Skocz do zawartości

W rytmach Trance...


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2010

Numer łatki: #2

Dodatek: Forumowy dodatek ligowy :D

Ligi: Polska [iV, III, II, I, Ekstraklasa]

Klub: Widzew Łódź

Zasady: Własne

 

Odcinek 1

d^ _^b .::Dash Berlin With Cerf & Mitiska & Jaren - Man On The Run::. d^ _^b

 

Trance, gatunek muzyki, który kocham. Przy tej muzyce potrafię zapomnieć o całym otaczającym mnie świecie, odreagować stres po całym dniu, oderwać się od świata rzeczywistego. Zakładam słuchawki na uszy, puszczam Ją i jestem w błogim stanie, stanie upojenia „muzycznego”. Właśnie w rytmie tej muzyki będę pisał to opowiadanie.

. . . . . . .

 

 

Rok 2010, awans do ekstraklasy wywalczyły oba zespoły z miasta Łodzi. Cieszyłem się, mimo że byłem bezrobotny od roku to cieszyłem się niezmiernie. Łódzki Widzew wraca tam, gdzie jego miejsce, czyli do grona najlepszych. Może to wydaje się dziwne, ale także ucieszyłem się, gdy awans wywalczyła ekipa ŁKS. Wreszcie derby będą rozgrywane w ekstraklasie.

W Widzewie mimo awansu doszło do sensacyjnej zmiany. Paweł Janas niespodziewanie zrezygnował i odszedł do lepiej płatnej roboty w Japonii. Był to cios dla zarządu tego zasłużonego klubu. Na szybkiego znaleźli tymczasowego zastępcę byłego selekcjonera. Byłem to ja, wychowanek Widzewa. Jako młodzik grałem tu w piłkę, ale nie zrobiłem oszałamiającej kariery. Wypożyczenia, transfery do coraz słabszych klubów zmusiły mnie do zrezygnowania z roli piłkarza. Zająłem się trenerką. Pierwsze kroki stawiałem także w Widzewie, a potem kręciłem się po okręgu Łódzkim. Piotrków Trybunalski, Skierniewice czy nawet Kleszczów. Potem wróciłem znów do Łodzi i byłem tu długo trenerem rezerw. Po 3 latach sprawowania tejże funkcji dałem sobie rok przerwy na załatwienie spraw osobistych i opłacało się, Widzew o mnie nie zapomniał, a ja o, nim. Teraz przede mną ogromna szansa, obym ją wykorzystał . . . .

 

Odcinek 2

d^ _^b .::Fabio XB & Andrea Mazza - Light To Lies (Gareth Emery Mix)::. d^ _^b

 

Pierwszy dzień w klubie spędziłem nad analizą kadry jaką zastałem po awansie do Ekstraklasy. W bramce niepodważalną pozycję u Janasa miał Mielcarz. Zmiennikiem był Fabiniak i tej decyzji się nie dziwię. W zespole młodzieżowym talentem wyróżniał się Grzegorz Szymański, który mimo 17 lat prezentuje spore umiejętności. W zespole rezerw pogrywa Bartosz Kaniecki, lecz Bartek nadaje się raczej do odstrzału.

Lewa strona obrony była dobrze obsadzona. Brylował w tym sezonie Łukasz Broź. Lisowski kiedyś ocierał się o kadrę Polski, lecz w obecnej formie, ledwo ugrał w mijających rozgrywkach 6 spotkań. Na drugim biegunie nie było już tak różowo. Bożkow na chwilę obecną będzie podstawowym prawym obrońcą, jednak trzeba poszukać mu konkretnego konkurenta. Na środku defensywy był żelazny duet Bieniuk Ukah, a potem długo, długo nic. Szymanek wyraźnie obniżył loty, Madera grał nierówno, a Kisiel chyba nie zasługuje na grę wśród najlepszych.

Pomoc zacząłem oglądać podobnie jak defensywę. Lewa strona wyglądała w miarę dobrze. Dudu rozegrał kapitalny sezon. Strzelał, podawał i dryblował niczym prawdziwy Brazylijczyk. Jego zmiennikami był Ostrowski i Grzelczak. Ten drugi może grać zarówno na prawej stronie jak i w ataku. Piotrek był chyba objawieniem tych rozgrywek. W obwodzie był jeszcze Jarmuż, ale podobnie jak Kisiel, zawodnik ten nie zasługuje na granie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na drugiej stronie dominował Budka i to było całkowicie zrozumiałe, bo Adrian spisał się na medal. Nie rozumiem decyzji Janasa, że Oziębała i Djurić nie rozegrali żadnego spotkania.

