Skocz do zawartości

Powrót do rzeczywistości - Roda


Icy

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzesień zaczynał się od wyjazdowego spotkania z dołującym w tabeli HFC Haarlem. Nie wypadało więc nam nie wygrać i nie zrobić kolejnego małego kroczku do awansu.

 

Jupiler Eerste Divisie - [5/38] - 2/09/2016

Haarlem Stadion, Haarlem

[18] HFC Haarlem - [1] Roda Kerkrade

widzów: 1986

Roda; Vos - Opare, Vriends (van der Berg 76'), van der Kooy, Yakubu - Turk (Davids 76'), Liang, Matues, Abubakari - Milic, Ishiaku (de Lange 45')

 

Pierwsza połowa to padaka. Nie wiem co jest z zawodnikami, którzy potrzebują wstrząsu w przerwie by zaczęli grać tak jak potrafią. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Wynik meczu w 54. minucie otwarł Turk, który dobił swój strzał z karnego zatrzymany przez bramkarza gospodarzy. Jedna bramka to zawsze może być mało by myśleć o zwycięstwie toteż nasze ataki nie ustały. W 77. minucie Davids z Miliciem błyskawicznie i błyskotliwie rozegrali rzut wolny a Liang dopełnił formalności i trafił do pustej bramki.

 

HFC 0-2 Roda

 

54' - Turk - n/k

0-1 - Turk - 54'

76' - Vriends - knt

0-2 - Liang - 77'

MoM: Liang (Roda) - 7.8

Bart Vriends odpocznie od piłki przez 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecz z Armenią.

 

Po dobrym meczu z Haarlem zostawiłem zespół i udałem się z reprezentacją Francji na Kaukaz, gdzie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata mieliśmy zmierzyć się z Armenią na jej własnym terenie. Będzie to mój debiut w roli szkoleniowca "Les Blues".

 

Eliminacje Mistrzostw Świata - [1/10] - 7/09/2016

Stadion Republikański, Erywań

[-] Armenia - [-] Francja

widzów: 14,986

 

Francja; Lloris - Peyrot, Sakho, Mexes (adegoroye 65'), Claudel - Ben Arfa (Dupnot 45'), Saivet (Feghouli 45') , Toulalan, Gourcuff - Benzema, Gomis

 

Od początku staraliśmy się narzucić swój styl gry a co za tym idzie zdominować rywala i przejąć całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Obrona gospodarzy stawiała opór do 15. minuty gry kiedy to Benzema sprytnym strzałem wykończył ładną zespołową akcję i otworzył wynik spotkania. Mimo ogromnej przewagi i dominacji w każdym elemencie gry do przerwy nie udało się nam podwyższyć rezultatu. Drugą połowę rozpoczęliśmy z wysokiego "C". Chwilę po wznowieniu gry Benzema trafił po raz drugi i mieliśmy dwie bramki przewagi. Żeby nie było wątpliwości kto jest lepszy, udało się nam wcisnąć trzeciego gola. W 49. minucie pięknym strzałem głową popisał się Mexes i ustatlił wynik meczu.

 

Armenia 0-3 Francja

 

0-1 - Benzema - 15'

0-2 - Benzema - 46'

0-3 - Mexes - 49'

MoM: Benzema (Francja) - 8.5

 

W drużynie narodowej debiut zaliczyli Peyrot, Dupnot, Claudel i Adegoroye. Benzema strzelił zaś 39. i 40. bramkę w barwach "Trójkolorowych" i brakuje mu 15. bramek by był najlepszym strzelecem w historii.

Odnośnik do komentarza

Powrót do ligowej piłki witał mnie domowym meczem z 6. w tabeli Volendam. Wierzę, że podtrzymamy dobrą passę i nie zatracimy zdolności do wygrywania.

 

Jupiler Eerste Divisie - [6/38] - 9/09/2016

Limburg Parkstad Stadion, Kerkrade

[1] Roda Kerkrade - [6] FC Volendam

widzów: 15.969

Roda: Vos - Nadolski, Opare, Van der Kooy, Yakubu - Liang (Ishiaku 79'), Turk (Davids 45'), Mateus (Ali 53'), Abubakari - de Lange, Milic

 

Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Przeciwnik nie istniał i został zmiażdżony. W 15. minucie Opare przedarł się prawą flanką i wrzucił wprost na głowę de Langa a ten bez problemu trafił do siatki. Zdobyty gol wprowadził w nasze poczynania dużo luzu i finezji przez co nasze ataki stały się jeszcze groźniejsze. W 25. minucie Milic trafił po dośrodkowaniu z rożnego i do przerwy mieliśmy mecz praktycznie ustawiony. Druga połowa była kopią pierwszej. Piłka była w naszym posiadaniu, raz po raz kotłowało się pod bramką gości. W 69. minucie Abubaraki płaskim strzałem z dystansu zdobył trzecią bramkę dla Rody. Ale to nie wszystko. Wynik meczu w 87. minucie ustalił Milic który wykorzystał dokładne dogranie de Langa. Warto nadmienić że wynik mógłbybyć wyższy ale w 33. minucie Mateus nie trafił rzutu karnego.

 

Roda 4-0 FC Volendam

1-0 - de Lange - 15'

2-0 - Milic - 25'

33' - Mateus - n/k

3-0 - Abubaraki - 69'

4-0 - Milic - 87'

MoM: Milic (Roda) - 8.6

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie:)

-------------------------

 

Terminarz nas nie oszczędzał i już trzy dni po meczu z FC musieliśmy po raz kolejny wyjść na plac boju i podjąć rękawice rzuconą przez Top Oss.

 

Jupiler Eerste Divisie - [7/38] - 12/09/2016

Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade

[1] Roda Kerkrade - [3] Top Oss

widzów: 13,070

 

Roda; Vos - Opare, Nadolski, van der Kooy, Yakubu - Liang, Ishiaku (Davids 53'), Ali, Mateus (Munari 53') - Milic (Adams 53'), de Lange

 

Trzecia drużyna Eerste Divisie nie postawiła nam jakiś wygórowanych warunków. Szybko, bo już w 6. minucie Van der Kooy trafił po wrzutce z rożnego i byliśmy na prowadzeniu. Mieliśmy sytuacje ale brakowało nam skuteczności. Samego siebie przeszedł Milic, który w pierwszej połowie miał 3. setki i żadnej nie trafił. W drugiej połowie konstruowanie akcji szło nam trochę gorzej, ale za to wróciła skuteczność. W 53. minucie Opare zdobył gola po ładnym podaniu de Lange. Dwa gole przewagi dawały nam komfort psychiczny i mogliśmy w spokoju dograć do końca mecz. Wynik meczu w 79. minucie ustalił Ali uderzając z linii pola karnego tuż przy słupku bramki Top Oss.

 

Roda 3-0 Top Oss

 

1-0 - van der Kooy - 6'

2-0 - Opare - 53'

3-0 - Ali - 79'

MoM: Opare (Roda) - 8.1

Odnośnik do komentarza

Hi Ty zdrajco.... zapamietam;)

-------------------------------

 

Po dobrym występie przeciwko silnemu Oss czekał nas wyjazd do Emmen, gdzie czekali na nas miejscowi piłkarze aktualnie plasujący się na w miarę wysokim 6. miejscu w tabeli.

 

Jupiler Eerste Divisie - [8/38] - 16/09/2016

Unive Stadion, Emmen

[6] FC Emmen - [1] Roda Kerkrade

widzów: 4689

 

Roda: Vos - Opare, Vriedns (Nadolski 65'), van der Kooy, Yakubu - Ali (Abubakari 73'), Liang (80' Munari), Mateus, Turk - de Lange, Milic

 

Szybko zyskaliśmy przewagę na boisku co przełożyło się na sytuacje bramkowe. Już w 9. minucie Vriends idealnie wykończył ładną zespołową akcję i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Gospodarze obudzili się dopiero około 30. minuty ale stać ich było dzisiaj jedynie na strzały daleko poza światło naszej bramki. Skupiliśmy się na obronie wyniku i destrukcji, szukając swojej okazji do podwyższenia rezultatu w kontrach, ale szybkie wyjścia z własnej połowy nie wychodziły nam zbyt dobrze. Najważniejsze że dowieźliśmy wynik do końca.

 

FC Emmen 0-1 Roda

 

0-1 Vriends - 9'

MoM: Vriends (Roda) - 7.9

Odnośnik do komentarza

Po wygranej z FC nastroje w klubie poprawiły się jeszcze bardziej. Wszyscy zaczęli wierzyć w swoje umiejętności o czym miał się przekonać HFC Haarlem, nasz rywal w drugiej rundzie Pucharu Holandii.

