Skocz do zawartości

Szkoła przetrwania


Cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Softley wyśmiał propozycję kontraktu, jaką zaoferowało mu Thurrock. Nadal więc pozostawał zawodnikiem naszego klubu. Nie ucieszyła mnie też wiadomość, że w 2. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu Anglii trafiliśmy na Kettering.

 

Mecz ligowy z Hinckley już na początku nie ułożył się po naszej myśli. Już w trzeciej minucie straciliśmy gola. Nie minęło 20 minut, a było już 2:0. Chwilę później nadzieję przywraca nam Forinton, strzelając kontaktowego gola. Później mieliśmy jeszcze kilka okazji do wyrównania, jednak ostatecznie żadna bramka już nie padła. Kolejny raz schodziliśmy z boiska pokonani, a nasza przewaga nad strefą spadkową stopniała z trzech do jednego punktu.

 

18.09.2007 Valley Stadium, Redditch: 377 widzów

BSN (9/42) Redditch [17] — Hinckley [10] 1:2 (1:2)

 

3. Lillis 0:1

23. Jackson 0:2

25. Forinton 1:2

 

Redditch: Lewis – Evans, Rea, Geohaghan, Walker – Edwards, Deakin, Daly, Cowley – Williams, Forinton

 

Zawodnik meczu: Leon Jackson (Hinckley) – 8

 

W 1. rundzie PUEFA GKS Bełchatów trafił na Ajax Amsterdam. W pierwszym meczu bełchatowianie stawiali dzielny opór rywalom, dzięki czemu przegrali przed własną publicznością tylko 0:1.

 

Na następny mecz pojechaliśmy do Southport, by zmierzyć się z tamtejszym zespołem. Przeprowadziłem kilka zmian w pierwszym składzie. W bramce zadebiutował młodziutki Shelmerdine. Niestety już w 18. minucie dostaliśmy gola na 1:0. Wystawienie tak niedoświadczonego bramkarza było fatalnym posunięciem, po półgodzinie gry było już 2:0. Rywale robili z nami co chcieli, nam nie wychodziło kompletnie nic. Druga połowa wyglądała podobnie. Stać nas było jedynie na strzelenie honorowej bramki.

 

22.09.2007 Haig Avenue, Southport: 1088 widzów

BSN (10/42) Southport [9] – Redditch [17] 2:1 (2:0)

 

18. Wright 1:0

31. Robinson 2:0

84. Edwards 2:1

 

Redditch: Shelmerdine – Evans, Walker, Geohaghan, Clarke – Edwards, Deakin, Daly, Cowley – Williams, Forinton

 

Zawodnik meczu: Danny Edwards (Redditch) – 8

 

Jedyną dobrą wiadomością było to, że w końcu udało mi się zatrudnić scouta Chrisa Walkera (35 lat/Anglia). Nowy scout natychmiast wyruszył na poszukiwania wzmocnień na terenie kraju.

Odnośnik do komentarza

Następny mecz również rozgrywaliśmy na wyjeździe, tym razem z Burscough. Stało się już tradycją, że traciliśmy gola na 1:0 w pierwszych dwudziestu minutach. Tym razem nie było inaczej. Gol padł w 17. minucie. Znowu musieliśmy się nastawiać na walkę o wyrównanie. Przestałem już wierzyć w to, że możemy wywieźć z Burscough choćby punkt. Tym bardziej, że dotąd wszystkie mecze na wyjeździe przegrywaliśmy. Przed przerwą gospodarze zdołali podwyższyć na 2:0. Moi zawodnicy byli już chyba myślami w szatni, bo chwilę później dali sobie strzelić trzeciego gola. Po przerwie Williams przełamał w końcu swoją niemoc strzelecką i zdobył gola. Williams wyraźnie się odblokował, bo niedługo potem strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Rywale pokazali jednak, kto zasłużył dzisiaj na zwycięstwo, strzelając nam kolejnego gola. Później okazji do zdobycia gola po obu stronach nie brakowało, ale wynik nie uległ już zmianie.

 

25.09.2007 Victoria Park, Burscough: 654 widzów

BSN (11/42) Burscough [8] – Redditch [18] 4:2 (3:0)

 

17. Brittain 1:0

38. Moogan 2:0

43. Brittain 3:0

49. Williams 3:1

61. Williams 3:2

67. Brittain 4:2

 

Redditch: Lewis – Evans, Daly, Geohaghan, Clarke – Edwards, Deakin, Downes, Cowley – Williams, Forinton

 

Zawodnik meczu: Aaron Brittain (Burscough) – 9

PODSUMOWANIE

 

WRZESIEŃ 2007

 

Bilans: 0-0-6, 9:17

Blue Square Premier: 18. miejsce (7 pkt)

Puchar Angielskiej Conference: 2. runda (z Workington)

