Skocz do zawartości

Kick and run


Cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2008

Wersja: 8.0.2

Baza danych: średnia

Wybrane ligi: Anglia (1), Hiszpania (1), Polska (1), Włochy (1)

Pliki EDT: Bomboniera MEGA SUPA 1.0 Prof 2007

Zasady: własne

 

 

Jako menedżer miałem do czynienia z kilkoma klubami. Spędziłem niecałe 3 miesiące w białoruskim Biełkardzie, niecały miesiąc w Dukli Praga, trzy miesiące wytrzymałem w Redditch, a w Montrose zaledwie kilka dni. Próbowałem sił, prowadząc reprezentację Ukrainy, ale i tu nie zagrzałem zbyt długo miejsca. Po tych wszystkich niepowodzeniach musiałem się poważnie zastanowić, jaki klub będzie odpowiadał moim aspiracjom. Długo się nad tym zastanawiałem, aż tu któregoś dnia dostałem zaskakującą ofertę. Zadzwonił do mnie niejaki Bjorgolfur Gudmundsson:

 

- Dzień dobry, czy rozmawiam z panem Krzysztofem?

 

- Tak, a o co chodzi? - zapytałem.

 

- Nazywam się Bjorgolfur Gudmundsson, mówi coś panu moje nazwisko?

 

- Gdzieś o panu słyszałem, ale nie pamiętam... już wiem, jest pan właścicielem klubu West Ham United - powiedziałem (w rzeczywistości nie wiedziałem, kim jest mój rozmówca, ale angielska strona Wikipedii okazała się nieoceniona).

 

- Zgadza się. Ostatnio z posady menedżera w naszym klubie zrezygnował Alan Curbishley, więc chciałem zaproponować to stanowisko panu.

 

- Ale czemu akurat mnie, przecież ja nie mam doświadczenia, a moje przygody z poprzednimi klubami nie trwały zbyt długo.

 

- Wiem, ale rozmawiałem z moim znajomym, który obserwował pana podczas pracy w Redditch. Polecił mi zatrudnić pana, a ja stwierdziłem, że warto spróbować po raz pierwszy w historii klubu zatrudnić menedżera spoza Wysp Brytyjskich.

 

- Przyznam, że zaskoczyła mnie pańska propozycja.

 

- Zgadza się pan?

 

- Oczywiście - odparłem bez zastanowienia.

 

- Kiedy mógłby się pan zjawić w siedzibie zarządu, by podpisać kontrakt?

 

- Postaram się jeszcze dziś wieczorem.

 

- Dobrze, to życzę przyjemnego lotu i do widzenia.

 

- Do widzenia.

 

Kiedy się rozłączyłem, dopiero wtedy to do mnie dotarło. Będę menedżerem The Hammers! W euforii udałem się na lotnisko, bilety na lot do Londynu jeszcze były. Wieczorem stawiłem się w gabinecie prezesa, który dał mi do podpisania 3-letni kontrakt, gwarantujący zarobki 19,75 tys. euro tygodniowo. Rozmawialiśmy również o wymaganiach na nadchodzący sezon. Zarząd oczekiwał zajęcia bezpiecznej pozycji w środku tabeli. Otrzymałem sporo, bo 22 mln euro na transfery. Budżet płacowy wynosił 1,2 mln, a wydatki na płace niecały 1 mln euro. Można było więc poszaleć na rynku transferowym.

Odnośnik do komentarza

citko: chyba szósty, ale jak teraz "nie wsiąknę" na dłużej to już więcej nie będzie

Abruś: jakoś w eFMie nie mam przekonania do Polaków, a co do drugiej wypowiedzi to specjalizuję się w wydawaniu dużej kasy na zawodników, którzy później kiepsko się spisują

 

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko          | Pozycja   | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Robert Green      | BR        | ENG     | 191 cm  | 93 kg   | 27      | 5,75M   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Richard Wright    | BR        | ENG     | 188 cm  | 89 kg   | 29      | 2,9M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Golkiperem nr 1 będzie u mnie Robert Green, a Richard, choć bardziej doświadczony (ma dwa występy w reprezentacji Anglii, a Robert tylko jeden), będzie musiał zadowolić się rolą zmiennika. Na razie nie planuję wzmocnień na tej pozycji.

