Skocz do zawartości

Powrót do rzeczywistości - Roda


Icy

Rekomendowane odpowiedzi

Następne nasze spotkanie zostało okrzyknięte kolejkowym hitem. Czekał nas domowy mecz z FC Emmnem, które było 3. w ligowej tabeli.

 

Jupiler Eerste Divisie - [27/38] - 24/02/2017

Parkstad Limburg Stadion, Roda

[1] Roda Kerkrade - [3] FC Emmnem

widzów: 16122

Roda: Vos - Opare, Breed, Nadolski, Yakubu - Liang (Meric 45'), Ali, Abubakari, Davids - de Lange (Manjolovic 45'), Milic

 

W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście, którym piłka siedziała przy nodze i częściej stwarzali groźne okazje. Zdobyli nawet gola ale sędzia słusznie go nie uznał gdyż Habibzada trafił z ofsajdu. W przerwie starałem się wstrząsnąć zespołem ale niestety, sztuka ta mi się nie udała. Dalej graliśmy padlinę, goście przeważali i tylko dobra postawa w bramce Vosa uchroniła nam dupy od porażki. Chociaż może wpierdol był by dobrym rozwiązaniem, gracze dostali by zimny prysznic, który otrzeźwił by ich i wyrwał z obłoków.

 

Roda 0-0 FC Emmnem

MoM: Buscher (FC Emmnem) - 7.1

Odnośnik do komentarza

Luty kończyliśmy domowym bojem z nie byle kim bo z samym PSV. Wierzyliśmy że przy odrobinie szczęścia może uda się przejść do kolejnej rundy i sprawić kolejną sensację.

 

Puchar Holandii - Ćwierćfinał - 28/02/2017

Parkstad Limburg Stadion, Roda

Roda Kerkrade - PSV Eindhoven

widzów: 19469

 

Roda: Jovsic - Yakubu, Nadolski, Breed, Vriends - Munari (Habarugira 90'), Davids (Liang 45'), Ali, Abubakari - de Lange (Adams 72'), Milic

Taktyka była prosta. Autobus do bramki i liczenie na kontry. Nie było to może zbyt wyrafinowane ale liczył się cel, a jak wiadomo cel uświęca środki. Od początku spotkania PSV praktycznie nie schodziło z naszej połowy ale tutaj wypada pochwalić moich zawodników, którzy zagrali koncertowo w defensywie. Grali na wyprzedzenie, mało faulowali w pobliżu pola karnego i ładnie skracali pole gry, przez co PSV miało bardzo miejsca na rozgrywanie akcji. Tak oto dograliśmy do dogrywki, gdzie nieśmiało zaczęliśmy przejmować inicjatywę. W 109. minucie Adams ładnie podał do Milica a ten pokonał Cassio i stadion wybuchł z radości. Natychmiast cofnęliśmy się do defensywy żeby bronić tego wyniku i wszystko było by pięknie gdyby nie Pan z gwizdkiem. Pajac w 117. minucie podyktował karnego dla PSV, którego nie było i mieliśmy remis. Zwycięzce miały wyłonić karne.

 

Pierwsze 5 serii - remis po 5.

6. Milic - gol, Lindrgen - gol

7. Yakubu - gol, Perez - gol

8. Vriends - gol, Mancha - gol

9. Nadolski - gol, Dzsudzak - nie trafił w bramkę!!!

Awans Roda!!

 

Roda 1-1 (9-8k.)PSV

1-0 - Milic - 109'

1-1 - de Lange - 117(karny)

MOM: Liang (Roda) - 7.4

W półfinale naszym rywalem będzie FC Twente. Za pokonanie PSV otrzymaliśmy 625 tys €.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie lutego:

 

st. konta: - 664 tys € ( + 0.14 mln €)

b.płac: 83/83 tys €/tydz

b.transfer: 56 tys €

mecze: 3-2-0 (bramki 8-4)

strzelec: Milic- 4 gole

Jupiler Eerste Divisie: 1. (+14)

 

Transfery:

 

Ibrahim Affelay (Newcastle UTD) -> Atletico Madryt za 14.5 mln €

Vojkan Bozovic (Ural) -> CSKA Moskwa za 9 mln €

Cristian Suarez (Krylia Sowietow) -> CSKA Moskwa za 6 mln €

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia; Crewe (+6)

