Skocz do zawartości

51.6422°N 3.9351°W


Eddie_

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 7.

 

Klub wzmocnili jeszcze dwaj zawodnicy:

- Niall McGinn (OP PL, 21 l., Irlandia Północna) z Celticu Glasgow na roczne wypożyczenie (sprowadzony na wypadek kontuzji któregoś z bocznych pomocników);

- Ariel Borysiuk (DP,PŚ, 17 l., Polska) z Legii Warszawa za 100k €(młody, zdolny pomocnik, za 2-3 lata bedzie można na nim sporo zarobić).

 

Przed nami był pierwszy poważny sprawdzian formy. Queens Park Rangers jest zespołem dużo lepszym od nas, ale na pewno będziemy walczyć o dobry wynik. Z remisu byłbym zadowolony.

 

2. CCC

[2] Swansea City - [16] Queens Park Rangers 3:2

35' Nowak, 47' Scotland, 90+3' Helguera - 12' Leigertwood, 16' Mahon

Mom: Leigertwood

de Vries - Rangel, Lecjaks, Helguera (k), A. Williams - Gower (59' Britton), Viler (59' Butler), Pratley (59' Edgar), Bodde - Scotland, Nowak

 

Pierwszy kwadrans w naszym wykonaniu był fatalny, przespaliśmy ten okres czasu i po błędach Helguery i Williamsa straciliśmy dwa gole. Moi zawodnicy nie poddali się, zaświeciło światełko w tunelu gdy gola kontaktowego przed przerwą zdobył Nowak. W szatni miałem do pogadania z kopaczami i to szybko dało efekt, tuż po wznowieniu gry wyrównał Scotland. Od tego momentu graliśmy ostrożnie, kontratakując rywali. Gdy wydawało się, że będzie podział punktów w ostatnich minutach ze stałego fragmentu gry zrehabilitował się Helguera dając nam prowadzenie. Do ostatnich sekund Rangersi zaciekle atakowali, ale nie potrafili sforsować naszej defensywy. To było niezwykle szczęśliwe zwycięstwo. Muszę uczulić chłopaków żeby na przyszłość byli bardziej skoncentrowani na początku meczu.

 

 

3. CCC

[9] Plymouth Argyle - [2] Swansea City 0:3

7' Gower, 34', 71' Pawłowski

MoM: Pawłowski

de Vries - Rangel, Painter, Helguera (k), A. Williams - Gower (62' Britton), Viler (45' Butler), Pratley (62' Gomez), Bodde - Pawłowski, Nowak

 

Mecz bez historii, gospodarze nawet nie podjęli walki, robiliśmy na boisku co tylko chcieliśmy. Świetny występ Pawłowskiego.

 

 

2. runda Carling Cup

[CCC] Cardiff City - [CCC] Swansea City 3:1

2' Bethroyd, 70' McCormack (pen.), 90+2' D. Blake - 85' McGinn

MoM: McGinn

de Vries - Rangel, Painter, Helguera (k), A. Williams - Gower (45' McGinn), Viler (45' Butler), Pratley (61' Gomez), Bodde - Scotland, Nowak

 

Zanim mecz dobrze się zaczął przegrywaliśmy, Bethroyd zaskoczył nierozgrzanego de Vriesa strzałem z poza pola karnego. To przybiło moich podopiecznych, nic im nie wychodziło, nawet nie potrafili się przedrzeć w okolice bramki rywala. Po przerwie praktycznie nic się nie zmieniło, a w dodatku nasz odwieczny rywal dostał karnego z kapelusza i było 2:0. Dopiero w końcówce doszliśmy do głosu, co udokumentował golem rezerwowy McGinn. Zwietrzyliśmy szansę na korzystny wynik, ale tuż przed końcem spotkania zostaliśmy sprowadzeni na ziemię przez Darcy Blake'a.

Po bardzo słabej grze odpadliśmy z rozgrywek Carling Cup, co najbardziej boli naszym pogromcą był nasz największy rywal.

 

Powoli zaczynają się schody, kontuzje dotknęły 3 naszych zawodników z pierwszego zespołu. Leczyć się muszą: Lecjaks (2 tygodnie), Parejo (3 tygodnie) i Brandy (6 miesięcy). Febian Brandy wróci do Manchesteru United z wypożyczenia, bo pożytku z niego już w tym sezonie nie będzie.

W takim wypadku Gorka Pintado nie zostanie sprzedany, jeszcze nie teraz. Muszę się ubezpieczyć na ewentualność kontuzji napastników. Pozbędę się go po zakończeniu sezonu.

 

Mimo odpadnięcia z Carling Cup są też powody do zadowolenia, jesteśmy liderem Coca Cola Championship. Fakt, że za nami tylko 3 kolejki, ale lider to lider.

