Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

wielkie dzieki sajmon... fajnie by bylo jakbys mi powiedzial gdzie i i dla jakiej wersji mam szukac tej taksy... no i jedna sprawa co do mojej taktyki... obecnie stosuje system BR - OP- OS - OS- OL - DP- PS- OPP- OPS- OPL- NS... I co do NAPASTNIKA to wali az milo ibra-kadabra strzeli 57 goli w sezonie rezerwowy napastnik cardozo strzelil 45... co do messiego i riberiego to calkiem niezle sobie pordzili. moze za duzo od nie wymagalem patrzac na wyczyny messiego w obecnym sezonie w la liga(mowie o prawdziwej pilce nie grze:P)... a co do chlopakow to stosuje ich jako schodzacy napastnicy z normalnymi strzalami z dystansu by nie przesadzali, no i oczywiscie z ustawieniem "schodz do środka pola"...by nie rozpisywac sie za dlugo to moge powiedziec, ze reszta niezle sobie radzi. OPS jest jako klasyczna 10 i jest najlepszym asystentem(gourcuff)... najgorszym mankamentem mojej taktyki jest mała liczba podań oraz mała ich celność zaledwie 62% procent. wiem ze to glupota przejmowac sie podaniami bo strzelam sporo goli srednio 4 na mecz ale chce miec pewnosc ze drużyna naprawde gra na maksa i nie jest to przypadek. Tak jak w poprzedniej wersji gry(2009) gdy gralem wisła i udalo mi sie pokonac marsylie 2 razy po 4-0 i raz bayern monachium tez 4-0. tamto to byly przypadki. i chcialbym tego uniknac w tej wersji

Odnośnik do komentarza

wielkie dzięki sajmon... Tamto to były przypadki i chciałbym tego uniknąć w tej wersji gry. Sytuacji strzeleckich też mam całkiem sporo i większości przypadków dość wiele celnych:P... A teraz wracając do mojego pokręconego problemu. To powiedz mi coś więcej o tej twojej taktyce. Głównie mi chodzi o podania i stuprocentowe sytuacje(ile ich masz w meczu)

Odnośnik do komentarza

jak wczesniej pytalem gram barcą 4-1-1-3-1... praktycznie skad niezmieniony... tylko na lewym skrzydle ribery i jako klasyczna 10 gourcuff( ewentualnie Ozil)... a takto w ataku ibrahimovic(cardozo), prawe skrzydlo messi, srodkowy pomocnik xavi(iniesta), deff pomocnik toure, wysuniety lewy obronca maxwell, wysuniety prawy obronca Dani alves, srodkowi obroncy puyol i pique, bramkarz valdes... zatem jak pisałęm wcześniej ustawienie to

BR

OS OS

WOP WOL

DP

PS

OPP OPS OPL

NS

podane cechy sa ustawine na maxa. pozostale sa typowe dla ustawień.

 

A wiec OS to rozgrywajacy(pique, wczesniej byl nim marquez, spisywal sie wybornie) i typowy obronca(puyol)

WOL i WOP to wysunieci obroncy z ustawieniem offensywnym... trzymają sie lini bocznej

DP to defensywny pomocnik...ataki z glebi pola, strzaly z dystansu(obie normalnie), prostopadłe piłki

PS to wysuniety rozgrywajacy (wsparcie - xavi, atak - iniesta)... prostopadle podania, szukanie gry

OPS to klasyczna 10 (gourcuff) lub wysuniety rozgrywajacy (ozil)... prostopadle podania, szukanie gry

OPL i OPL to schodzacy napastnicy (ribery, messi)... nastawienie na maxa offensywne...zamieniają się pozycją, zejścia do środka, prostopadłe podania, szukanie gry...

NS to odgrywający (ibra i cardozo) ... nastawienie na maxa ofensywne... strzały z dystansu

 

a co do ustwienia druzyny to filozofia jest bardzo plynna, przewaga liczebna... oraz krótkie podania, ostre dośrodkowania, czukanie gry, intensywny presing, scisla dyscyplina, krycie strefowe...