Środek pomocy prezentował się okazale. Panka to podstawowy gracz i jeden z lepszych w tym sezonie, a wtórował mu Sernas. Darvtdas grał na tyle dobrze , że zwrócił na siebie uwagę Young Boys, którzy są poważnie zainteresowani jego kupnem. Na pochwałę zasługuje także Kuklis. Po powrocie z Bełchatowa powoli wraca do swojej wielkiej formy. Czy będzie w stanie wziąć na barki ciężar gry? Zobaczymy. Zostali jeszcze Juszkiewicz i Miloseski. Obaj są dobrymi zmiennikami Panki i chyba tak pozostanie. Był jeszcze Grzeszczyk, ale wystawiłem go od razu na listę transferową.

W zespole miałem tylko dwóch rasowych napastników. Moim założeniem będzie gra jednym napastnikiem. Jednak oprócz rewelacyjnego Robaka, Piech raczej nie daje pewności zdobywania bramek w ekstraklasie. Marcinem interesuje się Bolton, RC Lens czy Rancing i będzie go trudno zatrzymać w klubie.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 3

d^ _^b .::Wippenberg - Pong (Extended Mix)::. d^ _^b

 

21.06.2010

Zarząd nakazał mi wybranie celu na nadchodzący sezon. Najniższym z możliwych wyborów było to , że zajmiemy miejsce w górnej połowie tabeli i tak właśnie się zadeklarowałem.

 

22.06.2010

Zestawienie szans na mistrzostwo Polski:

Wisła Kraków jest faworytem, a za nią Lech Poznań, Legia Warszawa i Polonia Warszawa. Według opinii Sky Bet jesteśmy skazani na morderczą walkę o byt wśród najlepszych.

 

26.06.2010

Pierwszy sparing i chyba ostatni w takim składzie. Rywal z Ekstraklasy, Arka Gdynia. Spotkanie nudne z początku, ale kibice ujrzeli 3 gole. Przez niemal całe spotkanie byliśmy stroną dominującą i długo prowadziliśmy po uderzeniu Oziębały, lecz w samej końcówce, Chmiest ustrzelił dwie bramki. Mimo porażki byłem zadowolony z naszej postawy.

 

Arka Gdynia [EKS] – Widzew Łódź [EKS] 2:1 [Chmiest '88, '90+ Oziębała `39]

 

2.07.2010

Tego dnia z Łódzkim zespołem pożegnało się 4 zawodników:

Wojciech Jarmuż [26l., AML, Polska];Jakub Kisiel [22l., DC, Polska]; Arkadiusz Noga [22l., DC, Polska] oraz Arkadiusz Piech [25l., ST, Polska]. Wszystkim kończył się kontrakt i nie miałem zamiaru trzymać bezużytecznych graczy w zespole.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 4

d^ _^b .::DJ Eco - Lost Angeles (Breakfast Remix)::. d^ _^b

 

2.07.2010

Mariusz Śrutwa został naszym nowym scoutem. Od razu został wysłany na rynek Europy Wschodniej.

 

3.07.2010

Mecz towarzyski z Wołyniem przebiegał podobnie jak pojedynek z Arką. Pierwsi strzeliliśmy bramkę, chodź tu nas wyręczył Benjo waląc swojaka. Szybka odpowiedź gospodarzy i znów w końcówce dajemy sobie wbić bramkę. Naszym katem okazał się Pavlov. U nas jedynym, który zagrał dobre spotkanie to Bożkow. Nie zwracam jednak uwagi na wynik, tylko na grę. A ta była całkiem znośna.

 

Wołyń [uKR] – Widzew Łódź 2:1 [Pavlov `58, `90 – Benjo `55 sam.]

 

4.07.2010

Vallo Bogdanov [19l., DC, Estonia] dołącza do Widzewa za 500 tys. Zł z Estońskiej Levadii.

 

5.07.2010

Bakary Kouadio [18l., ST, WKS] to nowy snajper mojej drużyny. Kosztował 200 tys. Zł i jest uważany za ogromny talent w swoim kraju. ASEC bez problemu go odsprzedało i z tego gracza będzie ogromny pożytek.

 

6.07.2010

Ilie Cebanu [23l., GK, Mołdawia 6/0 A] z wolnego transferu dołączył do nas. Były zawodnik Wisły Kraków nie zdecydował się na podpisanie kontraktu z „Białą Gwiazdą” i bez problemu podpisał z nami 5 letni kontrakt.