Argentyna: Velez (+6)

Francja: PSG (+7)

Hiszpania: Atletico Madryt (+4)

Holandia: Feyenoord Rotterdam (+5)

Niemcy: FC Schalke 04 (+3)

Polska: Lech Poznań (+5)

Portugalia; Benfica Lizbona (+2)

Serbia; Crvenza Zviezda Belgrad (+2)

Szkocja; Celtic Glasgow (+3)

Turcja: Galatasaray (+7)

Włochy: Geona CFC (+10)

Polskie drużyny w pucharach:

Liga Europejska:

I runda eliminacyjna:

Korona Kielce - AS Roma - 2-1 i 0-2 - awans Roma.

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania

2. Brazylia

3. Niemcy

8. Francja

35. Polska

Odnośnik do komentarza

Marzec rozpoczynaliśmy od wyjazdu do 19. w tabeli FC Dordrecht. Czekał nas bardzo ciężki mecz, gdyż gospodarze bardzo potrzebują punktów by móc myśleć o utrzymaniu w lidze.

 

Jupiler Eerste Divisie - [28/38] - 3/03/2017

GN, Bouw

[19] FC Dordrecht - [1] Roda Kekrade

widzów: 1652

 

Roda: Jovsic - Opare, Nadolski, Habarugira, Yakubu - Meric (Liang 53'), Ishiaku (Breed 63'), Nikitin, Ali - Milic, Manjolovic (de Lange 53')

 

W pierwszej połowie mieliśmy bardzo dużo problemów i niestety, nie udało się nam jej zakończyć z czystym kontem. Gospodarze wbili nam bramkę do szatni a stało się to za sprawą Leeuwina, który ładnie uderzył z linii pola karnego. Trzeba przyznać że gracze Dordrechtu prezentowali się dużo lepiej i prowadzili zasłużenie. W przerwie ostro opierdoliłem zawodników i chwilę po wznowieniu gry dokonałem zmian, które odmieniły przebieg meczu. W 56. minucie Liang wrzucił wprost na głowę de Lange'a a ten wyrównał stan meczu. Na prowadzenie nie musieliśmy długo czekać. W 61. minucie Ali ładnie uderzył z pierwszej piłki po odbiciu piłki od obrońcy gospodarzy i pokonał miejscowego bramkarza. Więcej goli nie padło i dzięki dobrej postawie w drugiej połowie udało się nam odwrócić losy meczu i zapewnić trzy punkty.

 

FC Dordrecht 1-2 Roda

 

1-0 - Leeuwin - 45'

1-1 - de Lange - 56'

1-2 - Ali - 61'

MoM: de Lange (Roda) - 7.6

Odnośnik do komentarza

Do kolejnego spotkania mieliśmy tydzień. Potraktowałem zawodników bardzo ulgowo i generalnie skupialiśmy się na zabawach z piłką a nie na ostrym treningu. Dzięki temu chłopcy zyskali trochę świeżości i dynamiki.

 

Jupiler Eerste Divisie - [29/38] - 10/03/2017

Limburg Parkstad Stadion, Kerkrade

[1] Roda Kerkrade - [15] Fortuna Sittard

widzów; 13459

 

Roda: Vos - Opare, Breed, Nadolski, Yakubu - Liang (Meric 45'), Ali, Ishiaku (Vriends 45'), Abubakari - Milic (Manjplovic 51') de Lange

 

Goście od początku spotkania skupili się głównie na defensywie i całą drużyną bronili się na 35-40. metrze od własnej bramki. Sforsowanie tak skomasowanej obrony zajęło nam trochę czasu. Defensywę rywali napoczęliśmy w 39. minucie za sprawą Lianga, który z bliska trafił do siatki. Do przerwy mieliśmy jedną bramkę przewagi. Drugą połowę zaczynali moi zawodnicy i już po 17. sekundach piłka wylądowała w bramce Fortuny za sprawą Milica. Dwie bramki luzu pozwoliły nam spokojnie patrzeć w dalsze losy tego meczu. Byłem bardzo zadowolony ze stylu gry drużyny, który był ładny dla oka a co najważniejszy skuteczny. W 69. minucie Manjolovic podwyższył wynik meczu spokojnie pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam. Nie spoczęliśmy jednak na laurach, dalej ambitnie gnietliśmy rywala. W 87. minucie Ali trafił po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i wydawało się że rywale są na łopatkach. Goście pokazali jednak pazur bo w 89. minucie Jensen zdobył gola honorowego i tym samym ustalił wynik spotkania.