 

 

to tyle chcialbym wiedziec co zmodyfikowac by podania byly wieksze niz 60% na mecz oraz by wiecej bylo sytuacji stuprocentowych... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie kilka rzeczy, jeśli ktoś mógłby rozwiać wątpliwości byłbym wdzięczny;) Mianowicie: Ustawiłem taktykę najdogodniejszą pod swoją drużynę(pod piłkarzy) i teraz zastanawia mnie czy stosować ją cały czas bez względu na to czy gram u siebie czy na wyjeździe? Dalej, czy uzależniać swoje wybory taktyczne od przeciwnika? Logicznym mi się wydaje, że inaczej gra się z Freiburgiem a inaczej z Bayernem Monachium. Np. jeżeli widzę, że przeciwnik ma szybkiego skrzydłowego na prawej stronie, zaś mój lewy boczny obrońca nie jest demonem prędkości to powinnienem go zmienić na dany mecz? itd Ciekaw też jestem jaki wpływ na drużynę mają zmiany ustawienia podczas meczu, komputer co chwila zmienia swoją formację w zależności od sytuacji na boisku. Ja mam pozostać bierny? Np. jak prowadzę, to pod koniec meczu staram się zmienić na nieco węższe pole gry, krótsze podania i więcej gry na czas. To dobry wybór ? Jakie jest Wasze zdanie? Z góry dzięki za każdą próbę podjęcia dyskuski. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich :)

 

Właśnie zaczynam 6 sezon Liverpoolem i mam spory problem.

W pierwszych 4 sezonach zawsze wybierałem największe boisko i gra skrzydłami. Dało mi to takie efekty:

1szy - 1 miejsce

2gi - 1 miejsce

3ci - 4 miejsce

4ty- 7 miejsce

 

Więc 5 sezon (głównie z powodu braku klasowych skrzydłowych) postanowiłem zmienić styl gry i wybrałem najmniejsze boisko, gra środkiem, wolna, krótkie podania. Pozwoliło mi to zająć 3cie miejsce i stracić najmniej bramek w lidze 29 straconych na 38 spotkań. Jednak ja uwielbiam grę skrzydłami i wykorzystałem to, że Barca wystawiła na listę Messiego (wtf?!) oraz kupiłem (jak dla mnie) fenomenalnego lewego skrzydłowego wygenerowane przez grę:

 

http://img13.imageshack.us/img13/1434/pakk.jpg

 

Tak, więc, ponownie mogłem zacząć grę skrzydłami, ale jak w towarzyskich wypadała ona dobrze, to w lidze porażka. Zacząłem grać 4-2-4 z 2 DPS 2 OP L/P i 2 napastnikami i jeżeli chodzi o stwarzanie sobie sytuacji, to raczej nie ma problemu, ALE niemal każdy przeciwnik mnie atakuje jeszcze mocnej niż ja. Po 7 kolejkach mam już straconych 10 bramek, gdzie w tamtym sezonie miałem najlepszą defensywę. Nie wiem w czym tkwi przyczyna. Skład do dyspozycji mam taki:

 

BR: Akinfeev, De Regt (młody talent)

Obrona: Srna, Corchia, Agger, Oneyewu, Felipe, Steven Taylor, Locatelli (stworzony przez grę - troche lepszy w def. od Aggera), Insua, Dodo

DPS/PS: Mascherano, Annan, Poli, Hansen(młody talent), Gerrard, Motta, Da Silva (młody talent)

P L/OP L: Pakkala, Ben Arfa, Da Silva (młody talent)

P P/OP P: Ben Arfa, Gerrard, Messi (jemu zawsze daję schodzący napastnik), Bentley

N: Chrisantus, Torres, Necid - Torres i Chris. mają zawsze kompletnych napastników, natomiast Necid jest odgrywającym.

