Skocz do zawartości

Polskie Ligi Update v0.9


Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam swoje spostrzeżenia odnośnie Warty Sieradz:

 

- pan Ireneusz, nasz pierwszy DP,  nazywa się Grącki, nie Gącki,

 

- podane przeze mnie dane prezesa i asystenta zostały olane, w ogóle całe zarząd i sztab są fikcyjne.

 

Najwidoczniej u Grąckiego musiałem zrobić literówkę - sorry.

Z kolei dane prezesów i sztabu wpisywałem, najwidoczniej przy łączeniu bazy gdzieś się to zagubiło.

W następnej wersji na pewno będzie to poprawione.

Odnośnik do komentarza

No widocznie masz lepszą rekę w tym ode mnie ;)

 

Tu nawet nie chodzi o lepszą rękę tylko o to że jest wiele technik wycinania tła, nie koniecznie gumka lub różdżka poza tym jeśli na 90minut.pl są słabej jakości loga to szukaj na images.google.com tam na pewno znajdzie się lepsze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli wycina Ci elementy ze środka herbu, to znaczy że wycinasz złą metodą, wycinasz usuwając daną barwę czy jakoś tak. Powinieneś używać narzędzia bodajże różdżki.

 

Czas skończyć to obijanie się i zabrać za robotę :)

Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że III liga się wam udała, ale II to tragedia. No, ale dość narzekania, i tak was podziwiam.

 

Jedno pytanko: jak edytować bazę danych? Wystarczy normalnie, a tam już będzie czy jak?

Ponarzekaj więcej, bo jak na razie nic nie wiem dlaczego II liga jest tragiczna, więc jak mam to naprawić?

 

Tak, wystarczy normalnie.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy z brzegu klub: Wigry Suwałki, drużyna mająca jedną z lepszych młodzieżowych szkółek w kraju, ze świetnie rozwiniętą siecią skautingu: Kowalewski, Małecki, Baranowski, Niewulis, Radzio, Bayer, P. Sobolewski, Kowalski, Danilczyk itd. , klub który w zeszłym sezonie zajął 3. miejsce w II lidze tylko dlatego że odpuścił parę spotkań, wiedząc, że sobie wyżej nie poradzi finansowo (śmierć głównego sponsora), ma w oczekiwaniach 13 miejsce!? W tym sezonie ma masę kontuzji i innych nieoczekiwanych wydarzeń (obowiązki służbowe, bardzo dziwne ciężkie zatrucie pokarmowe 13 zawodników w stołówce klubu z Rzeszowa), dlatego jest dopiero 9. Nie ma wielu zawodników, nawet z pierwszej drużyny, od razu generują się newgeni. Nie ma zawodnika który w juniorach (a co!) w 11 meczach w niepełnym wymiarze czasowym strzelił 24 bramki i miał coś koło 10 asyst, czy 15-letniego (właściwie to 16 już chyba) bramkarza, który sobie gra w U-21 jakby miał ze 26 lat i jeszcze bramki se strzela (3 dokładniej w 14 meczach).

Nie ma researchera? Co za problem. Wszystko jest w necie, nawet skład rocznika 2000-01. Ba! Wigry mają telewizję internetową.

Może to i nie jest wielki błąd, czy niedopatrzenie, ale skoro robicie 4. ligę (po co? już trzecich jest od wuja i ten tego, jest opcja swap teams, a jak ktoś chce doprowadzać klub do potęgi od którejśtam ligi to niech se gra w Anglii, tam bez dodatków jest 6 klas rozgrywkowych, a widziałem dodatek z 10.)

Uważam, że te drużyny z było nie było 3. klasy rozgrywkowej powinny mieć choć ty 30, a nawet 25 nie ma :(

 

Zrobiłem jakichś 20 nowych zawodników w 1,5 h (pewnie długo?) ale nie po zapisaniu zmian wyskakuje, że nie ma wystarczającej ilości drużyn w lidze :( Więc jak widać moje umiejętności edytorskie są bardzo słabe. Moje zdenerwowanie wynikało z tego, że chciałem w końcu zagrać w normalną II ligę (a nie jakieś brazylie i ligi regionalne) i głównie dlatego zakupiłem FM 2010, a mogłem zostać przy świetnym FM 2008 i niewiele gorszym 2007. Mają lepszy inteferjs, są bardziej intuicyjnie i trochę trudniejsze.

 

No nic to, jeszcze raz wyrażam swój podziw dla wszystkich autorów update'u za ogrom włożonej pracy. Jednak prawda jest taka, że nie jestem typem człowieka który zabiera się za coś, gdy czegoś ważniejszego nie ma wykonanego na tip-top, czasem wymagam też tego od innych...

 

Jeszcze raz gratuluję, jestem pełen podziwu dla wykonanej pracy.

Odnośnik do komentarza

ma w oczekiwaniach 13 miejsce!?

Nie do końca wiem na jakiej zasadzie są przyznawane te oczekiwane miejsca, teraz Ci nie powiem jaką reputacje mają Wigry, bo nie mam jak sprawdzić, ale na tej zasadzie kibic każdego klubu może się burzyć.