Puchar Angli: 2. runda kwalifikacyjna (z Kettering)

 

Transfery (Polacy):

 

Brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Luke Hickie (z Fisher do Bromley za 9.000 funtów)

2. Paul Booth (z Lewes do Boston Utd za 7.000 funtów)

3. Peter Hawkins (z Ebbsfleet do Boston Utd za 7.000 funtów)

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Man. Utd [+0]

Hiszpania: Getafe [+2]

Polska: Lech Poznań [+5]

Włochy: AS Roma [+3]

 

Mecz 2. rundy kwalifikacyjnej Pucharu Anglii z Kettering był dla mnie okazją do przetestowania nowej taktyki. W meczu nie mogli zagrać Boyle i Williams, ponieważ w warunkach wypożyczenia z Aston Villi nie było zgody na grę w meczach pucharowych. Do składu za to powrócił po kontuzji Petty. W pierwszej odsłonie kibice zgromadzeni na stadionie nie ujrzeli żadnego gola. Nasz zespół oswajał się z nową taktyką, natomiast przeciwnicy nie potrafili wykorzystać wypracowanych sytuacji. Druga połowa również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W efekcie mecz musiał zostać powtórzony.

 

01.10.2007 Rockingham Road, Kettering: 810 widzów

PA Kettering[bSN] – Redditch[bSN] 0:0

 

Redditch: Lewis – Evans, Rea, Geohaghan, Clarke – Edwards, Murphy, Petty, Deakin, Cowley – Forinton

 

Zawodnik meczu: Richard Evans (Redditch) – 8

 

Powtórka meczu pucharowego z Kettering odbyła się dwa dni później. Tym razem mecz rozgrywaliśmy na własnym boisku. Moi zawodnicy wyszli na murawę niezwykle zmotywowani. Chcieli pokazać kibicom, że stać ich na zwycięstwo. W 22. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik rywali i odtąd graliśmy w przewadze. Jeszcze przed przerwą sędzia wyrzucił z boiska kolejnego gracza rywali. Gra w przewadze prędzej czy później musiała przynieść gola. Bramka padła pod koniec spotkania, rywale po raz kolejny w tym meczy zagrali na naszą korzyść, strzelając bramkę samobójczą. Dzięki tej bramce udało nam się awansować do kolejnej rundy.

 

03.10.2007 Valley Stadium, Redditch: 538 widzów

PA (powtórka) Redditch[bSN] – Kettering[bSN] 1:0

 

22. Turk cz.k.

37. Eaden cz.k.

78. Sloma 1:0 gol samobójczy

 

Redditch: Lewis – Evans, Daly, Geohaghan, Clarke – Edwards, Murphy, Petty, Deakin, Cowley – Forinton

 

Zawodnik meczu: Liam Daly (Redditch) – 7

Odnośnik do komentarza

Na 1. rundzie udział w Pucharze UEFA zakończył GKS Bełchatów, przegrywając w rewanżu z Ajaxem w Amsterdamie 2:0. Bełchatowianie kończyli mecz w dziewiątkę, czerwone kartki ujrzeli: Chwalibogowski i Popek.

 

My natomiast rozgrywaliśmy kolejny mecz ligowy. U siebie podejmowaliśmy zespół Hucknall. Przez całą pierwszą połowę broniliśmy się dzielnie, a tuż przed przerwą wyprowadziliśmy zabójczą kontrę, po której gola zdobył Williams. Pięć minut po przerwie goście wyrównali stan meczu. Później daliśmy strzelić sobie jeszcze dwa gole, nie odpowiadając żadnym i w efekcie w fatalnym stylu przegraliśmy ten mecz. Byłem wściekły na swoich podopiecznych, którzy po raz kolejny nie potrafili utrzymać ciężko wypracowanego prowadzenia.

 

03.10.2007 Valley Stadium, Redditch: 204 widzów

BSN (12/42) Redditch[18] – Hucknall[11] 1:3 (1:0)

 

43. Williams 1:0

50. Bacon 1:1

64. Saunders 1:2

90. Bacon 1:3

 

Redditch: Lewis – Evans, Daly, Geohaghan, Clarke – Edwards, Murphy, Petty, Deakin, Cowley – Williams

 

Zawodnik meczu: Dany Bacon (Hucknall) – 9

Odnośnik do komentarza

Ostatnie niepowodzenia przelały czarę goryczy, stwierdziłem, że liga angielska nie jest dla mnie. Postanowiłem więc rozpocząć karierę w jakiejś innej lidze. Wiem, że szybko się poddałem, ale liga angielska już mi się znudziła (ostatnie trzy kariery prowadziłem w lidze angielskiej, wkrótce zacznę pisać nowego opka, mam nadzieję, że będzie dłuższy niż ten. Proszę moderatorów o zamkniecie tematu i przeniesienie do archiwum...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...