Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie nie mam zadnych objawow raczej. Swedziec nic mnie nie swedzi, tyle co mam lekko zolte bialko w oku. Watroba tez mnie nie boli. Wczoraj gralem mecz prawie 2h i kolka mnie nie lapala. Mowisz, ze to moze byc ten zespol Gilberta? Opalony jestem :> Czytalem, ze rumianek zbija bilirubine. Pije go juz od jakis 3 miesiecy ale nie z powodu bilirubiny :| Jak dostalem uczulenia 2 lata temu po Novamoxie tez mialem bilirubine wysoka i dostalem zoltaczki. Robilem wtedy badanie na antygen bodajze hbv i wyszlo, ze nie mam.

Tak jak pisałem, udaj się do rodzinnego :) Może zrobi Ci test z luminalem :)

Odnośnik do komentarza

To zależy jak poważne jest pęknięcie. Ja miałem porządnie skręconą kostkę 2 lata temu, włożyli mi ją wówczas w gips na 2,5 tygodnia. Po 2 tygodniach było już wszystko ok, rehabilitacja nie była potrzebna, wystarczyło po prostu rozchodzić nogę. Pierwsze parę dni po zdjęciu gipsu zasuwałem z dwoma kulami, potem jeszcze tydzień już tylko z jedną i następne parę dni byłem nieco kulawy.

Odnośnik do komentarza
Skręcenie kostki połączone z jej pęknięciem. 3 tygodnie szyna gipsowa. Poważne to? Jak długo może trwać rehabilitacja i kiedy ew będę mógł wrócić do piłki nożnej? Z góry dzięki za odpowiedz :)

Na temat powrotu do futbolu pogadaj z ortopedą. A skręcenie musiało być poważne, skoro złamała się kostka :>

Odnośnik do komentarza

Od dwóch tygodni dręczy mnie ból pleców, konkretnie na prawo od kręgosłupa. Grałem w piłkę nożną i przy oddawaniu strzału coś trzasnęło, ja zgiąłem się w pół i dobre kilka minut nie mogłem się ruszyć. Udałem się do domu, nasmarowałem jakąś maścią, noc jakoś przebolałem. Rankiem było już lepiej, zrobiłem sobie krótką przerwę od czynnych wakacji i całkowicie mi przeszło. Wczoraj znowu poszedłem grać w piłkę, problem powrócił z podwójna siłą. Po pewnym czasie nie mogłem się ruszać, o bieganiu nie było mowy. Mam nawet teraz problemy z chodzeniem, muszę spacerować nie dość, że wolno, to jeszcze trochę w pogarbionej pozycji. Ból narasta z dniem, wieczory są najgorsze, o nocy już nie wspomnę. Ogromną trudność sprawia mi przewrócenie się z boku, na bok, skręca mnie, nie mogę przez to usnąć.

Ból lekko złagadzają środki przeciwbólowe, ale to chyba nie jest rozwiązanie. Możecie mi polecić jakąś maść, ponieważ od wizyty u lekarza chciałbym na razie się uchronić.

Odnośnik do komentarza

Wiesz jak sie nie mogles ruszac no to trzeba bylo isc do lekarza od razu :/. Ketonal - to samo co Fastum tyle, ze tansze :) Mnie jak boli to ide tez na laser, nie tylko sama masc. Kiedys bylo tak przy zerwanych pachwinach, ze nie moglem chodzic a po laserze jak nowo narodzony szedlem na trening i znowu nie moglem chodzic ;-) glupi wiem..

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, jakiś czas temu naderwałem więzadła, obyło się bez operacji i teraz mnie już nic nie boli i jest w miarę okej. Chciałem w końcu zacząć grać w piłkę (do tej pory było tylko pływanie, rower i lekkie bieganie). Znajomy masażysta mówił, że powinienem jednak do grania zakładać taką specjalną opaskę usztywniającą kolano (taka z dziurką w środku). Planuję więc zakup takowej, jednak nie wiem czy to jest wszystko jedno jaką kupię czy są jakieś różne rodzaje? Jak ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie to prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie, jakiś czas temu naderwałem więzadła, obyło się bez operacji i teraz mnie już nic nie boli i jest w miarę okej. Chciałem w końcu zacząć grać w piłkę (do tej pory było tylko pływanie, rower i lekkie bieganie). Znajomy masażysta mówił, że powinienem jednak do grania zakładać taką specjalną opaskę usztywniającą kolano (taka z dziurką w środku). Planuję więc zakup takowej, jednak nie wiem czy to jest wszystko jedno jaką kupię czy są jakieś różne rodzaje? Jak ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie to prosiłbym o pomoc.

Jakie więzadła zerwałeś? Podejrzewam, że chodzi ci o więzadła krzyżowe stawu kolanowego, ale potwierdź to.