 

Wydaje mi się, że skład mam dobry i nie wiem w czym leży przyczyna.

Głównie mój problem polega na braku celności podań. W poprzednich sezonach % ten utrzymywał się w granicach 72%-87% a teraz 55%-65% nie wiem co jest tego przyczyną, ale przez to nie mogę narzucić swojego stylu. Obecnie gram tak: Płynnie/Standardowa Defensywa lekko wysynięta, Gra bardzo szeroka i w miarę szybka, krycie strefowe, pressing intensywny, podania bardziej bezpośrednie, agresywny odbiór i szukanie gry.

 

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

Odnośnik do komentarza
26/3/10 Update.

 

Just Updating with the GCS version of my original Beta, Some Extremly good feedback on this tactic and is better in defence and more balanced that my Original Beta.

 

Thanks GCS for a fantastic Contribution to the thread.

 

http://www.filefront.com/15803247/10.3-Mr.H-_Zico10_gcs-beta-wizard--Everton-May-2010.tac/

 

 

To jest najnowsza taksa Ulitmo. Ja w Interze troszku pomodziłem przy niej, tzn. dodałem kontrataki, normalne tempo gry i spisuje się świetnie ;)

 

Po tych zmianach działa zdecydowanie lepiej niż w oryginale, ja od siebie jeszcze dodaje agresywne krycie napastników przeciwnika oraz dla lewego pomocnika wymuszenie zagrania prawą nogą, a dla prawego lewą nogą.

Odnośnik do komentarza

Australian Magic skoro zmieniłeś wymiary boiska to musisz zmienic ustawienia obrońcom, proponuję dać presing i wymuszenie zagrania słabszą nogom czterem najbardziej wysuniętym graczom przeciwnika i ścisłe krycie środkowym pomocnikom alby nie mogli za dużo pograć piłką. Jeśli zauważysz że grają dobrze w obronie (rywale) i nie możesz odebrać piłki w środku daj presing jednemu środkowemu obrońcy i bocznemu z przeciwległej strony będą grać bardziej nerwowo + Torresowi daj krycie bramkarza, niech podbiega zawsze gdzy ma piłkę ten będzie kopał po autach ;] Powinno pomóć. Te wszystkie krycia w instrukcjach dotyczących rywali dawaj ;] jest sporo pracy ale Liver powinien szybko obczajić o co chodzi. W meczu jeśli widzisz że działa ten pressing to daj grę piłką żeby dali radę grać dobrze przez 90 minut :)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze 10 kolejek zawaliłem, ale poradziłem sobie w inny sposób :)

Wyszedłem z założenia, że skoro mam dużo dobrych ofensywnych graczy, to postawię wszystko na atak. I tak zacząłem grać 4-1-4-1 z 1DPŚ do odbioru piłek i 4 ofensywnymi pomocnikami zaraz za napastnikiem, do tego obrona maksymalnie wysunięta i instrukcje aby kryli na dystans. Skutki tego? Przeciwnik ma w meczu 2-3 sytuacje sam na sam, ale ja mam za to po 20-30 strzałów i ostatecznie wychodzi na moje ;]

Odnośnik do komentarza

Używam taksy Roniego z fm-base. Wynik- Wspaniały! Połowa 1 sezonu i 1 miejsce w lidze mając rozegranych 18 spotkań i na koncie 42 pkt. W LM równie dobrze, a nawet lepiej. Spełniłem wyznaczony cel- 1 runda i aktualnie sięgam marzeniami półfinału z wielką Barcą. Zawodników nie kupowałem żadnych czego nie żałuję, ponieważ połowę sezonu chciałem zobaczyć jak sobie radzą gwiazdy z Madrytu. W Sumie w sezonie poniosłem 3 porażki: Z Milanem w 2 meczu 2;1, w 1 meczu było 4:1 dla mnie. Z Barceloną 2:1 i ze Sportingiem 2:1. Hmm dziwne co nie? Główną rolę w drużynie odgrywa Raul Garcia ,który ma na koncie 21 bramek i 14 asyst na 28 meczów. Aktualnie zakupiłem 7 młodych talentów, które mają mi pomóc w przyszłości, ale z tewgo co widzę miejsce w pierwszej 3 mam zapewnione na długie lata gry. :)

Polecam taksę!!

