Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Umiesz myśleć? Dostał mandat za naruszanie porządku publicznego - jeśli niesłusznie, to ilu ma świadków na to, że porządku publicznego nie naruszał?

Poszukaj proszę świadków, którzy mają fotograficzną pamięć i doskonale wiedzą, że akurat ten kibic nie bluzgał na policję. Osoba, która nie będzie pamiętać gościa dopuści się fałszywych zeznań, a tego raczej nikt nie zaryzykuje.

 

Psikus - miesiąc temu wracając z imprezy urodzinowej zostałem w nocy (po 1) wylegitymowany przez policjantów. I zonk - nie dostałem pałą po żebrach, nie wylądowałem na izbie, nie zostałem zatrzymany. A to dziwne, bo miałem przy sobie parasol i plecak Milanu. Mogli więc zabić!

Nie ma przyzwolenia społecznego na bicie imprezowiczów, bo większość społeczeństwa jednak balanguje. List anonimowego Gacka do GW w sprawie pobicia przez stróżów prawa z pewnością bardziej by zaszkodził Tuskowi niż 100 podobnych relacyj z nadużyć wobec szalikowców.

Odnośnik do komentarza

Ta dyskusja jest coraz bardziej idiotyczna. Gacek jako wybitny karnista jest już całkiem dobry w sofistyce. Od wielu lat w różnym stanie wracam w nocy z imprez, bywałem legitymowany i nigdy pobity. I czego to dowodzi? że policja nigdy nikogo nie pobiła i nie przekroczyła swoich uprawnień?

Odnośnik do komentarza

 

Poszukaj proszę świadków, którzy mają fotograficzną pamięć i doskonale wiedzą, że akurat ten kibic nie bluzgał na policję. Osoba, która nie będzie pamiętać gościa dopuści się fałszywych zeznań, a tego raczej nikt nie zaryzykuje.

dalej nie łapiesz, że to nie on ma szukać świadków, że nie bluzgał, ale policja (prokurator) musi mieć świadka, że akurat ten kibic bluzgał? właśnie na tym polega domniemanie niewinności, że gość może powiedzieć, że siedział na księżycu, a zadaniem oskarżyciela jest udowodnienie, że to nie było możliwe, bo istnieje zeznanie świadka (nie policjanta)/nagranie/inny dowód, iż gość siedział w autobusie i naruszał porządek publiczny.

Odnośnik do komentarza
dalej nie łapiesz, że to nie on ma szukać świadków, że nie bluzgał, ale policja (prokurator) musi mieć świadka, że akurat ten kibic bluzgał? właśnie na tym polega domniemanie niewinności, że gość może powiedzieć, że siedział na księżycu, a zadaniem oskarżyciela jest udowodnienie, że to nie było możliwe,

Ależ to właśnie Gacek pisał o szukaniu świadków niewinności, którzy mogliby zrównoważyć zeznania niebieskich ("Nie przyjąłbym mandatu za coś, czego nie zrobiłem (a wydaje mi się, że ci Twoi koledzy jednak coś tam zrobili), a jakby się stawiali, to miałbym cały tramwaj świadków na siedmiu gości z radiowozu.", "Jeśli jestem niewinny, to nie mam problemu, bo przecież stoi za mną mur powiązanych kibolską solidarnością braci po szalu.").

 

bo istnieje zeznanie świadka (nie policjanta)/nagranie/inny dowód, iż gość siedział w autobusie i naruszał porządek publiczny.

A tu mnie zagiąłeś. Od kiedy to policjant nie może zeznawać? Czy jeśli zabiję kogoś na oczach policjanta, to będzie on musiał poszukać jakiegoś cywila, który również widział to morderstwo, gdyż inaczej nie będzie podstaw do skazania mnie?

Odnośnik do komentarza

Kibice Pogoni Szczecin na razie nie mają szans na otrzymanie filmu z kamer monitoringu na świnoujskim dworcu PKP.

Jak poinformował dyrektor spółki Dworce Kolejowe w Poznaniu - która odpowiada za stację w Świnoujściu - prawo pozwala na udostępnienie nagrania jedynie policjantom. Mimo, że są oni stroną w sprawie.

 

Według kibiców, nagranie z monitoringu jednoznacznie potwierdza, że to policja sprowokowała zajścia, do których doszło na świnoujskim dworcu pod koniec września. Według szczecinian funkcjonariusze, którzy interweniowali po meczu portowców z Flota zachowywali się zbyt brutalnie i przekroczyli swoje uprawnienia.

 

Dyrektor poznańskiego oddziału Dworców Kolejowych Tomasz Nowak mówi, że kibice o udostępnienie filmu powinni zwrócić się do policji: - Zwrócił się do mnie klub, który chce podjąć jakieś kroki prawne, a ja odpowiadam - proszę się zwrócić do policji. Jeżeli ona go pokaże, niech klub decyduje - nie ja - tłumaczy Nowak.

 

Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie potwierdza, że film trafił do funkcjonariuszy. Zastrzega jednak, że nie może mówić o szczegółach nagrania: - Stanowi jeden z dowodów w sprawie, która jest jeszcze w toku - mówi Śledziona.