Odnośnik do komentarza

odcinek 8.

 

4. CCC

[19] Sheffield United - [1] Swansea City 0:3

3', 58' Pintado, 40' Gomez

MoM: Pintado

de Vries - Rangel, Painter, Helguera (k), A. Williams - Britton (45' Gower), Butler (45' Viler), Gomez (58' Borysiuk), Edgar - Pawłowski, Pintado

 

W tym meczu dałem odpocząć kilku zawodnikom z pierwszego zespołu, mimo to gładko wygraliśmy. Szybko zdobyty gol Pintado, który był dziś bohaterem, ustawił przebieg całego pojedynku. Hiszpan ładnie odwdzięczył się za daną przeze mnie szansę zagrania pełnych dziewięćdziesięciu minut.

 

Do jedenastki tygodnia wybrani zostali: Helguera, Rangel, Gomez i Pintado (sami Hiszpanie).

Ja zostałem uznany najlepszym managerem sierpnia w CCC dzięki odniesieniu 4 wygranych.

Bramka Pawłowskiego z meczu przeciwko Plymouth została uznana golem miesiąca.

 

Tuż przed zamknięciem okna transferowego posypały się oferty na dwóch moich zawodników: Ferrie Bodde i Darrena Pratleya.

Na Holendra spływały całkiem dobre oferty, rzędu 1,2 mln €. Jako że jego kontrakt po sezonie wygasał, a zawodnik nie był zainteresowany jego przedłużeniem, zgodziłem się na sprzedaż. Na Darrena Pratleya, kapitana Swansea, przychodziły śmieszne oferty rzędu 1-1,5 mln € i były odrzucane. Nie mogłem sobie pozwolić na odejście kolejnego ważnego elementu drużyny, tym bardziej, że do końca okna transferowego zostały godziny.

 

Ferrie Bodde (DP,PŚ, 26 l., Holandia) => Mallorca za 1,2 mln € (50% kwoty otrzymał klub ADO Den Haag).

 

Daniel Parejo i Jan Lecjaks wyleczyli kontuzje i mogą wrócić do składu. Nadeszła też niezbyt miła wiadomość, na treningu urazu doznał Dawid Nowak, ze wstępnych oględzin wynika, że będzie pauzował 10-14 dni. Dobrze, że teraz jest przerwa na mecze reprezentacji, nie odczujemy tak bardzo braku Polaka.

 

To nie koniec kłopotów, Dorus de Vries zaczął mnie krytykować, że pozwoliłem opuścić zespół jego rodakowi z linii pomocy (Bodde). Natychmiast przywołałem go do porządku oznajmiając, że to ja decyduję o transferach. Jednocześnie zaznaczyłem, że zimą przyjdzie ktoś na jego miejsce.

 

Sierpień, pierwszy miesiąc meczów o stawkę, za nami. Zaczęliśmy rozgrywki w fantastycznym stylu, chyba nikt się tego po nas nie spodziewał. Mamy dobry zespół, przynajmniej pierwszą jedenastkę i z 2-3 zmienników, jeśli kontuzje będą nas omijać może być to nadzwyczaj udany sezon. Niewątpliwie bohaterami sierpnia w naszym zespole byli: Dawid Nowak i Iván Helguera.

Odnośnik do komentarza

Brachu, polecam post numer 16 :>

 

odcinek 9.

 

5. CCC

[1] Swansea City - [14] Preston North End 1:0

2' Helguera

MoM: Helguera

de Vries - Rangel, Lecjaks, Helguera (k), A. Williams - Gower (38' Britton), Viler (38' Butler), Pratley (58' Gomez), Edgar - Scotland, Pintado

 

Już w drugiej minucie objęliśmy prowadzenie po golu z cornera, strzelcem był Helguera. Moi zawodnicy chyba uznali, że to wystarczy do zdobycia trzech punktów, bo kompletnie nie istnieli na boisku. Goście starali się, atakowali, ale nie potrafili wykończyć żadnej z wielu dogodnych sytuacji. Z wygranej się cieszę, ale gra była katastrofalna. Widać, że bez Nowaka atak nie funkcjonuje, gole muszą strzelać zawodnicy z innych formacji.

 

Do jedenastki tygodnia CCC wybrany został Helguera.

