Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Poochodzilem trochę po sklepach i mam dwa typy:

 

http://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-essential-g500h-i3-3110-4gb-1000gb-hd8570-w8-1.bhtml

 

Do tego jestem bardziej przekonany, ale zaciekawila mnie rowniez ta pozycja, pomimo, ze HP:

 

http://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-pavilion-15-n065sw-w8.bhtml

 

Czy jednak odpuscic?

Odnośnik do komentarza

sztuka, sztuce nie równa, niedawno rozstawała się z nami koleżanka ktora ostatnie 3 lata spedziła na macierzynskim/wychowawczym i jej komputer wyglądał jak igła(przy tym była dobra konfiuguracja)

 

350zł to raczej kaliber niskiego ryzyka, pytanie co ten komp ma w środku(zdarzały się w Orange nawet wersje 2x1,66Ghz i 512/1024 MB Ram ... jak ma 2gb to bardzo atrakcyjna cena, jak ma 1gb to nadal atrakcyjna, ale moim zdaniem inwestycja w bloto(niebawem taka maszyna nie bedzie plynnie dzialac przy prostych zastosowaniach imho, glownie pije do www i filmow w hd)

Odnośnik do komentarza

ja jako wieloletni użytkownik służbowych D630 w Orange nie polecam. chyba, że wiesz jaka to maszyna i znasz ją.

miałem kilka - wszystkie miały baterię, która działała tylko symbolicznie, mnóstwo pęknięć u i tam na obudowie, blue screen przynajmniej raz na miesiąc i jedyny sposób helpdesku na naprawę to reinstalacja systemu, lub w ekstremalnych przypadkach wymiana na "nowy" (czyli równie wieloletni i wysłużony, ale jeszcze działający).
ale pewnie są jakieś egzemplarze, które nie są zajechane - pewnie z jakiś "miękkich" działów. te z IT - ja bym żadnego ze swoich sprzętów nie odkupił. chociaż może po gruntownym czyszczeniu bebechów - może, może...

 

a piszę to z E6400, który raz na miesiąc wywala mi grafikę i strzela blue screenem, wiesza się raz na tydzień, a obudowa - szkoda gadać. ale jeszcze działa - więc na nowy mi go nie wymienią za szybko. :)

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni mam MBA. Jak mogę go opisać? Dwa słowa - szybkość i wygoda. Przyzwyczajenie się do klawiatury zajmuje kilka minut, funkcje touchpada są tak naturalne, a samo urządzenie takie czułe, że choć na starym Acerze nie wyobrażałem sobie życia bez myszki, to po podłączeniu jej do MBA użytkowanie go wydawało się.. niewygodne i nienaturalne. Ofc trochę czasu pochłonie nauczenie się skrótów, ale nawet pisząc tego posta już poznałem dwa nowe :) Jednak cmd w miejsce alta ciuuut przeszkadza ;) O szybkości działania nawet nie będę się wypowiadał, bo po przesiadce z 4-letniego Acera nie mam do powiedzenia nic więcej, oprócz "wow".

 

@tio
owszem, takie rzeczy jak podłączenie telefonu, czy te przejściówki mogą irytować, ale to trzeba ogarnąć raz, a w użytku codziennym na razie odnoszę wrażenie, że po całym życiu pracy na Windowsie to na Mac OS X robię wszystko naturalnie i bez zastanowienia. Wiem, że nie każdemu mac będzie pasował, ale ja jestem zachwycony i będę polecał przesiadkę każdemu, kto będzie zainteresowany :)

 

Dzięki za pomoc Smetek, Bebok też dzięki za przedstawienie swoich doświadczeń :)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad zmianą lapka. Wymagania mam dosyć proste jak na studenta: filmy, FM i praca w edytorze tekstu. Przy czym, z powodów budżetowych, chciałbym się zamknąć w trzech tysiącach (i zostawić opcję przejścia na MacBook'a pro). Czy w tym budżecie jest szansa na porządny sprzętowo/solidny (czyt. mało awaryjny) komputer. Mobilność nie jest priorytetem, ale stanowiłaby na pewno pozytyw.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...