 

Roda 4-1 Fortuna

 

1-0 - Liang - 39'

2-0 - Milic - 46'

3-0 - Manjolovic - 69'

4-0 - Ali - 87'

4-1 - Jensen - 89'

MoM: Liang (Roda) - 7.7

Odnośnik do komentarza

Kolejne spotkanie to wyjazdowy mecz ligowy z 12. w tabeli Go Ahead. Goście są już raczej pewni utrzymania, toteż nie ciąży na nich presja i mogą skupić się na pokazaniu tego co potrafią.

Jupiler Eerste Divisie - [30/38] - 17/03/2017

DE Adeelaarshorte, Deventer

[12] Go Ahead Eagles - [1] Roda Kerkrade

widzów: 5511

Roda: Jovsic - Opare, Nadolski, Breed, Yakubu - Ishiaku (Vriends 63'), Liang, Nikitin, Abubakari - Milic (Manojolovic 63'), de Lange

 

Mecz rozpoczęliśmy bardzo słabo. Już w 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Vervoorta, który strzałem głową pokonał Jovsica. Ciężko nam było się pozbierać, ale jako że jesteśmy najlepszą drużyną ligi nie wypadało poddać się bez walki. W 26. minucie Liang doprowadził do wyrównania. Do przerwy więcej bramek nie padło, za to druga połowa była bardzo obfita w ciekawe sytuacje. W 72. minucie Nadolski trafił po wrzutce z rożnego i byliśmy na prowadzeniu. Jedna bramka to jednak mało by myśleć o spokojnej końcówce toteż nie poprzestaliśmy na laurach. W 83. minucie Manojolovic trafił w sytuacji sam na sam i byliśmy pewni że tego meczu nie przegramy. Gospodarze jednak nie zamierzali składać broni. W 88. minucie Mulder oddał strzał życia z wolnego i pokonał Jovsica. Na nasze szczeście udało się nam utrzymać korzystny wynik do końca meczu.

 

Go Ahead 2-3 Roda

 

1-0 - Vervoort - 2'

1-1 - Liang - 26'

1-2 - Nadolski - 72'

1-3 - Manojolovic - 83'

2-3 - Mulder - 88'

MoM: Liang (Roda) - 8.1

Odnośnik do komentarza

Po tym meczu opuściłem Holandię i udałem się wraz z reprezentacją Francji na Ukarinę, gdzie w Kijowie mieliśmy rozegrać mecz eliminacyjny do Mundialu.

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata - [4/10] - 22/03/2017

NSC Olimpijski, Kijów

Ukraina - Francja

widzów: 58 652

 

Francja; Mandanda - Claudel, Kolodziejczak, Sakho, Mexes - Saivet, Coeff, George (Diarra 45'), Ben Arfa - Dupont (Feghouli 10'), Gomis (Gameiro 65')

Przyjechaliśmy z nastawieniem, żeby wygrać ale bardzo szybko musieliśmy zweryfikować swoje plany. W 7. minucie Saivet w bezmyślny sposób zarobił czerwoną kartkę i blisko cały mecz musieliśmy grać w osłabieniu. Nie przeszkodziło to nam jednak w objęciu prowadzenia. W 14. minucie Gomis wykorzystał dośrodkowanie Ben Arfy i pokonał Shusta. Dzięki zdobytej bramce mogliśmy się cofnąć i liczyć na groźne kontry. Ukraińcy mieli przewagę, jednak bardzo dobrze spisywał się nasz blok obronny. W doliczonym czasie pierwszej połowy piłka trafiła w głowę Kravczenki i wpadła wprost w okienko naszej bramki. Na drugą połowę zamiast Georga, który miał żółtą kartkę wyszedł Lass Diara i było to bardzo dobre posunięcie. Gracz Realu uporządkował naszą drugą linię i ładnie kasował akcję gospodarzy. W 77. minucie Lass dał nam prowadzenie cudownym strzałem z dystansu i wydawało się, że nie damy sobie odebrać zwycięstwa. W 88. minucie Gameiro doznał urazu a jako ze limit zmian był wykorzystany musieliśmy kończyć mecz w 9. osobowym składzie. Ukraińcy atakowali całą drużyną i niestety - zdobyli gola. W 94. minucie Gladkyi wyrównał ekwilibrystycznym strzałem głową i zapewnił punkt swojej drużynie.

