klubem :) Wiem ,że w tym dziale znacznie popularniejsze są opowiadania o słabszychzespołach, ale mam nadzieję, że zespół, który wybrałem nie zniechęci Was do czytania. W FM gram praktycznie tylko słabymi i średnimi zespołami, a jak mam już mocny zespół to, wtedy w grze są praktycznie sami regeni i dlatego chcę spróbować czegoś innego. Łatwo nie będzie, bo w takim zespole oczekiwania są duże, a innych mocnych drużyn równieżjest dużo.

--- 

Manchester - jedno z największych miast w Anglii,pod względem listy mieszkańców znajduje się na siódmej pozycji w kraju. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych w państwie.

 

Północny-zachód to najważniejsza część na futbolowej mapie Anglii, ponieważ znajdują się tam siedziby Manchesteru United oraz Liverpoolu FC. To najbardziej utytułowane kluby w historii kraju. Oba zespoły osiemnastokrotnie wygrywały Premiership i rywalizują ze sobą od wielu lat. W ostatnich sezonach znacznie lepiej radzą sobie aktualni mistrzowie Anglii, czyli popularne Czerwone Diabły, The Reds ostatnie mistrzostwo zdobyli w 1990. roku. Sir Alex Fergusonto żywa legenda klubu grającego na Old Trafford, Szkot objął drużynę w 1986 roku, ale wygraniu ligi w sezonie 2008-2009 musiał zrezygnować z powodów zdrowotnych. Były już szkoleniowiec wybrał człowieka, który go zastąpi. Cały piłkarski świat zaszokowała wiadomość, gdy nowym trenerem jednego z najlepszych drużyn piłkarskich w historii został Polak,Łukasz Grabowski, który w swojej dotychczasowej karierze prowadził przez dwa lata TPS Turku, z którym wygrał Veikkausliigę i Suomen Cup. Zdaniem Sir Alexato najlepszy kandydat na to stanowisko, a zarząd zaakceptował wolęt ego wybitnego managera i powierzył zespół Grabowskiemu.

 

W taki właśnie sposób zostałem nowym managerem mojego ukochanego klubu, wielkiego Manchesteru United. Jednocześnie czułem się świetnie i fatalnie, ponieważ w życiu nie mogła przydarzyć mi się lepsza sytuacja, ale to też wielka odpowiedzialność i presja. Dorównać Sir Alexowi będzie ogromnie ciężko, ale zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby fani pokochali również moją osobę.

 

W pierwszym dniu spotkałem się oczywiście z zarządem klubu,który oczekiwał ode mnie dobrych wyników. Mamy walczyćo zwycięstwo w Premier League, dojść do finału Ligi Mistrzów oraz Pucharu Anglii. Puchar Ligi Angielskiejoraz mecz o Tarczę Dobroczynności zajmują niską pozycje naliście priorytetów, ale tu również postaramy się odobre rezultaty. Otrzymałem również olbrzymi budżet transferowy, aż 60.000.000£, a na płacę mogę wydawać 1.600.000£ tygodniowo. To olbrzymie sumy dla kogoś kto wcześniej trenował zespół grający w Veikkausliidze.

 

Podczas pierwszego treningu spotkałem się ze sztabem szkoleniowym, a razem z moim asystentem Mikem Phelanem postanowiliśmy przeanalizować sytuację kadrową przed sezonem 2009/2010:

 

Bramkarze:

 

Edwin van der Sar [38 l., HOL 130/0, 50.000£/tyg.,30.06.2010, 2.300.000£]

Tomasz Kuszczak [27l., POL 6/0, 25.000£/tyg., 30.06.2012, 3.400.000£]

Ben Foster [26 l., ENG 2/0, 25.000£/tyg., 30.06.2013,3.400.000£]

 

Plany: W tym sezonie zdecydowanym numerem będzie doświadczony Holender, a jego zmiennikiem zostanie mój rodak,Tomek Kuszczak. Nadzieja wielu Anglików Ben Foster pożegna się z zespołem.

 

Prawi obrońcy:

 

Gary Neville [34 l., ENG 85/0, 50.000£/tyg.,30.06.2010, 750.000£]

Rafael [18 l., BRA,10.000£/tyg., 30.06.2013, 4.600.000£]

 

Plany: W tej formacji również stawiam na doświadczenie, ale młody Rafael również otrzyma kilkanaście okazji. Wzmocnień nie będzie, wierzę w tą dwójkę.

 

Lewi obrońcy:

 

Patrice Evra [28 l., FRA 20/0, 55.000£/tyg.,30.06.2012, 14.250.000£]

 

Plany: Francuz to jeden z najlepszych graczy na tej pozycji, ale brakuje mu dobrego zmiennika, którego postaram się sprowadzić.