Odnośnik do komentarza

http://www.filefront.com/15803247/10.3-Mr.H-_Zico10_gcs-beta-wizard--Everton-May-2010.tac/

 

Ta taktyka jest świetna ! :)

Gram Barceloną i odkąd zacząłem jej używać strzelam po kilka bramek na mecz przy czym rzadko tracę bramki. Bramki strzela dosłownie cała druzyna. Świetnie spisuje się Yaya Sanogo. Ma on dopiero 17 lat, a bramki strzela jak na zawołanie i to nawet takim zespołom jak Real czy Sevilla :) Gram dopiero pierwszy sezon.

Odnośnik do komentarza

Pomocy!

Gram Wisełką.

Skład

janczyk djemba-djemba mcdonald nakamura hugo viana kowalczyk g.milito golansk sadlok i pare talentow ktorzy maja zaje..ste skille nieporownywalnie wyzsze od reprezentantow polski i inni

porownujac do innych zespolow z europy to sklad porownywalny to celticu i innych sredniakow europejskich jak nie lepszy

mam rok prawie 2013

Zadnych WAŁKÓW!

Kase mam za LM

lecz potzrebuje dobrej taktyki (musi byc 4-4-2 )

Pomozcie.

takim skladem powinienem w lidze kazdy emcz gladko wygrywac.

jednak tylko niektore mecze sa latwe ,wiekszosc to meczarnia.

prosze was o jakas taktyke.najlepiej gotową

Odnośnik do komentarza

Pomocy!

Gram Wisełką.

Skład

janczyk djemba-djemba mcdonald nakamura hugo viana kowalczyk g.milito golansk sadlok i pare talentow ktorzy maja zaje..ste skille nieporownywalnie wyzsze od reprezentantow polski i inni

porownujac do innych zespolow z europy to sklad porownywalny to celticu i innych sredniakow europejskich jak nie lepszy

mam rok prawie 2013

Zadnych WAŁKÓW!

Kase mam za LM

lecz potzrebuje dobrej taktyki (musi byc 4-4-2 )

Pomozcie.

takim skladem powinienem w lidze kazdy emcz gladko wygrywac.

jednak tylko niektore mecze sa latwe ,wiekszosc to meczarnia.

prosze was o jakas taktyke.najlepiej gotową

 

 

W lidze polskiej nią nie grałem ale chyba mam coś dla ciebie. Napisz na gg to ci wyślę. Możesz potem wrzucić bo ja się w to nie bawię bo nie wiem jak :P

 

Grałem nią w United 3 sezony zdobyte prawie wszystko. Dużo podoań, większość bramek po dośrodkowaniach na krótki słupek :) Czyli musisz mies dobrych skrzyłowych i szybkiego napastnika. Moj odpowiednik to był Aguero 40 bramek minimum strzelał na sezon :)

 

Co moge jeszcze powiedzieć taktyka oparta na kontroli/ofensywie zależy od kalibru rzeciwnika. Ale co będe się rozpisywał sam zobaczysz czy zadziała :)

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem już od 3 sezonów i już za bardzo mnie to irytuje, a mianowicie, nie wiem jak to zrobiłem, ale w każdym meczu w poleceniach z ławki mam automatycznie ustawione dwa polecenia. Jak to usunąć? Bo denerwuje mi, że w każdym meczu muszę klikać i je usuwać.

 

W czasie meczu usuń te polecenia, przejdź do ektanu taktyki i zapisz swoją taktykę gdy poleceń z ławki już nie ma :) Rzecz jasna musisz jeszcze tą taktykę ustawić :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...