W godzinach południowych, swój podpis na kontrakcie złożył Carlos Costly [27l, ST, Honduras 26/9A]. Hit transferowy można rzec. Dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu, a jego byłym klubem był oczywiście GKS Bełchatów.

Po długich poszukiwaniach wreszcie udało mi się wzmocnić prawą stronę obrony. Z Bożkowem rywalizować będzie Happy Jele [23l., D R/C, RPA]. Zawodnik rodem z Republiki Południowej Afryki kosztował nas marne 50 tys. Zł, gdyż Orlando Pirates wystawiło go na listę transferową.

Na 3 tygodniowe testy przybył Tayeb Berramla [25l., AM R/C, Algieria 1/0 J].

 

Kolejny sparing przed sezonem rozgrywaliśmy wreszcie na własnym stadionie. Przeciwnik wymagający, Czeskie Budzuejowice, ale pokazaliśmy klasę i wygraliśmy to spotkanie. Poprawnie zagrali nowi zawodnicy, a testowany Algierczyk zagrał średnio i chyba mnie do siebie nie przekonuje. Dam mu jeszcze szansę przy kolejnym spotkaniu.

 

Widzew Łódź – Czeskie Budziejowice [CZE] 1:0 [Robak `39]

 

8.07.2010

Z Rumuńskiej Astry Ploiesti przybył do nas Takayuki Seto [24l., DM/MC, Japonia]. Nie kosztował nas ani złotówki, gdyż kończył mu się kontrakt i bez wahania przyjął moje warunki.

 

Sparing z Hajdukiem Lion przypłaciliśmy dwiema kontuzjami. Testowany Berramla zerwał więzadła kolanowe i raczej może zapomnieć o tym, że pozostanie w naszej ekipie, a w 61 minucie, Ostrowski stłukł nogę. Wyrównany pojedynek zakończony skromnym zwycięstwem, po uderzeniu Budki. Pierwsza połowa dla gospodarzy, a My rozkręciliśmy się w drugich 45 minutach.

 

Hajduk Lion [sER] – Widzew Łódź 0:1 [budka `67]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 5

d^ _^b .::

::. d^ _^b

 

9.07.2010

Za 1,1 mln zł czyli za grubą kasę wykupiłem z MTK Czarnogórskiego skrzydłowego, Nemancję Nikolica [22l., M R/L, Czarnogóra 2/0 A]. Już mamy pożytek z pracy Śrutwy, który wypatrzył tego młodego gracza na węgierskich boiskach.

Tego samego dnia z Independiente I.T. za skromne 180 tys. Zł został kupiony młody talent z Ekwadoru, Fernando Guerrero [20l., AM L/C, Ekwador 6/0A].

 

Tego samego dnia, rozpoczął się turniej „Trance Cup vol.1”. Obsada była całkiem mocna: Wigan, TPS i Real Sporting „B”.

Pierwszy mecz na tym turnieju graliśmy z Fińskim TPS. Przez okrągłe 90 minut byliśmy stroną lepszą i bardziej zorganizowaną. Doskonały debiut miał Nikolic, który w 34 minucie popisał się celnym trafieniem z 25 metrów. W końcówce zaszalał Zwoliński, który ustrzelił dwie bramki. W innym meczu Wigan rozgromiło Sporting „B” 6:0.

 

Widzew Łódź – TPS [FIN] 3:0 [Nikolic `34; Zwoliński `63,`90+]

 

Tuż po meczu w Łodzi zjawił się Angolski pomocnik, Ze Kalanga [26l., AM R/C, Angola 40/5A]. Wzmocnił nas z wolnego transferu, a ostatnio grał w Dinamo Bukareszt.

10.07.2010

W kolejnym spotkaniu turnieju „Trance Cup vol.1” zmierzyliśmy się z Angielskim Wigan. O dziwo nie było pogromu i to my byliśmy stroną, która utrzymywała się dłużej przy piłce. Niestety, o wyniku spotkania przesądziła jedna bramka, lecz to nie my ją zdobyliśmy. Mimo, że goście strzelili ją już w 11 minucie, to przez resztę spotkania nie udało nam się doprowadzić do remisu. W drugim meczu, TPS rozgromiło Sporting „B” 6:1.

 

Widzew Łódź – Wigan [ENG] 0:1 [bramble `11]

 

Mikołaj Zwoliński – skręcona kostka, 3-4 tygodnie.

