Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem, gdzie Wy macie te killer rogi...Wypróbowałem - pół sezonu; średnia bramek taka sama jak przy każdym innym dobrze opracowanym rożnym...U mnie wykańczał akcje z rogów Pablo Mouche, więc nie ułomek, dośrodkowywał Eyal Golasa - też dobry. I czasem w meczu wpadły 1,2 bramki (co drugi trzeci mecz; więcej niż 1 bramka padała bardzo rzadko), czasem wszystko szło w bramkarza, obrońców bądź niecelnie albo też przechwytywał dośrodkowanie obrońca przeciwnika. Skuteczność w przekroju połowy sezonu jest może parę procent wyższa niż przy dośrodkowaniach na długi słupek. A i przy tym konieczne jest, żeby mieć superhipermegaduper wykonawców...

Odnośnik do komentarza

Ja mialem w Legii strzelone 56 bramek z roznych.. Ale nie mam juz tego sejwa. To powiedz mi, czy tyle ustrzelisz z ''dobrze opracowanych'' roznych? A tam byl Giza jako strzelec i przewaznie Iwanski albo Smolinski jako wykonawcy roznych, za wirtuozow futbolu to ja ich raczej nie uwazam..

Odnośnik do komentarza

@pooh77, nie wszyscy zawodnicy się sprawdzają na tym wykończaniu tych killer rogów. U mnie w Legii Iwański walił ponad bramką, a Jarzębowskiemu przy próbie przyjęcia piłka odskakiwała na kilometr i też lipa. Natomiast ładnie wali bramy Borysiuk czy Rybus. Gdy testowałem te rożne to każdy kolejny mecz wygrywałem strzelając po 5 bramek w tym przynajmniej 3 - 4 z tych rzutów rożnych.

Odnośnik do komentarza

Hmm...panowie, powiedzcie w takim razie od czego zależy skuteczność tychże jak nie od wykańczającego i jego umiejętności gry z p.p. i strzałów z dystansu oraz techniki? Mouche ma te atrybuty odpowiednio - 18, 17, 18. Za mało? Pewnie, jest coś na rzeczy z tymi rogami, ale właściwie ciężko określić w takim razie co determinuje ich skuteczność.

Odnośnik do komentarza

Czy dajmy na to R. Carlos ktory jak wiadomo strzal z dystansu ma niesamowity trafial by zawsze w rzeczywistosci ? Napewno miniumum 25% strzelow bylo by za mocnych albo zle trafionych. Tak samo jest w grze, chocby zawodnik mial wszystkie potrzebne staty jak gra z 1 pilki, strzal z dystansu, wykanczanie i opanowanie ( co moim zdaniem jest potrzebne zeby zachowal zimna krew a nie zdenerwowany rypnal gdzie popadnie w obawie, ze za 3 sek ktos mu ja odbierze) nie bedzie zawsze trafial. Dlatego czasami poleci nad bramka, kolo lub trafi jakies zawodnika. Wazne tez jest zeby reszta naszych zawodnikow byla ustawiona tak jak pisalem, zeby oni wzieli na siebie zawodnikow i ewentualnie wlasnie przy kiksie zawodnika mogli dobic czy cos, czesto mi sie to wlasnie rowniez zdarza, lub pilka odbija sie od jakiegos z zawodnikow przeciwnika i myli bramkarza i wpada do bramki. Dlatego piszac o nich napisalem, ze bedzie sie trafiac 50% z szans, a nie jak niektorzy pisali na forum SI, ze w 90% bedzie bramka, bo to jest praktycznie niemozliwoscia, oczywiscie sa od tego wyjatki, jak od wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza

Jeszce raz - te rogi to BUG.Zawodnik ze strzałem z dystansu 15 i grą z pierwszej piłki 15 walił mi hat-tricki + dużo bramek padało po rykoszetach (często samobójczych).Na 10 meczów średnio 3-4 bramki z rogów na spotkanie to PRZEGIĘCIE (wyniki po 5-8 do zera).Jaki jest sens to stosować?To już lepiej użyć FMRTE i dać sobie np.500 mln € na transfery...

Odnośnik do komentarza

No to przeciez wiadomo, ze to BUG, w tym wszystkim chodzi o to, ze jest blad w silniku meczowym, ze nikt nie kryje tego jednego osamotnionego zawodnika. Uzywa kto chce i jak chce ;) a jak se zrobisz nawet miliard na transfery w FMRTE i kupisz najlepszych, nie jest powiedziane, ze wszystko wygrasz. Duzo ludzi mowi, ze na standardowej taktyce taka Barca czy Realem wygrasz. A to jest BULLSHIT. Czy w zyciu te zespoly stosuja ''standardowa'' taktyke, robcie co chcecie? No chyba Real :D.