 

 

6. CCC

[7] Bristol City - [1] Swansea City 1:3

60' John (pen.) - 45+2' Viler, 68' Gomez, 77' Helguera

MoM: Helguera

de Vries - Rangel, Lecjaks, Helguera (k), A. Williams - Gower (34' Britton), Viler (60' Butler), Pratley (60' Gomez), Borysiuk - Scotland, Pintado

 

 

Gospodarze przystępowali do meczu zdziesiątkowani kontuzjami, z tego powodu wypadło im 6 zawodników ze składu. Pierwsza połowa była niemrawa, niewiele się działo, dopiero w doliczonym czasie Viler wykorzystał błąd defensywy rywali i dał nam prowadzenie. Do głosu doszli gospodarze, zaczęli groźnie atakować i to im się opłaciło. W 60-tej minucie Helguera sprokurował karnego, którego John zamienił na gola. To nas nie podłamało, wręcz przeciwnie, zaczęliśmy grać z charakterem. Na efekt nie trzeba było długo czekać, po niespełna 10 minutach odzyskaliśmy prowadzeni. Ariel Borysiuk fantastycznym prostopadłym podaniem otworzył drogę do bramki rezerwowemu Gomezowi, który bez problemu pokonał bramkarza. Jeszcze Helguera zdążył się zrehabilitować za karnego pieczętując naszą wygraną.

 

Martwi mnie słaba skuteczność napastników pod nieobecność Nowaka, Scotland nie potrafi się wstrzelić, gra słabo, a podczas spotkań reprezentacji błyszczy. To zastanawiające. Zadowolony za to jestem, że nie widać braku sprzedanego Bodde. Dobrze w roli defensywnego pomocnika radzi sobie Dawid Edgar i jego zmiennik Ariel Borysiuk.

 

Na treningu poważnego urazu doznał Helguera (uraz chrząstki kolanowej) i prawdopodobnie będzie pauzował 7-8 tygodni. To fatalna wiadomość, trudno będzie o tak dobrą grę jak dotychczas bez naszego najlepszego defensora.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Dajmy się chłopakowi rozkręcić. Sam jestem ciekaw jak to wszystko będzie wyglądać za dwa sezony, gdy nie będzie już nie-Wyspiarzy.

Jeżeli zaś chodzi o same rozgrywki, to coś za łatwo Ci idzie. Korzystasz z TIRT-a 2009, czy raczej samo Ci tak wychodzi?

Odnośnik do komentarza

Gram bez wspomagaczy, praktycznie w każdej wersji FM-a grałem w Anglii, więc mam doświadczenie. W tej wersji też prowadziłem 2 kluby z Anglii, więc mam rozeznanie kogo warto kupić. A co do mojej dobrej passy to chyba się skończy, bo bez Helguery leżymy i kwiczymy :( , poza tym zespół jest już trochę zmęczony napiętym terminarzem. A niech dojdą do tego kontuzje... może w okolicach 10-tego miejsca skończymy.

Odnośnik do komentarza

odcinek 10.

 

Aby cokolwiek ugrać w dzisiejszym meczu musiałby się cud wydarzyć. Zagramy bez dwóch kluczowych zawodników: Helguery i Nowaka, który nie zdążył się jeszcze wykurować. Rozpoczynamy serię spotkań z dużo silniejszymi rywalami od tych, z którymi mierzyliśmy się dotychczas. Postaramy się utrzymać w czołówce po tych potyczkach.

 

7. CCC

[1] Swansea City - [7] Reading 0:1

90+1' Hunt

MoM: Hahnemann

de Vries - Rangel, Lecjaks, Serran, A. Williams - Gower (27' McGinn), Viler (66' Britton), Pratley (k, 66' Gomez), Edgar - Pawłowski, Pintado

 

Szkoda słów, zagraliśmy beznadziejnie. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Zawodnicy Reading robili w tym spotkaniu co chcieli i tylko ich nieskuteczność i kilka pewnych interwencji naszego bramkarza spowodowało, że nie przegraliśmy w wyższym stosunku.

Nadal jednak pozostajemy na pozycji lidera, jednak nasza przewaga nad Wolverhampton stopniała do jednego punktu.

Reprezentant Trynidadu i Tobago, Jason Scotland otrzymał brytyjski paszport.

 

 

8. CCC

[17] Birmingham City - [1] Swansea City 2:1

10' M. Bent, 63' Bowyer - 45+2' Nowak

MoM: Bowyer

de Vries - Rangel, Lecjaks, Serran, A. Williams - Gower (63' Britton), Viler (63' Butler), Pratley (k, 63' Gomez), Edgar - Scotland, Nowak

 

Katastrofa, nie mamy obrony, a de Vries wszystkich piłek nie wyciągnie. Albert Serran kompletnie się nie sprawdził w roli stopera w ostatnich dwóch meczach(straciliśmy przez niego 2 gole). Atak też słabiutko, gdyby nie bezmyślne zachowanie bramkarza rywali, który zaczął się kiwać z Nowakiem, gola byśmy nie zdobili. Trzeba przegrupować zespół. Na OŚ przesunięty zostanie David Edgar, a na DP grać na zmianę będą młodzi Ariel Borysiuk i Owain Tudur Jones. Pewnie wpłynie to niekorzystnie na grę w środku pola, ale powinno zaowocować pewniejszą grą linii defensywnej.

