Skocz do zawartości

Korean Dream


TROLLO

Rekomendowane odpowiedzi

FM: 6.0.3 36289 (me v753)

DB: Medium

Ligi NORMAL (5/3): Chiny (1-2), Hong Kong (1), Korea Południowa (1-2)

Ligi BASIC: Brak

Zachowani piłkarze: Brak

Zasady: Własne

 

 

 

 

Moja pierwsza kariera rozpoczęła się daleko od ojczystej ziemi...

 

W niewielkim gabinecie kalendarz pokazywał 29 dzień stycznia 2008 roku. Za oknem gabinetu obiekty klubowe spowiła gęsta mgła. już zawsze tak miałem wspominać początek mojej kariery trenerskiej. Moją zadumę przerwał dźwięk otwieranych drzwi. Do pokoju weszło dwóch niewysokich jegomościów, jeden z nich trzymał w ręku teczkę z dokumentami. Łamaną angielszczyzną zakomunikowali mi, że z chwilą podpisania niniejszego dokumentu stanę się kolejnym szkoleniowcem wspaniałego klubu FC Goyang Kookmin Bank.

 

Kookmin Bank został założony pierwotnie w 1972 roku. W owych czasach zespół brał udział w licznych rozgrywkach piłkarskich. Klub zwyciężał w takich turniejach jak Korean Amateur Football Conference i President's Cup. W 1983 roku Kookmin Bank został jednym z założycieli K-League, profesjonalnej ligi w Korei Południowej.

 

Pobyt wśród profesjonalnych zespołów trwał bardzo krótko, jako że w pierwszym sezonie zespół zakończył rozgrywki na ostatnim piątym miejscu. Kiedy rok później było to ósme, również ostatnie miejsce, zadecydowano o powrocie w szeregi amatorów.

 

Po powrocie, klub znów zaczął wygrywać. Trzy razy triumfował w President's Cup. Zwyciężył również w trzeciej edycji Industrial Amateur Football Championship w 1993r. I powtórzył swój wyczyn 3 lata późńiej.

 

Kryzys finansowy, który dotknął Koreę Południową zmusił władze do zawieszenia działalności klubu, miało to miejsce 31 grudnia 1997. Jednak po dwóch latach, Kookmin Bank przywrócił klub do życia, który wrócił w szeregi drużyn amatorskich i w końcu zdobył po raz szósty laury President's Cup w 2003r.

 

Amatorskie rozgrywki piłkarskie w Korei Płd. zostały ujednolicone w 2003r. wraz z powstaniem National League. Rozgrywki liczyły dziesięć zespołów, a jednym z nich był Kookmin Bank. Początkowo klub mieścił się Gimpo, jednak po wygraniu pierwszej rundy mistrzostw w 2003r. został przeniesiony do Goyang i zmienił nazwę na Goyang Kookmin Bank. Drugą rundę drużyna ukończyła na drugim miejscu, przegrywając tylko różnicą bramek. W finale Kookmin okazało się lepsze niż rezerwy Sangmu 5:4 i zwyciężyło w rozgrywkach. Trofeum zostało obronione w kolejnym roku po zwycięstwie nad Gangneung City.

 

Pomimo słabszego kolejnego sezonu, klub znów powrócił na szczyt w 2006 .

 

Zwycięzca National League 2006 miał zostać promowany do K-League. Tak mówiły przepisy, jednakże Kookmin Bank odmówiło gry w wyższej klasie. Właściciele klubu – Kookmin Bank powołali się na koreańskie prawo, które nie pozwala bankom angażować się w dochodowe działalności (jaką niewątpliwie jest profesjonalny futbol) niezwiązane za bankowością. Jednak bliższym prawdy powodem były coroczne wielkie straty większości klubów K-League, jako że liga toczyła bój o sponsorów i publiczność. Ponadto mistrz National League chcąc awansować musiał zapłacić 'wpisowe' wysokości około 2 milionów dolarów. Goyang Kookmin Bank otrzymało wiele gróźb od władz Ligi począwszy od wyrzucenia z rozgrywek, poprzez kary finansowe, aż do odebrania punktów w nadchodzących rozgrywkach. Koniec końców klub otrzymał dziesięć punktów kary w nadchodzącym sezonie.

Odnośnik do komentarza

To tyle, jeżeli chodzi o historie. Przejdźmy do sedna czyli do piłkarzy, jak można nazwać przynajmniej niektórych członków zespołu. Obyło się bez dłuższej rozmowy z piłkarzami, jako że żaden nie znał języka angielskiego wystarczająco dobrze, jeden z nich posługiwał się co prawda portugalskim ale tego języka nie znałem z kolei ja .Po obejrzeniu pierwszego treningu – – mogłem zanotować pierwsze wnioski.

 

Pozycja bramkarza była naszym najsłabszym punktem, co słuszni zauważył mój asystent Shin Hyung-Ho, w raporcie swojego autorstwa, który wręczył mi przed treningiem.Mogłem skorzystać z usług trzech golkiperów. Starszego Choi Ik-Hyung (34, GK; Korea Płd.), młodszego Kim Tae-Young (25, GK; Korea Płd.) - którzy nie wybijali się zupełnie niczym – i najmłodszego Kim Byung-Gon (23, GK; Korea Płd.), który prezentował się najlepiej z tej trójki i miał być póki co pierwszym bramkarzem klubu.