 

Środkowi obrońcy:

 

Rio Ferdinand [30 l., ENG 73/3, 110.000£/tyg.,30.06.2013, 16.500.000£]

Nemanja Vidić [27l., SRB 40/2, 55.000£/tyg., 30.06.2012, 17.250.000£]

Jonny Evans [21 l., NIR 17/1, 10.000£/tyg., 30.06.2011,5.500.000£]

Wes Brown [29 l., ENG 21/1,46.000£/tyg., 30.06.2012, 7.250.000£]

John O'Shea[28 l., IRL 54/1, 30.000£/tyg., 30.06.2012, 5.500.000£]

 

Plany: Podstawowymi zawodnikami będą Ferdinand i Vidić,ale obaj są kontuzjowani i opuszczą początek sezonu. Pierwszym zmiennikiem będzie Evans, który jest przyszłością światowego futbolu. Na tej pozycji mogą grać też Brown i O'Shea, Anglik zostanie w Teatrze Marzeń, a uniwersalny Irlandczyk będzie musiał poszukać sobie nowego zespołu.

 

Środkowi pomocnicy:

 

Michael Carrick [27 l., ENG 17/0, 55.000£/tyg.,30.06.2012, 10.000.000£]

Owen Hargreaves [28l., ENG 42/0, 70.000£/tyg., 30.06.2011, 6.750.000£]

Anderson[21 l., BRA 8/0, 20.000£/tyg., 30.06.2012,6.500.000£]

Darren Fletcher [25 l., SCO 42/4,30.000£/tyg., 30.06.2012, 8.000.000£]

Darron Gibson [21 l., IRL 5/0, 5.000£/tyg., 30.06.2012,4.500.000£]

Paul Scholes [34 l., ENG 66/14,60.000£/tyg., 30.06.2010, 1.800.000£]

 

Plany: Będę chciał sprowadzić przynajmniej jednego zawodnika, który będzie usposobiony ofensywnie i będzie grał na pozycji rozgrywającego. Mogą występować tam też Anderson, Scholes czy Carrick, ale będzie potrzebny jeden gracz do rotacji.

 

Lewi skrzydłowi:

 

Nani [22 l., POR 26/5, 25.000£/tyg., 30.06.2012,5.250.000£]

Ryan Giggs [35 l., WAL 64/12,70.000£/tyg., 30.06.2011, 2.000.000£]

 

Plany: Znakomity Nani i doświadczony Giggs to wystarczająca mieszanka.

 

Prawi skrzydłowi:

 

Antonio Valencia [23 l., EKW 38/4, 50.000£/tyg.,30.06.2013, 16.750.000£]

Park Ji-Sung [28 l.,KOR 81/11, 60.000£/tyg., 30.06.2012, 6.000.000£]

 

Plany: Będzie potrzebny zawodnik do rywalizacji z Valencią, Koreańczyk odejdzie.

 

Napastnicy:

 

Wayne Rooney [23 l., ENG 52/24, 90.000£/tyg.,30.06.2012, 29.000.000£]

Michael Owen [29 l.,ENG 89/40, 50.000£/tyg., 30.06.2011, 3.600.000£]

Federico Macheda [17 l., ITA, 6.000£/tyg., 30.06.2014,4.400.000£]

Dimitar Berbatow [28 l., BUŁ71/43, 90.000£/tyg., 30.06.2012, 11.750.000£]

 

Plany: Podstawowym napastnikiem będzie Rooney, a jego zmiennikami Owen i Macheda, jeśli zostaną mi fundusze to postaram się o transfer jednego napastnika,bo Bułgar mnie nie przekonał swoimi umiejętności i zostanie sprzedany.

 

Przygotowaliśmy również plan przygotowań do nowego sezonu, który zainaugurujemy dziewiątego sierpnia w meczu o Tarczę Dobroczynności z Chelsea. W sumie rozegramy pięć meczów kontrolnych. Najpierw zmierzymy się na wyjazdach z Lechem Poznań, San Jose Earthquakes i Los Angeles Galaxy, a następnie u siebie podejmiemy Nottingham Forest oraz Bohemians Praga.