 

11.07.2010

Jakub Tosik [23l., D/DM/DMC/M L/C, Polska] dołączył do nas z wolnego transferu. Były gracz Bełchatowa testowany był u nas przez tydzień i zrobił na mnie dobre wrażenie.

Jeszcze tego samego dnia, do klubu dołączył napastnik przyszłościowy. Z Liberty S. za 160 tys. Zł dołączył do Widzewa Balint Bajner[19l., ST, Węgry]. Gracz obdarzony dużym talentem i za rok, a może za dwa lata „Madziar” może być najskuteczniejszym graczem w Polskiej lidze.

 

W ostatnim meczu turnieju rozgrywanego na naszym stadionie, podejmowaliśmy Sporting „B”. Nie mogło być, inaczej i odnieśliśmy rekordowe zwycięstwo 13:0. Kunsztem strzeleckim błysnął Bajner, który ustrzelił klasycznego hattricka. Niespodziewanie Wigan przegrało z TPS 1:2 i w tym wypadku to My wygraliśmy „Trance Cup vol.1”. Tym samym zakończyliśmy mecze sparingowe. Teraz czekamy na pierwszy mecz i to od razu z Warszawską Legią.

 

Widzew Łódź – Sporting „B” 13:0 [Nikolic `2; Sernas `16,`32; Robak `30,`43; Grzelczak `46,`66; Bajner `49,`65,`78; Budka `51; Panka `52,`83]

 

Ze Kalanga – uraz łokcia, 12dni – 2 tygodnie

 

Do drugoligowego Górnika Zabrze za 160 tys. Zł odszedł Łukasz Grzeszczyk [22l., AMC, Polska].

 

15.07.2010

Kolejnym zawodnikiem, który opuścił Łódzki klub był Przemysław Oziębała [23l., AMR,ST; Polska]. Za 300 tys. Zł przeniósł się do GKS-u Bełchatów.

 

26.07.2010

Z racji tego, że Bieniuk już ma swoje lata i raczej nie będzie wstanie rozegrać pełnego sezonu, z wolnego transferu ściągnąłem byłego gracza Rapidu Bukareszt, Ionuta Radę [28l., DC, Rumunia 2/0A].

 

27.07.2010

Wojciech Szymanek – wybity palec u nogi, 4-7 dni

 

28.07.2010

W tym dniu podpisaliśmy współpracę z Concordią Piotrków Trybunalski, która od dziś jest naszym klubem filialnym.

 

29.07.2010

Z Brazylii, a dokładniej z Brasy za 220 tys. Zł przybył do nas Nikao [18l., AMC/ST, Brazylia]. Jest to kolejny zawodnik z myślą o przyszłości i raczej w tym sezonie nie będzie mógł liczyć na większość ilość występów.

 

Na życzenie profile:

Kouadio

Bajner

Costly

Guerrero

Jele

Cebanu

Rada

Tosik

Nikolic

Nikao

Seto

Bogdanov

Kalanga

Odnośnik do komentarza

Odcinek 6

d^ _^b .::

:. d^ _^b

8.08.2010

Powołania:

B. Kouadio [WKS u21]

C. Costly [Honduras]

N. Nikolic [Czarnogóra]

 

Happy Jele – uraz klatki piersiowej, 12-14 dni

11.08.2010

Kamerun u21 – WKS u21 2:0 | B. Kouadio – 45min, 6.1

Izrael – Czarnogóra 1:0 | N. Nikolic – 10min, #.#

Honduras – Kostaryka 2:0 | C. Costly – 90min, 7.0, asysta

14.08.2010

Ligę rozpoczynaliśmy występem przed własną publicznością, ale, za to z wice mistrzem Polski, Legią Warszawa. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości i tak już pozostało do końcowego gwizdka. Warszawiacy w szlagierze roznieśli nas na strzępy. W 26 minucie Bożkow otrzymał czerwoną kartkę, ale już, wtedy przegrywaliśmy 0:1. Dalej już było tylko coraz gorzej i gorzej. Fatalna postawa począwszy od Mielcarza, który bronił bardzo niepewnie i skończywszy na Robaku, który myślami jest już chyba po za Łódzkim klubem. Sernas otrzymał notę 4.4, a ja osobiście dał bym mu jeszcze mniej. Po jego dwóch stratach przed polem karnym traciliśmy bramki. Rezerwowi spisali się odrobinę lepiej, Costly ruszał się po całym boisku, lecz sam nie był w stanie nic zrobić. Polegliśmy 0:5, czyli zagraliśmy fatalnie. Będą zmiany, będą zmiany…