 

Mam nadzieję, że sytuacja szybko się poprawi, bo zaczyna się robić niewesoło.

Odnośnik do komentarza

odcinek 11.

 

Ze składu wypadli dwaj zawodnicy, doznali urazów na treningu. Mark Gower i Marcos Painter nie zagrają przez 2 tygodnie.

 

Zimą klub opuści trzech niepotrzebnych mi piłkarzy:

- Kristian O'Leary do Morecambe za 1k €;

- Chad Bond do Newport County nieodpłatnie;

- Matty Collins do St Patrick's Athletic za 5k €

 

9. CCC

[12] Coventry City - [1] Swansea City 3:2

3' Dann, 46' Morrison, 48' Eastwood - 16' Pratley, 82' Edgar

MoM: Morrison

de Vries - Rangel, Lecjaks, Edgar, A. Williams - Britton (63' McGinn), Viler (63' Butler), Pratley (k, 63' Gomez), Borysiuk - Pintado, Nowak

 

Znowu tracimy gola w pierwszych minutach po szkolnym błędzie obrony. To podcina nam skrzydła, tylko Pratley stara się stwarzać zagrożenie. I jak przystało na kapitana dał sygnał kolegom, że trzeba zacząć walczyć. W 16 minucie strzałem z poza pola karnego doprowadził do remisu. Do przerwy gra wyglądała całkiem dobrze. Tuż po wznowieniu gry otrzymaliśmy dwa ciosy, po których już nie byliśmy w stanie się podnieść.

To była trzecia przegrana z rzędu, straciliśmy pozycję lidera na rzecz Wolverhampton. Na domiar złego zawieszony w następnym meczu za kartki będzie Ashley Williams, a Dawid Nowak po kontuzji nie potrafi odzyskać formy.

 

 

10. CCC

[2] Swansea City - [1] Wolverhampton Wanderers 1:1

53' Nowak - 27' Lecjaks (og.)

MoM: Berra

de Vries - Rangel, Lecjaks, Edgar, Serran - Britton (53' McGinn), Viler (53' Butler), Pratley (k), O. T. Jones (inj., 45' Gomez) - Pintado, Nowak

 

Ten wynik przed meczem brałbym w ciemno i w sumie jestem z niego zadowolony, z gry już mniej. Kolejny słaby mecz, nawet jak rywal nie potrafi umieścić piłki w naszej bramce to moi obrońcy to zrobią za nich. No szlag człowieka trafia, nie rozumiem jak Lecjaks mógł się tak bardzo pomylić i trafić w okienko własnej bramki. Remis uratował dla nas Nowak dobijając strzał Vilera.

Widać już małą poprawę gry, a w przeciągu tygodnia wróci do gry Helguera co jest dla mnie znakomitą wiadomością.

Odnośnik do komentarza

Sefko1, jak widać jest bardzo ważnym ogniwem mojego zespołu.

 

odcinek 12.

 

11. CCC

[14] Burnley - [2] Swansea City 0:3

3' Pratley, 14' Scotland, 87' McGinn

MoM: McGinn

de Vries - Rangel, Lecjaks, Edgar, A. Williams - Britton (45' McGinn), Viler (45' Butler), Pratley (k, 45' Gomez), Borysiuk - Scotland, Nowak

 

Udało nam się w lekko rezerwowym składzie rozegrać świetny mecz, ale nie byłoby tak dobrze gdyby nie pewne interwencje de Vriesa. Po 4 meczach bez wygranej w końcu przełamujemy złą passę. Scotland w końcu trafił do bramki rywala po ponad 400 minutach.

 

Na nastepny mecz z naszym odwiecznym rywalem będą na pewno gotowi Helguera i Nowak. Ten drugi w ostatnich dniach narzekał na przeziębienie.

 

 

12. CCC

[2] Swansea City - [6] Cardiff City 1:0

65' Gomez

MoM: R. Johnson

de Vries - Rangel, Lecjaks, Helguera (k), A. Williams - Britton (45' McGinn), Viler (45' Butler), Pratley (63' Gomez), Edgar - Nowak, Pawłowski

 

Pałaliśmy rządzą zemsty po ostatniej przegranej z Cardiff. Tym razem wszystko wyglądało inaczej, była walka, sytuacje bramkowe, ze skutecznością trochę gorzej, ale najważniejsze są 3 punkty. A zapewnił nam je Gomez fantastycznym strzałem z poza pola karnego. Po powrocie Helguery gra defensywy się znacznie poprawiła, nie traciły głupich goli. Dziś świetnie spisywał się też de Vries w bramce, kilka razy ratował nas z opałów.