Odnośnik do komentarza

U mnie też masz już stałego :) Proponuję, żebyś kupił do pomocy Jamesa Milnera, jak grałem United samymi Brytyjczykami, to wymiatał, aż było miło patrzeć. A do ataku to zdecydowanie Agbonlahor, który grałby w 1. składzie u boku Rooneya. Pamiętam, że w całym sezonie Roo miał 59 meczów i strzelił 66 bramek, głownie na zasadzie, że Gabryś jechał wszystkich jak chciał, strzelał, a dobijał Roo ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za komentarze :)

---

Jeszcze przed pierwszym sparingiem udało mi się praktycznie skompletować kadrę pierwszego zespołu. Chciałem wzmocnić go dwoma-trzema Anglikami, ale ich kluby chciały zdecydowanie zbyt dużo pieniędzy. W sumie wydaliśmy na transfery, aż 56.000.000£. Za 20.000.000£ z Girondins Bordeaux kupiliśmy Yoanna Gourcuffa, uniwersalny włoski defensor Domenico Cristico kosztował w sumie 19.250.000£. CSKA Moskwa otrzymało 16.000.000£ za kartę szybkiego skrzydłowego Milosa Krasicia. Najmniej zapłaciliśmy za Yannicka Djalo, 23. letni były gracz Sportingu Lizbona, który ma na swoim koncie 14. występów w młodzieżowej reprezentacji Portugalii kosztował zaledwie 600.000£.

 

Jednak nie tylko kupowaliśmy. Z Teatrem Marzeń pożegnali się John O'Shea, Park Ji-Sung oraz Ben Foster, a ich nowe zespoły przelały na nasze konto w sumie 12.500.000£. Dimitar Berbatow został wypożyczony za 1.800.000£ do Realu Madryt, po sezonie Królewscy będą mogli kupić go za 10.000.000£.

 

Zadbałem również o zawodników drugiego zespołu i ci najbardziej wyróżniający się zostali wypożyczeni do Aberdeen. Taki los spotkał Ritchiego De Laeta, Craiga Cathcarta, Rodrigo Possebona oraz Fabio.

 

Udało mi się również zatwierdzić dwa transfery, w których kierowałem się przede wszystkim dobrem klubu w przyszłości. Po sezonie wzmocni nas Alex Smithies, ten młody golkiper jeszcze przez rok będzie występował w Huddersfield Town. Jego karta kosztowała 1.100.000£. Znacznie więcej, bo aż 14.000.000£ zapłaciłem za Jacka Rodwella. Ten zakup przesądził też o przyszłości Wesa Browna, nasz wychowanek będzie musiał odejść.

 

Swoje kontrakty o rok przedłużyli Edwin van der Sar, Paul Scholes oraz Gary Neville

 

Rozegraliśmy też trzy sparingi. Zremisowaliśmy 1:1 z Lechem Poznań i pokonaliśmy odpowiednio 3:1 i 3:0 San Jose Earthquakes oraz Los Angeles Galaxy. Niestety Nottingham Forest zrezygnowało z meczu kontrolnego.

Odnośnik do komentarza

Oj, sprzedaż ostera to imo wielki błąd, bo jak grałem United to grał wprost kapitalnie! I szkoda Browna, bo u mnie również świetnie grał na boku obrony.

 

Może pomyśl jeszcze nad ludźmi, którzy są wystawieni na sprzedaż jak VdV, Gago, czy Diarra ;)

 

Aha no i z młodych może kup Jamesa Rodrigueza, Lukaku i może zobacz też Edgara Pacheco, może wylosowały mu się dobre atrybuty, powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Chcę się wczuć w rolę trenera Manchesteru i nie będę kupował wynalazków od innych graczy :) Nad Rafaelem się zastanawiałem, ale wybrałem jednak Yoanna. Fostera nie lubię i go sprzedałem, a Wesa też mi szkoda, bo go lubię, ale nie lubię marudzenia zawodników, którzy nie grają. Rodwell to melodia przyszłości i jak Rio z Vidą odejdą to stworzy z Jonnym znakomity duet obrońców :).

---

Lipiec 2009:

 

Bilans: -

Premiership: -

FA Cup: -

Carling Cup: -

Community Shield: -

Liga Mistrzów: -

Finanse: 42.457.996£ (-67.423.168£)

Budżet transferowy: 0£ (0£)

Budżet płac(roczny): 1.161.879£ (1.500.000£)

Nagrody: -

 

Transfery (Polska):

 

Robston (27 l., DP, P Ś, BRA) [Altetico Goianiense -> Cracovia] - 60.000£

Marcel Ketelaer (31 l., OP L, NIE) [Pasching -> Legia] - 26.000£

Daniel Michałowski (21 l., O/WO/OP L, POL) [OKS Olsztyn -> Ruch] - 12.000£

 

Transfery(Świat):

 

Luis Suarez (22 l., OP PL, NŚ, URU 21/7) [Ajax -> Chelsea] - 22.000.000£

Yoann Gourcuff (23 l., OP PŚ, FRA 11/1) [bordeaux -> Manchester United] - 20.000.000£

Milos Krasić (24 l., OP P, SRB 22/2) [CSKA -> Manchester United] - 16.000.000£

Ligi Świata:

 

Anglia: -

Australia: -

Finlandia: MyPa [+3]

Francja: -

Grecja: -

Hiszpania: -

Holandia: -

Irlandia: Bohemian [+9]