 

Puchar Holandii - 2. runda - 21/09/2016

Haarlem Stadion, Haarlem

HFC Haarlem - Roda Kerkrade

widzów: 2148

 

Roda: Jovsic - Habarugira, Nadolski, Van der Berg, van der Kooy - Merisic, Davids, Abubakari, Munari - Ishiaku, Adams

 

Zdecydowałem się posłać do boju zawodników którzy w tym sezonie grają mało albo wcale, bo wierzyłem że będą chcieli się pokazać i poprawić swój status w drużynie. Zagraliśmy w miarę poprawnie w ataku, za to bardzo dobrze w linii obrony. Do defensywy nie ma się co czepiać bo swoje zadanie spełniła za to w ataku mordowaliśmy się niemiłosiernie. Sytuacje były, brakowało wykończenia. Samego siebie przeszedł Adams, który nie wykorzystał trzech szans 1 na 1 z bramkarzem. Dramat. Dobrze że zawodników z formacji ofensywnej wspomogli obrońcy i tak w 34. minucie van der Kooy trafił po wrzutce z rożnego i przepchnął nas do trzeciej rundy.

 

HFC 0-1 Roda

 

0-1 - Van der Kooy - 34'

MoM: van der Kooy (Roda) - 7.8

 

W trzeciej rundzie trafiliśmy na... Ajax Amsterdam. Mogę obiecać iż powalczymy. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza

Nieudane losowanie nie załamało moich zawodników. Na najbliższy czas zapominamy o Ajaxie bo musimy skupić się na lidze. Już trzy dni po meczu z HFC czekało nas spotkanie z Omniworld, które nie należy do ligowych tuzów.

 

Jupiler Eerste Divisie - [9/38] - 24/09/2016

Mistubischi Stadion, Almere

[18] FC Omniworld - [1] Roda Kerkrade

widzów: 1693

Roda; Vos - Opare, Yakubu, van der Kooy, Vriends - Matues (Munari 48'), Ali, Liang (Meric 60'), Turk (Davids 48')- Milic, de Lange

 

Zawodnicy grali na świeżości i chyba ta świeżość przeszkadzała im w pierwszej połowie, bo nie pokazali nic czym zasłużyli by na gola. Gospodarze dostosowali się do naszego poziomu i wyszła z tego mieszanina tak nudna, że brakuje określenia by ją zobrazować. Ostry opierdol w szatni pomógł i drugą połowę zaczęliśmy z niebywała agresją i werwą co przyniosło efekt. W 46. minucie Milic ładnym prostopadłym podaniem obsłużył de Langa a ten z bliska trafił do siatki rywali. Mieliśmy upragnione prowadzenie i wiedziałem że gospodarze nie są w stanie nam zagrozić. Na kolejnego gola czekaliśmy blisko 20. minut. W 64. minucie Munari trafił z wolnego bramkę stadiony świata i przypieczętował naszą wygraną.

 

FC Omniworld 0-2 Roda

 

0-1 - de Lange - 46'

0-2 - Munari - 64'

MoM: Milic (Roda) - 7.5

 

Milic nie zagra 3 tygodnie z powodu urazu kolana.

Po meczu z FC przyklepaliśmy transfer młodego lewego obrońcy - Micheal Breed trafi do nas 1.1.2017 z HFC Haarlem za 200tys. €.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień kończyliśmy domowym spotkaniem z 16. w tabeli FC Dordrecht. Goście nie prezentują w tym sezonie niczego, w czym miał bym upatrywać dla nas zagrożenie ale nie możemy ich zlekceważyć.

 

Jupiler Eerste Divisie - [10/38] - 30/09/2016

Limburg Parkstad Stadion, Kerkrade

[1] Roda Kerkrade - [16] FC Dordrecht

widzów: 13.451

 

Roda: Vos - Opare, Vriends, Yakubu, van der Kooy - Liang, Turk, Ali, Mateus (Abubakari 45') - de Lange, Ishiaku (Adams 45')

 