Odnośnik do komentarza

Wujek ryba tu masz tak jak mam ustawione rzuty rozne. Mój odnośnik Musisz ustawic jednego z zawodnikow majacych CZAJ SIE, jako wykonawce rzutu roznego ( jak na screenie ). Plus w ustawieniach zespolu zeby wrzucali do POLA KARNEGO. Prosciej sie ludzie nie da! Jak nie wiecie dalej to odsylam do forum si, tam jest to opisane przez jednego z uzytkownikow.

 

koziana11 - 104 strony o taktykach, Forum SI, FM Base, FMNorge.no, oraz 100 innych stron o FM'ie, tam znajdziesz napewno taktyke.

Osobiscie polecam nowa taktyke Mr. Hough pod patcha 10.3, z roznymi rozjezdzasz kazdego....

Odnośnik do komentarza

ja gram taxa Ultimo Domination V1.0 Better 2 sezon Interem w lidze nie ma mocnych na mnie i w Europie tez, gram wychowankami i paru zawodnikow sciagnietych polecam ta taxe jest lepsza od 1.1 .....

mógłbyś zarzucić linkiem do tej taxy bo wszedzie jest własnie 1.1

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkich ;)

Trochę się tu uzbierało tych wiadomości 100 stron ciężko tak na raz przeczytać, część przeczytałem więc proszę nie wyskakiwać z tekstami "przeczytaj sobie wcześniej" :D

A teraz wracając do temu gram sobie drużyną słowacką 2 ligowcem. Raczej nie ma tam jakiś gwiazd i cele zarządu są, aby utrzymać się w lidze więc to mówi o tym jacy w drużynie są zawodnicy :P Sparingi wygrywałem dużo 4-0, 3-1, 5-0 ale gdy przyszedł pierwszy mecz i następne mecze ligowe zaczynają się schody. Dużo meczy remisuje albo przegrywam, strzelam bardzo mało bramek... I mam kilka pytań ;)

W mojej drużynie przeważają środkowi pomocnicy i defensywni pomocnicy, zatem zdecydowałem się na taktykę 4-1-2-1-2 lub 4-1-3-2 można się domyślić, że skrzydeł "nie mam". I tutaj będę mieć kilka pytań:

Jeżeli mój zespół jest "słaby" i gram środkiem to naturalnie ustawiłem rozgrywanie piłki wolno i wąsko. Filozofia-zrównoważony i strategia wyjściowa-kontrola. Podania-krótsze, swoboda ścisła, krycie strefowe i trzymanie się swoich pozycji. Co należało by zmienić, żeby coś ruszyć do przodu ?

Czy grać przy takim ustawieniu na rozgrywającego lub odgrywającego ? Jak mniej więcej ustawić "opcje" graczom ofensywnym, żeby zdobywali więcej bramek?

Są to moje początki w FM słabszymi drużynami i jest mi na prawdę ciężko ;)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza

 

Podania - krótkie, to mi się najbardziej rzuciło w oczy. Gdy masz zawodników słabo wyszkolonych technicznie (przypuszczam, że masz ;]) to krótkie podania nie są dla nich dobre. Gdzieś wyczytałem, że im krótsze podania ustawiasz tym lepszy zawodnik musi być ;/ W Twojej sytuacji bardziej skupiłbym się na graniu bezpośrednimi lub długimi piłami ;]

Tempo powinieneś dać na normalne. Gigantem pewnie nie jesteś więc dyktować gry nie będziesz, więc lepiej trochę szybciej pograć piłką.

Szerokość, wąsko to tak nie za bardzo, bo gdy zawodnicy skupią się w jednym obszarze boiska to wypadałoby zagrać z klepki, ale braki techniczne raczej nie pozwolą tak więc suwak szerokości można by ustawić ba ok. 11-13 (zależy też jak szerokie boisko masz).

To tak na początek. Po za tym zawodnicy muszą się przyzwyczaić do obecnej taktyki żeby coś ugrać. Z ogórkami w sparach zazwyczaj i bez taktyki uda się wygrać, tak więc sparingi można traktować jedynie w celu rozpoznania czy zawodnicy się dobrze przesuwają na boisku i jakieś inne pierdoły ;P

Mecze o punkty to prawdziwy sprawdzian wszystkich możliwych wariantów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Okey ;) Dzięki za dobre rady ;) Na pewno skorzystam ;) A mam jeszcze pytanie, bo jeżeli nie dysponuję dobrymi bocznymi pomocnikami i gram tak jak pisałem 4-1-2-1-2 czyli praktycznie bez skrzydłowych to opłaca się grać tak szeroko ? Czy może lepiej będzie zmienić ustawienie na jakieś gdzie skrzydłowi będą uwzględnieni w ustawieniu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...