Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to uważam tak, że iż lepszy mentor tym wypowiedź powinna być bardziej otwarta czyli to "...byłby idealnym wzorem..." a gdy mentor nie jest super dobry to wypowiedź powinna być "... wiele by się nauczył..."

 

Z tym, że gdy wybieram a automatyczne wybieranie składu usuwa mi kilku wybranych wcześniej zawodników ; )

A miejsce mam wolne na jednego zawodnika jeszcze. Ale bardziej chodzi o to, że chciałbym usunąć 2 zawodników poniżej 21 lat których nie potrzebnie zarejestrowałem a w ich miejsce wstawić kogoś.

Odnośnik do komentarza

Eh drugi raz bede zaczynal kariere od nowa,za pierwszym razem na szybko wzialem mala baze i tylko kilka lig,zdalem sobie sprawe ze czuje sie jak na pustynii. Tym razem wzialem sobie niestandardowa baze danych i troche przesadzilem...227,000 zawodnikow i 30 lig,gra chodzi elegancko przy listach/meczach itd ale PRZETWARZANIE zwlaszcza w miesiacach grudzien - styczen trwa cholernie dlugo i psuje mi to troche radosc z gry...rozumiem ze nie da sie w zaden sposob tego przyspieszyc,usunac w trakcie gry kilka lig lub zmniejszyc baze i musze zaczynac niestety od nowa?

 

Jesli nie tym razem pewnie wezme 10-15 lig i postaram sie nie przekraczac 75,000 pilkarzy...

Odnośnik do komentarza

Wlasnie problem w tym ze mialem wrazenie ze 4gb ramu spokojnie starczy i jak patrze na kompa,to podczas gry w FM 10 uzytkuje mniej niz polowe tego co mam,procek zaledwie 14% wiec mozliwe ze wina stoi po stronie starego dysku twardego bo o ile sie nie myle to takze ma wplyw na szybkosc rozgrywki.

 

Szkoda mi troche Polonii Warszawa bo duzym fartem i okolicznosciami mam szanse na mistrzostwo polski juz w 1 sezonie no ale coz,tak wspaniala gra ze nie mam problemu zaczac i trzeci raz;p

Odnośnik do komentarza

1.Witam all, mam taki problem. Po zainstalowaniu patcha 10.3 ściągnąłem nową wersję edytora FMRTE, w opisie pisało że to jest wersja działająca właśnie pod tym patchem. Ale gdy uruchamiam edytora, następnie wczytuje grę to pisze ze niema takiej wersji na liście. Nie wiem co jest grane. Może ktoś z was wie?

 

2.To już kolejny błąd i problem jaki znalazłem w patchu 10.3. Stworzyłem zawodnika swojego za pomocą edytora dołączonego do gry. Przed każdym meczem towarzyskim pisze w tym dziale (CIEKAWOSTKI NA TEMAT DRUŻYNY PRZED MECZEM) że (mój zawodnik) będzie najmłodszym graczem który zadebiutuje w barwach klubu i poprawi wcześniejszy wynik o 745 dni (z tymi dniami to jest przed każdym meczem mniej ) a przecież to powinno już wcześniej zapisać te statystyki już przy 1 meczu. Co jest grane? Wie ktoś?

 

3.Jaka jest najnowsza wersja tego edytora bazy danych co jest dołączony do gry standardowo? Bo ten nie dał utworzonemu zawodnikowi na patchu 10.3 tych atrybutów jakie ja chciałem :(, dał o wiele słabsze.

 

 

(sory za ten błąd z tematem w złym dziale na pierwszej stronie xD)

Edytowane przez SZk
Nie kolorujemy, nie piszemy z CAPSem!
Odnośnik do komentarza
2.To już kolejny błąd i problem jaki znalazłem w patchu 10.3. Stworzyłem zawodnika swojego za pomocą edytora dołączonego do gry. Przed każdym meczem towarzyskim pisze w tym dziale (CIEKAWOSTKI NA TEMAT DRUŻYNY PRZED MECZEM) że (mój zawodnik) będzie najmłodszym graczem który zadebiutuje w barwach klubu i poprawi wcześniejszy wynik o 745 dni (z tymi dniami to jest przed każdym meczem mniej ) a przecież to powinno już wcześniej zapisać te statystyki już przy 1 meczu. Co jest grane? Wie ktoś?

jak na moje oko to liczą się tylko mecze oficjalne a nie towarzyskie :>

 

3.Jaka jest najnowsza wersja tego edytora bazy danych co jest dołączony do gry standardowo? Bo ten nie dał utworzonemu zawodnikowi na patchu 10.3 tych atrybutów jakie ja chciałem , dał o wiele słabsze.

a jakie ustawiałeś CA i PA. bo jak jest za duża różnica to statsy spadają do pewnego poziomu CA.

 

co do (1) to napisz krok po kroku co robisz?

Odnośnik do komentarza
a jakie ustawiałeś CA i PA. bo jak jest za duża różnica to statsy spadają do pewnego poziomu CA.

 

A o co chodzi z tym CA i PA, co to w ogóle jest?

 

co do (1) to napisz krok po kroku co robisz?

 

 

Po prostu odpalam fm'a 10, wczytuje grę. Następnie włączam FMRTE daje load game i mi wyskakuje okienko że ( na liście wersji gry niema wersji twojej gry), są10.2 i niższe ale niema 10.3 :(, a w opisie pliku za kardzym razem jak pobieram FMRTE to pisze że edytor do patcha 10.3.

 

ps:dałbym wam screen ale nie wiem jak :(

Odnośnik do komentarza

* CA - skrót od ang. Current Ability co oznacza poziom rozwinięcia umiejętności zawodnika przy rozpoczęciu gry (to co umie na początku).

* PA - skrót od ang. Potential Ability co oznacza maksymalny poziom rozwinięcia jaki może osiągnąć zawodnik (to czego zawodnik może nauczyć się w trakcie gry).

 

W Game Version zaznacz: FM 2010 - 10.0.2.0.9341 (X Version with Patch 3), gdzie w miejsce X wstaw Twoją wersję gry np. Steam/DVD.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem tak działa, tylko że nie wyświetla się mi z lewej strony menu, aby coś zrobić muszę najpierw wyszukać w wyszukiwarce u góry :(

 

* CA - skrót od ang. Current Ability co oznacza poziom rozwinięcia umiejętności zawodnika przy rozpoczęciu gry (to co umie na początku).

* PA - skrót od ang. Potential Ability co oznacza maksymalny poziom rozwinięcia jaki może osiągnąć zawodnik (to czego zawodnik może nauczyć się w trakcie gry).

 

Tylko gdzie i jak się to ustawia? Tyle to ja też w Googlach znalazłem xD

Odnośnik do komentarza

do 1) rozumiem iż jest to nowa gra odpalona po zainstalowaniu pacza 10.3 :> ściągnij może inną wersję FMRTE.

 

A o co chodzi z tym CA i PA, co to w ogóle jest?

CA- obecne umiejętności

PA- potencjalne umiejętności

 

czyli jak ustawicz grajkowi w edytorze np PA 190 a CA 100 i poustawiasz mu wszędzie 20 atrybuty. to w grze będzie miał na poziomie swych obecnych umiejętności czyli CA 100. więc nie będzie miał samych 20stek tylko np 10tki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...