Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, a niektóre modele mają wyjątkową tendencję do nagrzewania się podczas dużego obciążenia. Meler - polecasz jakąś z podstawek?

No problem z podstawkami był już poruszany. Generalnie moja opinia jest taka, że nie ma co polecać - trzeba zidentyfikować gdzie są ujścia ciepła z lapa, gdzie się najbardziej nagrzewa (np. tam gdzie ma grafe) i pod to dobrać odpowiednią podkładkę, która te rejony będzie chłodzić. Nie ma sensu kupować podkładki, która będzie "dmuchać na zimne" bo to nic nie da. Dobór zatem będzie zależny od lapa.

Odnośnik do komentarza

Kurwa bicz pliz. Co wy robicie na tych lapach, że tak wam się grzeją, że nie wysiedzicie z nimi na kolanach. Każdy z czterech lapów, jakich używałem był albo lekko ciepły, albo wrecz zimny.

lapki z mocniejszym gpu sluza rowniez do smazenia jajek na bekonie :)

 

lenovo jest o tyle cwane, ze z tego styropianu co jest w pudelku robisz sobie podstawke do pracy, podlaczasz klawirke i mysz i laptop sie naturalnie chodzi bedac w "powietrzu", stolik, podkladka... slabo, mocowanko+zewnetrzny wentyl daje najlepsze efekty... tylko to juz podwaza sens upowania takiego lapka

Odnośnik do komentarza

W następnym tygodniu będę zamawiał laptopa, budżet to maksymalnie 3500, ale musi być już z Windowsem. Najbliżej mi do tego Asusa (http://www.x-kom.pl/p/203289-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009h-8-i7-4710hq-8gb-750-dvd-win8-gtx850.html), ale ekspertem nie jestem, więc warto się spytać ;). Niestety nie ma jeszcze recenzji tego lapka, ale na PCLabie kilka osób już ma i podzieliło się wrażeniami, zwykle pozytywnymi, a jedynym problemem są sterowniki do karty graficznej, ale na forum Nvidii jest już odpowiedni spam i powinni to ogarnąć ;).

 

Laptopa będę używał w trakcie studiów, więc szukam 15.6 cala, najlepiej z FullHD. Zastosowanie to taki codzienny użytek, a więc net, filmy itd. Z gier głównie FM, ale kupiłem choćby Skyrima, więc liczę na najwyższe detale :P. Jest w tym budżecie coś lepszego? ;)

w tym budzecie raczej nic lepszego nie znajdziesz
Odnośnik do komentarza

Ja od czwartku użytkuję Lenovo Z510 (zdecydowałem się na wariant z i7) i raczej nie mam problemów z temperaturą. Zauważam jedynie, że trochę ciepło robi się w okolicy karty graficznej przy dłuższej grze w FMa. Ale nie ma co chwalić, zobaczymy za pół roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...