Meksyk: Monterrey [+0]

Niemcy: -

Norwegia: Rosenborg [+2]

Polska: GKS Bełchatów [+0]

Portugalia: -

Rosja: CSKA [+6]

Szkocja: -

Szwecja: Gefle [+4]

Turcja: -

USA: W: Red Bull New York [+3] Z: Los Angeles Galaxy [+1]

Włochy: -

Ranking FIFA:

 

1. Brazylia [+0], 2. Hiszpania [+0], 3. Holandia [+0],....., 37. Polska [+0]

Odnośnik do komentarza

Milos KrasićYoann GourcuffYannick DjaloJack RodwellDomenico CristicoAlex Smithies :). Myślałem, że za Dimkę dostanę jakieś 20. milionów, ale nikt go nie chciał kupić i zaakceptowałem ofertę Realu. Dzięki :D

---

Na mój debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United czekałem całe życie i ten dzień wreszcie nastąpił. Wyjechaliśmy do Londynu i na wielkim Wembley mieliśmy zmierzyć się z zespołem ze stolicy Anglii, Chelsea, Jest to więc pojedynek między aktualnymi mistrzami Anglii i zdobywcami Carling Cup z drużyną, która wygrała FA Cup. Jeszcze wcześniej udało mi się sprzedać Wesa Browna. Nasz wychowanek odszedł do West Hamu United, a Młoty przelały na nasze konto 2.500.000£. Rozegraliśmy również sparing, na Old Trafford pokonaliśmy 3:0 Bohemians Praga. Nasza sytuacja kadrowa przedstawiała się fatalnie. Z powodu kontuzji na trybunach usiedli tacy gracze, jak Edwin van der Sar, Rio Ferdinand, Gary Neville, Rafael, Federico Macheda, Darron Gibson, Nemanja Vidić, Owen Hargreaves i Wayne Rooney. Najgorzej przedstawia się sytuacja tego ostatniego. Gwiazda Synów Albionu została ostro potraktowana na treningu przez jednego z kolegów, Robert Swire poinformował mnie, że Wayne złamał kość śródstopia i będzie pauzował przez cztery miesiące. Carlo Ancelotti nie mógł wystawić tylko Juriego Żirkowa, Deco i Juliano Belettiego, miał więc zdecydowaną przewagę, ale mimo tych osłabień będziemy walczyć o wygraną. Początek pokazał jak trudne będzie to spotkanie. Luis Suarez minął jednym zwodem Rodwella i dograł do Ballacka, a Niemiec potężnie uderzył. Tomasz Kuszczak nie miał najmniejszych szans. Kilkanaście minut później Ballack ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem strzelał z naprawdę trudnej pozycji, ale Michael jest w wyśmienitej formie i nawet w takich sytuacjach sobie radzi. Po upływie kilku chwil przegrywaliśmy już 0:3, tym razem polskiego golkipera pokonał Didier Drogba. Moi podopieczni wyglądali fatalnie w pierwszych dwudziestu pięciu minutach. Gdy rozpoczął się trzeci kwadrans gry zaczęliśmy grać jak na Manchester United przystało. Kuszczak posłał długą piłkę w kierunku pola bramkowego The Blues, a tam znakomicie opanował ją Owen, 29. letni snajper minął Petra Cecha i posłał futbolówkę do pustej bramki. Znowu mieliśmy nadzieję na dobry rezultat. Sześćdziesiąt sekund później były gwiazdor Liverpoolu precyzyjnie zagrał w kierunku Valencii. Ekwadorczyk posłał potężną bombę, a czeski bramkarz znowu wyjmował futbolówkę z siatki. Na przerwę schodziliśmy, więc przegrywając 2:3. Druga połowa nam nie wyszła, próbowaliśmy wyrównać stan meczu, ale zawodnicy Chelsea znakomicie się bronili i nie pozwolili nam strzelić kolejnej bramki. Mój debiut nie wyszedł najlepiej, ale fani powinni zrozumieć niezwykle ciężką sytuację kadrową. 

 

09.08.2009, 15:00

Community Shield

Wembley [90000], Londyn

 

Manchester United - Chelsea Londyn 2:3 (2:3)

 

0-1 Ballack 6'

0-2 Ballack 19'

0-3 Drogba 24'

1-3 Owen 31'

2-3 Valencia 33'

 

MoM: Michael Ballack [8.5, Chelsea]

 

Manchester United: Kuszczak - Cristico, Rodwell, Evans, Evra - Fletcher, Carrick [scholes 83'] - Valencia [Krasić 63'], Nani [Giggs 63'] - Gourcuff - Owen