 

 

| -       |         | Jonathan Spector  | O PŚ      | USA     | 186 cm  | 80 kg   | 21      | 4,2M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | George McCartney  | O L       | NIR     | 183 cm  | 79 kg   | 26      | 4,7M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | James Collins     | O Ś       | WAL     | 186 cm  | 90 kg   | 23      | 3,5M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Calum Davenport   | O Ś       | ENG     | 194 cm  | 89 kg   | 24      | 4,4M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Anton Ferdinand   | O Ś       | ENG     | 188 cm  | 81 kg   | 21      | 6,25M   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Daniel Gabbidon   | O Ś       | WAL     | 178 cm  | 71 kg   | 27      | 4,5M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Matthew Upson     | O Ś       | ENG     | 185 cm  | 72 kg   | 28      | 8,75M   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Lucas Neill       | O/WO P    | AUS     | 186 cm  | 78 kg   | 29      | 2,2M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -       | Ktz     | Julien Faubert    | O/WO/OP P | FRA     | 180 cm  | 75 kg   | 23      | 9M      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|  
| -       |         | Nolberto Solano   | O/WO/OP P | PER     | 173 cm  | 71 kg   | 32      | 2,8M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | John Pantsil      | O/OP P    | GHA     | 186 cm  | 75 kg   | 26      | 4,2M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Na środku obrony zaskoczył mnie nadmiar bogactwa, aż pięciu kandydatów i tylko dwa miejsca. Na tle pozostałych trzech wyróżniają się Ferdinand i Upson, którzy najprawdopodobniej będą grać w pierwszym składzie, o ile nie wyeliminuje któregoś kontuzja. Davenport cierpi z powodu przepukliny i do gry wróci za dwa miesiące. Collins i Gabbidon prezentują podobne umiejętności. Na lewej obronie mamy jedynie McCartney'a, więc trzeba będzie zainwestować w lewego obrońcę. Na prawej obronie najlepiej prezentuje się Neill. Niewiele gorszy od niego jest Solano, Faubert wróci do gry dopiero za 6 miesięcy, zajmie wtedy miejsce na prawej pomocy. Pantsil pod nieobecność Fauberta ma szansę pograć jako prawy pomocnik.

 

 

| -       |         | Hayden Mullins    | DP        | ENG     | 181 cm  | 67 kg   | 28      | 4,8M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Scott Parker      | DP        | ENG     | 176 cm  | 70 kg   | 26      | 10,25M  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Mark Noble        | P Ś       | ENG     | 181 cm  | 77 kg   | 20      | 6,5M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Lee Bowyer        | OP PŚ     | ENG     | 176 cm  | 62 kg   | 30      | 4M      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Kieron Dyer       | OP PŚ     | ENG     | 173 cm  | 64 kg   | 28      | 8,75M   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Fredrik Ljungberg | OP PL     | SWE     | 176 cm  | 75 kg   | 30      | 4,4M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Boa Morte    | OP L      | POR     | 178 cm  | 73 kg   | 29      | 7,25M   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Na dwa miesiące z gry wyłączony jest Scott Parker. Pod jego nieobecność o miejsce w podstawowym składzie powalczą między sobą Mullins i Noble. Pewny miejsca jest Dyer, jego zmiennikiem na środku będzie dwa lata starszy Bowyer. Dwa tygodnie potrwa absencja Ljungberga, którego zamierzam ustawić na lewej flance. Zagrożeniem dla Szweda może być Boa Morte, który również ma aspiracje na grę w pierwszym składzie.

