Skocz do zawartości

Espania...


.erzet.

Rekomendowane odpowiedzi

Następny mecz ligowy graliśmy z klubem z pod Madrytu, a mianowicie z Getafe. Bukmacherzy stawiają Getafe w roli faworyta tego meczu, ale my nie zamierzamy poddać się bez walki.

 

Klub z centralnej Hiszpanii tak jak my przegrał swoje pierwsze spotkanie sezonu ale tylko różnicą dwóch bramek. w składzie dokonałem dwóch roszad: w miejsce Ustariza , wszedł Gurpegi, a w miejsce Llorente, Del Olmo

 

Getafe C.F[16]. - Athletic Bilbao[20]

14.09.08

Stadion: Coliseum Alfonso Perez

Widzowie:16.978

Sędzia:Alfonso Perez Burrull

 

Skład: Iraizoz,Iraola,Balenziaga,Amorebieta,Gurpegi,Javi Martinez,Yeste,Susaeta,Etxeberria,Viguera,Del Olmo

 

Mecz od początku był bardzo szybki, wciągu 3 min. oddano 6 strzałów na bramki w tym 4 na naszą, ale na posterunku stał Iraizoz. W 13 Uche dośrodkowuje piłka w pole karne Iraizoz wyskakuje, łapie ją, lecz zaraz ją wypuszcza, a do niej dobiega Soldado i 1:0 dla Getafe.W przerwie Llorente zastępuje Del Olmo. Drugą połowę zaczęliśmy od zmasowanych ataków na bramkę rywala jednak one nic nie przyniosły. W 70 min. Velez zastępuje Yeste, a więc przechodzimy na 4-3-3.W 83 min. spotkania Estrada zastępuje Etxeberrie.Przez cała drugą połowę

nasi przeciwnicy oddali 2 strzały na bramkę my 9, a i tak przegraliśmy.

 

Getafe C.F. - Athletic Bilbao 1:0

1:0 Uche 13'

 

Kolejna porażka w lidze, jesteśmy na przedostatnim, 19 miejscu w Lidze BBVA, z 5 straconymi bramkami i bez strzelonej. Następny mecz gramy z Espanyolem Barcelona, więc żeby wygrać trzeba będzie się wsiąść w garść.

Odnośnik do komentarza

21. dnia września gramy z Espanyolem.

 

Athletic Bilbao[19] - R.C.D. Espanyol Barcelona[7]

21.09.08

Stadion: San Mames

Widzowie:37742

Sędzia: Luis Medina Cantalejo

 

Skład: Iraizoz,Iraola,Balenziaga,Gurpegi,Amorebieta,Javi Martinez,Susaeta,Estrada,Yeste,Llorente,Viguera

 

Początek meczu był bardzo ospały w wykonaniu obu drużyn, aż do 7 minuty meczu kiedy w środkowej części boiska piłkę przechwycił Llorente i zdecydował się na rajd. Po tym rajdzie Alvarez wybił piłkę na rzut rożny. Iraola bardzo źle wykonał rzut rożny i nie było żadnego zagrożenia.Druga połowa zaczęła się żywiej niż pierwsza część meczu i już w 51 min. gola zdobył Sanchez. Po tej bramce Espanyol już tylko się bronił, ale my naszą wyraźną przewagę udokumentowaliśmy dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy Javi Martinez uderzył z daleka a obrońcy zasłonili bramkarza gości.

 

 

Athletic Bilbao - R.C.D. Espanyol Barcelona 1:1

0:1 Sanchez 51'

1:1 Javi Martinez 90+2'

 

Pierwszy punkt w sezonie na pewno cieszy, ale jestem tym bardziej zadowolony z naszej gry która wyglądała o niebo lepiej niż w poprzednich dwóch meczach.

 

3 dni później gramy z silnym Atletico Madryt. Drużyna z Madrytu zajmuje 8 miejsce w lidze BBVA z dorobkiem 5 pkt., a my zajmujemy ciągle 19 miejsce, lecz już z jednym punkcikiem.

 

Atletico Madryt[8] - Athletic Bilbao[19]

24.09.08

Stadion: San Mames

Widzowie:52483

Sędzia:Carlos Delgado Ferreiro

 

Skład: Iraizoz,Iraola,Balenziaga,Gurpegi,Amorebieta,Javi Martinez,Susaeta,Estrada,Yeste,Llorente,Viguera

 

W 11 min. w pole karne dośrodkowuje Simao, Iraiozoz łapie piłkę, a brutalnie powal go na ziemie Raul Garcia, za co zawodnik [b]Atletico Madryt obejrzał czerwoną kartkę. Mimo straty zawodnika to drużyna gospodarzy była stroną przeważającą. Moi zawodnicy atakowali tylko kilka razy do przerwy. Postanowiłem poprawić naszą siłę ataku desygnując do gryEtxeberrie za Estrade, ale i tak pierwsze minuty drugiej połowy należały do gospodarzy. I tak w końcu w 62. min. Forlan prostopadle do Aguero i 1:0. Później Madrycka drużyna się już tylko broniła z chęcią na kontry. Jedną z takich kontr w wykorzystał Aguero. Zaraz po stracie bramki Llorente trafia w poprzeczkę, postanowiłem przejść na 4-3-3

 

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 2:0

cz.k Raul Garcia 11'

1:0 Aguero 62'

2:0 Aguero 79'

 

Jestem rozczarowany tą porażką ze względu że przez 80' min. graliśmy w przewadze.