Szybko mecz ułożył się po naszej myśli. Już w 2. minucie Turk otworzył wynik spotkania płaskim strzałem po podaniu de Langa. Goście bardzo szybko dostali mocny cios, po którym ciężko im było się podnieść. Cała ich taktyka legła w gruzach, a jako że nie mieli argumentów w ofensywie ciężko im było nam zagrozić. W 16. minucie de Lange trafił po podaniu Turka i mieliśmy dwa gole przewagi. Sytuacja gości stała się jeszcze gorsza gdy w 23. minucie Pol opuścił boisko za brutalny faul. Przewagę jednego zawodnika staraliśmy się zamienić na bramkę ale ciężko nam to szło. Dopiero w 41. minucie Opare wpadł z piłką w pole karne i strzałem w krótki róg podwyższył wynik spotkania. W drugiej części meczu nie spoczęliśmy na laurach. Dalej ostro wywieraliśmy presję na rywalach, co miało swoje odbicie w wyniku. W 61. minucie Liang trafił po wrzutce z wolnego i nasza sytuacja była coraz lepsza. W 65.minucie zawodnik gości - Jager uderzył łokciem Langa i osłabił swój zespół. Mieliśmy dwóch zawodników więcej i mnóstwo miejsca na boisku, więc musieliśmy zdobywać kolejne gole. W 77. minucie po raz drugi trafił Lange a asystował mu Opare, który tak pięknie dograł piłkę że młody napastnik dostawił tylko nogę. Wynik meczu został ustalony pod sam koniec spotkania. W 84. minucie Liang wykorzystał braki w składzie rywali i wjechał w ich defensywę niczym nóż w roztopione masło i spokojnie ustalił wynik meczu.

Roda 6-0 FC Dordrecht

 

1-0 - Turk - 2'

2-0 - de Lange - 16'

23' - Pol - cz/kartka

3-0 - Opare - 41'

4-0 - Liang - 61'

65' - Jager - cz/kartka

5-0 - de Lange - 77'

6-0 - Liange - 84'

MoM: de Lange (Roda) - 9.2

Po tym meczu manager rywali - Saami Hyypia stracił pracę:)

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie września:

st. konta: 1.34 mln € (- 0.58 mln €)

b.płac: 75/83 tys €/tydz

b.transfer: 345 tys €

mecze: 7-0-0 (bramki 19-0)

strzelec: de Lange - 4 gole

Jupiler Eerste Divisie: 1. (+2)

 

Transfery:

Landin Luis Angel (Valencienes) -> do Nicea za 2.5 mln €

Dieguihno (Internacional) -> Botafogo za 1.9 mln €

Thiago (Santos) -> Atletico Paranense za 1.8 mln €

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia; Aston Villa (+1)

Argentyna: Collon (+2)

Brazylia: Cruzeiro (+1)

Francja: PSG (+3)

Hiszpania: Atletico Madryt (+2)

Holandia: ADO Den Hag (+0)

Niemcy: FC Schalke 04 (+1)

Polska: Lech Poznań (+1)

Portugalia; Sporting Lizbona (+0)

Rosja; Zenit St. Peterbsurg (+1)

Serbia; Partizan Belgrad (+3)

Szkocja; Glasgow Rangers (+0)

Turcja; Bursaspor (+2)

Włochy: Geona CFC (+3)

Polskie drużyny w europejskich pucharach:

Liga Mistrzów:

Legia 3-1 Macabi Haifa (paluchowski, Zitouni, Cueto)

OL 0-0 Legia

 

Liga Europejska:

Dundee Utd 1-2 Lech (Majewski x2)

Lech 0-0 Sporting Braga

 

Korona Kielce 2-0 Beitar Jerozolima (Gomez x2)

Girondins Bordeaux 2-0 Korona Kielce

Ranking FIFA:

1. Hiszpania

2. Niemcy

3. Argentyna

9. Francja

33. Polska

Odnośnik do komentarza

Październik rozpoczynaliśmy od wyjazdu do Sittard na mecz z tamtejszą Fortuną. Rywal nie prezentuję jakiejś wybitnej formy, ale musimy zagrać uważnie w obronie. Seria 7. spotkań bez straty gola dała dużo pewności siebie naszej defensywie ale cały czas musimy wystrzegać się błędów. Milic nie doszedł do siebie po kontuzji, zaś Davids i de Lange są na kadrze więc do meczu przystąpi z mniejszą niż zwykle siłą ognia.

