Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Panowie, szukam jakichś ciekawych miejsc w Polsce, które mogłyby stać się częścią wycieczki, którą planuję dla mnie i mojej połówki. Co istotne, jesteśmy za młodzi na muzea i kościoły. Większe miasta Polski już oblecieliśmy, chciałbym, żeby ta podróż zapadła nam na długo w pamięci. Lubimy przestrzeń, ładne widoki i niecodzienne zjawiska. Lubimy architekturę, nieukończone budowle, zamki i wodę. Lubimy aktywnie spędzać swój czas, także wszelkie spływy kajakowe czy ścieżki warte zobaczenia mile widziane.

Zasięg w zasadzie jest nieograniczony, poruszać będziemy się samochodem z uwagi na to, że nie chcę ograniczać się do jednego miejsca, ani ustalać konkretnej długości wypadu. Marzy mi się, żeby każdego dnia nocować w innym miejscu. Mam zapisanych kilka tropów, liczę na wasze wsparcie i możliwe, że swoją wycieczkę zawężę do Polski południowej, wschodniej, czy zachodniej.

 

Znacie jakieś miejsca warte zobaczenia? Może nieopodal waszego miejsca zamieszkania, może ktoś wam coś opowiadał i chcielibyście to zobaczyć. Jeżeli każdy dorzuci coś ciekawego, może uda się stworzyć ciekawą bazę. Wypad przewidziany na przełom maja i czerwca, więc pogoda powinna już dopisywać. Dziękówka. :)

Odnośnik do komentarza

No prosze, tez pomyslalem o Rudawach ;)

 

Dodatkowo w poblizu mamy Riese, czyli kompleks podziemnych labiryntow stworzony przez III rzesze. IMO warto zobaczyc i poznac ta historie, bo jest niezwykla.

 

A widokowo polecam Karkonosze, ze Sniezka i obserwatorium astronomicznym na szczycie.

 

Wszystko blisko siebie :)

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie Wrocław: ogród japoński, hala stulecie, rynek, a dalej w głąb dolnego śląska, Oprócz Riese i zamku Czocha warto zajrzeć na Szczeliniec i do browaru opat po drugiej stronie granicy - fajna sprawa dobre piwo i super miejscówka. Zapora w leśnej warta zobaczenia - najbardziej jak spuszczają duża ilośc wody. Jak jeżdzę w tamte strony korzystam z pensjonatu sokolec falco. Mogę śmiało go polecić. Nie wiem jak opcja z jednym noclegiem.

 

Dość dobre wspomnienia mam z Zakopanego, clue to pojechać poza sezonem lub jakimś popularnym weekendem. Kasprowym, koscielisko i dolina pięciu stawów do spoko opcja, w 3 dni spokojnie można to oblecieć jest pewnie opcja latańia po schroniskach co kto lubi.

Dawno natomiast nie byłem w Bieszczadach, głownie tutaj chodzi mi o soline.

Odnośnik do komentarza

Panowie, szukam jakichś ciekawych miejsc w Polsce, które mogłyby stać się częścią wycieczki, którą planuję dla mnie i mojej połówki. Co istotne, jesteśmy za młodzi na muzea i kościoły. Większe miasta Polski już oblecieliśmy, chciałbym, żeby ta podróż zapadła nam na długo w pamięci. Lubimy przestrzeń, ładne widoki i niecodzienne zjawiska. Lubimy architekturę, nieukończone budowle, zamki i wodę. Lubimy aktywnie spędzać swój czas, także wszelkie spływy kajakowe czy ścieżki warte zobaczenia mile widziane.

Zasięg w zasadzie jest nieograniczony, poruszać będziemy się samochodem z uwagi na to, że nie chcę ograniczać się do jednego miejsca, ani ustalać konkretnej długości wypadu. Marzy mi się, żeby każdego dnia nocować w innym miejscu. Mam zapisanych kilka tropów, liczę na wasze wsparcie i możliwe, że swoją wycieczkę zawężę do Polski południowej, wschodniej, czy zachodniej.

 

Znacie jakieś miejsca warte zobaczenia? Może nieopodal waszego miejsca zamieszkania, może ktoś wam coś opowiadał i chcielibyście to zobaczyć. Jeżeli każdy dorzuci coś ciekawego, może uda się stworzyć ciekawą bazę. Wypad przewidziany na przełom maja i czerwca, więc pogoda powinna już dopisywać. Dziękówka. :)

Wielkopolska oferuje wiele opuszczonych miejsc, także prywatnych pałaców. Popatrz na blog http://alewielkopolska.blox.pl/. Te zameczki w okolicach Wrześni / Słupcy są magiczne i romantyczne. Pod samym Poznaniem jest znakomity stary cmentarz z początku XX wieku, a mało kto o nim wie. 500 metrów dalej ruiny starego kościoła. Oba obiekty znajdują się na terenie wojskowym poligonu Morasko, wjazd od Złotnik, rowerem na legalu, samochodem na nielegalu - i trzeba uważać czy nie ma wywieszonej informacji, że trwają ostre strzelania.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie wpisy, dzisiaj nie mam okazji tego ogarnąć, ale niebawem się do tego wezmę. Te jeziora wyglądają bajecznie. Wrocław mam obcykany, widziałem wszystko poza tym Afrykarium, ale dzięki za wskazówki.

 

Jak zobaczyłem te jeziorka od jasona, to dotarło do mnie, że czegoś takiego szukam. Takie bardziej niszowe miejsca, które zagwarantują wspomnienia, albo właśnie miejsca, z którymi wiążą się ciekawe historie.

Odnośnik do komentarza

Dawno natomiast nie byłem w Bieszczadach, głownie tutaj chodzi mi o soline.

Ja osobiscie odradzam. Takiej komercji jak na Solinie to nie widzialem nawet na Krupowkach... Naprawde idzie sie tam porzygac tecza :(

 

A na Dolnym Slasku to warto tez sie zainteresowac zamkami. Poza oklepanym Ksiazem sa tez inne piekne budowle, jak chocby wspomniany tez Zamek Czocha, ale tez Zamek w Mosznie. Jezeli lubicie piwa rzemieslnicze, to w okolicy jest tez kilka browarow (Lwowek Slaski, Jedlina Zdroj). Do tego tez Gory Stolowe, ze wspomnianym Szczelincem ale tez Blednymi Skalami.

 

Na poludniu regionu - w poblizu Lubawki - jest tez Chelmsko Slaskie - wies z zachowanymi domami tkackimi z poprzedniej epoki. IMO rowniez warte zobaczenia.

 

A - i jeszcze mi sie przypomnialo - Sokołowsko k. Walbrzycha. Dzis juz mocno zapomniane, ale kiedys bylo perla dolnoslaskiej turystyki. IMO bedac np w Jedlinie, powinno sie tez zobaczyc Sokolowsko, ktore znajduje sie doslownie kilkanascie kilometrow obok.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...