 

Ukraina 2-2 Francja

7' - Saivet - cz.k

0-1 - Gomis - 14'

1-1 - Kravczenko - 45+1'

1-2 - Diarra - 77'

2-2 - Gladkyi - 90+4'

MoM: Diarra (Francja) - 7.9

Odnośnik do komentarza

Po powrocie do Kerkrade, zdecydowałem że to asystent poprowadzi Rodę do boju z FC Zwolle. Ja zaś, wygodnie zasiadłem na trybunach i miałem zamiar rozkoszować się dobrym widowiskiem.

Jupiler Eerste Divisie - [/38] - 24/03/2017

Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade

[1] Roda Kerkrade - [14] FC Zwolle

widzów: 13458

 

Roda: Jovsic - Opare, Nadolski, (v.der Berg 85') Vriends, v. der Kooy - Yakubu, Mateus, Liang (Meric 77'), Abubaraki - Ishiaku, Milic (Adams 77')

 

Na otwarcie wyniku, kibice zgromadzeni na trybunach nie musieli czekać bardzo długo. W 13. minucie Yakubu trafił po wrzutce z rożnego i wszystko zaczęło się układać po naszej myśli. W dalszej fazie spotkania gra długimi fragmentami toczyła się na połowie rywala, jednak mało co wynikało z naszej przewagi. W przerwie zszedłem do szatni, pobudziłem chłopaków i ze spokojem czekałem na drugą połową. Odczucia mnie nie zawiodły. W 54. minucie Mateus trafił z wolnego i było bardzo dobrze. Na tym jednak nie koniec. Będący ostatnio w dobrej formie Ishiaku w 63. minucie zdobył gola po podaniu Abubakariego i wiedziałem że tego meczu już nie przegramy. Goście wykorzystali chwilę naszej dekoncentracji i w 66. minucie Bossman strzelił bramkę honorową i tym samym ustalił wynik meczu.

Roda 3-1 FC Zwolle

 

1-0 - Yakubu - 13'

2-0 - Mateus - 54'

3-0 - Ishiaku - 63'

3-1 - Bossman - 66'

MoM: Yakubu (Roda) - 8.0

Zwycięstwem z Zwolle zapewniliśmy sobie awans i tytuł mistrza Jupiler Eerste Divisie!!

Odnośnik do komentarza

Dzięki Feno:) mistrz nam zaszkodził:)

-----------------------

Marzec kończyliśmy na boisku "czerwonej latarni" ligi - RBC Roosendaal.

 

Jupiler Eerste Divisie - [33/38] - 31/3/2017

Rosada Stadion, Roosendaal

[20] RBC Roosendaal - [1] Roda Kerkrade

widzów: 2430

 

Roda; Jovsic - Opare, Breed, Nadolski, Yakubu (v. der Kooy 45') - Ishiaku (Vriends 60'), Nikitn, ALi, Liang - Milic (Manjolovic 60') de Lange

 

Nic nam nie wychodziło. Zagraliśmy bardzo słabo, bo po zawodnikach było widać ciężki tydzień świętowania. Gospodarze postawili nam trudne warunki i trzeba przyznać że prezentowali się całkiem nie najgorzej. W 13. minucie Ali otworzył wynik meczu po katastrofalnym błędzie bramkarza, który puścił typowego "cabaja" i zmusił swoją drużynę do odrabiania strat. Dalej na boisku nie działo się nic ciekawego. Gra toczyła się w żółwim tempie, akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Gospodarze przycisnęli dopiero w ostatnich 5. minutach spotkania. W doliczonym czasie gry v. der Waal uratował punkt dla miejscowych strzałem głową.