 

 

| -       |         | Craig Bellamy     | N Ś       | WAL     | 168 cm  | 70 kg   | 27      | 8,5M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Dean Ashton       | N         | ENG     | 183 cm  | 78 kg   | 24      | 6,5M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Henri Camara      | N         | SEN     | 178 cm  | 67 kg   | 30      | 2,5M    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Bobby Zamora      | N         | ENG     | 186 cm  | 74 kg   | 26      | 5,75M   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

W ataku nie ma wielkiego problemu. Pewniakiem jest Bellamy. Ashton i Zamora prezentują podobny poziom, na razie jednak bliżej pierwszego składu jest Ashton. Camara przebywa u nas na wypożyczeniu z Wigan. Przyda się w razie kontuzji któregoś z podstawowych napastników.

 

Na razie więc potrzebuję tylko lewego obrońcę. Nie wykluczam jednak jeszcze jakichś transferów, jeśli trafi się jakaś okazja.

Odnośnik do komentarza

W okresie przygotowawczym rozegraliśmy cztery sparingi:

 

Kolubara[sRB] - West Ham[ENG] 0:5 (Bellamy 13',24', C.Cole 70', 76', Camara 90'+3)

 

Hajduk Kula[sRB] - West Ham[ENG] 0:3 (Bellamy 31', Zamora 40', C.Cole 61')

 

Banat Zrenjanin[sRB] - West Ham[ENG] 0:3 (Bellamy 23', 28', Zamora 40')

 

Glasgow Rangers[sCO] - West Ham[ENG] 2:2 (Darcheville 17', 20' - Etherington 65', Zamora 73')

Sparingi można uznać za udane. Martwi słaba dyspozycja Ashtona, natomiast z dobrej strony

pokazał się Zamora. Stwierdziłem jednak, że trzeba kupić jeszcze jednego snajpera.

 

W pierwszych meczach 1. rundy kwalifikacyjnej PUEFA GKS Bełchatów i Groclin zgodnie wygrały

swoje mecze 2:0. Bełchatów nie dał szans luksemburskiemu Kaerjeng (gole dla bełchatowian:

Wróbel, Costly), a Groclin pokonał Ormian z MIKI Erywań (gole dla grodziszczan: Sikora, Batata).

 

W pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji do LM Zagłębie Lubin uzyskało bardzo korzystny wynik,

remisując w Turcji z Besiktasem 2:2 (gole dla Zagłębia: Chałbiński, Włodarczyk).

 

W rewanżowych meczach 1. rundy kwalifikacji PUEFA polskie zespoły przypieczętowały awans. GKS Bełchatów ponownie wygrał 2:0 (gole: Matusiak, Wróbel), a Groclin 3:0 (gole: Babnic, Sikora 2).

 

Podsumowanie

 

Lipiec 2007

 

Bilans (West Ham United): 3-1-0, 13:2

Premier League: -

FA Cup: -

Carling Cup: -

 

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Adrian Mutu (Fiorentina) -> Liverpool za 34 mln euro

2. Diego (Werder Brema) -> Chelsea Londyn za 32 mln euro

3. Torsten Frings (Werder Brema) -> AC Milan za 17 mln euro

 

Transfery (Polacy):

 

1. Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków) -> Sochaux za 1,4 mln euro

2. Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) -> FC Basel za 1,4 mln euro

3. Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów) -> RC Lens za 475 tys. euro

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: -

Hiszpania: -

Polska: Jagiellonia [+0]

Włochy: -

 

Ranking światowy: 1. Brazylia (1648), 2. Włochy (1550), 3. Argentyna (1478), 30. Polska (814)

 

3 sierpnia 2007 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla fanów The Hammers. Tego dnia sfinalizowane zostały dwa transfery do klubu z Upton Park. Za 4,5 mln euro do klubu przyszedł Gonzalo Pineda, grający dotychczas w meksykańskim Chivas Guadalajara oraz za 11,5 mln euro Brazylijczyk Vagner Love, dotychczas zawodnik rosyjskiego CSKA Moskwa.

Odnośnik do komentarza

W meczu o Tarczę Wspólnoty na stadionie Wembley w Londynie zmierzyły się ekipy Chelsea i Manchesteru United. The Blues zaskakująco łatwo poradzili sobie z rywalami, pokonując ich 2:0. Bramki strzelili: Essien i Anelka.