 

BONUS

Wisła na własnym stadionie niespodziewanie pokonała VFB Stuttgart 2:0! Mecz odbył się w ramach 1 rundy Pucharu UEFA.Legia Warszawa w tej samej rundzie na stadionie przy ul. Łaxienkowskiej przegrała 4:0 z Benficą Lizbona i już raczej pogrzebała swoje szanse na awans do kolejnej rundy.

Odnośnik do komentarza

Dnia 28.09.08 czekało nas kolejne spotkanie w lidze. Tym razem graliśmy z Betisem Sewillą, w naszym mieście. My ciągle oczekujemy na zwycięstwo w lidze, a Betis odniósł już 2 zwycięstwa. Dzień przed meczem mój fizjoterapeuta doniósł mi, że Etxeberria skręcił staw kolanowy i będzie pauzował około 2 tygodnie. W tym meczu wyjdziemy takim samym ustawieniem co poprzednio.

 

Athletic Bilbao[20] - Real Betis Sewilla[10]

28.09.08

Stadion: San Mames

Widzowie: 38803

Sędzia: Alfons Xavier Alvarez Izquierdo

 

Skład: Iraizoz,Iraola,Balenziaga,Gurpegi,Amorebieta,Javi Martinez,Susaeta,Estrada,Yeste,Llorente,Viguera

 

Mecz rozpoczął się od ataków gości i kilku naszych kontr. Jedną z takich kontr w 17 min. mógł wykorzystać Estrada, lecz Ricardo stał na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gurpegiego, Llorente dobiega do piłki strzela Ricardo odbija wprost pod nogi Yeste, a ten kieruje piłkę w krótki róg bramki. Kilka minut później w porzeczkę trafia strzelec bramki Yeste, a kilka chwil po tym zdarzeniu Llorente nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem. Przez następne 20 minut meczu gra toczyła się pod naszą bramką do 43 minuty zaszarżował lewą strona boiska Balenziaga, i podał do Llorente który skierował piłkę do pustej bramki. W 50 min. postanowiłem zmienić lekko kontuzjowanego Iraole na Koiklli'ego. W 72 minucie spotkania Viguere zmienił Taquero. Druga połowa to w większości gra w środku pola. W 75 minucie składną akcje przeprowadzili Javi Martinez i Taquero, ten drugi podał do Martineza ten mu oddał z pierwszej piłki, a Taquero nie miał trudności aby wpakować piłkę do bramki z 9 metrów. Na ostatnie dziesięć minut na boisku pojawił się Del Olmo który wszedł w miejsce Estrady. Drużynę przyjezdnych było stać na gola dopiero w 88 minucie. Strzelcem był Mark Gonzalez.

 

Athletic Bilbao - Real Betis Sewilla 3:1

1:0 Yeste 19'

2:0 Llorente 43'

3:0 Taquero 75'

3:1 Gonzalez 88'

 

Po ostatnim gwizdku sędziego moja radość był ogromna. Zwycięzyliśmy pierwszy raz w tym sezonie, ale i tak pozostajemy w strefie spadkowej n 19 miejscu niżej od nas jest tylko Osasuna, która zdobyła 2 punkciki, a my 4. Jedyna złą wiadomością po meczu było to, że Iraola będzie pauzował od 9 do 12 dni z powodu rozciętej nogi.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie września

Liga BBVA: [19]

Puchar Hiszpanii:[-]

Bramki strzelone:4

Bramki stracone:9

Najlepszy strzelec : Llorente [1]

Najwięcej asyst : Javi Martinez [1]

Finanse: + 16.262.159

 

2.10 fizjoterapeuta oznajmił mi że Borja Viguera doznał kontuzji na treningu i będzie pauzował do 13 dni, oznacza to że nie zagra w następnym meczu gdzie naszym przeciwnikiem będzie Osasuna.

 

Dnia 5 października gramy mecz z Osasuną. Drużyna ta zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale przez bukmacherów uznawana jest za faworyta.

 

Osasuna Pampeluna[20] - Athletic Bilbao[19]

05.10.08

Stadion: Reyno de Navarra

Widzowie:197

Sędzia: Antonio Miguel Mateu Lahoz

 

Skład: Iraizoz,Murillo,Balenziaga,Amorebieta,Javi Martinez,Susaeta,Estrada,Yeste,Llorente,Taquero

 

Od początku meczu mieliśmy przewagę, a Osasuna ograniczała się do kontr. Jedna z takich kontr mógł wykorzystać Portillo, lecz chybił. W późniejszym czasie mecz się wyrównał i było bardzo dużo walki w środku pola. W przerwie Llorente zastąpił Velez, a Taquero Del Olmo, ponieważ obaj napastnicy byli lekko kontuzjowani a nie chciałem ryzykować większego urazu. Po przerwie dużo roboty miał Iraizoz, lecz radził sobie doskonale. W 70 minucie spotkania Velez zmarnował sytuacje sam na sam. W 79 min. kontuzjowany został Yeste, na jego miejsce wbiegł David Lopez. W końcówce meczu obie drużyny miały dogodne sytuacje do strzelenia gola, ale ich nie wykorzystały. Wynik 0:0 to sprawiedliwy wynik w tym spotkaniu

 

 

Osasuna Pampeluna - Athletic Bilbao 0:0

 

BONUS:

Wisła Kraków zremisowała z VFB Stuttgart 2:2 i awansowała do fazy grupowej Pucharu UEFA. Legia Warszawaprzegrywając 1:0 z Benfiką Lizbona odpadła z dalszej rywalizacji. Lech mimo że wygrał z PSG 1 do 0 to pożegnał się z Pucharem Uefa

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...