Odnośnik do komentarza

Po porażce w finale Community Shield z Chelsea Londyn przyszedł czas na mój ligowy debiut. Ciągle źle przedstawiała się nasza sytuacja kadrowa. Mimo, że do zdrowia wrócił Gary Neville, który usiadł na ławce rezerwowych. Delikatny trening wznowili Rio Ferdinand, Federico Macheda oraz Nemanja Vidić. Ze swoimi urazami zmagają się ciągle Edwin van der Sar, Rafael, Wayne Rooney i Owen Hargreaves. Wyjechaliśmy do Sunderlandu na pojedynek z popularnymi Czarnymi Kotami. Gospodarze wzmocnili się latem trzema zawodnikami. Steve Bruce sprowadził do swojego zespołu Knuta Olava Rindaroya, Samuela Slovaka i Benito Frijtersa. Graliśmy bardzo osłabienie, ale liczyłem na zwycięstwo. Zaczęliśmy słabo, w poczynaniach moich podopiecznych widać było olbrzymią presję. Darren Bent odebrał piłką Jackowi Rodwellowi i popędzil do przodu, przed nim stał już tylko Tomasz Kuszczak i polski golkiper popisał się kapitalną interwencją, która nas uratowała. Później udało nam się opanować nerwy. Yoann Gourcuff wyśmienicie wykreował Michaela Owena, Anglik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kilkanaście minut później udało nam się strzelić bramkę na 1:0. Antonio Valencia precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Jonny Evans, którego faulował Benjani. Arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę pewnie wykorzystał Darren Fletcher. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. Przez prawie całą drugą połową kontrolowaliśmy przebieg meczu i atakowaliśmy w poszukiwaniu kolejnego gola. Craig Gordon pokazał jak wielkim jest bramkarzem, Szkot zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, ale jego występ nie pomógł Sunderlandowi zdobyć punktu. Ja ze skromnego zwycięstwa byłem bardzo zadowolony, to dobry początek walki o wygraną w Premiership.

 

15.08.2009, 15:00

[1/38] Premiership

Stadium of Light [48300], Sunderland

 

Sunderland - Manchester United 0:1 (0:1)

 

0-1 Fletcher k. 38'

 

MoM: Craig Gordon [8.4, Sunderland]

 

Manchester United: Kuszczak - Criscito, Rodwell, Evans, Evra - Fletcher, Scholes - Valencia, Giggs (Nani 45') - Gourcuff (Anderson 45') - Owen (Djalo 58')

 

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

 

Liverpool - Tottenham 2:0

Arsenal - Wolverhampton 0:1

Birmingham - Everton 1:4

Bolton - Burnley 2:0

Fulham - Wigan 1:1

Hull - Stoke 2:1

Manchester City - Aston Villa 2:2

Portsmouth - Blackburn 1:2

West Ham United - Chelsea 1:1

Odnośnik do komentarza

W kolejnej kolejce również graliśmy na wyjeździe. Tym razem na Fratton Park podejmowało nas Portsmouth. Gospodarze w pierwszej serii spotkań polegli pechowo 1:2 z Blackburn, a decydującą bramkę w 93. minucie zdobył Yildiray Basturk. Nasza sytuacja kadrowa z każdym dniem prezentowała się lepiej. Kontuzję wyleczyli już Macheda i Vidić, udało mi się sprowdzić też jeszcze jednego zawodnika, który zwiększy rywalizację o miejsce w środkowej strefie boiska. Nowym Diabłem został Holender Rafael van der Vaart, na konto Realu Madryt przelaliśmy 9.000.000£. Zaczęliśmy katastrofalnie. Darren Fletcher faulował w szesnastce Dusko Tosicia, a arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił doświadczony Michael Brown. Szybko udało nam się wrócić do gry. Fletch szybko zrekompensował swój błąd z przed kilkunastu sekund i precyzyjnie podał do Valencii, a Antonio mocno uderzył, James musiał wyjmować futbolówkę z siatki. Jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie. Yoann Gourcuff potwierdził, że ma fantastyczny przegląd pola i potrafi dograć partnerowi piłkę prosto pod nogi. Francuz znakomicie obsłużył Owena. Michael nie marnuje sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pierwsza część meczu zakończyła się, więc rezultatem 2:1. Drugie 45. minut nie przyniosło zmian, a najciekawszym wydarzeniem w tej połowie była druga żółta, w konsekwencji czerwona kartka dla Browna. Zdobyliśmy kolejne 3. punkty i rozpoczęliśmy rozgrywki od dwóch zwycięstw. Nie gramy porywającego futbolu, ale patrząc na zawodników jakimi dysponuję to znakomity start. Bardzo cieszy również świetna gra defensywy, Kuszczak nie musi często interweniować. Na konferencji prasowej zapewniłem kibiców, że więcej transferów w letnim mercato już nie przeprowadzimy.