 

W rewanżowym meczy 2. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów Zagłębie Lubin uległo tureckiemu Besiktasowi 1:2. Gola dla Zagłębia strzelił Chałbiński. Turcy od 53. minuty mieli ułatwione zadanie, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Arboleda. Grając w przewadze zdobyli zwycięskiego gola, który przesądził o awansie.

 

Tydzień po sfinalizowaniu transferów Pinedy i Vagnera Love'a do klubu dołączył kolejny zawodnik. Daniel Parejo, bo o nim mowa, został wypożyczony z Realu Madryt do końca sezonu. Podczas pobytu piłkarza na Upton Park West Ham będzie pokrywał 100% wynagrodzenia zawodnika. Mimo młodego wieku Daniel niewiele ustępuje umiejętnościami Kieronowi Dyerowi. Jako że byłem zwolennikiem talentu młodego Hiszpana, postanowiłem wypożyczyć go z Realu, by zwiększył rywalizację na pozycji ofensywnego pomocnika.

 

Na inaugurację rozgrywek Premiership podejmowaliśmy na własnym stadionie Middlesbrough. Byliśmy nieznacznym faworytem tego spotkania. Rywale w tym meczu nie mogli skorzystać z kontuzjowanych: Pogatetz'a, Mido i Huth'a.

Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando. Już w 5. minucie Vagner Love mógł dać nam prowadzenie, ale jego strzał ze skraju pola karnego przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Kolejny strzał Brazylijczyka w 11. minucie efektownie obronił bramkarz. Minutę później stało się to, co stać się nie powinno. Pineda nie potrafił odebrać piłki O'Neil'owi, ten oddał strzał, piłka odbiła się od Upsona i kompletnie zmyliła naszego bramkarza. Głupio straciliśmy bramkę. W 29. minucie kolejna okazja Vagner Love'a, który jednak przegrał pojedynek jeden na jeden z świetnie dysponowanym Markiem Schwarzerem. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. Po przerwie za Love'a wszedł Zamora. W 57. minucie Upson powalił w polu karnym rywala i sędzia wskazał na "wapno". Jedenastkę na bramkę zamienił Tuncay. Jakby tego było mało, w doliczonym czasie gry Riggot wpakował nam gola, ustalając wynik na 0:3.

Byłem rozczarowany postawą zespołu, szczególnie w drugiej połowie, kiedy nie zrobiliśmy kompletnie nic, by wyrównać, a na dodatek straciliśmy jeszcze dwa gole. Skompromitowaliśmy się przed własną publicznością.

 

11.08.2007 Upton Park, Londyn: 33941 widzów

PRM (1/38) West Ham[-] - Middlesbrough[-] 0:3 (0:1)

 

12. O'Neil 0:1

57. Tuncay 0:2 karny

90+3. Riggot 0:3

 

West Ham: Green - Pineda (86. McCartney), Upson, A. Ferdinand, Neill - Ljungberg, Dyer, Mullins (67. Bowyer), Pantsil - Vagner Love (46. Zamora), Bellamy

 

Zawodnik meczu: Gary O'Neil (Middlesbrough) - 8

 

Po meczu fizjoterapeuta poinformował mnie, że John Pantsil stłukł udo i nie zagra przez tydzień.

Odnośnik do komentarza

niezmiernie przykro mi jest oznajmić, że przy wczytywaniu save'a wyskakuje błąd, a więc coś z***ało, nie mogę kontynuować gry West Hamem, a co za tym idzie opka... naprawdę jestem wkurzony, bo tym razem mogłem wreszcie pociągnąć dłużej z opowiadaniem, bo muszę przyznać, że ta kariera do tej pory jako jedyna poważnie mnie wciągnęła i chciałem prowadzić ją jak najdłużej... niestety z przyczyn technicznych nie udało... przepraszam tych, którzy czytali mojego opka i komentowali go, bo okazało się to stratą czasu... być może ja coś spiep***łem, dlatego wybaczcie, że przeze mnie traciliście tylko czas

nie będę już pisał opowiadań, bo albo opuszcza mnie motywacja albo coś się p**przy...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...