Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Gram w ostatniej lidze angielskiej gdzie jest bieda straszna. Pewien zawodnik ma duza pensje ktora blokuje mi kupienie innych graczy. Chce go wywalic ale bedzie mnie to kosztowalo 60 tys. euro. Czy jesli na koniec sezonu budzet bedzie na minusie conajmniej 60 tys. euro to klub zbankrutuje i mnie wywali czy jak?

Odnośnik do komentarza

Czy jeśli przekraczamy budżet płacowy lub mamy na minusie klubowy budżet to zarząd może nas zwolnić?

 

Wszystko zalezy od pozostalych czynnikow. Tylko jeden raczej nigdy nie decyduje o wywaleniu. Nawet jak masz slabe wyniki to dobrymi transferami, atmosfera i kondycja finansowa mozesz to nadrobic. I na odwrot jesli masz dobre wyniki, a slaba kondycje finansowa to nie ma szans zeby Cie wywalili. Co najwyzej wejdzie zarzad komisaryczny i rozsprzeda zawodnikow i dostaniesz ujemne pkt-y :), albo druga opcja ktos przejmie klub i go dofinansuje a wtedy to juz moze byc roznie i nowy wlasciciel bedzie mogl chciec zatrudnic swoich ludzi (ale to juz zalezy od osiaganych wynikow). Mi sie taka akcja tylko raz zdarzyla jak gralem Zenitem. Mialem spore dlugi, wiec ktos kupil klub dofinansowal go dosc znaczna suma gotowki, i wahal sie czy mnie zwolnic czy nie ale ze prowadzilem w lidze i gralem w LM to mnie zostawili (przynajmniej mi sie wydaje ze to dlatego :P)

Odnośnik do komentarza

Mnie ciekawi fakt, że praktycznie każdego zawodnika można łatwo sprzedać, za całkiem dobrą cene. Przykładowo mam w Sochaux takiego zawodnikiem nazwiskiem Duplus, Frederic Duplus. Wart 2 mln 2oo tys. i w moim zespole nie ma dla niego miejsca nawet na ławce rezerwowej, a zgłaszaja się po niego kluby kalibru Benfiki czy Juventusu. Jego PA to raptem 150 więc na super gwiazdę zadatków nie ma. Z jednej strony to dobre, bo łatwo mozna sie pozbyć zbędnych zawodników i troszkę na nich zarobić, jednak z drugiej to trochę bije po oczach gdy po zawodników o tak niskim bądź co bądź potencjale zgłaszają się najwieksze kluby. No, ale cóż to tylko gra ;)

Odnośnik do komentarza

Po jakim czasie mniej więcej od zaakceptowania zarządu zmienia się status np. obiektów młodzieżowych.

U mnie trwało to ponad sezon. W pierwszym sezonie jesienią zarząd zaakceptował moją sugestię dotyczącą rozbudowy bazy treningowej i obiektów młodzieżowych, ale prace rozpoczęły się dopiero w czerwcu następnego roku i potrwały do października.

Odnośnik do komentarza

Po jakim czasie mniej więcej od zaakceptowania zarządu zmienia się status np. obiektów młodzieżowych.

U mnie trwało to ponad sezon. W pierwszym sezonie jesienią zarząd zaakceptował moją sugestię dotyczącą rozbudowy bazy treningowej i obiektów młodzieżowych, ale prace rozpoczęły się dopiero w czerwcu następnego roku i potrwały do października.

 

Rozbudowa zawsze zaczyna sie po sezonie i trwa roznie. Raz 3 m-ce czasami 0.5 roku, zalezy to chyba od poziomu na jaki rozbudowujesz baze. A status zmienia sie od razu jak dostaniesz info o zakonczeniu rozbudowy.

Odnośnik do komentarza

Ja grając Wisłą zauważyłem że nie mam problemów z transferami i to za duże pieniądze ...

 

Marcelo za 10 mln E do Dynamo Moskwa.

Garguła w wieku 32 lat poszedł za 3 mln E do Herthy Berlin gdzie nie zagrał ani 1 meczu i po sezonie koniec kariery .... :eusa_shifty: .

Jirsak także za 3 mln E do Duńskiego AGF ... a był zawsze "rezerwowym".

Za Pawła Brożka mógłbym dostać z 10 mln E (takie oferty dostawałem) ale chce aby grał w Wiśle do Końca

W połowie 1 sezonu kupiłem za 3.5 mln E Roberta Lewandowskiego, a po 3 sezonach sprzedałem za 11.5 mln E do FC Barcelony (tak tak do Barcy :) )

Ogólnie nie można narzekać ... tylko kupować i po sezonie sprzedawać za 100% więcej :]

Ogólnie inne kluby polskie prowadzone przez komputer też z tym nie mają większych problemów...Fajnie też, że ich transfery do klubu są coraz bardziej przemyślane, kupują często naprawdę dobrych zagranicznych piłkarzy.

 

 

Co do nwegenów ... czy u was też Chorwacja to kopalnia diamentów? (nie mam załączonej tej ligi) ... w 2011 i w 2013 zostali Mistrzami Świata U20, mają wielu dobrych młodych newgenów ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...