 

19.08.2009, 19:45

[2/38] Premiership 

Fratton Park [20600], Portsmouth

 

Portsmouth [15] - [8] Manchester United 1:2 (1:2)

 

1-0 Brown k. 11'

1-1 Valencia 14'

1-2 Owen 27'

1-2 Brown cz.k. 86'

 

MoM: Antonio Valencia (8.5, Manchester United)

 

Manchester United: Kuszczak - Neville, Rodwell, Evans, Evra - Fletcher (Scholes 45'), Carrick - Valencia, Nani - Gourcuff (van der Vaart 45') - Owen

 

Pozostałe wyniki 2. kolejki:

 

Birmingham - Wolverhampton 1:1

Bolton - Blackburn 1:0

Hull - Chelsea 0:1

Liverpool - Wigan 0:1

Manchester City - Burnley 3:0

 
Odnośnik do komentarza

Cztery dni później mogłem poprowadzić wreszcie Czerwone Diabły na Old Trafford. Do Manchesteru przyjechały Młoty z Londynu. Okazję do gry pierwszy raz w tym sezonie otrzymał Nemanja Vidić, Serb dobrze prezentował się na treningach, gdy wrócił po kontuzji i może już występować w ligowych pojedynkach. Mimo przewagi własnego stadionu i lepszej sytuacji kadrowej obawiałem się tego spotkania, ponieważ przyjezdni pokazali w pierwszej kolejce jak groźnym są zespołem. Zremisowali 1:1 na Upton Park z The Blues. Latem dokonali oni czterech transferów i solidnie się wzmocnili. Gianfranco Zola, dawniej znakomity zawodnik, a teraz dobrze zapowiadający się manager sprowadził do swojej drużyny Javiera Garrido, Chrisa Brunta, Wesa Browna i Gabiego, na tych piłkarzy wydał w sumie 11.000.000£. Włoski szkoleniowiec nie mógł skorzystać z usług Valona Behramiego oraz Ilana. Szczególnie dobrą informacją jest absencja tego pierwszego, Szwajcar to kluczowy zawodnik West Hamu. Pierwsze czterdzieści pięć minut pokazało z jakim nastawieniem przyjechali nasi przeciwnicy. Praktycznie przez cały ten czas blokowali mecz, przerywali akcje faulami i ograniczali się jedynie do kontr. Właśnie taki atak z końcówki tej części spotkania pozwolił im cieszyć się z prowadzenia. Charlton Cole wyłożył idealnie futbolówkę Kieronowi Dyerowi, wychowanek Ipswich Town pokonał Kuszczaka uderzeniem z mniej więcej dziesięciu metrów. Po przerwie wyszliśmy na murawę naładowani pozytywną energią i zdecydowanie zaatakowaliśmy. Dało to szybki efekt. Michael Owen minął dwóch rywali, a następnie dograł do Yoanna Gourcuffa, Francuz który tym razem wszedł na plac gry z ławki rezerwowych nie dał szans na skuteczną interwencję Robertowi Greenowi. Kwadrans później już prowadziliśmy. Były gracz Girondins Bordeaux ponownie został bohaterem. Precyzyjnie podał piłkę Milosowi Krasicowi, a Serb wykorzystał swoją olbrzymią szybkość i ograł defensorów West Hamu, a następnie pokonał golkipera. To jego pierwsze trafienie w zespole. Żelazni w tym momencie postanowili atakować, bo nie mieli już nic do stracenia. Mój zespół dobrze się bronił i utrzymaliśmy wynik do końca, mimo gdy w dziesiątkę, ponieważ Vidić doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry. Niestety po meczu Robert Swire przekazał mi złą wiadomość. Okazało się, że Nemanja będzie pauzował przez dwa miesiące. 

 

23.08.2009, 16:00

[3/38] Premiership

Old Trafford [75797], Manchester

 

Manchester United [3] - [16] West Ham United 2:1 (0:1)

 

0-1 Dyer 42'

1-1 Gourcuff 50'

2-1 Krasić 66'

2-1 Vidić knt. 83'

 

MoM: Yoann Gourcuff (7.9, Manchester United)

 

Manchester United: Kuszczak - Neville (Criscito 45'), Vidić, Evans, Evra - Carrick, Anderson - Krasić, Giggs - van der Vaart (Gourcuff 45') - Owen 

 

Pozostałe wyniki 3. kolejki:

 