 

Orange Ekstraklasa [1/30]

Widzew Łódź [-] – Legia Warszawa [-] 0:5 [Chinyama `17,`45+,`77; Borysiuk `36; Iwański `64]

 

MoM: Chinyama [Legia, ST, 9.4]

 

Mielcarz – Dudu, Ukah, Rada, Bożkow – Nikolic [`45 Ostrowski], Panka, Ze Kalanga – Sernas, Zwoliński [`27 Broź]- Robak [`45 Costly]

 

21.08.2010

Drugą kolejkę także graliśmy na własnym obiekcie i też z wymagającym rywalem. Do Łodzi przyjechał zespół z Bełchatowa. Spotkanie było zupełnie inne niż poprzedni mecz. Graliśmy z werwą, szybko i dokładnie. Jedyne czego zabrakło to skuteczności. Dokonałem sporej ilości zmian w podstawowym składzie i od razu było widać efekt. Można śmiało powiedzieć, że to my byliśmy stroną, która dominowała w tym pojedynku. 16 strzałów na bramkę rywali, lecz żaden z nich nie wylądował w siatce. Dwie dogodne okazje zmarnował Nikolic, gdzie za każdym razem trafiał w bramkarza. W drugiej części pojawili się młodzi Nikao i Bajner. Obaj pokazali się dobrej strony, a Brazylijczyk po podaniu Kuklisa minimalnie chybił. Węgier, za to trafił w słupek. Wszystko było dobrze, gdybyśmy zdobyli tego upragnionego gola. O grze rywali można mało powiedzieć, gdyż tylko w pierwszej połowie stawiali nam twardy opór. W drugiej odsłonie kompletnie odpuścili ofensywnie, lecz nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

Orange Ekstraklasa [2/30]

Widzew Łódź [16] – GKS Bełchatów [10] 0:0

 

MoM: Jovsic [GKS, GK, 7.7]

 

Cebanu – Lisowski, Bogdanov, Rada, Broź – Nikolic, Seto, Budka – Kuklis, Zwoliński [`60 Niako]- Costly [`60 Bajner]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 7

d^ _^b .::

:. d^ _^b

 

21.08.2010

Carlos Costly – skręcony staw skokowy, 2-3 tygodnie.

 

24.08.2010

Nikao – uraz klatki piersiowej, 13/14 dni.

 

28.08.2010

Po dobrym spotkaniu z GKS Bełchatów, w pojedynku z Cracovią obiecywałem sobie wiele. Graliśmy dobrze, składnie i ładnie dla oka. Cracovia podobnie i poziom gry w tym meczu był niemal identyczny. Niestety, nam zabrakło szczęścia w skuteczności, a rywale mieli go za dużo. Jak nie Ślusarski oddał strzał życia w okienko z 30 metrów, to Matusiak jakimiś znakomitymi umiejętnościami technicznymi pokonał Cebanu z 17 metrów. Porażka boli, a co gorsza znów nie strzeliliśmy bramki. Coraz bardziej zastanawiam się aby przejść na system 4-4-2. W tym spotkaniu na pochwałę zasługuje formacja defensywna. Mimo dwóch straconych goli, cała linia zagrała na jednym, dobrym poziomie. Jednak idąc dalej w górę było troszkę gorzej.

Orange Ekstraklasa [3/30]

Cracovia Kraków [9] – Widzew Łódź [13] 2:0 [ Ślusarski `15; Matusiak `63]

 

MoM: Matusiak [Cracovia, ST, 7.9]

 

Cebanu – Lisowski, Bogdanov, Rada, Broź – Nikolic, Seto, Budka – Kuklis, Zwoliński [`45 Guerrero]- Bajner [`45 Kouadio]

 

29.08.2010

Powołania:

Węgry u21: B. Bajner

WKS u21: B. Kouadio

Angola: Ze Kalanga

Litwa: M. Panka, D. Sernas

Ekwador: F. Guerrero

 

1.09.2010

Zakończyło się okienko transferowe w Polskiej lidze. Najciekawsze, a za razem najdroższe transfery:

1. M. Sergio z Metalurha Donieck do Lecha Poznań za 11 mln zł

2. D. Trifkovic z Poli Iasi do Lecha Poznań za 9 mln zł

3. S. Peszko z Lecha Poznań do Grenoble Foot 38 za 6,5 mln zł

4. K. Glik z Piasta Gliwice do Tawriji za 1,7 mln zł

5. J. Wawrzyniak z Legii Warszawa do Deberecenu za 1,4 mln

 

