Skocz do zawartości

Jagiellonia w FM 2010


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

Miał akurat szczęście w tym sezonie ale bardzo kontuzjogenny zawodnik, w każdym ze swoich zachodnich klubów tracił część okresu przygotowawczego przez kontuje, 16-17 to chyba dobra wartość, zwłaszcza że ciągle się starzeje ;) Czy da się zrobić jego profil tak żeby grał a nie siedział na ławie? Pisałem już o za mocnym Tumiczu i się ze mną nie zgodziłeś ale faktem jest to że regularnie wygryza on Franka ze składu w grze :/

Odnośnik do komentarza

Mówiłem o 9.03, takiego Franka ciężko będzie wygryźć ze składu. Tylko (narzekam ale taka moja rola) żeby przy wzmocnieniu Grosickiego i np. Gikiewicza Jagiellonia nie była z kolei zbyt mocna ;) Musisz to jakoś wyważyć, ciężka sprawa przy zespole który z jednej strony ma naprawdę dobrych piłkarzy (Frankowski, Grosicki, Hermes, Kojasevic, Bruno, Król to górna półka ligi) a gra na przemian padakę i bardzo ładne spotkania. Trzymam kciuki.

 

PS. Dwa wywiady z Frankowskim mówiące o jego planach na przyszłość

 

http://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/ar...e?service=print

"Chciabym zostać przy piłce, ale nie chcę być ani menedżerem, ani trenerem. W dyrektory też się pchać nie będę, bo wkrótce do tej funkcji wymagane będą liczne licencje. Dziennikarzem sportowym także nie zostanę, bo z niektórymi miałem nieźle na pieńku. Ale spokojnie, jakiś plan zawsze się znajdzie"

 

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/1,91670,...ze_kariere.html

Odnośnik do komentarza

Grosicki jest IMO zrobiony źle. Jest bardzo szybkim piłkarzem ale raczej na poziomie Gancarczyków i Brożka (dotychczas najszybsi) i atrybuty szybkościowe oniżyłbym do 16/17, a jego dobra gra wynika z błyskotlwości i chyba lepszego niż 11 (zwłaszcza przy niskim Opanowaniu i Decyzjach) wykańczaniu akcji. Też więcej gra po ziemi niż dośrodkowuje, moja wizja to ograniczenie szybkościowych, dośrodkowań (do 10) a podbicie Decyzji (dobrze włącza się w akcje ofensywne, jest tam gdzie trzeba a za to odpowiada atrybut), błyskotliwości i wykańczania (12/13). Co o tym sądzisz?

 

PS. Z tego co słyszałem to Grosicki już został wykupiony (pieniądze wpłynęły do Legii)

PS2. Kojasević z takim profilem skończy w pierwszym okienku na wolnym transferze lub w I lidze :/ Może zwiększ umiejętności (te małe nie są jak wskazuje jesień) a zmiejsz Composure albo coś w ten deseń zamiast ciąć CA.

Odnośnik do komentarza

IMO Grosicki jest lepszy szybkościowo niż Brożek czy Gancarczyk. Błyskotliwość na poziomie 13 raczej zła nie jest. Słabe opanowanie i decyzje widać było nie raz, nie dwa kiedy wychodził w kontrze, miał jak na talerzu niekrytego Frankowskiego i podawał prosto pod nogi obrońcy. Przepływu pomiędzy kontami bankowymi nie śledzę ale to, że zostanie w Jadze jest przesądzone.

 

Co do Kojasevica zapewne chodzi Ci o Consistency i of coz je obniżyłem. Atrybuty, których nie można mu odmówić jak szybkość, waleczność czy drybling ma na przyzwoitym pułapie.

Odnośnik do komentarza
IMO Grosicki jest lepszy szybkościowo niż Brożek czy Gancarczyk. Błyskotliwość na poziomie 13 raczej zła nie jest. Słabe opanowanie i decyzje widać było nie raz, nie dwa kiedy wychodził w kontrze, miał jak na talerzu niekrytego Frankowskiego i podawał prosto pod nogi obrońcy. Przepływu pomiędzy kontami bankowymi nie śledzę ale to, że zostanie w Jadze jest przesądzone.

 

Co do Kojasevica zapewne chodzi Ci o Consistency i of coz je obniżyłem. Atrybuty, których nie można mu odmówić jak szybkość, waleczność czy drybling ma na przyzwoitym pułapie.