 

Obrona składała się w przeważającej większości z graczy występujących na środku pola, więc potrzebowałem do tej formacji trójki najlepszych zawodników. Byli to Cho Se-Kwon (29, SW, DC; Korea Płd.), Ryoo Byung-Hoon (31, DC; Korea Płd.) i Kwon Woo-Kyung (26, DC, DM, MC; Korea Płd.). Formacje uzupełniali Don Ji-Duk (27, DC; Korea Płd.), Kim Jae-Hyuk (25, DC; Korea Płd.), Lee Seol-Min (23, DC; Korea Płd.), Park Byung-Won (24,DC; Korea Płd), Kim Yoon-Dong (28, D/WBRL; Korea Płd.), Cho Young-Min (25, D/WBL; Korea Płd.), Yoon Sang-Hyuk (30, D/WBL; Korea Płd.).

 

Niepodważalną gwiazdą pomocy, jaki i całego zespołu był Kim Yo-Hwan (30, AMLC; Korea Płd.) jego zmiennikiem na lewej stronie pomocy miał być Kim Jong-Hyun (34, AMRL; Korea Płd.). Tens sam piłkarz mógł występować na prawym skrzydle, gdzie jego rywalami do gry byli Kim Dong-Min (28, AMRC; Korea Płd.), Kim Hyun-Ki (22, AMR; Korea Płd.), Park Sung-Jin (23, AMR; Korea Płd.) Na skrzydłach zapowiadało sie mnóstwo pomyłek, gdyż grało tam czterech Kimów. Środek pomocy należeć miał do Kim Jae-Koo (30, DM,MC; Korea Płd.) i Cha Jong-Yoon (26, DM,MC: Korea Płd.). A ich zmiennikami byli Im Jin-Young (26, MC; Korea Płd.) i młodziutki Park Jae-Bum (19, MC; Korea Płd.). Napastników wspomagać miał Choi Jae-Young (24, AMC; Korea Płd.)

 

Wśród napastników wyróżniał się - zarówno umiejętnościami jaki i wzrostem (192cm) - Hwang Yun-Suk (34, ST; Korea Płd.), a partnerować miał mu Han Seung-Hyun (23, ST; Korea Płd.). Natomiast, przynajmniej na początku, mecze z ławki rezerwowych obserwować mieli Heo Hoon-Koo (24, ST; Korea Płd.), Jang Dong-Hyun (25, ST; Korea Płd.) i Ko Min-Ki (29, ST; Korea Płd.) oraz Nam Dong-Woo (23, ST: Korea Płd.)

 

Przy czym zamierzałem przyjrzeć się składowi jeszcze dokładniej i podziękować jednemu lub dwóm zawodnikom, ponieważ skład był zbyt szeroki jak na mój gust.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, z klubem pożegnało się dwóch piłkarzy - najstarszy z bramkarzy Choi Ik-Hyung (34, GK, Korea Płd.) i szósty napastnik Kookmin Jang Dong-Hyun (25, ST; Korea Płd.) Oboje zostali zwolnieni z klubu.

 

O pierwszym meczu chciałem zapomnieć jak najszybciej. Nie takiego debiutu sie spodziewałem. Ogromny stadion świecił pustkami, a my dostosowaliśmy sie do ilości kibiców i daliśmy sie ograć, istniejąc jedynie w kilku akcjach w drugiej połowie, kiedy to zaczęliśmy grać trzema napastnikami.

 

2.2.2008 Goyang Stadium, Gotang: 2.636 widzów

TOW Kookmin Bank Goyang [KNL] - Changchun [CSL] 0:3 (0:3)

 

15. Zhang Xiaofei 0:1

29. Jiang Pengxiang 0:2

35. Jiang Pengxiang 0:3

 

Kookmin Bank Goyang: Kim Byung-Gon - Cho Se-Kwon, Ryoo Byung-Hoon, Kwon Woo-Kyung - Kim Dong-Min, Kim Yo-Hwan, Cha Jong-Yoon, Kim Jae-Koo - Choi Jae-Young (45. Nam Dong-Woo) - Hwang Yun-Suk, Han Seung-Hyun

MoM: Jiang Pengxiang (MR, Changchun)-8,7; 2 gole

 

Następny sparing zespół rozpoczął nieco bardziej ofensywnie ustawiony i przyniosło to wymierne skutki. Co prawda w pierwszej połowie rywalom udało się oszukać naszą obronę dwukrotnie, jednak druga połowa należała już do nas. Szkoda tylko, że odpowiedzieliśmy tylko jednym trafieniem, kiedy to Hwang Yun-Suk mierzonym strzałem z pola karnego zdobył honorową bramkę dla Kookmin.

 

4.2.2008 Goyang Stadium, Gotang: 3.467 widzów

TOW Kookmin Bank Goyang [KNL] - Seongnam [K-L] 1:2 (0:2)

 

19. Ou Kyoung-Jun 0:1

27. Cha Byung-Kook (Seongnam) knt

41. Han Dong-Won 0:2

56. Hwang Yun-Suk 1:2

 

Kookmin Bank Goyang: Kim Tae-Young - Cho Se-Kwon, Ryoo Byung-Hoon, Don Ji-Duk - Kim Yo-Hwan (66. Kim Jong-Hyun), Im Jin-Young, Park Jae-Bum, Kim Hyun-Ki - Ko Min-Ki, Hwang Yun-Suk, Heo Hoon-Koo (45. Nam Dong-Woo)

MoM: Hwang Yun-Sook (ST, Kookmin Bank)-7,9; 1 gol

Odnośnik do komentarza

Po spotkaniu dołączył do nas Hwang Kyo-Choong (22, GK; Korea Płd) pozyskany z Kimhae za 35.000€. Natomiast nasza gwiazda Kim Yo-Hwan podpisał nowy dwuletni kontrakt.

