Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym bardzo chciał żeby Pulpit zastąpił Wieczorka bo to dobry trener i profesjonalista. Miałem nawet okazję z nim zamienić kilka zdań. Gdyby faktycznie udało się zatrzymać Szarego i wycofano z chęci sprzedania Kurantego byłoby cudownie. Wieczorek wprowadził złą atmosferę w drużynie i gdyby nie plecy w postaci Serwotki dawno byłby zwolniony z każdego innego klubu. Szary twierdzi, że chce nadal grać w Odrze ale do odejścia zmusił go Wieczorek.

 

Co do przejęcia akcji to akurat żadna nowość bo piszę o tym od ponad pół roku. Dobrze, że w końcu ten czeski film się skończył i jego finał był z korzyścią dla Odry. No i najważniejsze - dogadali się z Połczyńskim więc Odra nie ma już żadnych zobowiązań.

Odnośnik do komentarza
Napastnik A-klasowego Gosławia Jedłownik, Dawid Bober, to w tym sezonie najskuteczniejszy piłkarz na polskich boiskach. Młody zawodnik w 26 meczach swojego klubu strzelił już 54 gole!

 

O takim snajperze trenerzy mogą tylko pomarzyć! Bober to w tym sezonie prawdziwa maszynka do strzelania bramek. Nie ma meczu, żeby nie zdobył jednego, dwóch, a nie raz nawet pięciu, czy sześciu goli. W tym sezonie nastrzelał już 54 bramki! To w dużej mierze dzięki niemu jego Gosław już zapewnił sobie awans do ligi okręgowej, a na swoim koncie zespół w raciborskiej A-klasie ma rekordową liczbę 125 bramek.

 

Dni Dawida Bobera są jednak w klubie z Jedłownika policzone. - Jeszcze w tym tygodniu mają do nas przyjechać działacze Ruchu Radzionków. Gra w drugiej lidze to dla naszego napastnika na pewno będzie duża szansa - uważa Dariusz Kozielski, prezes Gosławia.

 

http://sportslaski.pl/Najskuteczniejszy-na...,8899,info.html

Pisałem o Dawidzie już zimą. Był wtedy na testach w Odrze ale nie widział go w składzie Wieczorek i nie podpisano z nim umowy... Mnie takie coś przeraża bo można pozyskać młodego, perspektywicznego chłopaka za grosze i mieć z niego pożytek. Swego czasu Gosław - klub z którym Odra tworzy Wodzisławską Akademię Piłkarską, chciał za niego zaledwie 50000 złotych. Tyle to Odra wydaje na miesięczne utrzymanie Wosia, Malinowskiego i Dudka... Oby ktoś się w Odrze w końcu obudził i dał szansę temu młodemu zawodnikowi bo jak zwinie nam go sprzed nosa Radzionków to możemy już o nim zapomnieć na zawsze i to Cidry mogą na nim zrobić niezły interes a nie my.

Odnośnik do komentarza
Już od najbliższego poniedziałku rusza okres przygotowawczy Odry Wodzisław Śląski do sezonu 2009/2010. Przedstawiamy zestawienie sparingów oraz terminy zgrupowań, jakie zostały zaplanowane w tym czasie.

 

Plan okresu przygotowawczego Odry Wodzisław:

22 czerwca - Pierwszy trening (godz. 11:00)

27 czerwca - sparing z FK Senica

1 lipca - sparing z GKS Jastrzębie

4 lipca - sparing z Tawriją Symferopol

8-18 lipca - Zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu

8 lipca - sparing z MFK Karviná (godz. 17:00)

11 lipca - sparing z Piastem Gliwice (godz. 11:00)

15 lipca - sparing z Sandecją Nowy Sącz

18 lipca - sparing z Ruchem Chorzów

21-25 lipca - Zgrupowanie w Pradze

22 lipca - sparing z FK Dukla Praga

25 lipca - sparing z Árisem Lemessoú

31 lipca - rozpoczęcie rozgrywek

 

źródło: Odra Wodzisław Śląski

 

Sporo sparingów... Rywale nie za mocni, ale chyba odpowiedni dla Odry. Piłkarze mogą nabrać pewności siebie, a tego brakowało w tym sezonie. Jak z transferami do klubu?

Odnośnik do komentarza
Napastnik Odry Wodzisław Śląski Piotr Bagnicki został sprzedany do Podbeskidzia Bielsko-Biała, natomiast Adam Stachowiak być może wkrótce zagra w lidze rosyjskiej.

 

4 czerwca Odra wystawiła na listę transferową siedmiu zawodników.

 

Na liście transferowej zespołu z Bogumińskiej wylądował również bramkarz Adam Stachowiak, co dla większości było ogromną niespodzianką. Działacze Odry tłumaczyli ten ruch chęcią zarobku na transferze swojego zawodnika (jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2010 roku), ale wtajemniczeni twierdzą, że Stachowiak po prostu za dużo "pyskował" w szatni i trafił na listę poniekąd za karę. Niewykluczone natomiast, że wkrótce obecnego bramkarza Odry ujrzymy w lidze rosyjskiej.

 

Zrodlo: Sport

 

Mowilem, ze bedzie dupa nie transfer Bagnickiego i tak sie stalo ;) Prawda to ze Stachowiakiem czy plota ze pyskowal i o zainteresowaniu Rosjan?

Odnośnik do komentarza
Odra dostała bardzo atrakcyjną finansowo ofertę dotyczącą Adama Stachowiaka - informuje "Gazeta Wyborcza". Młodego bramkarza chce pozyskać przedostatni zespół rosyjskiej ekstraklasy - Spartak Nalczyk. Zawodnik nie zaakceptował jednak jeszcze warunków indywidualnego kontraktu. - Nie pojadę tak daleko, żeby grać za jakieś frytki - mówi krótko Stachowiak.