Odnośnik do komentarza

To znaczy więzadła nie były zerwane. Test Lachmana był ujemny (czy też negatywny, nie wiem jak się to fachowo określa). Lekarz stwierdził, że uszkodzona była chrząstka, torebka stawowa i naciągnięte/naderwane (już nie pamiętam dokładnie) więzadła krzyżowe. Stwierdził, że operacja nie jest niezbędna, gdyż jestem młody, uraz nie jest aż tak poważny i wszystko powinno się samo zrobić. Mówił, że jak nie będzie boleć to nie muszę przychodzić. No i nie boli, ale wolałbym mimo wszystko dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
To znaczy więzadła nie były zerwane. Test Lachmana był ujemny (czy też negatywny, nie wiem jak się to fachowo określa). Lekarz stwierdził, że uszkodzona była chrząstka, torebka stawowa i naciągnięte/naderwane (już nie pamiętam dokładnie) więzadła krzyżowe. Stwierdził, że operacja nie jest niezbędna, gdyż jestem młody, uraz nie jest aż tak poważny i wszystko powinno się samo zrobić. Mówił, że jak nie będzie boleć to nie muszę przychodzić. No i nie boli, ale wolałbym mimo wszystko dmuchać na zimne.

W takim razie wybierz się do sklepu ze sprzętem ortopedycznym i dobierz stabilizator stosowny rozmiarem do twego kolana.

Odnośnik do komentarza

Tak też zrobię, tylko czy to jest obojętne jaki stabilizator wybiorę? Chodzi mi o to, czy to jest tak, że jeden rodzaj chroni jedną część kolana, a drugi rodzaj inną część? I jak to jest z jakością? Producent też obojętnie jaki? Nie chcę iść kupować kompletnie nic nie wiedząc i wyjść ze sklepu z tanią podróbką słabej jakości albo z kompletnie przepłaconym sprzętem.

Odnośnik do komentarza

jesli bedziesz kupowal z sklepie ortopedycznym ( czesto przy szpitalach itp ) to raczej nie trafisz na podrobke :) na pewno nie kupuj w marketach jakis wynalazkow za 30 zl. Z tego co sie orientuje to stabilizatory na kolana sa rozne z roznymi kątami zgiecia czy jakos tak ;) ja bym radzil wybrac sie do lekarza i poprosic go o to zeby Ci polecil taki sprzet. MI ortopeda sam polecil odpowiednia orteze na kostke, baa nawet wypisal refundacje do NFZ i zamiast 400 zl zaplacilem 50 zl :) czesto lekarze maja katalogi roznych firm. Chociaz jak wybierzesz sie do dobrego sklepu ortopedycznego to na bank jesli wytlumaczysz sprzedawcy o urazie itp to on juz Ci powinien doradzic fachowo :)

Odnośnik do komentarza

Wiele wskazuje na to, ze mam podobne objawy jak Guli. Wczoraj mialem przez moment nawet 190/140, potem mi zeszlo do 140/90 i do teraz sie utrzymuje w tych okolicach. Zaznaczam, ze od ponad 48 nie tknalem kawy ani czegokolwiek z kofeina.

 

Wcale mi sie to nie podoba bo wczesniej moglem nie spac 24h, walnac 6 siekiero-kaw i dalej miec 120/80. Od dawna nie wlewam juz w siebie tyle kawy, zazwyczaj wypijam 2 dziennie. 3 to juz jest maksimum. Pytanie brzmi w jaki niefarmakologiczny sposob mozna powrocic do optymalnego cisnienia? Zaznaczam, ze nie pale. Przypuszczam, ze jest to poklosie stresujacej pracy - tzn systemu zmianowego (nieregularny sen), stresu (praca z debilami) i za malej ilosci ruchu. Domyslam sie, że te trzy rzeczy trzeba zmienic na dzien dobry.

Odnośnik do komentarza
ze jest to poklosie stresujacej pracy - tzn systemu zmianowego (nieregularny sen), stresu (praca z debilami) i za malej ilosci ruchu. Domyslam sie, że te trzy rzeczy trzeba zmienic na dzien dobry.

Dobrze się domyslasz. Od siebie dorzuciłbym dietę niskosodową i dobrze byłoby, abyś zmienił dietę na styl śródziemnomorski (dużo warzyw i owoców, tłuszcze roślinne). Masz nadwagę?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pewien problem. Otóż pograłem dziś porządnie w piłkę (jak co dzień), po meczu wszystko było w miarę porządku, lekko pobolewało mnie ścięgno podkolanowe. A teraz to już dośc poważny problem, ponieważ boli mnie, głównie wtedy gdy prostuję nogę. Czy ktoś z Was wie co może byc tego powodem? Na poniedziałek muszę byc sprawny, a ta sytuacja trochę mnie zmartwiła... :]

Odnośnik do komentarza

z opisywanych przez Ciebie objawów wynika, że możesz mieć nadwyrężone ścięgna zginaczy;

w zasadzie nie wymaga to leczenia- pod warunkiem, że nie będziesz forsował tejże kończyny;

ból ustąpi po ok 5-7 dniach;

jeżeli chcesz złagodzić dolegliwości spróbuj zastosować w postaci maści/żelów np.Traumon żel + Lioton 1000;

unikaj siłowni oraz gry przez ok. tydzień- powinno pomóc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...