Wpadkę zanotował Wolverhampton i wracamy na fotel lidera.

 

 

13. CCC

[15] Nottingham Forest - [1] Swansea City 0:0

MoM: A. Williams

de Vries - Rangel, Lecjaks, Helguera (k), A. Williams - Britton (45' McGinn), Viler (34' Butler), Pratley (60' Gomez), Borysiuk - Scotland, Pawłowski

 

Słabiutki mecz, widać już duże zmęczenie zawodników sezonem. Muszę w większym stopniu rotować składem, bo grupa 16-17 zawodników długo tak nie pociągnie.

Nowym liderem zostaje Reading.

Odnośnik do komentarza

Robiłem wcześniej screeny, ale nikt ich nie oglądał. Ale ok, będę pisał jakim gram składem. Postaram się też uzupełnić te braki w rozegranych już meczach.

Edyta mówi, że dałem składy mojej ekipy we wszystkich meczach. Składu rywali jednak nie będę udostępniał, bo nie jest to dla mnie istotne. W naprawdę ważnych meczach jest szansa, że będę to robił lub udostępniał screen.

 

Jeśli macie jakieś rady lub sugestie będę wdzięczny za nie.

Odnośnik do komentarza

odcinek 13.

 

Dziś mieliśmy grać z outsiderem ligi, więc postanowiłem desygnować mocno rezerwowy skład.

 

14. CCC

[2] Swansea City - [22] Charlton Athletic 3:0

6' Maxwell, 47', 82' Parejo

MoM: Parejo

de Vries - Tate, Painter, Helguera (k), A. Williams - Gower (45' S. MacDonald, 53' inj.), Butler (45' McGinn), Gomez (45' Parejo), O. T. Jones - Pintado, Maxwell

 

Znakomity mecz w wykonaniu zmienników. Parejo pokazał, że stałe fragmenty gry wykonuje kapitalnie, muszę częściej dawać mu pograć. Młody Maxwell też pokazał, że mimo braku doświadczenia potrafi grać jak stary wyga. Będą z niego ludzie. Dla Parejo i Maxwella były to pierwsze bramki w lidze w barwach klubu. Reszta zespołu zagrała bez zarzutu.

Wracamy na fotel lidera.

Do jedenastki tygodnia CCC wybrani zostali:Tate, Williams i Parejo.

 

 

15. CCC

[22] Derby County - [1] Swansea City 1:1

21' Commons - 87' Helguera

MoM: Helguera

de Vries - Rangel, Lecjaks, Helguera (k), A. Williams - Britton (53' McGinn), Viler (60' Butler), Pratley (62' Gomez), Edgar - Nowak, Scotland

 

Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, Derby nie przewyższało nas poziomem, ale oni przynajmniej grali z zaangażowaniem. Dziś nawet Helguera kiepsko się spisywał do 87 minuty, kiedy to zapewnił nam punkt po golu strzelonym głową po rzucie rożnym. Scotland zagrał kolejny bezbarwny mecz i będę musiał wyciągnąć konsekwencje.

 

Po rozmowie z prezesem, Jason Scotland usłyszał ode mnie, że zostanie wystawiony na listę transferową z powodu słabej formy. Poza tym kontrakt z nim wygasa po sezonie i nie mam zamiaru go przedłużać, a to ostatni moment żeby zarobić na jego sprzedaży. Będziemy poszukiwać następcy Jasona i na pewno będzie wyspiarzem.

 

Do klubu wpłynęła bardzo ciekawa oferta za innego piłkarza, który nie spełnia moich oczekiwań, to Gorka Pintado. Nie wykluczone, że już zimą wróci do ojczyzny.

Odnośnik do komentarza

odcinek 14.

 

Pewne jest, że zimą odejdą dwaj napastnicy:

Jason Scotlanddo Dundee United za 200k €;

Gorka Pintado Do Realu Saragossa za 550k €.

 

 

16. CCC

[1] Swansea City - [15] Sheffield Wednesday 1:0

25' Viler

35' Tudgay (red card)

MoM: Viler

de Vries - Rangel, Lecjaks, Helguera (k), A. Williams - Britton (58' Butler), Viler (58' McGinn), Pratley (68' Gomez), Edgar - Nowak, Pawłowski

 

Bardzo nudny mecz, poza jedną wspaniałą akcją, po której padł gol Vilera, kompletnie nic się nie działo. Zaczynam być zaniepokojony słabym stylem gry naszego zespołu. Może jeśli wysoko w następnym meczu pokonamy czerwoną latarnię ligi sytuacja się zmieni.