 

Naszym kolejnym rywalem były Smoki z Chunnham - koreański pierwszoligowiec. Do spotkania przystąpiliśmy w bardzo ofensywnym ustawieniu, w pierwszej linii zagrać miało bowiem trzech zawodników. Na bramce debiutował natomiast nasz nowy nabytek Hwang Kyo-Choong.

 

Już w pierwszych sekundach spotkania, bramkarz gości musiał wyciągać piłkę z siatki, jednak gol nie został uznany z powodu spalonego. Później inicjatywę przejęło Chunnham, jednak ich strzały przeważnie mijały bramkę w bezpiecznej odległości i tylko chwile przed przerwą dwa razy świetnym refleksem musiał wykazać się Hwang Kyo-Choong. Po przerwie szybko straciliśmy trzy bramki i staliśmy się tłem dla skuteczniej grających rywali. Mecz ostatecznie zakończył się pogromem, ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu.

 

 

6.2.2008 Goyang Stadium, Goyang: 2.103 widzów

 

TOW Kookmin Bank Goyang [KNL] - Chunnham Dragons [K-L] 0:7 (0:0)

 

50. Jung Yoon-Soong 0:1

56. Adriano Chuva 0:2

58. Jung Yoon-Soong 0:3

65. Jung In-Hwan 0:4

71. Kim Jong-Hyun sam. 0:5

85. Jung Yoon-Soong

90+2. Kim Sung Jae

 

Kookmin Bank Goyang: Hwang Kyo-Choong - Cho Se-Kwon, Ryoo Byung-Hoon, Don Ji-Duk - Kim Yo-Hwan (45. Kim Jong-Hyun), Im Jin-Young, Park Jae-Bum, Kim Dong-Min - Ko Min-Ki (45. Nam Dong-Woo), Hwang Yun-Suk, Heo Hoon-Koon

 

MoM: Jung Yoon-Soon (AML,FC; Chunnham Dragons) - 9,3; 3 gole

 

Odnośnik do komentarza

Następny sparing nie napawał optymizmem jako że, naszym rywalem był kolejny klub pierwszoligowy Pohang Steelers. Tym razem zagraliśmy bardziej wyważoną taktyką, co zaowocowało bardziej poukładaną i rozważną grą. Piłkarze obu drużyn urządzili sobie niezłe strzelanie, jednak w ostatecznym rozrachunku, jak najbardziej zasłużenie zwyciężyli nasi rywale.

 

9.2.2008 Goyang Stadium, Goyang: 3.697 widzów

TOW Kookmin Bank Goyang [KNL] - Pohang Steelers [K-L] 2:4 (0:3)

 

13. Denilson 0:1

19. Nam Ik-Kung 0:2

45+1. Denilson 0:3

59. Han Seung-Hyun 1:3

68. Lee Keun-Ho 1:4

90+1. Park Sung-Jin 2:4

 

Kookmin Bank Goyang: Kim Tae-Young - Kim Yoon-Dong, Cho Young-Min, Ryoo Byung-Hoon, Kwon Woo-Kyung - Kim Yo-Hwan, Park Sung-Jin, Kim Jae-Koo, Cha Jong-Yoon - Ko Min-Ki, Han Seung-Hyun

 

MoM: Denilson (AMC,FC; Pohang Steelers) - 8,5; 2 gole

 

 

Po dłuższej chwili zastanowienia, postanowiłem odwołać kolejne trzy sparingi z drużynami z pierwszej ligi, w swoim notesie zapisałem również, aby więcej nie zlecać ustalania sparingów asystentowi. Naszymi kolejnymi rywalami miały zostać zespoły szkolne: Yonsei University, Seonam Univeristy oraz National Police Agency i Korea Air Force Academy. Póki co, piłkarze mieli ciężko trenować i odzyskiwać utracone morale.

 

 

 

I te "piękne" nazwiska :P

 

Spotkania towarzyskie nie napawają optymizmem. Czyżby taktyka? Spróbuj zagrać jednym napastnikiem, z wsparciem dwóch ofensywnych pomocników.

 

Do nazwisk powoli sie przyzwyczajam, a co do taktyki, to dopiero moje poczatki z FM 2009 wiec moze byc bardzo roznie :)

Odnośnik do komentarza

W oczekiwaniu na kolejne sparingi zająłem się sprawami innej natury. Ustaliliśmy z kierownikiem stadionu rozmiary boiska na nadchodzący sezon, miało być ono szerokie i krótkie. Następnego dnia do klubowego sekretariatu przyszło zaproszenie na południowokoreański dzień testów, które z ochotą przyjąłem. Samo spotkanie było marnym widowiskiem, jednak kilku piłkarzy pokazało się z dobrej strony i tych zamierzałem poddać dalszej obserwacji. Nazajutrz ci właśnie piłkarze otrzymali zaproszenia na testy w Kookmin. Byli to Lee Se-Joon (23, AMC; Korea Płd.), Kim Sung-Hwa (20, MC; Korea Płd.), Moon Je-Chun (20, ST; Korea Płd.), Choi Young-Min (22, ST; Korea Płd.)

