Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie, co do wyceny zawodników(najwięcej chyba Messi 40 mln ojro) to jest ok - ale płacić za niego 130 mln?Z grubsza przesada :eusa_naughty: Rozumiem płacić 2 razy więcej za zawodnika niż jego wartość przykładowo Messi niech będzie te 100 mln.Ale płacić 3x więcej niż jego wartość ... jak włącze wyszukiwanie z własnymi zawodnikami to mam : 1. Messi 130 mln 2. Cristiano Ronaldo 39 mln .. różnica ogromna :eusa_silenced:

Odnośnik do komentarza

Po 1 Barca nie puści Messiego :) Po 2 CRistiano ma w kontrakcie, że jeśli odejdzie to tylko za 450mln funtów...

 

Pytanie z mojej strony.

Prowadzę bristol city i w 1 sezonie zespół został ogłoszony rewelacją sezonu... Zajęliśmy 3 miejsce w rozgrywkach i odpadliśmy w barażach, ale i tak kibice nas wielbili. Na początku sezonu mówiono, że będziemy 11, ale byliśmy 3!! W 2 sezonie wszystko się posypało... To już nie ten sam zespół, który wygrywał 4:0 4:2 itp. Jak już wygrywamy to tylko 1:0, 2:1, ale rzadko wygrywamy, najczęściej remisujemy. Używałem już z 10 taktyk i żadna nie pomogła. Co zrobić? PS. Przed 2 sezonem pokonaliśmy Celtic, Stoke City, West Brom( Premiership w 2 sezonie). Moglibyście polecić jakąś taktykę w której zajmę 6 miejsce, a nie 9 jak to jest teraz? A może polecicie jakiegoś gracza, który by mi bardzo pomógł? Czekam na pomoc. kontakt na gg: 843064 proszę napiszcie...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

A mianowicie:

Prowadzę GKS Katowice. Od 10 lat zdobywam wszystko w kraju. W europejskich pucharach gram dobrze,raz wygrałem LM. I teraz pytanie:

 

Dlaczego muszę grać w kwalifikacjach do LM?W dodatku od I rundy?

W rankingu klubów jestem na 22 pozycji. Mój współczynnik to 93.78. Między innymi wyższy,niż mistrza Anglii.Natomiast od razu w fazie grupowej LM zagra np. Universitatea Craiova z Rumuniii. Współczynnik...9.85,zero sukcesów na arenie międzynarodowej. Przy okazji dodam,że reprezentacja Rumunii zajmuje u mnie 83 miejsce w rankingu,a Polska 28.

 

Gdzie tu sens?

Odnośnik do komentarza

 

 

Klub ma prawo wybrać przecież,czy korzysta z własnego czy z krajowego.

 

Poza tym jak Rumunia może mieć wyższy,skoro jest 50 miejsc niżej w rankingu niż Polska?

 

 

50 miejsc fajnie ale co mam wspólnego ranking FiFa z rozgrywkami UeFA .

 

Ranking Fifa który ma odzwierciedlać układ sił panujący w światowym futbolu (Reprezentacje).

 

Współczynnik klubu decyduje tylko to tym czy czy będziesz rozstawiony przy losowaniu grup .

 

Ranking uefa decyduje o tym ile dany kraj mam mieć klubów w LM i LE ( Dorobek punktowy wszystkich zespołów z danego kraju dzieli się przez ich ilość ) Jeśli federacja jest bardzo nisko w rankingu to zaczyna od 1 rundy . Nie porównuj Polski z Rumunia :P Za wysokie progi .

Odnośnik do komentarza

 

 

Klub ma prawo wybrać przecież,czy korzysta z własnego czy z krajowego.

 

Poza tym jak Rumunia może mieć wyższy,skoro jest 50 miejsc niżej w rankingu niż Polska?

 

 

50 miejsc fajnie ale co mam wspólnego ranking FiFa z rozgrywkami UeFA .

 

Ranking Fifa który ma odzwierciedlać układ sił panujący w światowym futbolu (Reprezentacje).

 

Współczynnik klubu decyduje tylko to tym czy czy będziesz rozstawiony przy losowaniu grup .

 

Ranking uefa decyduje o tym ile dany kraj mam mieć klubów w LM i LE ( Dorobek punktowy wszystkich zespołów z danego kraju dzieli się przez ich ilość ) Jeśli federacja jest bardzo nisko w rankingu to zaczyna od 1 rundy . Nie porównuj Polski z Rumunia :P Za wysokie progi .

 

Ja mam w grze 2029 rok i trochę się zmieniło.

Gdzie mogę sprawdzić w takim razie w grze ranking UEFA?

Odnośnik do komentarza

Juz nie daje rady z tym managerem..

 

Co sezon mam non stop sytuacje, w ktorej przegrywam 5-8 meczow pod rzad, co bym nie zrobil i tak caly czas sie dzieje, na koniec sezonu natomiast super forma i 5-zwyciestw pod rzad.. 'Klub gra kiepsko' to czeste wypowiedzi zawodnikow.. Co zrobic? Jak umotywowac zawodnikow?