 

 

17. CCC

[24] Blackpool - [1] Swansea City 2:1

57' McPhee, 87' O'Donovan (pen.) - 45+2' McGinn

MoM: McPhee

Ruddy - Rangel, Lecjaks, Helguera, A. Williams - Butler (57' Britton), McGinn (57' Viler), Gomez (45' Gower), Borysiuk - Scotland, Maxwell

 

Żeby nie potrafić zdobyć punktu z ostatnim zespołem tabeli trzeba kompletnie nie mieć ambicji- takimi słowami powitałem zawodników po meczu w szatni. Powinniśmy wygrać różnicą kilku goli, ale Scotland zagrał tak fatalnie, że trafienie do pustej siatki było dla niego zbyt trudne. Widać, że zespół nie ma lidera, ani Helguera ani Pratley nie są w stanie poderwać kolegów do walki w trudnych chwilach. Musimy szybko pomyśleć nad wzmocnieniami. Już doszliśmy do porozumienia z Queens Park Rangers z sprawie transferu ich napastnika. Jednak tego zakupu nie możemy być pewni, albowiem ów snajper musiałby się zgodzić na obniżkę zarobków.

Postanowiłem, że Jason Scotland zostanie przeniesiony do zespołu rezerw i nie ma co liczyć na powrót do łask, w taką formą i zaangażowaniem nie zasługuje na występy w pierwszym zespole. Teraz zdolny Mike Maxwell na stałe dołączy do pierwszego składu.

Przez tę kompromitującą porażkę spadamy na drugie miejsce w tabeli.

Odnośnik do komentarza

Edyta mówi, że dałem składy mojej ekipy we wszystkich meczach. Składu rywali jednak nie będę udostępniał, bo nie jest to dla mnie istotne. W naprawdę ważnych meczach jest szansa, że będę to robił lub udostępniał screen.

Jeśli macie jakieś rady lub sugestie będę wdzięczny za nie.[/i]

 

Składy przeciwników są całkowicie niepotrzebne. Skriny każdego meczu raczej też nie, przynajmniej te co robiłeś. Osobiście wolałbym już statystyki Twoich zawodników - podania, asysty, kilometry przebiegnięte. Z ciekawych rzeczy mógłbyś umieszczać oceny zawodników przy prezentacji składu. Jestem maniakiem statystyk, więc lubię takie informacje.

 

Masz już jakiś pomysł na zażegnanie kryzysu? Może modyfikacja taktyki?

Odnośnik do komentarza

Zmiany taktyki nie będzie, jak wszystkie opcje zawiodą dopiero zmienię taksę.

Ok, będę dawał oceny zawodników.

 

odcinek 15.

 

18. CCC

[2] Swansea City - [19] Ipswich Town 3:0

2' Nowak, 38', 54' Pratley

MoM: Pratley

de Vries 6,8 - Rangel 7,6, Lecjaks 6,9, Helguera (k) 7,4, A. Williams 6,9 - Britton 6,9 (65' Butler 6,5), Viler 6,9 (65' McGinn 6,6), Pratley 8,7 (60' Parejo 6,7), Edgar 7,2 -

Nowak 8,0, Pawłowski 6,9

 

Po wielu bardzo słabych meczach w końcu zobaczyłem naprawdę dobre zawody w naszym wykonaniu. Niewątpliwym bohaterem był Pratley, który dzielił i rządził, wszystko mu wychodziło. Rywal nie był szczególnie wymagający, ale liczy się pewne zwycięstwo. Może to doda skrzydeł zawodnikom, bo Red Bull nic nie pomógł, i w końcu wyjdziemy z kryzysu.

 

Jest już pewnym, że od stycznia naszym nowym napastnikiem będzie Dexter Blackstock, obecnie QPR. Zawodnik zgodził się na obniżkę zarobków z 12k €/tyg. na 8k €/tyg. W obecnym klubie miał bardzo małe szanse na grę w pierwszym składzie, a u nas ma to zagwarantowane i to ponoć było największym impulsem do zmiany barw. Będziemy potrzebowali jeszcze jednego snajpera, postaramy się kogoś godnego wypożyczyć. Scouci już się rozjechali w celu poszukiwań odpowiednich kandydatów.

Odnośnik do komentarza

odcinek 16.

