Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, musisz ściągać utalentowanych graczy i próbować ich sprzedać po atrakcyjnej cenie.

Rozbudowa bazy na niskim poziomie nie jest mocno kosztowna. To zależy od zarządu, ale kilka milionów PLN na koncie mieć musisz. Jeśli twój stadion regularnie będzie wypełniony po brzegi zarząd może (i często to robi) sam podjąć decyzję o rozbudowie obiektu.

 

Obawiam sie ze w 3 lidze polskiej nie da sprowadzic na tyle utalentowanych zawodnikow abym mogl ich sprzedac za kwoty ktore starczaja spokojnie na utrzymanie klubu

Odnośnik do komentarza

Cóż, musisz ściągać utalentowanych graczy i próbować ich sprzedać po atrakcyjnej cenie.

Rozbudowa bazy na niskim poziomie nie jest mocno kosztowna. To zależy od zarządu, ale kilka milionów PLN na koncie mieć musisz. Jeśli twój stadion regularnie będzie wypełniony po brzegi zarząd może (i często to robi) sam podjąć decyzję o rozbudowie obiektu.

 

Obawiam sie ze w 3 lidze polskiej nie da sprowadzic na tyle utalentowanych zawodnikow abym mogl ich sprzedac za kwoty ktore starczaja spokojnie na utrzymanie klubu

 

Przesadzasz. Spokojnie zbudujesz na nich sukces (czyt. awansujesz do wyższej ligi), cena wzrośnie i sprzedasz po wystarczającej kwocie.

Odnośnik do komentarza

Ciągle mam problemy w obronie, dajcie jakieś wskazówki

 

Dostosowuj linie obronną do ataku przeciwnika, daj środkowym nastawienie defensywne i graj z defensywnym, który likwiduje luki w obronie i gra pressingiem przed polem karnym.

 

 

A teraz ja mam pytanie, ale nie mam pojęcia czy dobry temat na nie wybrałem (długo gram w FM, ale jakoś dopiero teraz pomyślałem o zainteresowaniu się społecznością - toteż jest to mój pierwszy post).

Gram 3 sezon Villarrealem, dwa poprzednie pełne sukcesów, ten zapowiada się podobnie ALE: w analizie przedmeczowej pojawiają mi się komunikaty, jakoby "kilku twoich piłkarzy, a mianowicie XXX i YYY nie mogą znaleźć motywacji do gry w zespole trenowanym przez ciebie." oraz drugi podobny, poszerzony o dopisek: "[...] w zespole trenowanym przez ciebie, co jest spowodowane względami natury osobistej".

 

Ten problem dotyczy prawie połowy moich zawodników i zauważam widoczną różnicę w jakości gry danych grajków, przez co przegrałem już z takimi potęgami jak Salzburg czy Hercules.

 

Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza

Veitz :

 

Miałem ostatnio taki sam problem. To nie jest winna osoba tylko zła gra zespołu. Poprostu gracze mają niskie morale bo musi Ci iść słabo. Nie ma na to innej recepty niż wygrywanie. Możesz tez poprosić kapitana zespołu żeby zwołał zebranie drużyny. Czasem ma to pozytywny skutek, a czasem wręcz odwrotnie. Możesz go o to poprosić w interakcji :).

Odnośnik do komentarza

Brak harmonii w zespole może być spowodowany m.in. przez:

1. Dużą ilość transferów do klubu, w tym głównie piłkarzy do pierwszej 11

2. Zbyt dużą ilość graczy mających status kluczowych graczy.

3. Brakiem odwzorowania w rzeczywistości statusu gracza, czyli np. gracz mający status kluczowego gracza pierwszego zespołu nie łapie się do meczowej 18-tki

Odnośnik do komentarza

W ubiegłych latach zawsze był ogromny wybór grafik, teraz jest tego mało, szczególnie kitspacków. FM 10 jest w naszych domach od dawna i dalej nie ma kitspacka aktualnego dla 1 ligi polskiej...czemu tak jest?

bo w nowym FM rzadko się je ogląda :P

Odnośnik do komentarza

już kiedyś temat chyba poruszałem, ale nie mogę się dokopać. Pytanie brzmi: czy trenerzy się rozwijają? Jeśli tak, to co ma na to wpływ? Czy jest szansa, że podskoczą trenerowi potrzebne mu atrybuty, czy to jakoś losowo się dzieje? Np. czy trenerowi bramkarzy będzie rosła umiejętność trenowania GK czy może się zdarzyć, że ta już nie, a zacznie sobie rosnąć trening ofensywny?

Odnośnik do komentarza

Witam !

Zainstalowałem dziś FM 2010 i za bardzo nie wiem co robić :P

Może jakieś rady do początkującego ?

Jakim zespołem zacząć ?

Czy kłaść duży nacisk na juniorów ?

Co mówić zawodnikom podczas przerwy bądź na początku lub na końcu meczu ??

Proszę o takie ogólne rady !

Z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza

Wybierz kilka lig i solidną bazę danych na początek. Wszystko zależy kim lubisz grać, ciężko tak podpowiadać. Ja zawsze zaczynam od ulubionych klubów, a potem jakoś to leci. Co do rozmów motywacyjnych, to zwalam to na asystenta - zawsze zatrudniam gościa z wysokim atrybutem motywacji, kierowania zespołem, wiedzy taktycznej, determinacji i poziomu dyscypliny.

 

Najlepiej załaduj sporo lig (zależnie od możliwości kompa) i zacznij bezrobotny - im wyższą dasz sobie reputację tym szybciej znajdziesz klub i masz większą szansę, że trafisz coś fajnego. To najlepszy sposób jak nie wiesz co zrobić. Pamiętam, że jakiś czas temu tak się bawiłem i HSV mnie zatrudniło, a po kilku (<7) wygranych meczach z rzędu dostałem propozycje z Sevilli. Oczywiście zależnie od tego co chcesz prowadzić dobierasz ligi, nie licz na to, że jak wybierzesz niższe ligi to od razu trafisz na robotę w pierwszej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...