W IV kolejce wyjechaliśmy do Wrocławia na mecz z ostatnim Śląskiem. Pierwsza połowa to istna frustracja z mojej strony. Do szatni schodziliśmy z dwiema bramkami „w plecy”. Sotirovic na początku, a Biliński głową na sam koniec tej części spotkania doprowadzili mnie do szewskiej pasji. W przerwie nie wytrzymałem i musiałem zmienić taktykę na 4-1-3-2. Z początku nie było widać zasadniczej różnicy, lecz wraz z biegiem upływającego czasu graliśmy lepiej. Gdy Bajner w 62 minucie strzelał bramkę cieszyłem się, jak mały chłopiec. Węgier dał dziś „czadu”, bo 4 minuty później zdobył drugiego gola, a niecały kwadrans potem miał na swoim koncie hattricka. Wydarliśmy zwycięstwo gospodarzom i pokazaliśmy prawdziwą wolę walki. Wreszcie strzelone bramki, wreszcie zwycięstwo.

 

Orange Ekstraklasa [4/30]

Śląsk Wrocław [16] – Widzew Łódź [13] 2:3 [sotirovic `3; Biliński `44 – Bajner `62,`66,`76]

 

MoM: Bajner [Widzew, ST, 9.3]

 

Cebanu – Lisowski, Bogdanov, Rada, Broź – Nikolic, Seto, Ze Kalanga – Kuklis [`45 Robak], Zwoliński - Bajner

Odnośnik do komentarza

Wreszcie zwycięstwo:respekt:

Robaczek za słaby na pierwszy skład? Czy po prostu kontuzja?

Grałem jednym napadziorem,a po klęsce z Legią niemal cały pierwszy skład poszedł w odstawkę w tym Robak. Ale teraz jak będzie grane 2 "strikerów" to myslę, że Robaczek powinie załapac sie do wyjsciowego składu :)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 8

 

4.09.2010

Powołania:

Czarnogóra: N. Nikolic

Estonia: V. Bogdanov

 

WKS u21 – Erytrea u21 2:0 | B. Kouadio – 45min, 6.8

Cypr – Litwa 0:0 | M. Panka – 90min, 7.0; D. Sernas – 28min, 6.7

Gujana Francuska – Ekwador 1:3 | F. Guerrero – 17min, 6.7

 

6.09.2010

Jedenastka tygodnia: M. Zwoliński, B. Bajner

 

8.09.2010

WKS u21 – Mozambik u21 2:0 | B. Kouadio – 45min, 6.3

Węgry u21 – Słowacja u21 1:2 | B. Bajner – 51min, 6.6

 

9.09.2010

Czechy – Litwa 0:0 | M. Panka – 90min, 6.9

Ekwador – Katar 3:0 | F. Guerrero – 45min, 6.7

Finlandia – Estonia 3:1 | V. Bogdanov – 90min, 7.2

 

11.09.2010

Spotkanie z przed ostatnią Jagiellonią rozpoczęliśmy z dużym animuszem i za sprawą technicznego uderzenia Nikolicia na początku spotkania objęliśmy prowadzenie. Następnie w Tomka Frankowskiego wstąpiło coś niesamowitego. Typowy lis pola karnego, zamienił się w doskonałego strzelca z dystansu. Dwukrotnie pokonał Cebanu zza pola karnego. W drugiej połowie już zdecydowanie przejęliśmy inicjatywę, lecz zdołaliśmy strzelić jedną bramkę. Debiutanckie trafienie zaliczył Kouadio, po pomysłowym zagraniu Zwolińskiego. Rozczarował mnie Bogdanov i już w przerwie został zdjęty z boiska. Nowa taktyka zdaje egzamin, wreszcie gramy na tyle dobrze , że, chociaż strzelamy bramki.

Orange Ekstraklasa [5/30]

Jagiellonia Białystok [15] – Widzew Łódź [12] 2:2 [ Frankowski `16,`42 – Nikolic `5; Kouadio `65]

 

MoM: Frankowski [Jagiellonia, ST, 8.4]

 

Cebanu – Lisowski, Bogdanov [`45 Ukah], Rada, Broź – Seto – Nikolic, Zwoliński, Ze Kalanga – Bajner [`45 Kouadio], Robak

 

Ł. Broź – naciągnięte ścięgno pachwiny | 2-3 tygodnie.

 

13.09.2010

Jedenastka tygodnia: N. Nikolic.