 

19. CCC

[12] Norwich City - [2] Swansea City 1:1

48' Wachowicz - 68' Gomez

MoM: Wachowicz

de Vries 7,4 - Tate 7,0 , Painter 6,7 , Helguera (k) 7,1 , A. Williams 6,6 - McGinn 6,7 (45' Britton 6,8), Butler 6,4 (45' Viler 6,8), Gomez 7,4 ,O. T. Jones 7,3 -

Nowak 5,9 (inj., 35' Parejo 6,9), Pawłowski 5,8

 

Dałem odpocząć podstawowym bocznym obrońcom i był widoczny ich brak, zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Nie mogę być zadowolony z tego spotkania, skrzydłowi zagrali słabo, atak jeszcze słabiej, na domiar złego Nowak doznał kontuzji i nie zagra przez 10-14 dni. Gdyby nie znakomita postawa de Vriesa na pewno nie wywieźlibyśmy nawet punktu.

Nadal musimy walczyć z kryzysem, być może w najbliższych meczach dam pograć rzadziej występującym zawodnikom. Może to podrażni ambicje niektórym gwiazdom i wezmą się do roboty.

Odnośnik do komentarza

odcinek 17.

 

20. CCC

[2] Swansea City - [4] Watford 1:1

78' Pawłowski - 66' DeMerit

MoM: DeMerit

de Vries 6,7 - Rangel 7,1, Lecjaks 7,4, Helguera (k) 7,4, A. Williams 6,8 - Britton 6,7 (62' McGinn 6,5), Viler 6,9 (62' Butler 6,7), Pratley 6,8 (62' Parejo 7,2), O. T. Jones 7,2 -

Pintado 5,8, Pawłowski 7,0

 

To był kolejny mecz, w którym wypadliśmy słabo, wręcz fatalnie. Nie istnieliśmy praktycznie przez pierwsze 60 minut, goście mieli ogromną przewagę, ale nie potrafili długo zdobyć gola. Dopiero gdy na boisko weszli Parejo i McGinn zaczęliśmy stwarzać sytuacje, ale to goście wyszli na prowadzenie po nieudanej pułapce ofsajdowej Williamsa. Już kilka minut później powinien być remis, ale sędzia odgwizdał spalonego przy prawidłowo zdobytym golu Rangela. Końcówka należała do nas, mieliśmy wiele dogodnych okazji, ale Pintado grał fatalnie marnując 3 doskonałe sytuacje. Punkt uratował dla nas Pawłowski wykorzystując dokładne ponad 60 metrowe podanie od Helguery. Tym trafieniem polak przełamał swoją ponad 11 godzinną niemoc strzelecką.

 

 

21. CCC

[17] Barnsley - [3] Swansea City 0:2

37' Helguera, 77' Pawłowski

MoM: Helguera

de Vries 7,3 - Rangel 7,1, Lecjaks 7,2, Helguera (k, 70' inj.) 7,9, A. Williams 7,4 - McGinn 7,1 (66' Britton 6,9), Butler 6,9 (66' Gower 7,0), Parejo 7,2 (66' Gomez 6,9),

Borysiuk 7,0 - Maxwell 6,8, Pawłowski 7,7

 

Świetny występ dziś zanotowali nominalnie rezerwowi pomocnicy. Szczególnie dobrze spisał się Parejo, który jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry. Dziś zaliczył asystę przy golu Helguery z cornera. Wbrew pozorom był to bardzo wyrównany mecz, ale nasza defensywa była bezbłędna. Helguera grał równie wspaniale co na początku sezonu, mam nadzieję, że utrzyma taką formę do końca sezonu.

Po wpadkach zespołów z czołówki wróciliśmy na fotel lidera.

Coraz bliżej otwarcia zimowego okna transferowego i wzmaga się zainteresowanie naszymi zawodnikami. Największe budzą Helguera i Pratley. Na pierwszego dostaliśmy nawet ofertę, ale była niepoważna. Kto pozbywa się za darmo swojej największej gwiazdy? Darrenem interesuje się kilka klubów w tym Fulham, Glasgow Rangers i Middlesbrough. Musiałyby się pojawić bardzo dobre oferty abym się pozbył moich kapitanów.

Odnośnik do komentarza

odcinek 18.

 

22. CCC

[1] Swansea City - [10] Crystal Palace 3:1

7', 66' Helguera, 40' Pawłowski - 47' A. Lee

MoM: Helguera

de Vries 7,2 - Rangel 6,9, Lecjaks 7,0, Helguera (k) 9,0, A. Williams 7,5 - Britton 7,5 (67' McGinn 6,6), Viler 7,1 (67' Butler 6,8), Pratley 7,5 (67' Parejo 6,8), Edgar 7,2 - Pawłowski 7,4, Maxwell 6,8 (84' inj.)