 

Jupiler Eerste Divisie - [11/38] - 7/10/2016

Fortuna Stadion, Sittard

[16] Fortuna Sittard - [1] Roda Kerkrade

widzów: 4780

Roda: Vos - Opare, Vriends (Nadolski 45'), van der Kooy, Yakubu - Ali, Mateus (Abubakari 74'), Liang, Turk - Adams, Ishiaku (Meric 74')

 

Brak kluczowej postaci w ofensywie - młodego de Langa był w pierwszych 45. minutach bardzo odczuwalny. Nie potrafiliśmy przedrzeć się pod bramkę gospodarzy, którzy skupili się głównie na obronie, z rzadka zapuszczając się na naszą połowę. W 22. minucie Liang sfaulował w polu karnym Donkera a gola z 11. metrów wbił nam Roel Sneijder. Do przerwy nie udało się nam doprowadzić do wyrównania. Widząc własną padakę chłopaki w szatni sami się motywowali. Odniosło to bardzo dobry skutekt. W 49. minucie Turk wystawił piłkę Mateusowi a ten ładnym rogalem doprowadził do wyrównania. Na prowadzenie nie musieliśmy długo czekać. W 51. minucie Ali huknął z 30. metrów wprost w okienko bramki Fortuny. Kropkę nad i postawiliśmy parę minut później. W 59. minucie Adams ładną główką ustalił wynik spotkania.

 

Fortuna 1-3 Roda

1-0 - Sneijder - 22' (kar)

1-1 - Mateus - 49'

1-2 - Ali - 51'

1-3 - Adams - 59'

MoM: Mateus (Roda) - 8.0

Odnośnik do komentarza

Daniel de Lange

 

Po meczu szybko wsiadłem w samochód, który na mnie czekał i udałem się do Paryża. "Trójkolorowych" czekały dwa mecze eliminacyjne. Oba zagramy w roli gospodarza a naszymi rywalami będą Litwa i Austria. Powołania na ten mecz wysłał mój asystent - i była to ostania rzecz jaką mu powierzyłem do zrobienia.

 

Eliminacje Mistrzostw Świata - [2/10] - 8/10/2016

Stade de France, Saint-Denis

Francja - Litwa

widzów: 79.976

 

Francja; Lloris - Mexes, Sakho (Bodmer 59'), Kolodziejczak, Peyrot - Ribery (Ben Arfa 59'), Feghouli, Toulalan (Nasri 59'), Diarra - Saivet, Benzema

 

Goście od początku spotkania nastawili się na obronę i wystawienie na szpicy Stesko było zupełnie bez sensowne. Ich nominalny napastnik cały czas generalnie grał na własnej połowie nie stanowiąc żadnego zagrożenia. Od początku narzuciliśmy swój styl gry i szybko wyszliśmy na prowadzenie. W 9. minucie Sakho trafił po wrzutce z rożnego i otworzył wynik spotkania. Mieliśmy przewagę ale brakowało skuteczności. W 44. minucie Diarra obsłużył ślicznym podaniem Saiveta który płaskim strzałem w krótki róg podwyższył wynik meczu. W drugiej części meczu obraz nie uległ zmianie. Od początku ostro siedliśmy na rywalu, by nie było wątpliwości że nam nie zależy. W 55. minucie Benzema trafił po wrzutce z rożnego. Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie.

Francja 3-0 Litwa

 

1-0 - Sakho - 9'

2-0 - Saivet - 44'

3-0 - Benzema - 55'

Mom: Ribery (Francja) - 7.9

Odnośnik do komentarza

Nie jest zły:) na tą ligę w której gramy jest wymiataczem, a jak będzie ligę wyżej to się okaże:)

---------------------------------------

 

Do meczu z Austrią przystępowaliśmy w dobrych nastrojach. Zawodnicy zaczynali być pewni swojej siły, stanowili coraz lepiej rozumiejącą się grupę. Austria, jeżeli zagramy na miarę swoich możliwości - nie sprawi nam kłopotów.

Eliminacje Mistrzostw Świata - [3/10] - 12/10/2016

Stade de France, Saint-Denis

Francja - Austria

widzów: 79.981

 

Francja: Mandanda - Peyrot, Kolodziejczak, Mexes, Sakho - Ribery (Ben Arfa 45'), Nasri, Gourcuff, Flamini - Benzema, Gomis (Dupont 45')

 

Tak naprawdę to mecz skończył się po niecałych dziesięciu minutach gry. Już w 4. minucie Ribery zapakował piłkę wprost w okno bramki Austriaków i otworzył wynik spotkania. Na podwyższenie rezultatu nie trzeba było długo czekać. W 8. minucie Nasri ładnym, technicznym strzałem podwyższył na 2-0 i nasza sytuacja była bardzo komfortowa. Poprawiła się jeszcze bardziej gdy w 35. minucie Kavlak wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Brak jednego zawodnika u rywala dał nam jeszcze więcej miejsca - a grzechem było by tego nie wykorzystać. W 56. minucie Hatem Ben Arfa ustalił wynik meczu ładnym strzałem z linii pola karnego.

