Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam pewien dziwny problem z pilkarzami w czasie sparingow przedsezonowych...

pojawia im sie niezadowolenie, cos w rodzaju ze: zbyt surowo traktuje sparingi.

 

juz probowalem w rozmowach motywacyjnych dawac: grajcie na luzie, wynik nie wazny.

probowalem tez bez jakichkolwiek rozmow motywacyjnych i co sezon sytuacja sie powtarza.

 

jak temu zaradzic?

a jaki trening masz?? :> może za dużo obciążenia treningowe i dlatego im się nie podoba.

 

stosuje trening Tuga i nic w nim nie zmieniam podczas sezonu...

oni cos placza o moje podejscie do meczow towarzyskich, wiec juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza

czesto piszecie o jakichs malo znanych talentach z afryki itd a ja ich wpisuje u siebie i nie ma. Gracie majac wgrane w bazie dnaych wszytskie panstwa? jesli tak to czy dlugo wam sie gra laduje, jak szybko fm chodzi itp. moj sprzet to core duo2.2ghz i 3gb ramu

Ja gram na niestandardowej(wszystko ustawione na maxa) i wszystkie możliwe państwa i ligi grywalne. Gra niestety na moim lapku chodzi wolno, żeby nie powiedzieć, że bardzo wolno, ale jest do przeżycia. Mój laptop ma już kilka lat, więc do najmocniejszych nie należy...

Odnośnik do komentarza

Do jakiego treningu należy przypisać trenera od Psychiki ?

 

http://forumcm.net/index.php?/topic/3382-treningi/page__view__findpost__p__778855

 

Mam pytanie , czy zarząd kiedyś przystał na wasze ultimatum ?

 

nie wiem czy dobrze kojarze, ale chyba funkcja ultimatum byla juz w cm01/02... wtedy pamietam ze wzialem druzyne barnet, z angielskiej conference (5liga) i po kilkunastu latach jak juz bylem w premiership to co sezon dawalem ultimatum na rozbudowe stadionu... zgadzali sie i chyba dobudowywali co rok 1,5tys :) ostatecznie mialem ok 30tys :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich

 

Gram w FM 2009 z łatką 3.0 i mam pewien problem. Zabrałem sie za prowadzenie zespołu z 6 ligi angielskiej Redditch United. Pierwszy sezon awans do blue square premier po barażach grając taktyką Gknap 4-4-2. Problemy zaczeły się w blue square premiere gdzie po sprowadzenie nowych lepszych zawodników wzmocnieniu składu tracę w okolicach 80-85 bramek na sezon strzelając przy tym ok 90. Próbowałem wielu taktyk z tych podanych na stronie ale nic nie działa. Co ciekawe po zmianie taktyki pierwsze 2-3 mecze jeszcze w miarę ,potem tylko gorzej. Jeśli chodzi o skład to wygląda następująco:

 

BR- G. SOBIECH

OS- W. ŚWIDEREK

OS -D. TRZEBIŃSKI

OP- M. ROGALSKI

OL- P. ŻUK

PS. A. KONOPELSKY

PS. M. TRZECIAKIEWICZ

PP. M. WANIA

PL. S. MAZIARZ (D. ŻUBEREK)

NS.J. GRONOWSKI

NS. K. HUDEK

 

REZERWOWI

 

T. TAIWO DPS

P.BAJERA NS

I. MARCINKOWSKI OL

M. WINCEL OS

R. KYCKO DPS

G.PIESIO OP/PP

W. CANINBOL

S. SZELIGA

 

Skład jak na V lige angielską bardzo mocny. Porównując swój skład ze składami innych drużyn na podstawie indywidualnych atrybutów piłkarzy wychodzi na to że mam najmocniejszy zespół w lidze w każdej formacji. Jednak żadna taktyka nie działa. Ani ta z wysuniętą linią obrony ( Dostaje bramki po długich podaniach za kołnierz stoperów nawet od bramkarza !) ani z tą cofniętą linią obrony ( Zbyt duże luki między obroną a atakiem. Gram taktyką Power of the goal. Kompletnie straciłem koncepcje. Co z tego że do przerwy prowadze np 4-0 u siebie skoro mecz kończy się wynikiem 4-4... Nawet w meczu ze słabeuszami typu Boston Utd posiadanie piłki jest po stronie rywali, ilość strzałów, celność podań też. Obecnie zajmuje 7 miesce w tabeli ( Prognoza mediów 24)wiec nie jest tak źle jak w sezonie w którym byłem beniaminkiem ( zakończyłem na 15 miejscu)ale mając taki skład powinienem być spokojnie na miejscu barażowym. Wiadomo że nie ma jakiejś uniwersalnej taksy ale może mieliście podobne problemy? Może macie jakąś taktyke godną polecenia w której mógłbym bardzo dobrą drugą linię, szybkich bocznych pomocników, w której to ja dyktowałbym warunki gry??

 

Z góry dzieki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie , czy zarząd kiedyś przystał na wasze ultimatum ?

 

Tak. Kiedy pracujesz w klubie pare lat i Twoje wyniki sa zadowalajace, a prosisz o cos madrego to nie ma z tym wiekszego problemu.

Bezsensowny komentarz , tyle to i ja wiem . Chodzi mi o konflikt interesów , np. chcesz rozbudowy stadionu zarząd uważa że nie potrzeba . Mam 2018 rok i status legendarny menadżer , a mimo to zarząd nie przystaje na ultimatum , i ciekawi mnie co trzeba osiągnąć .

Odnośnik do komentarza

Panowie znacie moze jakis sposob na zarabianie kasy w polskiej 3 lidze procz rozgrywania sparingow z zespolami ktore posiadaja bardzo wysoka reputacje i graja z nami za kase. Myslalem ze moze tak jak w lidze angielskiej da sobie zarobic i to dosc sporo w pucharach. W polsce niestety czegos takiego nie uswiadczylem.

 

Chcialbym jeszcze zapytac ile trzeba miec kasy aby moc myslec o tym ze moga mi juz rozbudowac baze treningowa i mniej wiecej kiedy mozna sie pytac o rozbudowe stadionu

Odnośnik do komentarza

Cóż, musisz ściągać utalentowanych graczy i próbować ich sprzedać po atrakcyjnej cenie.

Rozbudowa bazy na niskim poziomie nie jest mocno kosztowna. To zależy od zarządu, ale kilka milionów PLN na koncie mieć musisz. Jeśli twój stadion regularnie będzie wypełniony po brzegi zarząd może (i często to robi) sam podjąć decyzję o rozbudowie obiektu.

Odnośnik do komentarza

Skoro poruszony został temat stadionów i zapełnienia go przez kibiców to mam kilka pytań.

1. Czy da się poprosić zarząd o zorganizowanie dnia kibica? W FM 2009 raz mi się coś takiego przytrafiło i była to inicjatywa zarządu, a raczej ich samodzielna decyzja. Natomiast czy da się zaproponować by jakiś mecz, np. sparing ogłosili dniem kibica?

2. Czy w FM istnieją tzw. zgody między kibicami klubów? W RL np. Kibice Legii mają zgodę z kibicami Pogoni Szczecin, Zagłębia Sosnowiec, Juwentusu Turyn i Olimpii Elbląg. Czy zorganizowanie sparingu, z którymś z tych klubów zwiększa szanse, że zarząd lub ja będę mógł uznać dzień danego meczu za dzień kibica lub czy zorganizowanie meczu z zaprzyjaźnionym klubem kibiców Legii zwiększa szanse zapełnienia stadionu lub przynajmniej większej frekwencji?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...