RBC 1-1 Roda

 

0-1 - Ali - 13'

1-1 - v. der waal - 90+1'

MOM: Ali (Roda) - 7.4

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie marca:

 

st. konta: - 1.2 mlm € ( - 0.6 mln €)

b.płac: 83/83 tys €/tydz

b.transfer: 56 tys €

mecze: 4-1-0 (bramki 13-5)

strzelec: Ali - 3 gole

Jupiler Eerste Divisie: 1. (+20)

Transfery:

Nicolas Leiva (FK Moskwa) -> Zenit za 6.5 mln €

Helder Barbosa (FC Metz) -> Zenit za 6.25 mln €

Vladimir Dyadyun (Ural) -> CSKA Moskwa za 6 mln €

 

Ligi zagraniczne:

Anglia; Crewe (+3)

Argentyna: Velez (+7)

Francja: PSG (+8)

Hiszpania: Atletico Madryt (+5)

Holandia: Feyenoord Rotterdam (+1)

Niemcy: FC Schalke 04 (+2)

Polska: Lech Poznań (+6)

Portugalia; Benfica Lizbona (+2)

Rosja: FK Rostów (+0)

Serbia;Partizan Belgrad (+5)

Szkocja; Glasgow Rangers (+2)

Turcja: Galatasaray (+6)

Włochy: Geona CFC (+10)

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania

2. Brazylia

3. Niemcy

8. Francja

34. Polska

Odnośnik do komentarza

A dziękuje:) a co w przyszłym sezonie.. Zobaczymy:) może nowy klub;)?

MVV jest 3. i ma zapewniony udział w barażach.

-------------------------------------

Kwiecień rozpoczynaliśmy od meczu z okupującym pozycję spadkową AAGOV Apeldoorn. Tytuł mieliśmy już zapewniony jednak chłopaki wiedzili że grają o dość pokaźne premie.

 

Jupiler Eerste Divisie - [34/38] - 7/04/2017

Sportpark Berg en Bos, Apeldoorn

[18] AAGOV - [1] Roda

widzów: 1892

 

Roda: Vos - Opare, Nadolski, Breed, v. der Kooy - Liang, Ali (mateus 45'), Ishiaku (Vriends 57'), Nikitn - Milic, de Lange (Manjolovic 45')

 

Od początku spotkania byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i gra układała się po naszej myśli. W 9. minucie bardzo dobrze zachował się Milic który wyłożył piłkę Aliemu a ten bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy. Trzeba przyznać że bramka była ładna a akcja jeszcze ładniejsza. Gospodarze musieli się odkryć jeżeli chcieli myśleć o dobrym wyniku ale niestety, nie bardzo im szło konstruowanie akcji ofensywnych toteż nie stworzyli jakiegoś większego zagrożenia. Resztę chęci do ataków odebrał im Ali w 32. minucie popisując się ładnym strzałem z 30. metrów. W drugiej połowie oszczędzaliśmy siły na dwa najbliższe spotkania, które miały potwierdzić naszą siłę w tym sezonie.

 

AAGOV 0-2 Roda

 

0-1 - Ali - 9

0-2 - Ali - 32'

MoM: Ali (Roda) - 8.3

Odnośnik do komentarza

Następny mecz był dla nas bardzo prestiżowy. Graliśmy z wiceliderem i wypadało zrobić wszystko by dalej zachować miano niepokonanych. W tygodniu przed meczem wzmocnił nas młody Fin - Tommy Gustafson (N, 21L, 1A/0) który dołączył do nas z wolnego transferu.