 

Z innych spraw ustaliłem wysokość premii na przyszły sezon, największe premie piłkarze mieli otrzymać za zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Rozlosowano również pary Pucharu Korei, naszym rywalem miał być Yonsei University.

 

Kapitanem zespołu został Kim Jae-Koo a jego zastępcą Ko Min-Ki.

Odnośnik do komentarza

Luty 2008

 

Bilans: 0-0-4, 3:16

Korea National League: —

Finanse: +1.276.180€ (w ostatnim miesiącu +15.187€)

Budżet transferowy: 18.485€ (85% z transferów)

Budżet płac: 5.712€ (wykorzystane 5.626€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

1. Marcin Wachowicz (27, AMLC/FC; Polska) z Arki Gdynia do Kalmar FF za 475.000€

2. Dariusz Pietrasiak (28, DC; Polska) z GKS Bełchatów do FBK Kowno za 300.000€

3. Tomasz Lisowski (22, D/WB, ML; Polska:3/0)z Widzewa Łódź do Lecha Poznań 250.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Jurij Żirkow (24, WB/AML; Rosja: 24/0) z CSKA Moskwa do Man City za 16.000.000€

2. Zdrawko Kuzmanowić (20, MC; Serbia: 12/2) z ACF Fiorentina do Inter Mediolan za 10.750.000€ (CO)

3. Alessandro Rosina (24, AMRLC; Włochy: 1/0) z Torino FC do ACF Fiorentina za 3.000.000€ (CO)

 

Ligi świata:

Chiny: -

Anglia: -

Hongkong: -

Włochy: -

Polska: -

Serbia: -

 

Najbogatsze kluby: 1. Barcelona [624M €] 2. Real Madryt [616M €] 3. Man United [547m €]

 

 

Na dwa dni przed kolejnym sparingiem zarząd ogłosił, że sprzedaż karnetów została zakończona i osiągnęła zawrotną liczbę 2418 sprzedanych biletów sezonowych. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem spotkania z Air Force, klubowy sekretariat poinformował mnie o ofercie zakupu Kwan Woo-Kyung'a przez Daegu FC za cenę 7.000€, 10% zysku z następnego transferu i mecz towarzyski. Kwan'em interesowało się jeszcze kilka pierwszoligowych klubów, jednak zdecydowany byłem zatrzymać naszego najlepszego obrońce.

 

Tym razem dałem odczuć piłkarzom w szatni, że zadowala mnie tylko i wyłącznie zwycięstwo. Piłkarze wzięli to sobie mocno do serca, bo od pierwszego gwizdka ostro zaatakowali rywala i skończyli dopiero po gwizdku na przerwę. Wynik brzmiał wtedy trzy do zera dla Kookmin. Do bramki dwa razy trafił Park Sung-Jin, a jedno trafienie dołożył Kim Yo-Hwan popisując się mierzonym strzałem z dystansu.

 

W drugiej połowie nasz dominacja trwałą, czego rezultatem była kolejna, trzecia w tym spotkaniu, bramka Park Sung-Jin'a. Po zakończeniu pierwszego w mojej karierze zwycięskiego spotkania, wreszcie mogłem powiedzieć, że jestem względnie zadowolony z naszej gry.

 

8.3.2008 Goyang Stadium, Goyang: 2.071 widzów

TOW Kookmin Bank Goyang [KNL] - Korea Air Force Academy [AMA] 4:0 (3:0)

 

9. Park Sung-Jin 1:0

29. Kim Yo-Hwan 2:0

32. Park Sung-Jin 3:0

73. Park Sung-Jin 4:0

 

FC Kookmin Bank: Hwang Kyo-Choong - Cho Young-Min, Kim Yoon-Dong, Ryoo Byung-Hoon, Kwon Woo-Kyung - Kim Yo-Hwan, Park Sung-Jin, Lee Se-Joon, Cha Jong-Yoon - Moon Je-Chung, Choi Young-Min(45. Ko Min-Ki)

 

MoM: Park Sung-Jin (AMR, Kookmin Bank) - 9,4; 3 gole i 25 rajdów

Odnośnik do komentarza

Po spotkaniu Kwan Woo-Kyung śmiertelnie się na mnie obraził za odrzucenie oferty Daegu, ponieważ myślał, że tak jak u mojego poprzednika, będzie stanowił zaplecze drużyny. Szybko jednak wyprowadziłem go z błędu i zaproponowałem nowy kontrakt, który po kilku dniach namysłu zaakceptował.