 

Kibice złożyli w sprawie interwencji policji zawiadomienie do prokuratury. Funkcjonariusze zapewniają jednak, że działali zgodnie z prawem. Po starciach ponad 100 osób usłyszało zarzuty udziału w nielegalnym zbiegowisku, a 11 ma odpowiadać za czynna napaść na policjanta.

 

 

Z Radia Szczecin..

 

Trochę absurd, oskarżeni są policjanci, są stroną w sprawie i mają dostęp do nagrania, a druga strona nie... I jak tu można legalnie walczyć o swoje prawa panie Gacku? Co pozostało kibicom? Nie wierzę, że prokuratura ukarze swoich policjantów... w razie co mogą się wymigać, dowód rzeczowy ...

Zeznania świadków wtedy są małym pikusiem, obdukcje itp itd...

Odnośnik do komentarza

Nie jestem sądem. Szczerze mówiąc wkurwia mnie to pierdolenie o Jaruzelskim, PRLu, SB, ch** wie czym. Europa tonie w długach, nasi politycy najlepiej by jeszcze bardziej nas zadłużali, armia ma rozpadający się sprzęt z demobilu, starzy umierają, młodzi albo uciekli albo muszą utrzymywać więcej emerytów niż kiedykolwiek w historii, podatki są wyższe niż za Hitlera, banda bandytów z Brukseli zabrania piekarzowi dać starego chleba bezdomnym, całe miasto mi rozkopali bo jakiś debil wymyślił prawa pracownicze i masę biurokratycznych przeszkód, by k***a robić remont 24 godziny na dobę, jeździmy po drogach które są w gorszym stanie niż betonowe gówno kładzone przed wojną przez Niemców, ale najlepiej pierdolić o dziadku który lada dzień umrze i najlepiej przy świetle kamer go wsadzić do więzienia albo robić awantury o pierdolone symbole, albo organizować marsze nazistów i pedałów w stolicy blokując ruch.

Odnośnik do komentarza

Zamiast narzekać trzeba działać choć wg Ciebie awantura o symbole to zwykłe pierdolenie.

Ale jak tu działać jak przeważająca większość społeczeństwa albo kompletnie nie interesuje się co się wokół niego dzieje albo ślepo wierzy obłudzie icko-lewaków. Kiedyś nadejdzie taki dzień kiedy jednemu z drugim ktoś wyłączy prąd i gaz, zablokuje konto po wycofaniu pieniądza z obiegu i ten jeden z drugim nic na to nie poradzi bo ani prąd ani gaz ani konto w sieci nie będzie już polskie a nawet unijne.

 

Ale to oczywiście są bzdury wyssane z palca, teorie spiskowe, o których już dawno temu mówił JFK.

Odnośnik do komentarza
Dla kibiców Śląska Wrocław 11 listopada 2011 r. będzie ważnym i specyficznym dniem. Na nowo wybudowanym Stadionie Miejskim zostanie rozegrany towarzyski mecz piłkarski Polska-Włochy, a przy lokalu projektu KIBICE RAZEM przy ul. Szewskiej 66/67a działać będzie testowa Ambasada Kibiców.

 

W tym samym czasie na wrocławskim rynku odbędzie się organizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski „Marsz Patriotów”. Na plakacie kolportowanym przez organizatorów Marszu widnieje informacja, że ich impreza „wspierana jest przez kibiców Śląska i Sparty Wrocław”.

 

My, kibice Śląska skupieni wokół ośrodka KIBICE RAZEM, chcemy publicznie odciąć się od tej informacji. Nie weźmiemy udziału w „Marszu Patriotów”. To wielka szkoda, że grupa kibiców naszego klubu daje instrumentalizować się do celów politycznych, które nie mają nic wspólnego ani z naszym kochanym klubem, ani w ogóle z futbolem. Uważamy, że miłość do Śląska powinna łączyć a nie dzielić, a na trybunach naszego stadionu jest miejsce dla wszystkich.

 

Jako aktywni kibice Śląska angażujemy się w realizację wielu projektów mających na celu poprawienie wizerunku naszego środowiska i wspieranie pozytywnych inicjatyw kibicowskich. (...) Jesteśmy zdania, że to właśnie tego typu działania doprowadzą w końcu do tego, że kibice będą traktowani poważnie i po partnersku. Natomiast publiczne obnoszenie się z barwami Śląska Wrocław podczas awantur politycznych, w szczególności zaś angażowanie się w marsz organizowany przez ugrupowania radykalnej prawicy, utrwala jedynie negatywny medialny stereotyp „kibola” i szkodzi interesom naszego środowiska.

źródło: http://forum.lublinianka.net/viewtopic.php?p=39851&sid=310fd32e6d1bf05b0a7dd06ab864d18c#39851

 

Bardzo dobre posunięcie, tak powinno się kształtować pozytywny wizerunek, a nie zakupieniem paru ciuchów do domu dziecka czy wspólną fotą z kombatantem.

Odnośnik do komentarza

 

PS. W Źródle oprócz naszych zgód Lech, Wisła, ŁKS, Lechia, Arka, Stal Gorzów, Motor, obok mija Odra Opole, no pół kibolskiej Polski razem i bez żadnych ciśnień

na Marszu mnóstwo Jagi, Motoru, Hetmana Zamość, Siarki, GKS Jastrzębie, Bałtyk no naprawdę poza KSP to całą kibicowską Polskę widziałem. Wielka rzecz.

Propsy dla kibiców :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...