Francja 3-0 Litwa

1-0 - Ribery - 4'

2-0 - Nasri - 8'

3-0 - Ben Arfa - 56'

MoM; Nasri (Francja) - 8.0

Odnośnik do komentarza

Mały błąd - tam powinno być Austria;)

-------------------------------

 

Po powrocie ze zgrupowania reprezentacji nie miałem za wiele czasu na przygotowanie zespołu do konforntacji z Go Ahead Eagles. Nie mogłem jednak skapitulować i pozostawić czegoś przypadkowi tak więc w czwartek drużyna miała solidny trening a w piątek wyczerpującą odprawę taktyczną.

 

Jupiler Eerste Divisie - [12/38] - 14/10/2016

Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade

[1] Roda Kerkrade - [14] Go Ahead Eagles

widzów; 13,496

 

Roda: Vos - Opare, Nadolski, Van der Kooy, Yakubu - Mateus, Ali, Turk (Davids 45'), Liang (Munari 45')- de Lange, Adams (Milic 45')

 

Tym razem, odwrotnie do wszystkich wcześniejszych spotkań zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, po której było wiadomo że trzy punkty zostaną u nas. Wynik meczu w 18. minucie otworzył Nadolski który zdobył gola ślicznym strzałem z linii pola karnego - bramka stadiony świata. Siedliśmy na rywalach, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na naszą dobrą dyspozycję. W 23. minucie Yakubu trafił po wrzutce z rożnego. Dwa gole przewagi dawały nam komfort gry, co przełożyło się na wynik. W 26. minucie Adams zdobył gola w sytuacji sam na sam i było praktycznie pozamiatane. Nie jesteśmy minimalistami, cały czas zachęcałem ekipę do ataków co przyniosło skutek. W doliczonym czasie pierwszej połowy trafił de Lange i było jasne że nie oddamy punktów. Druga część meczu była dużo bardziej wyrównana. Goście nieśmiało starali się zdobyć bramkę honorową i dopięli swego. W 70. minucie Idrissi trafił z rzutu wolnego. Stracony gol wyzwolił w moich graczach dodatkowe pokłady energii. W 83. minucie de Lange ustalił wynik meczu zamieniając na gola karnego podyktowanego za faul van Steina na Munarim.

Roda 5-1 Go Ahead Eagles

 

1-0 - Nadolski - 18'

2-0 - Yakubu - 23'

3-0 - Adams - 26'

4-0 - de Lange - 45+2'

4-1 - Idrissi - 70'

5-1 - de Lange - 83' (karny)

MoM: Yakubu (Roda) - 8.1

Odnośnik do komentarza

Do następnego meczu mieliśmy cały tydzień co było dobrą informacją. Mogliśmy spokojnie się przygotować się do spotkania z FC Zwolle które zajmuje 13. miejsce w tabeli. Liczymy na przedłużenie passy zwycięstw.

 

Eerste Jupiler League - [13/38] - 21/10/2016

FC Zwolle Stadion, Zwolle

[13] FC Zwolle - [1] Roda Kerkrade

widzów: 4985

 

Roda; Vos - Opare, Nadolski, van der Kooy, Yakubu - Mateus (Abubakari 55'), Ali, Liang (Meric 55'), Turk (Davids 55') - Milic, de Lange

 

Mecz rozpoczął się dla nas po prostu fantastycznie. Już w 25. sekundzie gola ślicznym strzałem zdobył Mateus i mogliśmy spokojnie czekać na ataki gospodarzy, by wyprowadzać kontry. Ataki jednak nie nastały więc mecz toczył się głównie w środku pola, gdzie delikatna przewaga była po naszej stronie. W 35. minucie po wrzutce Lianga gola zdobył Yakubu i było praktycznie po meczu. Drugi gol zupełnie podciął skrzydła gospodarzom, który zupełnie spuścili z tonu. W przerwie w naszej szatni było spokojnie. Drużyna zna poczucie własnej wartości i wie że dwóch bramek przewagi nie może roztrwonić. Dlatego też w drugiej połowie zagraliśmy na dobrym poziomie. W 53. minucie Liang zdobył gola po ładnej zespołowej akcji i ustalił wynik meczu. Kolejne trzy punkty wracają z nami do Kerkrade.

 

FC Zwolle 0-3 Roda Kerkrade

 

0-1 - Mateus - 1'

0-2 - Yakubu - 35'

0-3 - Liang - 53'

MoM: Liang (Roda) - 8.2

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...