 

Tego samego dnia graliśmy mecz z National Police Academy, w którym to szanse występu dostała trójka piłkarzy, którzy to jeszcze nie mieli okazji wystąpić w tym sezonie. Od początku spotkania zaatakowaliśmy, jednak brakowało nam skuteczności. Jednak już po półgodziny Han Seung-Hyun najwyraźniej wstrzelił się w bramkę, co zaowocowało dwiema bramkami w ciągu kilku minut. I to było na tyle jeżeli chodzi o bramki w tym spotkaniu. Do końca meczu zdecydowanie przeważaliśmy, jednak skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

 

15.3.2008 Goyang Stadium, Goyang: 2.068 widzów

TOW Kookmin Bank Goyang [KNL] - National Police Academy [AMA] 2:0 (2:0)

 

23. Han Seung-Hyun 1:0

29. Han Seung-Hyun 2:0

 

Kookmin Bank: Hwang Kyo-Choong - Yoon Sang-Hyuk, Kim Yoon-Dong, Park Byung-Won, Kim Jae-Hyuk - Kim Yo-Hwan, Park Sung-Jin, Cha Jong-Yoon, Kim Sung-Hwa - Moon Je-Chun, Han Seung-Hyun

 

MoM: Han Seung-Hyun (ST, Kookmin Bank) - 8,4; 2 gole

 

Po spotkaniu pożegnaliśmy się z Jang Dong-Hyun'em, którego poziom umiejętności był tak niski, że można się było o nie potknąć. A już w ciągu następnych dni na testy dołączył do nas 16-letni K Min (16, DM,MC; Korea Płd), natomiast z wolnego transferu pozyskaliśmy Lee Se-Joon'a (23, AMC; Korea Płd.) i Kim Sung-Hwa (20, MC; Korea Płd.). Ten pierwszy wzbudził poruszenie u miejscowych kibiców, którzy byli zachwyceni pozyskaniem tak klasowego pomocnika i nie mogli się doczekać, żeby zobaczy go w akcji na boisku.

Odnośnik do komentarza

Cztery dni później podejmowaliśmy Seonam University i był to nasz przedostatni mecz sparingowy. W składzie pojawił się młodziutki K Min, przebywający na testach. Tak jak w poprzednich spotkaniach z amatorami, i tym razem zdominowaliśmy rywali od samego początku, Tym razem jednak wykazaliśmy się zdecydowanie lepszą skutecznością. Pierwszą połowę zakończyliśmy z przewagą trzech bramek. W drugiej połowie natomiast, poprostu zmiażdżyliśmy rywali zdobywając cztery bramki. Bardzo dobry występ zliczył K Min, natomiast Kim Sung-Hwa fantastycznie pokierował drugą linią.

 

22.3.2008 Goyang Stadium, Goyang: 2.039 widzów

TOW Kookmin Bank Goyang [KNL] - Seonam University 7:0 (3:0)

 

7. Kim Yo-Hwan 1:0

12. Han Seung-Hyun 2:0

17. Oh Min-Ho (Seonam) knt

23. Park Sung-Jin 3:0

47. Hwang Yun-Suk 4:0

53. Kim Yo-Hwan 5:0

60. Lee Se-Joon 6:0 rz.k.

89. Park Byung-Won 7:0

 

Kookmin Bank: Hwang Kyo-Choong - Yoon Sang-Hyuk, Cho Young-Min, Park Byung-Won, Lee Seol-Min, Kim Yo-Hwan, Park Sung-Jin (76. Kim Jong-Hyun), Kim Sung-Hwa, K Min (45. Lee Se-Joon) - Hwang Seung-Suk, Han Seung-Min

 

MoM: Kim Yo-Hwan (AMLC, Kookmin Bank) - 8,9; 2 gole i 10 rajdów

 

@Abruś biez nerw, jeszcze jeden sparing i lec get party started

Odnośnik do komentarza

Siedem dni później, w ostatnim sparingu zmierzyliśmy się z Yonsei University. Spotkanie było preludium nie tyle do ligi, ale też do naszego startu w pucharze, gdzie mieliśmy zmierzyć się właśnie z Yonsei.

 

W pierwszych trzech kwadransach, najlepiej zaprezentował się weteran Hwang Yun-Suk, który dwoił się i troił w pierwszej linii, zdobywając dwie bramki. Jego partner z ataku Han Seung-Hyung, popisał się sześcioma rajdami z piłką, jednak musiał opuścić boisko z powodu urazu. W drugiej połowie wynik podwyższył zmiennik Han Seung-Hyung'a - Ko Min-Ki, a w ostatniej minucie hattricka skompletował Hwang Yun-Suk. Po ostatnim gwizdku spotkania, mogłem powiedzieć, że jestem zadowolony z przygotowań do sezonu. Teraz, z niecierpliwością, oczekiwałem jego inauguracji.

29.3.2008 Goyang Stadium, Goyang: 2.046 widzów

TOW Kookmin Bank Goyang [KNL] - Yonsei University [AMA] 4:0 (2:0)

 

13. Hwang Yun-Suk 1:0

23. Hwang Yun-Suk 2:0

55. Ko Min-Ki 3:0

90. Hwang Yun-Suk 3:0

 

Hwang Kyo-Choong - Cho Young-Min, Yoon Sang-Hyuk, Ryoo Byung-Hoon, Kwon Woo-Kyung - Park Sung-Jin, Kim Yo-Hwan, Kim Sung-Hwa, Lee Se-Joon - Han Seung-Hyung (45. Ko Min-Ki), Hwang Yun-Suk

 

MoM: Hwang Yun-Suk (ST, Kookmin Bank) - 9,4; 3 gole

 

Na pięć dni przed moim debiutem w lidze, klub opuścił Ryoo Byung-Hoon (31, DC; Korea Płd.), którego za 110.000€ pozyskało Jeju United.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2008