 

Jupiler Eerste Divisie - [35/38] - 14/04/2017

Parkstad Limburg Stadion, Roda

[1] Roda - [2] Stormgolves Telstar

widzów: 13542

 

Roda: Jovsic - Nadolski, Habarugira, Vriends, v. der Berg - Abubakari, Mateus, Meric, Davids - Manjolovic, Gustafson

 

Na mecz wyszedł skład daleki od optymalnego gdyż postanowiłem oszczędzić kluczowych graczy na półfinał z Twente za 5. dni. Spotkanie zaczęliśmy z wysokiego "C' gdyż już w 2. minucie Abubakari trafił z karnego. Bramka pozwoliła uwierzyć zawodnikom w siebie i jeszcze bardziej przyciśneli graczy gości. W 10. minucie Gustafson zdobył bramkę sprytnym strzałem w zamieszaniu pod bramkowym i bardzo ładnie przywitał się z kibicami Rody. Goście próbowali się odgryzać ale nasze kontry były również groźne co siało popłoch pod ich bramką. W 30. minucie Mateus podwyższył na 3-0 i wydawało się że nic złego się nam nie może stać. W jakim jednak byliśmy błędzie. W 37. Zevenregren zdobył bramkę i iskierka nadziei wlała się w serca gości. Iskierka przerodziła się w płomień dwie minuty po pierwszym golu gdy to Klyuchnikov zdobył gola kontaktowego i zaczęło się robić niebezpiecznie. Nadal jednak mieliśmy przewagę i na początku drugiej odsłony Manjolovic nie wykorzystał świetnej okazji do podwyższenia naszego prowadzenia. Zamiast 4-2 zrobiło się 3-3 gdy w 59. minucie Yildrim świetnie poradził sobie z naszą linią obrony i pokonał Jovsica. Remis nie byłby jednak taki zły patrząc na skład w jakim graliśmy. Jednak goście nie rezygnowali i uparcie dążyli do wygranej. W 67. minucie Quinonez zdobył bramkę z karnego po faulu Vriendsa i to my musieliśmy gonić wynik. Nie poddaliśmy się i uparcie dążyliśmy do odzyskania utraconej przewagi. W 84. minucie Mateus cudownie strzelił z wolnego i ustalił wynik tego jakże emocjonującego spotkania.

 

Roda 4-4 Stormgovels

1-0 - Abubakari - 2'(karny)

2-0 - Gustafson - 10'

3-0 - Mateus - 30'

3-1 - Zevenbergen - 37'

3-2 - Klyuchnikov - 39'

3-3 Yildrim - 59'

3-4 - Quinonez - 67' (karny)

4-4 - Mateus - 84'

MoM: Mateus (Roda) - 8.7

Odnośnik do komentarza

Półfinał Pucharu Holandii w którym mieliśmy zmierzyć się z Twente był dla nas nie lada wyzwaniem. Wiedzieliśmy że nie jesteśmy faworytem ale nie zamierzaliśmy łatwo odpuszczać. Co tu dużo mówić - Twente miało lepszy skład, lepszych zawodników ale ambicja i wola walki była po naszej stronie.

Puchar Holandii - Półfinał - 19/04/2017

Grolsh Veste, Enschede

Twente Enschede - Roda Kerkrade

widzów: 23967

Roda; Jovsic - Opare, Breed, v. der Kooy, Vriends - Liang, Davids (Mateus 60'), Abubakari, Ali - de Lange, Milic

 

Mecz wyglądał tak jak przewidywali obserwatorzy. Twente przeważało ale miało bardzo duże problemy z oddaniem celnego strzału. Nasza defensywa wspomagana przez Abubakariego grała bardzo dobrze, wysoko przerywała akcje gospodarzy. Skupialiśmy się głównie na obronie, gdyż wiedzieliśmy że w ataku pozycyjnym nie mamy najmniejszych szans żeby zagrozić bramce Twente. Liczyliśmy na kontry i zmęczenie Twente ostatnim meczem ligowym. W przerwie motywowałem chłopaków żeby wierzyli w siebie do końca spotkania i nie popełniali głupich błędów. Mecz zbliżał się ku końcowi i wszyscy szykowali się na dogrywkę gdy Mateus wrzucił piłkę w pole karne, zgrał ja Abubakari a Milic zdobył gola. Chwilę po wznowieniu gry Twente straciło piłkę, przejął ją Liang i długim podaniem uruchomił de Langa który w sytuacji sam na sam podwyższył wynik meczu i potwierdził nasz awans!!

FC Twente 0-2 ROoda

0-1 - Milic - 88'

0-2 - de Lange - 89'

MOM: Liang (Roda) - 7.5

Za wygraną dostaliśmy 1.3 mln €. W finale zagramy z Feyenoordem Rotterdam.