Odnośnik do komentarza

@up podbijam pytanie

 

Tylko, że ja mam inną sytuację... Klub Bristol City w 1 sezonie super wszystko 3 miejsce, ale przegrana w Barażach. W sparingach przedsezonowych pokonałem Celtic, Stoke City, West Brom, ale podczas 2 sezonu bunt wśród graczy. Ciągle przegrywam i z nie wiadomo jaką taktyką nie dam rady.

Odnośnik do komentarza

Postarajcie zmodyfikować taktykę. Ja obecnie gram SC Heerenveen. Grajłem systemem 4-4-2, ale jednak wygrywałem albo 1-0 albo 2-1 albo przegrywałem. Ogólnie grałem słabe spotkania. Popatrzyłem na mój skład i moimi 3 najlepszymi graczami to: Jonathan De Guzman ( kupiony ), Nacer Barazite ( kupiony ) oraz Mikka Vayrynen. Oni wszyscy grali najlepiej na ofensywnej pomocy więc gram teeraz 4-2(środkowi pomocnicy)-3( ofensywni pomocnicy)-1( atak ) i spotkania idą o wiele lepiej. Wygrane z Ajaxem czy PSV. Popatrzcie na waszych najlepszych rgaczy i podpasujcie taktykę pod nich, i najwazniejsze. Ustawcie ich tak by te kropki były maksymalnie zielone czyli żeby oni grali na pozycji na której czują się najlepiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Gra się wczytuje, wcześniej wszystko było ok. Kontynuuję, dochodzę do konkretnego momentu (dokładnie 12.05.2020r) i nagle gra się zamyka. Wyskakuje komunikat: Program Football Manager 2010 przestał działać. Nie wiem czym to może być spowodowane, wcześniej było dobrze. Zawsze dzieje się to w tym samym momencie. Czy ktoś wie co mogę zrobić, żeby to naprawić? :(

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Postarajcie zmodyfikować taktykę. Ja obecnie gram SC Heerenveen. Grajłem systemem 4-4-2, ale jednak wygrywałem albo 1-0 albo 2-1 albo przegrywałem. Ogólnie grałem słabe spotkania. Popatrzyłem na mój skład i moimi 3 najlepszymi graczami to: Jonathan De Guzman ( kupiony ), Nacer Barazite ( kupiony ) oraz Mikka Vayrynen. Oni wszyscy grali najlepiej na ofensywnej pomocy więc gram teeraz 4-2(środkowi pomocnicy)-3( ofensywni pomocnicy)-1( atak ) i spotkania idą o wiele lepiej. Wygrane z Ajaxem czy PSV. Popatrzcie na waszych najlepszych rgaczy i podpasujcie taktykę pod nich, i najwazniejsze. Ustawcie ich tak by te kropki były maksymalnie zielone czyli żeby oni grali na pozycji na której czują się najlepiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

Tak, tylko najlepsi zawodnicy sa u mnie mlodzi, 20-21 lat i taktyka jest praktycznie pod nich ustawiona, Weiss gra na prawej pomocy, Zucculini na srodku pomocy wraz z Coeffem.

Odnośnik do komentarza

No to może pora pomyśleć nad transferami ?? Jakiś doświadczony gracz ?? Od początku gry za darmo jest Mark Viduka ( doświadczony, i bardzo bardzo dobry napastnik ), Stephan Appiah ( pomocnik tez bardzo utalentowany ), Smolarek ( wiadomo :P )

Albo jak nie chcesz robić transferów no to pokombinuj z ustawieniami indywidualnymi albo pozmieniaj ustawienia drużynowe :)

Odnośnik do komentarza

Tak, gram Bristol Rovers, mam rok 2012, ciagle gnije w Championship po awansie z League 1. Kupilem doswiadczonego Hogga, zeby poukladal obrone i na razie to obrona uklada jego. Poza tym Kazmierczaka, zeby Zucculini mial sie od kogo uczyc i na razie jest na odwrot. Napastnicy w ogole nie przejawiaja formy z poczatku sezonu, wala w bramkarza w wiekszosci sytuacji sam na sam. Obrona bledy szkolne.

Odnośnik do komentarza

Championship jest tylko dla wytrwałych i cierpliwych. Po pierwsze to kondycja tam jest słaba, ponieważ mecze są rozgrywane bez przerwy zimowej. Po drugie to ciężko jest o awans i ogółem to wszystko toczy się losowo.

 

No sorry, ale w FM09 gralem Swindon Town i po dwoch sezonach awansowalem do Premiership, a argument, ze gra sie bez przerwy zimowej, wszystko toczy sie losowo jest troche.. bez sensu, bez obrazy. Tyle, ze w tym nowym jest jakby aksjomat, ze trafia sie seria porazek, a na koniec sezonu zawsze lapia forme, a ja sam zostaje nawet managerem miesiaca..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...