 

Bilans: 4-0-0, 17:0

Korea National League: —

Finanse: +1.365.782€ (w ostatnim miesiącu +77.918€)

Budżet transferowy: 95.485€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.880€ (wykorzystane 5.712€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

1. Rafał Boguski (23, AMRL; Polska: 1/0) z Wisły Kraków do FK Charków za 300.000€

2. Adrian Budka (28, AMR; Polska) z Widzewa Łódź do FBK Kowno za 45.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Vegard Forren (20, DLC; Norwegia U21) z Molde FK do Rosenborg FK za 1.000.000€

2. Wołodimir Jezierski (31, SW, DRC; Ukraina: 31/2) z Szachtara Donieck do Metałurha Zaporoże za 925.000€

3. Cho Yong-Hyung (24, SW, DRC; Korea Płd.) z Jeju do Seul za 300.000€

 

Ligi świata:

Chiny: Chanba [+0]

Anglia: -

Hongkong: -

Włochy: -

Polska: -

Serbia: -

Korea: Gyeongham [+2]

 

Najbogatsze kluby: 1. Barcelona [620M €] 2. Real Madryt [613M €] 3. Man United [534m €]

Stopień uzależnienia: Brak ogrania (0 d, 19 g, 27 m)

Odnośnik do komentarza

Dzień przed pierwszym spotkaniem ligowym na stadionie Goyang Stadium odbyła się konferencja prasowa, na której obecny był, w myśl tradycji dziennikarz lokalnej gazety Park Ji-Woon. Ucięliśmy sobie krótką pogawędkę o szansach naszego klubu w najbliższym meczu, po czym udałem się do domu dumać nad ustawieniem drużyny na mój debiut. Z wieczornych wiadomości dowiedziałem się, że jesteśmy zdecydowanym faworytem spotkania, a nasze notowania wynosiły 4-7.

 

Pierwsze spotkanie ligowe zapowiadało się doprawdy atomowo, jako że do Goyang przyjechała drużyna Daejeon Korea Hydro & Nuclear Plant, której to media wywróżyły dziewiąte miejsce w końcowej tabeli. W suchy upalny dzień punktualnie o godzinie piętnastej rozpoczęliśmy ligową batalię sezonu 2008. Pierwsze piętnaście minut trwało wzajemne obwąchiwanie się, później lekką przewagę osiągnęła drużyna gości. W 23. minucie Park Byung-Joo przebiegł się po swoim imienniku Park Sung-Jin i ten drugi musiał opuścić boisko. W 35. minucie dwukrotnie mieliśmy szanse otworzyć wynik, jednak świetnie spisał się bramkarz 'atomowych'. Na tym jednak akcja się nie zakończyła, gdyż przy trzecim strzale Park Jung-Nam podciął Han Seung-Hyun'a i sędzia podyktował jedenastkę. Kwon Woo-Kyung... i gol dla Kookmin.

 

W przerwie zachęciłem graczy do jeszcze lepszej gry, co przyniosło lekką poprawę stylu gry. Z minuty na minutę poczynaliśmy sobie coraz lepiej pod bramką rywali. W 62. minucie na boisku pojawił się Ko Min-Ki, a rywale zmienili ustawienie na bardziej ofensywne 4-3-3. Cztery minuty później to właśnie Ko wyskoczył najwyżej w polu karnym i na tablicy wyników pojawiła się cyfra dwa. Po następnych dwóch minutach widniała tam już cyfra trzy, a niebywałym podaniem popisał się bramkarz Hwang. Wybił piłkę od bramki dokładnie na głowę Ko, a ten mierzonym strzałem z 25 metrów przelobował źle ustawionego bramkarza gości. Murowany kandydat do bramki miesiąca albo i sezonu. Do końca obie drużyny zwolniły tempo gry, toteż nie na boisku nie wydarzyło się nic godnego uwagi. I tak pierwsze trzy punkty Kookmin Bank i moje stały się faktem.

 

5.4.08 Goyang Stadium, Goyang: 5.231 widzów

KNL Kookmin Bank Goyang [-.] - Daejeon Korea Hydro & Nuclear Plant [-.] 3:0 (1:0)

 

23. Park Sung Jin (Kookmin Bank) knt

36. Kwon Woo-Kyung 1:0 rz. k.

65. Ko Min-Ki 2:0

68. Ko Min-Ki 3:0

 

Kookmin Bank: Hwang Kyo-Choong - Kim Yoon-Dong, Yoon Sang-Hyuk, Kwon Woo-Kyung, Cho Se-Kwon - Park Sung-Jin (23. Kim Dong-Min), Kim Yo-Hwan, Kim Sung-Hwa, Lee Se-Joon - Han Seung-Hyun, Hwang Yun-Suk (62. Ko Min-Ki)

 

MoM: Ko Min-Ki (ST, Kookmin Bank) - 8.2; 2 gole w 28 minut

 

Na konferencji pomeczowej pojawiła się nowa twarz, był to Hwang Young-Min z Daejeon Football Post. Natomiast stały bywalec naszych konferencji sprawiał wrażenie wyraźnie zawiedzionego, że nie jest już jedynym dziennikarzem na sali. Po krótkiej jałowej dyskusji na mało ważne tematy, udałem się do domu i uczciłem pierwsze punkty butelką piwa korzennego.

