Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

przeraża mnie od kilku spotkań "skuteczność" Soldado. w pierwszych 6 kolejkach strzelił 9 bramek po czym totalnie się zablokował. marnuje średnio 3-4 sam na sam w spotkaniu. dodam, że od początku sezonu niczego nie zmieniałem w taktyce więc sam niczego popsuć nie mogłem, prócz tego już powiedziałem o złej formie mediom, do której sam się przyznał. ma znakomite morale i brak problemów.

 

korzystam z treningu TUG'a, gram jednym napastnikiem ustawionym jako odgrywający (ale tylko rola, nie w ustawieniach taktyki)

 

 

jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

rozmowy motywacyjne, posadzenie na ławce, zmiana roli na lisa pola karnego nie pomogły. Soldado przez ostatnich 14 kolejek zdobył 3 bramki. przy życiu utrzymują mnie skrzydłowi, ale długo tak nie pociągnę :)

 

jakiekolwiek inne pomysły? nie wiem, dołożenie drugiego napastnika (niepożądane), zmiana jego roli na jeszcze inną?

Odnośnik do komentarza

najbardziej irytujace to sa takie rzeczy.... ---> http://img405.imageshack.us/img405/4913/20091124151542.jpg

 

Wcale nie takie irytujące. Co z tego, że masz tyle strzałów jak te okazje pewnie były słabej jakości. Miałeś 7 strzałów z dystansu - wniosek taki, że albo napastnicy nie wiedzieli na jakiej pozycji grają albo pomocnicy do niczego. Okazje stuprocentowe zaledwie 3. Tyle samo co przeciwnik. Więcej sprytu, więcej szczęścia rywala i wynik jest taki a nie inny. Nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Zaznaczyłeś tez posiadanie piłki, a co ona ma do wyniku? Samym posiadaniem piłki nic nie ugrasz.

 

a co lepiej na mecz miec 5 strzalow i posiadanie 40% ? to wtedy juz wogle bym wychodzil z siebie... naszczescie tak to nie mam nawet jak gram jakmis slabeluszem grajac z kims z europejskiej czolowki... a wynik z schalke to taki wypadek przy pracy ktory mnie mega wkurzyl.. ehh

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Ja mam pytanie dotyczace treningu, a mianowicie jakie powinien mieć trener atrybuty aby osiągnąć 5 gwiazdek w treningu.

Bo np. zatrudniłem trenera ze współczynnikiem 20 taktyka i ustawiłem zeby był on odpowiedzialny za trening taktyki i niestety wyszły mi tylko 3,5 gwiazdki.

Taka sama sytuacja wyszła z treningiem bramkarzy i fizycznym :(

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem wypróbować grę bez skrzydłowych i bocznych pomocników. Ponieważ zaczynałem kariery kilkoma drużynami i testowałem różne rodzaje ustawień i taktyki, a zawsze rezultaty były poniżej oczekiwań, chciałem spróbować zupełnie czegoś innego. Zdecydowałem się na Palermo, które ma sporą grupę niezłych środkowych pomocników (Migliaccino, Simplicio, Nocerino, Blasi, Pastore oraz junior Davi). Zamysł jest taki: gra powolnym tempem, krótkimi podaniami i prowadzenie gry środkiem. Zdecydowałem się na takie ustawienie:

 

---------NŚ----------

-----OPŚ---OPŚ-------

---------PŚ----------

-----DP-----DP-------

-OL--OŚ-----OŚ--OP---

---------BR----------

 

Czyli 4-2-1-2-1. Zamarzył mi się styl gry polegający na dominacji w środku pola, bez zapierających dech w piersiach akcji, za to z solidną obroną i rzadkim dopuszczaniem przeciwnika pod swoją bramkę. Wkurzało mnie to, że jak do tej pory grałem innymi drużynami i ustawieniem np. 4-4-2, albo 4-2-3-1 (pomijam taktykę i polecenia) traciłem dużo goli. Chciałbym więc stworzyć system gry oparty przede wszystkim na zabezpieczeniu tyłów i od czasu do czasu atakach na bramkę rywala. Wolę mieć w meczu np. 9 strzałów oddanych przy 1 przeciwnika, niż 20 strzałów oddanych przy 15 przeciwnika. I do tego właśnie dążę. Teraz krótko o rolach: bramkarz-wiadomo; obrońców środkowych ustawiłem tak samo (śr.obr-obrona); OL i OP mają rolę wysuniętego bocznego obrońcy (wsparcie lub atak); jeden DP to (Def. Pomocnik - obrona) drugi to rygiel defensywy. PŚ to pomocnik środkowy-wsparcie. Jeden OPś jest schodzącym napastnikiem i ma funkcję wsparcie, drugi to "klasyczna 10" (tutaj specjalnie kupiłem van der vaarta). Atak to "Lis pola karnego". Gram wolno, krótkie podania, duża dyscyplina, bardzo ścisła filozofia i krycie indywidualne. Teraz mam prośbę, aby ktoś popróbował tej taktyki i podpowiedział mi co poprawić. Póki co grałem tylko sparringi, wygląda to nawet obiecująco, ale zauważyłem, że przy przeciwniku grającym z użyciem skrzydłowych zostaje trochę za dużo miejsca po bokach, zastanawiam się też czy nie lepsze byłoby krycie strefowe. W każdym razie jeśli komuś zechce się wypróbować tą taktykę i zasugerować jakieś zmiany i ulepszenia, będę bardzo wdzięczny.