Arsenal - Birmingham 1:0

Blackburn - Hull 3:0

Stoke - Bolton 5:2

Wigan - Manchester City 0:0

Wolverhampton - Tottenham 0:2

Chelsea - Portsmouth 1:0

Aston Villa - Liverpool 0:2

Burnley - Fulham 1:1

Everton - Sunderland 2:1

Odnośnik do komentarza

Teraz lepiej :>

---

Sierpień kończyliśmy również na własnym obiekcie. Tym razem do Manchesteru przyjechali The Blues z Birmingham. Przyjezdni w pierwszych trzech kolejkach zdobyli jeden punkt, zremisowali 1:1 na własnym obiekcie z Wolverhamptonem i polegli w starciach z Arsenalem i Evertonem. Wcześniej rozlosowano grupy Ligi Mistrzów. W tej fazie rozgrywek zmierzymy się z Interem Mediolan, Dynamem Kijów oraz Partizanem Belgrad. Razem z Włochami jesteśmy zdecydowanymi faworytami, ale Serbowie i Ukraińcy tanio skóry nie sprzedadzą. Wisła Kraków zagra z Liverpoolem, Atletico i CSKA. Zmagania w Champions League rozpoczniemy piętnastego września w Mediolanie na stadionie Giuseppe Meazza. W trzeciej rundzie Carling Cup będziemy grali na Turf Moor z Burnley. Do składu wrócił Jack Rodwell, który zastąpił kontuzjowanego ponownie Nemanję Vidicia. Mecz z Birmingham zaczęliśmy ofensywnie, od ataków. Szybko dobrą sytuację stworzył sobie Nani, ale uderzenie Portugalczyka obronił Joe Hart. Pod koniec pierwszego kwadransa udało nam się objąć prowadzenie. Patrice Evra włączył się do akcji po lewej stronie boiska i dośrodkował w pole karne, tam piłkę opanował Michael Owen, który pokonał golkipera Niebieskich. Joe nie miał tym razem najmniejszych szans. Michael spisuje się znakomicie i dobrze zastępuje Wayne Rooneya, to już jego trzecie trafienie w tym sezonie. Po kilku chwilach podwyższyliśmy rezultat. Nasz napastnik tym razem podawał dokładnie w kierunku van der Vaarta, a Rafael zdobył swojego pierwszego gola w koszulce United. Zapowiadał się pogrom rywali, graliśmy wreszcie futbol taki jakiego oczekiwałem. Przeprowadzaliśmy kolejne ataki, ale w pierwszej połowie fani zgromadzeni w Teatrze Marzeń więcej bramek nie obejrzeli. Druga część tego spektaklu zaczęła się dla nas wyśmienicie. Tym razem Anderson, który pojawił się w przerwie na boisku wypatrzył Naniego, były gracz Sportingu Lizbona pokonał angielskiego golkipera Niebieskich. Ostatecznie zwyciężyliśmy 4:0. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Federico Macheda, popularny Kiko wykorzystał kapitalne dogranie Darrena Fletchera. To nasze pierwsze zdobyte w tak efektowny sposób trzy punkty w tym sezonie. Jesteśmy jedynym zespołem z kompletem oczek na koncie.

 

29.08.2009, 15:00

[4/38] Premiership

Old Trafford [73370], Manchester

 

Manchester United [1] - [17] Birmingham City 4:0 (2:0)

 

1-0 Owen 14'

2-0 van der Vaart 20'

3-0 Nani 51'

4-0 Macheda 88'

 

MoM: Nani (8.2, Manchester United)

 

Manchester United: Kuszczak - Criscito, Rodwell, Evans, Evra - Gibson (Fletcher 60'), Scholes - Krasić, Nani - van der Vaart (Anderson 45') - Owen (Macheda 60')

 

Pozostałe wyniki 4. kolejki:

 

Blackburn - West Ham United 1:0

Burnley - Hull 2:1

Stoke - Portsmouth 2:4

Tottenham - Manchester City 1:1

Wigan - Bolton 1:1

Wolverhampton - Liverpool 0:0

Chelsea - Sunderland 2:0

Aston Villa - Fulham 2:0

Chelsa - Arsenal 0:1

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2009:

 

Bilans: 4-0-1, 11:5

Premiership: 1 [+2], 12 pkt, 9:2

FA Cup: -

Carling Cup: 3. runda (vs. Burnley)

Community Shield: Przegrana (vs. Chelsea)

Liga Mistrzów: -

Finanse: 33.093.442£ (-9.520.805£)

Budżet transferowy: 0£ (0£)

Budżet płac(roczny): 1.182.159£ (1.300.000£)

Nagrody: - Piłkarz Miesiąca: 2. miejsce Antonio Valencia, Młody Piłkarz Miesiąca: 1. miejsce Jonny Evans, Manager Miesiąca: Łukasz Grabowski

 

Transfery (Polska):

 

Adrian Mierzejewski (22 l., OP L, POL) [Polonia Warszawa -> Tawrija Symferopol] - 1.000.000£

Siergiej Wieriemko (26 l., BR, BŁR 2/0) [bATE -> Wisła Kraków] - 300.000£

Gordan Golik (24 l., DP, P Ś, CRO) [Lech Poznań -> Panthrakikos] - 180.000£

 