Odnośnik do komentarza

No kolejną konferencję przedmeczową postanowiłem wysłać mojego asystenta, który wyraził swą pewność, że to właśnie nasz klub zwycięży tego roku w rozgrywkach ligowych. Ja natomiast wolałem się skupić na naszym rywalu, którym było typowana do siódmego miejsca w lidze drużyna o groźnie brzmiącej dla Polaka nazwie Gangneung City. Klub ten po pierwszej serii spotkań plasował się na szóstej pozycji po wysokim remisie 3:3 z Suwon City. Drużyna naszych rywali, jak donosił nasz skaut, była przerzedzona kontuzjami, a największe zagrożenie stanowić miał Na Il-Kyoon (30, AMC; Korea Płd.)

 

Goście rozpoczęli spotkanie ofensywnym 3-4-3, jednak moi zawodnicy usłyszeli w szatni, że absolutnie mamy szanse wygrać dzisiejsze spotkanie. Jednak pierwsze półgodziny spotkania zdecydowanie mnie rozczarowało, żadna drużyna nie zamierzała odkrywać kart zbyt szybko, więc spotkanie toczyło się w wolnym tempie. Kiedy zegar wybijał 32. minutę spotkania, do bezpańskiej piłki dopadł Hwang Yun-Suk, który chwile wcześniej urwał się obrońcy i i mocnym strzałem w krótki róg otworzył wynik. Kilka chwil przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę rywale bliscy byli wyrównania, jednak w akrobatycznym stylu uratował nas Hwang Kyo-Choong.

 

Po przerwie na boisku pojawił się nasz dżoker z poprzedniego spotkania - Ko Min-Ki. W pierwszych minutach drugiej części gry przejęliśmy inicjatywę, jednak zmarnowaliśmy trzy wyborne sytuacje na podwyższenie wyniku. W 60. minucie piłkę przed polem karnym przyjął Ko Min-Ki zmylił rywala balansem ciała i posłał piłkę przy słupku obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Siedem minut po tym zdarzeniu, na boisku pojawił się Choi Jae-Young, dopominający się ostatnio gry w pierwszym składzie. Choi jednak nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się umiejętnościami. Zdołał oddać jeden strzał na bramkę w ciągu 22 minut i na pewno nie wywalczył sobie tym miejsca w pierwszej drużynie.

 

9.4.2008 Gangneung Stadium, Gangneung: 1.703 widzów

KNL Gangneung City [6.] - Kookmin Bank Goyang [1.] 0:2 (0:1)

 

32. Hwan Yun-Suk 0:1

61. Ko Min-Ki 0:2

 

Kookmin Bank: Hwang Kyo-Choong - Kim Yoon-Dong, Yoon Sang-Hyuk, Kwon Woo-Kyung, Cho Se-Kwon - Park Sung-Jin, Kim Yo-Hwan, Kim Sung-Hwa, Lee Se-Joon (68. Choi Jae-Young) - Han Seung-Hyun (45. Ko Min-Ki), Hwang Yun-Suk

 

MoM: Ko Min-Ki (ST, Kookmin Bank) - 7.4; 1 gol i 6 rajdów

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później do Goyang zawitał zespół Yesan FC. Klub założony w 2002 roku, któremu media wywróżyły ósmą pozycję na koniec sezonu. Na boisku pojawił się ten sam skład, który rozpoczął poprzednie spotkanie, w myśl zasady, że zwycięskiej jedenastki się nie zmienia. Pierwsza część spotkania przebiegła zupełnie bez historii, obie drużyny próbowały przejąć inicjatywę, jednak żadnej się to nie udawało. Moi zawodnicy zawodzili swoją grą, i to właśnie usłyszeli ode mnie w przerwie. Na boisku w drugiej połowie pojawił się nasz as ataku Ko Min-Ki, który w pierwszych dwóch spotkaniach zdobył trzy bramki. Pierwszy raz serce zabiło mi mocniej w 62. minucie, kiedy to zawodnik gości sprawdził wytrzymałość poprzeczki w naszej bramce. Na tym jednak się skończyło. Ostatnie cztery minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika i o mały włos udałoby się nam to wykorzystać, jednak w doliczonym czasie gry Kim Yo-Hwan uderzył prosto w bramkarza rywali. Po końcowym gwizdku sędziego byłem bardzo zawiedziony, gdyż mimo dominacji, straciliśmy w tym spotkaniu dwa punkty.

 

12.4.2008 Goyang Stadium, Goyang: 5.265 widzów

KNL (3/26) Kookmin Bank Goyang [1.] - Yesan FC [12.] 0:0

 

57. Kim Sung-Min (Y) knt.

87. Baek Woon-Chan (Y) cz. k.

 

Kookmin Bank: Hwang Kyo-Choong - Kim Yoon-Dong, Yoon Sang-Hyuk, Kwon Woo-Kyung, Cho Se-Kwon - Park Sung-Jin (66. Kim Dong-Min), Kim Yo-Hwan, Kim Sung-Hwa, Lee Se-Joon - Han Seung-Hyun , Hwang Yun-Suk (45. Ko Min-Ki)

 

MoM: Kwon Chan-Soo (GK, Yesan FC) - 7.3; 8 obronionych strzałów

 

Dzień później udało nam się wreszcie, po długich negocjacjach, uzgodnić szczegóły kontraktu z 16 letnim K Min'em (16, DM,MC; Korea Płd.)