 

Z obniżonym cons. Kojasevic będzie grał na poziomie tych (już słabych) umiejętności co 4 mecz a w reszcie będzie jeszcze gorzej ale to twoja decyzja. Chodziło mi o to że z takimi atrybutami Grosicki jest nieskutecznym jeźdzcem bez głowy który zapiernicza na skrzydle ale nie ma w jego działaniach żadnego sensu :) Tymczasem on ładnie włącza się do akcji i gra kombinacyjne piłki w ataku, do tego miał kilka ciekawych asyst i IMO nie jest taktycznym analfabetą. Jak chcesz zdefiniować jego ulubione zagrania?

 

PS. Od roku żadnego skandalu, może profesjonalizm i ,,sportmanship'' trochę do góry, teraz mają 1, a Controversy 20. Jeśli potwierdzone zostanie jego wykupienie to cena ustatlona wynosiła 0,5 mln zł a nie 60 000.

Odnośnik do komentarza

Za ulubione zagrania się zabiorę jak skończę atrybuty wszystkich. Widziałem, że Grosicki ma już ustawione zapuszczanie się z piłką prawą stroną co jest jak wiadomo jego znakiem firmowym. Co do tych "jedynek" to zdaje się, że podwyższyłem te atrybuty do 3. Controversy trochę obniżyłem. Co do finansów to nie wiem za bardzo o co Ci chodzi? W bazie ma prawidłowo ustawione 600000 (tak podawały zimą media).

Odnośnik do komentarza

Gikiewicz, Grosicki, Kojasević, Król wyglądają bardzo dobrze moim zdaniem, natomiast mam parę wątpliwości odnośnie Franka i Bruno.

 

Frankowski:

-gra bez piłki - 19 - czy to niejest 'trochę' przesadzone? Wiem, że w tym względzie Tomekimponuje ale wg mnie max 17.

-technika i finisfhing też o conajmniej jedno oczko za dużo

-gra z pierwszej piłki 17 - tu też przegięcie... w naszej lidze jest conajmniej kilku lepszych w tym względzie, a 17 niemają.

 

Bruno:

-podania 15 - wg mnie min. o 1 niżej, atrybut 15 to kolos! Ile Bruno ma asyst?

-strzały z dystansu - 14 - :-o Sprawdzam na 90minut.pl i sympoatyczny Bruno ma 0 goli... tutaj chodzi o to jak skutecznie strzela z dystansu a nie jak często.

-równowaga akurat chyba w górę... pamiętam że potrafi utrzymywać się na nogach nawet przy ostrzejszych wejściach. Wg mnie 1 oczko w górę.

 

Reszta spoko

Odnośnik do komentarza
Ja się po prostu nie będę wypowiadać, bo ewidentnie nie ma to większego sensu. Po co mamy jakiekolwiek wytyczne dla polskiej ligi, nie mam najmniejszego pojęcia.

 

Sens ma. A o ograniczeniach warto poczytać w instrukcji dla researcherów.

 

Mówisz o tym fragmencie?: "Umiejętności naszych piłkarzy są na tyle małe, że w skali światowej atrybut 15 i wyżej powinien być rzadkością. Przeciętna wartość atrybutu dla piłkarza Ekstraklasy powinna wynosić około 10. Atrybut 13-14 to już zawodnik na danym polu wybitny w naszej lidze."

Odnośnik do komentarza
Ja się po prostu nie będę wypowiadać, bo ewidentnie nie ma to większego sensu. Po co mamy jakiekolwiek wytyczne dla polskiej ligi, nie mam najmniejszego pojęcia.

 

Sens ma. A o ograniczeniach warto poczytać w instrukcji dla researcherów.

 

Mówisz o tym fragmencie?: "Umiejętności naszych piłkarzy są na tyle małe, że w skali światowej atrybut 15 i wyżej powinien być rzadkością. Przeciętna wartość atrybutu dla piłkarza Ekstraklasy powinna wynosić około 10. Atrybut 13-14 to już zawodnik na danym polu wybitny w naszej lidze."

 

Dokładnie. Oto to to mi chodziło :D To zdanie powinno wisieć na tabliczce nad monitorem researchera ;P Żartuję oczywiście

 

Co tam sie czepiacie, przecież Frankowski to absolutna czolowka swiatowa jesli chodzi o gre z pierwszej pilki :keke:

 

Może FYM omyłkowo wprowadził tą wartość? Czasami się zdarza, w edytorze jest wieeeeele pól.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...