Transfery(Świat):

 

Ioannis Amanatidis (27 l., N Ś, GRE 31/3) [Eintracht -> Birmingham] - 13.250.000£

Cristian Ansaldi (22 l., O/WO PL, ARG 2/0) [Rubin -> Juventus] - 11.500.000£

Rafael van der Vaart (26 l., OP Ś, NED) [Real -> Manchester United] - 9.000.000£

Ligi Świata:

 

Anglia: Manchester United [+2]

Australia: Newcastle Jets [+1]

Finlandia: MyPa [+4]

Francja: PSG [+2]

Grecja: Olympiakos [+0]

Hiszpania: Getafe [+0]

Holandia: Feyenoord [+1]

Irlandia: Bohemian [+10]

Meksyk: America [+2]

Niemcy: Bayern [+0]

Norwegia: Rosenborg [+4]

Polska: Wisła Kraków [+3]

Portugalia: Benfica [+2]

Rosja: CSKA [+1]

Szkocja: Rangers [+3]

Szwecja: AIK [+5]

Turcja: Trabzonspor [+0]

USA: W: Toronto FC [+9] Z: Los Angeles Galaxy [+3]

Włochy: Atalanta [+0]

Ranking FIFA:

 

1. Brazylia [+0], 2. Hiszpania [+0], 3. Holandia [+0],....., 36. Polska [+1]

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem w podsumowaniu miesiąca o nagrodach :/ Jeśli jakiś moderator może to dodać do poprzedniego posta będę wdzięczny: Piłkarz Miesiąca: 2. miejsce Antonio Valencia, Młody Piłkarz Miesiąca: 1. miejsce Jonny Evans, Manager Miesiąca: Łukasz Grabowski

---

Podsumowanie meczów międzynarodowych, w których wystąpili zawodnicy Manchesteru United:

 

Czarnogóra U-21 - Belgia U-21 1:2; Ritchie De Laet 90 minut, 7.3
Argentyna U-20 - Brazylia U-20 1:1; Fabio 34 minuty, 6.8
Walia U-21 - Włochy U-21 2:1; Federico Macheda 47 minut, 6.5
Polska U-21 - Irlandia Północna U-21; Oliver Norwood 45 minut, 6.0; Joe Dudgeon 45 minut, 6.1
Holandia - Serbia 2:3; Milos Krasić 90 minut, 6.9; Zoran Tosić 30 minut, 7.4, bramka
Gruzja - Włochy 2:1; Domenico Criscito 90 minut, 7.2, asysta
Dania - Portugalia 1:4; Nani 61 minut, 8.8, 2. bramki
Argentyna - Brazylia 1:2; Anderson 45 minut, 7.3, bramka
Anglia - Słowenia; Jack Rodwell 45 minut, 6.7; Michael Owen 45 minut, 6.1; Gary Neville 27 minut, 6.7; Michael Carrick 16 minut, 6.7
Polska - Irlanda Północna; Jonny Evans 90 minut, 6.7
Kolumbia - Ekwador 4:2; Antonio Valencia 90 minut, 7.8, bramka
Francja - Rumunia 3:2; Patrice Evra 90 minut, 7.3, asysta; Yoann Gourcuff 45 minut, 6.7
Szkocja - Macedonia 1:0; Darren Fletcher 90 minut, 7.1
Irlandia - RPA 1:0; Darron Gibson 76 minut, 7.5, asysta
Islandia U-21 - Irlandia Północna U-21 0:2; Joe Dudgeon 90 minut, 7.5, asysta; Oliver Norwood 90 minut, 6.8
Belgia U-21 - Estonia U-21 2:1; Ritchie De Laet 90 minut, 7.8
Brazylia - Chile 3:0; Anderson 90 minut, 6.8
Norwegia U-21 - Włochy U-21 0:3; Rodrigo Possebon 90 minut, 7.9, asysta; Federico Macheda 45 minut, 6.4; Magnus Eikrem 45 minut, 6.8; Joshua King 45 minut, 5.7
Boliwia - Ekwador 2:1; Antonio Valencia 90 minut, 7.2
Węgry - Portugalia 1:1; Nani 17 minut, 6.7
Irlandia Północna - Słowacja 2:0; Jonny Evans 90 minut, 7.7
Serbia - Francja 1:2; Yoann Gourcuff 90 minut, 6.8; Patrice Evra 90 minut, 7.0; Milos Krasić 69 minut, 5.9
Szkocja - Holandia 2:3; Darren Fletcher 90 minut, 7.0; Rafael van der Vaart 51 minut, 6.8
Anglia - Chorwacja 1:0; Michael Carrick 59 minut, 6.8; Michael Owen 90 minut, 6.7; Gary Neville 1 minuta, - 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...