Odnośnik do komentarza

Fani Kookmin wyrazili swój zachwyt nad zakupem młodego K Min, an z klubowego sklepiku dochodziły głosy, że coraz więcej dzieciaków chciało koszulki z jego nazwiskiem. Tymczasem 19 kwietnia zameldowaliśmy się w Incheon, gdzie zmierzyć się mieliśmy z tamtejszym kolejowym klubem Korea Railroad. Nasz skaut informował, że tamtejsza murawa jest niezwykle wąska, co nie sprzyjało naszej grze skrzydłami. Na stadionie przywitała nas mgła i 2.257 widzów. Mecz rozpoczął się punktualnie o piętnastej. W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania, po raz pierwszy w pierwszej jedenastce wybiegł nasz czołowy snajper Ko Min-Ki. Pierwsze uderzenie zadali rywale, kiedy to w 15. minucie obrońcy urwał się Cha Byung-Min i bez problemu pokonał Hwang'a. Kwadrans później Cha nie był już taki szczęśliwy, kiedy to po jego zagraniu sędzia podyktował jedenastkę dla Kookmin. Z wapna pewnie uderzył Kwon Woo-Kyung i wróciliśmy do status quo. Nie trwało to długo, dwie minuty później obrońcy Railroad nie upilnowali Hwang Yun-Suk'a i objęliśmy prowadzenie, które utrzymaliśmy do przerwy. Po przerwie przeciwnik mocniej przycisnął, jednak świetnie spisywał się nasz golkiper. Cha Byung-Min zrehabilitował się za swój błąd w 71. minucie, kiedy to uderzył nie do obrony. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

 

19.4.2008 Incheon Civil Stadium, Incheon:2.257 widzów

KNL 4/26 Incheon Korean Railroad [5.] - Kookmin Bank Goyang [2.] 2:2 (1:2)

 

14. Cha Byung-Min 1:0

29. Kwon Woo-Kyung 1:1

31. Hwang Yun-Suk 1:2

71. Cha Byung-Min 2:2

 

Kookmin Bank: Hwang Kyo-Choong - Kim Yoon-Dong, Yoon Sang-Hyuk (65. Park Byung-Won), Kwon Woo-Kyung, Cho Se-Kwon - Park Sung-Jin (66. Kim Dong-Min), Kim Yo-Hwan, Kim Sung-Hwa, Lee Se-Joon (72. Kim Dong-Min) - Ko Min-Ki, Hwang Yun-Suk

 

MoM: Cha Byung-Min (MC, Korean Railroad) - 8,7; 2 gole

Odnośnik do komentarza

Spotkanie z siódmym w tabeli HongChun rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia już w 3. minucie. Hwang Yun-Suk wykorzystał błąd obrońców i bez problemu otworzył wynik. Wynik podwyższył Kim Yoon-Dong wyskakując najwyżej w polu karnym po rzucie rożnym w 25. minucie. Siedem minut później Hwang Yun-Suk podwoił swój dorobek bramkowy, wykorzystując świetne podanie Park Sung-Jin'a. Mecz mógł równie dobrze zakończyć się w przerwie, gdyż rywale nie istnieli na boisku. Jednak dobrze, że się nie zakończył, bo wtedy Hwang nie skompletował by hattricka co udało mu się w 58. minucie, kiedy to świetnie odnalazł się w polu karnym i nie dał szans golkiperowi Hongchun. Dziesięć minut później świetnym rajdem środkiem pola popisał się Ko Min-Ki, minął dwóch rywali i wystawił piłkę Hwang'owi, który tylko dopełnił formalności. Kiedy wszyscy myśleli, że na tym koniec w 73. minucie Kim Jong-Hyun, przyjął piłkę przed polem karnym, minął dwóch obrońców i uderzył przy słupku. Na siedem minut przed końcem nasi obrońcy nie upilnowali w polu karnym Lee Jong-Min'a a ten zmniejszył rozmiary porażki.

 

26.4.2008 Goyang Stadium, Goyang: 5.181 widzów

KNL 5/26 Kookmin Bank Goyang [3.] - HongChun Idoo FC [7.] 6:1 (3:0)

 

3. Hwang Yun-Suk 1:0

23. Kim Yoon-Dong 2:0

30. K Min (K) knt.

32. Hwang Yun-Suk 3:0

58. Hwang Yun-Suk 4:0

69. Hwang Yun-Suk 5:0

74. Kim Jong-Hyun 6:0

84. Lee Jong-Min 6:1

 

Kookmin Bank: Hwang Kyo-Choong - Kim Yoon-Dong, Cho Young-Min, Kwon Woo-Kyung, Cho Se-Kwon - Park Sung-Jin (70. Kim Jong-Hyun), Kim Yo-Hwan, Kim Sung-Hwa (70. Kim Jae-Koo), K Min (30. Choi Jae-Young) - Ko Min-Ki, Hwang Yun-Suk

 

MoM: Hwang Yun-Suk (ST, Kookmin Bank) - 9,6; 4 gole

 

Dwa dni później do klubu dołączył czwarty bramkarz Lee Chang-Duk (26, GK; Korea Płd.)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...