Odnośnik do komentarza

Trzy dni po meczu z Twente na własnym boisku podejmowaliśmy 11. w tabeli NAC Brede. Byliśmy w euforii po wyeliminowaniu Twente i wiedziałem, że chłopaki zrobią wszystko by pozostać niepokonanym.

 

Jupiler Eerste Divisie - [36/38] - 22/04/2017

Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade

[1] Roda Kerkrade - [11] NAC Breda

widzów: 13956

 

Roda; Jovisc - Opare, Habarugira, Nadolski, Yakubu - Liang (Meric 45'), Davids (Breed 45'), Mateus (Ali 45'), Nikitin - Manjolovic, Gustafson

 

Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo spokojnie, przez co goście mieli dwie dobre okazje do objęcia prowadzenia ale bardzo dobrze w bramce zachował się Jovsic. Nasza przewaga zaczęła się zarysowywać po mniej więcej dwudziestu pięciu minutach meczu. W 39. minucie Opare świetnie wrzucił w pole karne gdzie Gustafson strzałem głową pokonał bramkarza gości. W przerwie dokonałem wszystkich zmian, bo zawodnicy byli zmęczeni poprzednim meczem a nie chciałem żeby złapali jaką głupią kontuzję. Zmiennicy pokazali się z bardzo dobrej strony, a szczególnie imponował Breed który ciągnął nasze akcje lewą stroną. Wynik został ustalony w doliczonym czasie gry. Manjolovic wyłożył piłkę Gustafsonowi a ten trafił po pustej bramki.

Roda 2-0 NAC

1-0 - Gustafson - 39'

2-0 - Gustafson - 90+1'

MoM: Gustafson (Roda) - 8.2

Odnośnik do komentarza

Kwiecień kończyliśmy wyjazdem do walczącego o baraże Excelsioru Rotterdam.

Jupiler Eerste Divisie - [37/38] - 28/04/2017

Woudestein, Rotterdam

[8] Excelsior Rotterdam - [1] Roda Kerkrade

widzów: 1983

 

Roda; Vos - Opare, Breed, Yakubu (V. der Kooy 45'), Nadolski - Liang, Davids (Vriends 45'), Ali, Mateus (Nikitn 70') - de Lange, Milic

 

Przez całe spotkanie mieliśmy przewagę i tylko żal, że tylko raz pokonaliśmy bramkarza gospodarzy, którzy nie postawili zbyt wymagających warunków. Spodziewaliśmy się dużo cięższego spotkania a bynajmniej walki ze strony gospodarzy. Otrzymali oni łagodny wymiar kary gdyż moi gracze mieli bardzo rozregulowane celowniki i bardzo ciężko było im w ogóle trafić w bramkę. Na całe szczęście w 16. minucie de Lange trafił po wrzutce Lianga i zapewnił nam 3. punkty.

 

Excelsior 0-1 Roda

 

0-1 - de Lange - 16'

MoM: de Lange (Roda) - 7.5

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie kwietnia:

 

st. konta: - 0.5 mlm € ( + 0.7 mln €)

b.płac: 83/83 tys €/tydz

b.transfer: 56 tys €

mecze: 4-1-0 (bramki 11-4)

strzelec: Tommy Gustafson- 3 gole

Jupiler Eerste Divisie: 1. (+23)

 

Transfery:

Munhoz (Bahia) -> Flamengo za 3.8 mln €

Helder (Gremio) -> Vitoria za 3.3 mln €

Caiuby (Santos) -> Flamengo za 3.1 mln €

 

Ligi zagraniczne:

Anglia; Crewe (+4)

Argentyna: Velez (+6)

Francja: PSG (+9)

Hiszpania: Atletico Madryt (+5)

Holandia: Feyenoord Rotterdam (+4) - Mistrz

Niemcy: FC Schalke 04 (+2)

Polska: Lech Poznań (+1)

Portugalia; Benfica Lizbona (+2)

Rosja: CSKA Moskwa (+0)

Serbia;Partizan Belgrad (+3)

Szkocja; Celtic Glasgow (+1)

Turcja: Galatasaray (+6)

Włochy: Geona CFC (+15)

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania

2. Brazylia

3. Argentyna

8. Francja

35. Polska

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...