 

14.09.2010

T. Seto – naciągnięty mięsień grzbietu | 4 tygodnie.

 

18.09.2010

Domowy pojedynek z 3 w tabeli Lechią Gdańsk już od pierwszych minut był widowiskiem usypiającym. Przez pierwsze 45 minut nie działo się nic, co mogło, by zaciekawić zebranych kibiców. Dopiero w drugiej odsłonie tego meczu coś się ruszyło. Na placu gry w ataku pojawili się Sernas i Kouadio. Obaj rezerwowi mogli pokonać Bąka, lecz uderzali albo wprost w bramkarza lub zbyt lekko aby zaskoczyć Mateusza. Rywale grali na takim samym poziomie co my i także nic ciekawego nie zaprezentowali. Jedynym interesującym uderzeniem był strzał Kasperkiewicza z ponad 30 metrów, który trafił w poprzeczkę. Remis z zespołem, który w tabeli zajmuje wysokie miejsce cieszy.

Orange Ekstraklasa [6/30]

Widzew Łódź [11] – Lechia Gdańsk [3] 0:0

 

MoM: Koznas [Lechia, DC, 7.5]

 

Cebanu – Lisowski, Bogdanov, Rada, Bożkow – Panka – Nikolic, Zwoliński, Ze Kalanga – Bajner [`45 Kouadio], Robak [`45 Sernas]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 9

 

18.09.2010

N. Nikolic – stłuczone udo | 5-8 dni.

 

22.09.2010

Jedenastka tygodnia: I. Rada.

 

25.09.2010

Mecz z Piastem rozpoczął się identycznie jak spotkanie z Lechią. Dopiero tak po 20 minutach obudziliśmy się, lecz Costly nie potrafił Nalepy w sytuacji sam na sam. Dwa razu uderzał i za każdym razem w to samo miejsce, w bramkarza. Piast grał ostrożnie, lecz nie cofnął się głęboko do obrony, a atakował z głową, aby w 31 minucie wyjść na prowadzenie. Całe szczęście, że jeszcze przed przerwą zdołaliśmy wyrównać. Zwoliński popisał się kapitalnym uderzeniem z 25 metrów wprost w okienko. Bramka do szatni natchnęła w nas nowego ducha i w drugiej połówce tak jak to w naszym zwyczaju zaczęliśmy mocniej atakować. Costly wreszcie się odblokował i wyprowadził nas na prowadzenie. Szkoda, że zwycięstwa nie udało nam się dowieźć do końca. Znów Wilczek okazał się sprytniejszy od środkowych obrońców i bez problemu pokonał Cebanu. Znów remis, kolejny, 3 z rzędu. Można jednak spojrzeć na to, z drugiej strony, od 4 spotkań jesteśmy nie pokonani.

 

Orange Ekstraklasa [7/30]

Piast Gliwice [10] – Widzew Łódź [12] 2:2 [Wilczek `31,`76 – Zwoliński `45; Costly `49]

 

MoM: Wilczek [Piast, MR, 8.7]

 

Cebanu – Lisowski, Bogdanov, Rada, Bożkow – Panka – Dudu [`75 Ostrowski], Zwoliński [`45 Guerrero], Ze Kalanga – Costly, Robak [`45 Sernas]

 

M. Zwoliński – naciągnięty mięsień uda | 2 tygodnie.

C. Costly – stłuczone żebro | 7 dni.

 

27.09.2010

P. Kuklis – nadwyrężony nadgarstek | 9-12 dni.

 

2.10.2010

Powołania:

Polska u19: G. Szymański

 

Po spotkaniu z Polonią Bytom zwątpiłem w umiejętności strzeleckie Robaka. Przez 45 minut miał 3 niemal 100% sytuacje do zdobycia bramki i każdą z nich zmarnował niczym nieopierzony młokos. Ciągle marudzi, że chce odejść do większego klubu, droga wolna. Wspierający do Kouadio też był nie lepszy, jako napastnik ani razu nie zagroził bramce gości, ale solidnie pracował przy rozgrywaniu piłki. Niestety, przegraliśmy to spotkanie, po przypadkowym trafieniu Podstawka. Polonia mogła strzelić jeszcze kilka bramek, ale na swojej drodze napotkała Cebanu, który rozegrał dziś dobry mecz.