Oto link: http://www.speedyshare.com/files/19458163/palermo_srodek_1__Citt___di_Palermo__lip._2009_.tac

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

 

Wcale nie takie irytujące. Co z tego, że masz tyle strzałów jak te okazje pewnie były słabej jakości. Miałeś 7 strzałów z dystansu - wniosek taki, że albo napastnicy nie wiedzieli na jakiej pozycji grają albo pomocnicy do niczego. Okazje stuprocentowe zaledwie 3. Tyle samo co przeciwnik. Więcej sprytu, więcej szczęścia rywala i wynik jest taki a nie inny. Nic nadzwyczajnego.

 

Bullshit, styl jest równie ważny jak wynik. No chyba, że w każdym meczu dominujesz tak jak tutaj opisany, a przegrywasz, to jest jest źle.

Natomiast wkurzające jest "wyczerpywanie się" taktyki. Kiedy Twoja doskonała taktyka nagle przestaje działać i rzeczywiście w każdym meczu masz przewagę, rywal stwarza 2 sytuacje i strzela 2 gole, a Ty kończysz z zerem, albo jedynką na koncie. Akurat ten aspekt jest wkurzający, bo oznacza, że praktycznie co rundę trzeba zmieniać ustawienie.

Odnośnik do komentarza

 

Wcale nie takie irytujące. Co z tego, że masz tyle strzałów jak te okazje pewnie były słabej jakości. Miałeś 7 strzałów z dystansu - wniosek taki, że albo napastnicy nie wiedzieli na jakiej pozycji grają albo pomocnicy do niczego. Okazje stuprocentowe zaledwie 3. Tyle samo co przeciwnik. Więcej sprytu, więcej szczęścia rywala i wynik jest taki a nie inny. Nic nadzwyczajnego.

 

Bullshit, styl jest równie ważny jak wynik. No chyba, że w każdym meczu dominujesz tak jak tutaj opisany, a przegrywasz, to jest jest źle.

Natomiast wkurzające jest "wyczerpywanie się" taktyki. Kiedy Twoja doskonała taktyka nagle przestaje działać i rzeczywiście w każdym meczu masz przewagę, rywal stwarza 2 sytuacje i strzela 2 gole, a Ty kończysz z zerem, albo jedynką na koncie. Akurat ten aspekt jest wkurzający, bo oznacza, że praktycznie co rundę trzeba zmieniać ustawienie.

 

No tak, ale za styl nie dostajesz punktów. W sumie to wiesz, klasyk mówi: Co z tego, że przegraliśmy mecz, skoro mieliśmy więcej rzutów rożnych :) Można i tak. Każdy gra jak chce.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem wypróbować grę bez skrzydłowych i bocznych pomocników. Ponieważ zaczynałem kariery kilkoma drużynami i testowałem różne rodzaje ustawień i taktyki, a zawsze rezultaty były poniżej oczekiwań, chciałem spróbować zupełnie czegoś innego. Zdecydowałem się na Palermo, które ma sporą grupę niezłych środkowych pomocników (Migliaccino, Simplicio, Nocerino, Blasi, Pastore oraz junior Davi). Zamysł jest taki: gra powolnym tempem, krótkimi podaniami i prowadzenie gry środkiem. Zdecydowałem się na takie ustawienie:

 

---------NŚ----------

-----OPŚ---OPŚ-------

---------PŚ----------

-----DP-----DP-------

-OL--OŚ-----OŚ--OP---

---------BR----------

 

