Skocz do zawartości

90minut.pl ver 2.0


citko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Magazyn piłkarski "Gol", 16:40 Polsat Sport sobota, 28 czerwca 2009. W studiu prowadzący rozmowę Tomasz Waligóra i napastnik krakowskiej Wisły, David Fernando Morales.

 

 

T.W.: Wisła posiada bogatą tradycję, ale w swoich szeregach piłkarza legitymującego się hiszpańskim paszportem jeszcze nigdy nie posiadała. Jak to właściwie z Tobą jest. Urodziłeś się w Krakowie, to w wiślańskich żakach rozpoczynałeś swoją piłkarską karierę, a pomimo to bliżej jest Ci do Reprezentacji Hiszpanii, aniżeli naszej, rodzimej?

 

M.: — Si, historia mojej rodziny jest ciekawa, ponieważ wywodzę się z jednego z ułanów, którzy brali udział w szarży pod Somosierrą. Ogólnie to skomplikowana historia, ale losy tak się potoczyły, że w końcu osiedliśmy w Krakowie. Kocham Hiszpanię i uważam ją za moją ojczyznę. Nie chcę reprezentować innych barw, nawet gdy trenerzy uznają mnie za zbyt słabego na debiut w tej reprezentacji. Aczkolwiek gra w barwach tego kraju to jedno z moich marzeń.

 

Nie dostąpiłeś do tej pory zaszczytu debiutu w pierwszej drużynie Wisły. Wierzysz, że ten sezon będzie pod tym względem dla Ciebie zbawczy? Czy trener Skorża wreszcie pozna się na talencie piłkarza z numerem "11" na plecach?

 

— Trener powiedział mi, że w tym sezonie stworzę duet z Pawłem (Brożkiem - dop. red.), więc trzymam go za słowo. Jestem młody, mam dużo czasu, a miejmy nadzieję, iż przyszły debiut w lidze w wieku 19 lat pozwala mi myśleć, że mogę coś osiągnąć.

Trzy cechy, którymi legitymuje się David Fernando Morales, to:

 

— Lojalność, miłość do piłki oraz dobre wyszkolenie techniczne. No i kocham klub, w którym gram.

Czy to prawda, że Jakub Błaszczykowski jest jednym z tych piłkarzy, którego podziwiasz? Eksperci mówią, że jeśli zdecydujesz się na grę w Reprezentacji Polski, to masz ogromne szanse gry u boku popularnego Kuby, będącego obecnie jej największą jej gwiazdą. Co zrobi Dawid Fernando Morales?

 

— Może to zabrzmieć dziwnie, w końcu jestem niewiele młodszy od niego, ale tak, zawsze podziwiałem Kubę. Gramy na różnych pozycjach, ale zawsze starałem się wzorować na jego stylu gry. Z racji wzrostu teraz gram bardziej w stylu Zlatana Ibrahimovica, ale to Kuba jest moim ulubionym piłkarzem. To on pomagał mi i podnosił na duchu, gdy grałem w zespole młodzieżowym.

Wisła piastuje obecnie tytuł Mistrza Kraju, choć ostatnia próba znalezienia się w elitarnej Lidze Mistrzów, zakończyła się fiaskiem. Czego można oczekiwać od Was w tym roku?

 

— Awansu do Ligi Mistrzów oraz mistrzostwa. Innej możliwości nie widzimy.

 

Czy jest więc drużyna, której możecie się obawiać w drodze po podwójną koronę w sezonie 2009/2010?

 

— Silny będzie Lech Poznań, ale myślę, że po odejściu Rafała Murawskiego ciężko im będzie się pozbierać i tak uporządkować grę, by załatać tę dziurę.

 

Jak zaopatruje się Pan na przybycie Edgara Davidsa, który podpisał ostatnio kontrakt z klubem?

 

— Uważam, że mimo faktu, iż jest to już wiekowo zaawansowany gracz, na pewno umiejętnościami przewyższa niejednego z nas. Sądzę, że Davids przez najbliższe dwa lata, jakie pozostają mu do wygaśnięcia kontraktu, pociągnie zespół do przodu, a przy okazji trybuny na Ludowej, gdzie będziemy w tej rundzie rozgrywać swoje mecze, zapełnią się kibicami jeszcze w większym stopniu. Przy okazji dodam jeszcze, że liczę na ogrom asyst z jego strony przy, oczywiście, moim wykończeniu akcji.

 

Tym miłym akcentem zakończymy tę rozmowę. Zresztą, nasz czas na wizji ma się ku końcowi. Serdecznie dziękuję za udzielenie wywiadu. Dziękuję panu, dziękuję państwu i zapraszam na kolejną emisję Magazynu Piłkarskiego "Gol" w Polsacie Sport za tydzień, o tej samej porze.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Będzie, lecz w ostatnim czasie siadł mi napęd w lapku, co uniemożliwia mi rozgrywkę. Jako że posiadam jeszcze roczną gwarancję, zmuszony jestem oddać komputer do serwisu. Przed reinstalką systemu instalowałem FM-a poprzez steama, szkoda, że nie zrobiłem tego i tym razem ;/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...