Orange Ekstraklasa [8/30]

Widzew Łódź [12] – Polonia Bytom [15] 0:1 [Podstawek `40]

 

MoM: Podstawek [Polonia, ST, 7.5]

 

Cebanu – Dudu, Bogdanov, Rada, Bożkow – Panka – Grzelczak, Guerrero, Ze Kalanga – Kouadio, Robak [`45 Nikao]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 10

 

3.10.2010

Powołania:

WKS u21: B. Kouadio

Węgry u21: B. Bajner

Ekwador: F. Guerrero

Angola: Ze Kalanga

Honudras: C. Costly

Litwa: M. Panka, D. Sernas

Mołdawia: I. Cebanu

Estonia: V. Bogdanov

Czarnogóra: N. Nikolic

 

8.10.2010

D. Bożkow – stłuczona noga | 3-4 dni.

B. Bajner – skręcony staw skokowy | 2 tygodnie.

 

Republika Zielonego Przylądka u21 – WKS u21 0:2 | B. Kouadio – 45min, 7.3, bramka.

Węgry u21 – Norwegia u21 2:1 | B. Bajner – 69min, 8.5, 2 bramki, MoM, ktz.

 

Tego samego dnia, Marcin Robak podpisał kontrakt z Angielskim Boltonem. Suma transferu opiewała na 3,5 mln zł Marcin pożegna się z drużyną 1 stycznia 2011.

 

9.10.2010

Litwa – Lechtenstein 1:0 | M. Panka – 90min, 7.0

Estonia – Luksemburg 2:0 | V. Bogdanov – 90min, 7.2

Angola – Burundi 5:0 | Ze Kalanga – 66min, 7.0

Turcja – Mołdawia 4:0 | I. Cebanu – 90min, 6.3

Saint Pierre i Miquelon – Honduras 0:4 | C. Costly – 45min, 7.8, bramka, asysta, MoM

 

13.10.2010

Portugalia – Litwa 0:0 | Panka – 90min, 6.3

Mołdawia – Niemcy 1:3 | Cebanu – 82min, 7.3

Grecja – Estonia 1:0 | Bogdanov – 90min, 6.9

 

17.10.2010

W starciu z mistrzem Polski byliśmy skazani na pożarcie i akurat z tym mogłem się zgodzić. Wisła to drużyna lepsza o klasę od nas, a może i o więcej. Nie zamierzałem cofnąć się do masowej obrony i już na początku meczu groźnie zaatakowaliśmy. Kouadio wychodził na czystą pozycję, a brutalnie sfaulował do Aislan i wyleciał z boiska. Mimo przewagi jednego zawodnika pierwsza połowa zleciała pod dyktando Wisły. Cebanu jednak pokazał byłemu klubowi, że niepotrzebnie się go pozbyli. W drugiej odsłonie zaczęliśmy grać lepiej i powinniśmy prowadzić, lecz Grzelczak z 4 metrów trafił w słupek. W 74 minucie sędzia podyktował niesłusznego karnego dla gości i to Krakowianie objęli prowadzenie. Graliśmy do końca aby na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem wyrównać. Ostrowski głową, po dośrodkowaniu z rożnego dał nam jeden punkt. Zadowolony jestem z tego remisu, ale obiektywnie patrząc powinniśmy wygrać.

Orange Ekstraklasa [9/30]

Widzew Łódź [12] – Wisła Kraków [2] 1:1 [Ostrowski `88 – Głowacki `74 k.]

 

MoM: Ostrowski [Widzew, ML, 7.4]

 

Cebanu – Dudu, Ukah, Rada, Bożkow – Panka – Grzelczak [`67 Ostrowski], Guerrero [`67 Nikao], Ze Kalanga – Kouadio [`45 Sernas], Costly

 

20.10.2010

Puchar Polski rozpoczynaliśmy od 6 rundy i los przydzielił nam II ligowy Górnik Zabrze. Z początku wszystko układało się po naszej myśli. Nikolic otworzył wynik i miało być łatwo i przyjemnie. Rzeczywistość po raz kolejny okazała się brutalna i z minuty na minutę Górnik zaczął dominować. Wyrównująca bramka, a w dogrywce Lima ustalił wynik meczu. Nie popisał się Cebanu. Przy drugiej bramce, piłka przeleciała mu przez ręce.

Puchar Polski, 6 runda

Górnik Zabrze [iI] – Widzew Łódź [OE] 2:1 [Przybylski `54; Lima `93 – Nikolic `13]

 

MoM: Przybylski [Górnik, MC, 8.2]

 

Cebanu – Dudu, Ukah, Rada, Bożkow – Seto [`90 Miloseski]– Nikolic, Zwoliński [`45 Nikao], Ze Kalanga – Costly, Sernas [`55 Kouadio]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...