 

Obie strony dały sobie kilka dni do namysłu. - Piłkarz chce odejść. Znalazłem mu klub. Reszta należy do niego i menedżera - uważa dyrektor sportowy Odry Martin Pulpit.

 

źródło: Gazeta.pl

Więc jednak kierunek Rosja. Trochę za słaby klub jak na jego możliwości.

Odnośnik do komentarza

Ale za to każdy ma Internet ;)

 

Lista życzeń Odry Wodzisław:

 

Moledo (Brazylia) - Cruzeiro Football Club, obrońca

Rok Elsner (Słowenia) - Interblock ljubljana, obrońca lub defensywny pomocnik, 27 lat

Jan Svatonsky (Czechy) - Dukla Praga, prawy pomocnik, 25 lat

Daniel Bueno (Brazylia) - Tarxien Rainbows FC, napastnik, 25 lat

Tomas Radzinevicius (Litwa) - Slovan Liberec, napastnik 28 lat

Robert Bednarek - Korona Kielce, obrońca 30 lat

Mariusz Zganiacz - Korona Kielce, pomocnik 25 lat

Marcin Nowacki - Ruch Chorzów, pomocnik 28 lat

 

Aż się boję co to za wynalazki chce przetestować Odra :D A transfery Zganiego i Bednarka uważam za nierealne. Nie stać nas na wykupienie tych zawodników z Korony.

 

Więc jednak kierunek Rosja. Trochę za słaby klub jak na jego możliwości.

Szczerze? Każdy rosyjski klub z Ekstraklasy jest lepszą alternatywą dla niego niż siedzenie na ławie w Lechu.

Poza tym Stachowiak nie chciał pojechać do Rosji o czym pisałem wcześniej i o czym jest w cytowanym arcie. Nalcik ponoć chce Stachowiaka i wykłada za niego niezłe pieniądze ale sam bramkarz ma niesamowicie wygórowane oczekiwania odnośnie kontraktu. Palma mu strzeliła do łba.

Odnośnik do komentarza
Lepszy jest od Kasprzika wiec pewnie by na lawce nie siedzial. Dzialacze Odry chyba postawili zbyt duza kwote za Niego i dlatego Lech wzial Kasprzika. Ale chcialbym sie mylic :>

Nie wiem czy jest lepszy. Prezentują podobny poziom. Stachowiak gra dobrze nogami, jest wysoki, poprawił grę na przedpolu i chwytanie ale nie ma charyzmy takiej jak Kasprzik, którego atutami jest gra na linii i refleks. Gdybym miał wybierać między nimi naprawdę musiałbym się długo zastanowić kto lepszy. Adam ma niestety jeden wielki mankament - fajny z niego chłopak ale cwaniak nie z tej ziemi. Ma o sobie zbyt wysokie mniemanie.

Odnośnik do komentarza

Prof Stachowiak na pewno jest mniej ociężały niz Ivan ;) ten cały Kasprzik to dla mnie jakies s-f ;) zupelnie mi sie nie podoba jego gra. Interweniuje bardzo nerwowo jak dla mnie. Zreszta ciezko jest sciagac bramkarza z klubu w ktorym mial po 10 i wiecej interwencji w czasie spotkania do klubu gdzie bedzie mial 3-5 i w tym 2 wyjascia do dosrodkowania.

 

Jak bym ja mial wybierac to bralbym Adasia :P

Odnośnik do komentarza

Z perspektywy Lecha ja chyba też wybrałbym Stachowiaka bo pochodzi on z Poznania i ponoć kibicował Lechowi za dziecka. Więc poza samą chęcią pokazania się i lepszego kontraktu zadziałałby aspekt ambicjonalny, serce. Stachowiakowi za rok się kończy kontrakt z Odrą i wolałbym żeby odszedł teraz za jakąś niezłą sumkę niż za rok za darmo. Bo nie wierzę, że działacze Odry będą w stanie zaoferować mu taki kontrakt jaki by sobie życzył.

Odnośnik do komentarza

Podbieraja Wam zawodnikow :> Jednak chyba dzialacze Odry za dlugo zwlekali z nowa umowa dla Szarego i zagra w Gliwicach. Troche sie dziwie :roll: Chyba, ze ktos lepszy za niego ma przyjsc.

 

Sławomir Szary podpisał wczoraj po południu kontrakt z Piastem Gliwice - poinformował "SportSlaski.pl".
Odnośnik do komentarza

Kuźwa Manort, jak Ty mnie irytujesz :| Przeczytaj co napisałem w poście 622.

 

Szary odszedł z Odry, gdyż nie mógł dogadać się z trenerem Wieczorkiem. - Wszystkim, oprócz szkoleniowca, zależało, abym został w Wodzisławiu. Po sezonie odbyłem z panem Wieczorkiem rozmowę i nie była ona przyjemna ani dla mnie, ani dla niego. Na pewno nie było tak, że postawiłem jakieś wygórowane warunki finansowe, bo to jest całkowitą nieprawdą. Być może przyjdzie czas, aby powiedzieć coś więcej na temat mojego rozstania z Odrą - opowiada Szary.

 

Szkoleniowiec twierdzi natomiast, że o odejściu doświadczonego obrońcy zadecydowały względy sportowe. - Szary ma o sobie bardzo wysokie mniemanie. Dla mnie to, co pokazał na boisku, to stanowczo za mało. Postanowiłem poszukać innego rozwiązania na lewą obronę - mówi Wieczorek.

 

http://www.sportslaski.pl/Szary-odszedl-bo...,9244,info.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...