Czyli 4-2-1-2-1. Zamarzył mi się styl gry polegający na dominacji w środku pola, bez zapierających dech w piersiach akcji, za to z solidną obroną i rzadkim dopuszczaniem przeciwnika pod swoją bramkę. Wkurzało mnie to, że jak do tej pory grałem innymi drużynami i ustawieniem np. 4-4-2, albo 4-2-3-1 (pomijam taktykę i polecenia) traciłem dużo goli. Chciałbym więc stworzyć system gry oparty przede wszystkim na zabezpieczeniu tyłów i od czasu do czasu atakach na bramkę rywala. Wolę mieć w meczu np. 9 strzałów oddanych przy 1 przeciwnika, niż 20 strzałów oddanych przy 15 przeciwnika. I do tego właśnie dążę. Teraz krótko o rolach: bramkarz-wiadomo; obrońców środkowych ustawiłem tak samo (śr.obr-obrona); OL i OP mają rolę wysuniętego bocznego obrońcy (wsparcie lub atak); jeden DP to (Def. Pomocnik - obrona) drugi to rygiel defensywy. PŚ to pomocnik środkowy-wsparcie. Jeden OPś jest schodzącym napastnikiem i ma funkcję wsparcie, drugi to "klasyczna 10" (tutaj specjalnie kupiłem van der vaarta). Atak to "Lis pola karnego". Gram wolno, krótkie podania, duża dyscyplina, bardzo ścisła filozofia i krycie indywidualne. Teraz mam prośbę, aby ktoś popróbował tej taktyki i podpowiedział mi co poprawić. Póki co grałem tylko sparringi, wygląda to nawet obiecująco, ale zauważyłem, że przy przeciwniku grającym z użyciem skrzydłowych zostaje trochę za dużo miejsca po bokach, zastanawiam się też czy nie lepsze byłoby krycie strefowe. W każdym razie jeśli komuś zechce się wypróbować tą taktykę i zasugerować jakieś zmiany i ulepszenia, będę bardzo wdzięczny.

Oto link: http://www.speedyshare.com/files/19458163/palermo_srodek_1__Citt___di_Palermo__lip._2009_.tac

 

Pozdrawiam :)

 

Ja również grałem już różnymi drużynami i ustawiniem 4-4-2 ale efekty były nieprzekonujące. Więc zacząłem grać Atletico i ustawieniem dokładnie takim samym jak Ty czyli 4-2-1-2-1. Troszke ustawienia indywidualne i zespołowe się różnią. Preferuję gre bardzo ofensywną z dużą swoboda taktyczną. Bezpośrednie podania z szybkim tempem i wąską grą dają bardzo dużą wymianę podań. Gram na odgrywającego na dobieg. Jeden z DM ma agresywnie odbierac piłkę a reszta delikatnie no i oczywiście gra przez środek. Efekty narazie są zadowalające na 16 meczy 15 zwycięstw 1 remis, stosunek bramek 44-11 i awans z grupy Ligi Mistrzów z 1 miejsca.

 

Jak rozegram cały sezon to postaram sie umieścić taktykę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

najbardziej irytujace to sa takie rzeczy.... ---> http://img405.imageshack.us/img405/4913/20091124151542.jpg

 

Nie raz tak się zdaża. Ale jak ustawiłeś strzały z dystansu to mogą strzelać i strzelać i strzelać... a nic nie wpadnie, a statystyki strzałów rosną.

Dla mnie irytujące jest takie coś http://i45.tinypic.com/2h5qx41.jpg (rozumiem w jakimś słabym klubie)

 

 

:o Bilans taki, że pozazdrościć... mógłbyś wrzucić od razu tą taksę? Jak nie na ogólny to może na pw. Chciałbym sobie porównać z moją :) Z góry dzięki. Pozdr.

 

Zamieszczę ją jak zakończe sezon ponieważ muszę jeszcze troszke ja doszlifować :)

 

P.s. nie mogę rozgryźć rzutów rożnych w tym fmie. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Siemka moja taktyka to http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1109/a4cab.jpg wypatrzylem ja tutaj na forum i zrobilem gram lechem poznan 2 sezon w pierwszym w Polsce wygralem wszystko co sie da z duza przewaga Objolem reprezentacja awansowalem z nia do Ms ktore pozniej wygralem teraz oraz lechem zwyciezylem w PE teraz gram 2 sezon :> jesli ktos ma jakies pytania to niech pisze

Odnośnik do komentarza

 

Wcale nie takie irytujące. Co z tego, że masz tyle strzałów jak te okazje pewnie były słabej jakości. Miałeś 7 strzałów z dystansu - wniosek taki, że albo napastnicy nie wiedzieli na jakiej pozycji grają albo pomocnicy do niczego. Okazje stuprocentowe zaledwie 3. Tyle samo co przeciwnik. Więcej sprytu, więcej szczęścia rywala i wynik jest taki a nie inny. Nic nadzwyczajnego.

 

Bullshit, styl jest równie ważny jak wynik. No chyba, że w każdym meczu dominujesz tak jak tutaj opisany, a przegrywasz, to jest jest źle.

Natomiast wkurzające jest "wyczerpywanie się" taktyki. Kiedy Twoja doskonała taktyka nagle przestaje działać i rzeczywiście w każdym meczu masz przewagę, rywal stwarza 2 sytuacje i strzela 2 gole, a Ty kończysz z zerem, albo jedynką na koncie. Akurat ten aspekt jest wkurzający, bo oznacza, że praktycznie co rundę trzeba zmieniać ustawienie.

 

akurat w moim przypadku to czym dluzej gram taktyka to graja lepiej... tylko pytanie czy to zgranie czy ze co jakis czas dochodzi do druzyny ktos lepszy i ją wzmacnia? np. teraz w sezonie nr 2 grajac Wolfsburgiem mistrza mam na 7.kolejek przez koncem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...