Nie ma wielu zawodników, nawet z pierwszej drużyny, od razu generują się newgeni.

Dane były brane z 90minut, choć w sumie to nie wiem teraz czy ten klub był ruszany, czy jest zrobiony tak jak go zrobił researcher, muszę to sprawdzić

Nie ma zawodnika który w juniorach (a co!) w 11 meczach w niepełnym wymiarze czasowym strzelił 24 bramki i miał coś koło 10 asyst, czy 15-letniego (właściwie to 16 już chyba) bramkarza, który sobie gra w U-21 jakby miał ze 26 lat i jeszcze bramki se strzela (3 dokładniej w 14 meczach).

Sorry, ale zasada jest prosta. Juniorów nie dodajemy, bo baza się nam rozrośnie do nie wiadomo jakich rozmiarów, a fakt, że Ty dajesz nam dane o tych osobach, z tego klubu, ale z innego klubu może się nikt nie upomnieć, a pewnie wszędzie są tacy juniorzy.

Nie ma researchera? Co za problem. Wszystko jest w necie, nawet skład rocznika 2000-01. Ba! Wigry mają telewizję internetową.

Jak mówię, nie wiem czy Wigry mają researchera czy nie, muszę sprawdzić. Natomiast jeśli mielibyśmy sprawdzać wszystko tak dokładnie, czy tam oglądać telewizję klubową, to nie wyrobilibyśmy się przed Wielkanocą

robicie 4. ligę (po co? już trzecich jest od wuja i ten tego, jest opcja swap teams, a jak ktoś chce doprowadzać klub do potęgi od którejśtam ligi to niech se gra w Anglii, tam bez dodatków jest 6 klas rozgrywkowych, a widziałem dodatek z 10.)

Widzisz skoro ja z mojej rodzinnej miejscowości mam do najbliższego grającego w 3. lidze klubu, po wycofaniu się Beskidu Skoczów z 45 km, a nie czuję z tym klubem żadnej więzi to nie bardzo chce nim grać, dlatego chcę zrobić lepiej, dalej itp. Inna sprawa, że zrobienie klubów 4 ligi z miastami i stadionami(nie liczę strojów) to wysiłek podobny do zrobienia pełenej kadry ok. 5 klubów, moim subiektywnym zdaniem, bo to jednak aż tak nie nuży.

Zrobiłem jakichś 20 nowych zawodników w 1,5 h (pewnie długo?) ale nie po zapisaniu zmian wyskakuje, że nie ma wystarczającej ilości drużyn w lidze :( Więc jak widać moje umiejętności edytorskie są bardzo słabe. Moje zdenerwowanie wynikało z tego, że chciałem w końcu zagrać w normalną II ligę (a nie jakieś brazylie i ligi regionalne) i głównie dlatego zakupiłem FM 2010

Wczytałeś bazę 10.2 zamiast 10.0?

Odnośnik do komentarza

No nic to, jeszcze raz wyrażam swój podziw dla wszystkich autorów update'u za ogrom włożonej pracy. Jednak prawda jest taka, że nie jestem typem człowieka który zabiera się za coś, gdy czegoś ważniejszego nie ma wykonanego na tip-top, czasem wymagam też tego od innych...

 

Jeszcze raz gratuluję, jestem pełen podziwu dla wykonanej pracy.

 

W taki sposób starałem się zrobić kluby Ekstraklasy - oglądałem mecze w TV, testowałem bazę, pisałem do researcherów, starałem się doprowadzić do tego żeby składy, formacje i styl gry przypominał rzeczywisty - zabierało to około 5h na klub. Prosta kalkulacja powie Ci ile roboczogodzin zabrałaby taka ,,zabawa'' do III ligi ...

 

Co do konkretnych zarzutów: przewidywana pozycja (tak wynika z moich testów) wynika z CA zawodników, reputacji klubu i morale na starcie. W poprzedniej wersji nie wszystkie kluby z poważnymi problemami zdążyliśmy osłabić, w testach po ,,zadłużeniu'' Hetmana Zamość, GKS Jastrzębie i przycięciu przepakowanej Olimpii, gra przepowiada Wigrom miejsce 10 - a w rzeczywistości zajmują 9 lokatę, błąd jak na 3 stopień rozgrywek w fanowskim dodatku mały ;) 30 zawodników w klubach II-ligowych zdarza się, ale rzadko. Ja wiem że dla kibica to wszystko wygląda super a juniorzy są przyszłymi reprezentantami Polski, ale to tak nie działa ;) Nie możemy za bardzo rozpychać bazy anonimowymi 16 latkami, bo po prostu nie ma na to miejsca i czasu! Teraz dłubię przy klubach I i II ligi, możesz mi zastrzeżenia wysłać na PW i zobaczymy.

 

Jednak prawda jest taka, że nie jestem typem człowieka który zabiera się za coś, gdy czegoś ważniejszego nie ma wykonanego na tip-top, czasem wymagam też tego od innych...

 

W żadnym wypadku nie uważam juniorów z II ligi za ważniejszych od dodania nowego szczebla rozgrywek gdzie ludzie grają, nawet bez barw i zawodników, na to jest zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...