 

Bardzo udany mecz, defensywa kolejny raz spisała się nienagannie. Helguera zagrał po profesorsku, nie dość, że zdobył 2 gole to w obronie był nieomylny. Forma Pawłowskiego też zwyżkuje, w 3 meczach z rzędu zdobył gola. Chyba powoli zaczynamy wychodzić z dołka.

 

Na kilkanaście dni przed otwarciem zimowego okna transferowego bardzo wzrosło zainteresowanie Pratleyem. Do klubu zaczęły wpływać pierwsze oferty. Mimo próśb do prezesa aby nie ingerował w tej sytuacji, ten uznał, że oferty rzędu 3,7 mln € są niezwykle atrakcyjnymi i przyjął je. Było pewnym, że mój najlepszy rozgrywający opuści klub zimą, a ja musiałem koniecznie kupić godnego następcę.

Darren Pratley porozumiał się co do kontraktu z Hull City, gdzie miał się przenieść na dniach.

Miałem żal do Jenkinsa, że wmieszał się w transfer mojego asa. Ten chyba chciał mnie udobruchać i obiecał, że 3 mln € będę mógł przeznaczyć na sprowadzenie porządnego pomocnika środkowego. Zaznaczył tylko, że musi być to wyspiarz, trzeba w końcu zacząć realizować plany stawiane przede mną na początku sezonu.

Na ewentualność odejścia Darrena byłem przygotowany i miałem przygotowanych kilka scenariuszy. Mam tylko kilka dni na zrealizowanie jednego z nich.

 

 

23. CCC

[23]Doncaster Rovers - [1] Swansea City 1:2

51' S. Elliott - 33' Pratley, 55' Price (og.)

3' Wellens (red card)

MoM: Pratley

de Vries 6,9 - Rangel 7,4, Lecjaks 7,3, Helguera (k) 6,9, A. Williams 6,9 - Britton 6,9 (65' McGinn 6,8), Viler 7,1 (65' Butler 6,8), Pratley 7,6 (65' Parejo 6,6), Edgar 6,9 - Pawłowski 6,8, Nowak 5,8

 

Spotkanie odbywało się pod nasze dyktando dzięki grze z przewagą jednego zawodnika od 3 minuty. Niestety błędy popełniane dziś przez Williamsa nie pozwoliły nam zachować czystego konta. Świetne zawody rozegrał żegnający się z klubem Pratley, strzelił gola i mógł mieć co najmniej 2 asysty, ale wracający po kontuzji Nowak nie wykorzystał kilku jego kapitalnych podań.

 

Jesteśmy na półmetku sezonu i warto by podsumować ten czas. Nasze wyniki przerosły najskrytsze marzenia zarządu. Wróżono nam walkę o utrzymanie na zapleczu Premiership, tymczasem walczymy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Bez wątpienia walnie przyczynił się do tego Helguera swoją niezwykle równą grą, wspaniale wywiązuje się z roli kapitana. Innymi zawodnikami, którzy zasłużyli na spore pochwały są: de Vries (niezwykle pewny w swoich interwencjach między słupkami), Pratley (był reżyserem naszej gry, nie było akcji w której nie brałby udziału) i Nowak (gdy nie jest kontuzjowany można liczyć, że będzie siał postrach i zamęt w defensywie rywali).

 

Tabela ligowa po 23 kolejkach CCC

Odnośnik do komentarza

19. odcinek

 

24. CCC

[9] Queens Park Rangers - [1] Swansea City 4:0

3' Leigertwood, 20', 53' Cook, 59' Connolly

MoM: Cook

de Vries 6,1 - Rangel 5,4, Lecjaks 6,0, Helguera (k) 6,4, A. Williams 5,4 - Britton 5,8 (63' McGinn 6,3), Viler 5,8 (63' Butler 6,8), Pratley 6,8 (63' Gomez 6,7), Edgar 6,0 -

Nowak 5,7, Pawłowski 5,4

 

Ten mecz można określić mianem blamażu. Cały zespół zagrał tragicznie, jedynie Pratley miał ochotę do gry. Obrona nie istniała, pomocnicy nie potrafili grać piłką, co chwila ją tracili, o celnym podaniu do napastnika można było pomarzyć. Napastnicy jeśli już dostali podanie to od razu piłkę odbierali im rywale. Zero pressingu, zero chęci do gry, to najgorszy mecz Łabędzi pod moją wodzą.

W następnym meczu na trybunach zasiądzie większość dzisiejszego pierwszego składu, będzie to kara za brak zaangażowania na boisku.

 

Jestem bliski dopięcia dwóch transferów, będą to młodzi, bardzo zdolni (według moich scoutów) reprezentanci angielskiej młodzieżówki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...