Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję, etc.

To ja bym wyrzucił Polaków z Polski, bo jeśli nie słyszałeś, to Polacy też gwałcą kobiety.

Ba, mordują innych też od czasu do czasu (jak jeden zamordował, to pewnie wszyscy mordują i to taka cywilizacja oparta na mordzie, podążając za Twoim tokiem rozumowania)!

Francję też zdemolowali raz czy drugi, ostatni raz w trakcie euro. ;)

 

A Polacy robią to wszystko z powodów religijnych, czy własnych (jednostkowych) odchyleń psychicznych?

 

sam siebie właśnie zaorałeś, dziękuje bardzo.

Najpierw wskazujesz,

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję

 

oni to robią z takich samych powodów, co Polacy, zrozum to wreszcie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję, etc.

To ja bym wyrzucił Polaków z Polski, bo jeśli nie słyszałeś, to Polacy też gwałcą kobiety.

Ba, mordują innych też od czasu do czasu (jak jeden zamordował, to pewnie wszyscy mordują i to taka cywilizacja oparta na mordzie, podążając za Twoim tokiem rozumowania)!

Francję też zdemolowali raz czy drugi, ostatni raz w trakcie euro. ;)

 

A Polacy robią to wszystko z powodów religijnych, czy własnych (jednostkowych) odchyleń psychicznych?

 

Ostatnie zamachy w Niemczech to:

1. Psychol w depresji - odchylenie psychiczne;

2. Rozczarowany kochanek - odchylenie psychiczne;

Pozostałych nikt jeszcze nie powiązał z żadnym ISIS.

 

Piszę to tylko dlatego, że nie chce mi się szukać setek zbrodni dokonanych przez wiele lat przez Polaków na tle również religijnym. Bo tak, były takie. A nie jest to konieczne do obalenia Twojej tezy.

Pogódź się z tym, że gdyby nie religijna nagonka, której się niestety poddajesz, to zbrodnia tego Araba na Polce byłaby krótką wzmianką w kronice kryminalnej. Ale że zrobił to Arab, a nie Polak, to jest hurr durr, mordują imigranci (liczba mnoga nieuzasadniona) Polaków (liczba mnoga nieuzasadniona), brońmy cywilizacji!!!1one

Odnośnik do komentarza

"Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną." Lb 31, 15-18

"Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową. Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego. Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."Ew. Mateusza 10:27-42

Tak to są słowa Biblii
, co więcej te drugie to słowa Jezusa.
Tylko, że w naszym kraju mało kto przeczytał tę księgę, zwłaszcza wśród katolików (u nielicznych Protestentów może być lepiej)

Odnośnik do komentarza

"Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną." Lb 31, 15-18

 

"Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową. Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego. Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."Ew. Mateusza 10:27-42

 

Tak to są słowa Biblii, co więcej te drugie to słowa Jezusa. Tylko, że w naszym kraju mało kto przeczytał tę księgę, zwłaszcza wśród katolików (u nielicznych Protestentów może być lepiej)

A wiesz w ogóle do czego odnosi się ten drugi fragment? Jeżeli ktoś się w tym temacie zaorał - to właśnie ty.

Odnośnik do komentarza

 

Polakom religia tak każe traktować niewiernych?

A gdzie muzułmanom religia tak każe traktować niewiernych?

Cytaty poproszę.

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

 

Koran 2:191

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję, etc.

To ja bym wyrzucił Polaków z Polski, bo jeśli nie słyszałeś, to Polacy też gwałcą kobiety.

Ba, mordują innych też od czasu do czasu (jak jeden zamordował, to pewnie wszyscy mordują i to taka cywilizacja oparta na mordzie, podążając za Twoim tokiem rozumowania)!

Francję też zdemolowali raz czy drugi, ostatni raz w trakcie euro. ;)

 

A Polacy robią to wszystko z powodów religijnych, czy własnych (jednostkowych) odchyleń psychicznych?

 

sam siebie właśnie zaorałeś, dziękuje bardzo.

Najpierw wskazujesz,

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję

 

oni to robią z takich samych powodów, co Polacy, zrozum to wreszcie.

 

"O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!" - Koran 5:51'

 

"I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!" - Koran 2:191;

 

"Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną." - Koran 4:74;

 

"Jako drogę prostą dla ludzi i On zesłał rozróżnienie. Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w znaki Boga – czeka kara straszna! Bóg jest potężny, włada zemstą!" - Koran 3:4;

 

"Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie." - Koran 3:28.

 

Dopatruję się tu jednak minimalnych różnic. Ten, który obciął głowę brytyjskiego żołnierza na brytyjskiej ziemi również nie kierował się religijnymi pobudkami?

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję, etc.

To ja bym wyrzucił Polaków z Polski, bo jeśli nie słyszałeś, to Polacy też gwałcą kobiety.

Ba, mordują innych też od czasu do czasu (jak jeden zamordował, to pewnie wszyscy mordują i to taka cywilizacja oparta na mordzie, podążając za Twoim tokiem rozumowania)!

Francję też zdemolowali raz czy drugi, ostatni raz w trakcie euro. ;)

A Polacy robią to wszystko z powodów religijnych, czy własnych (jednostkowych) odchyleń psychicznych?

sam siebie właśnie zaorałeś, dziękuje bardzo.

Najpierw wskazujesz,

Co ma do tego IS? Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji, mordują w Niemczech, demolują Francję

 

oni to robią z takich samych powodów, co Polacy, zrozum to wreszcie.

"O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!" - Koran 5:51'

 

"I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!" - Koran 2:191;

 

"Niechże walczą na drodze Boga ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne! A kto walczy na drodze Boga i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną." - Koran 4:74;

 

"Jako drogę prostą dla ludzi i On zesłał rozróżnienie. Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w znaki Boga – czeka kara straszna! Bóg jest potężny, włada zemstą!" - Koran 3:4;

 

"Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych! A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie." - Koran 3:28.

 

Dopatruję się tu jednak minimalnych różnic. Ten, który obciął głowę brytyjskiego żołnierza na brytyjskiej ziemi również nie kierował się religijnymi pobudkami?

Zdecydowanie kolejny szaleniec.
Odnośnik do komentarza

 

 

Polakom religia tak każe traktować niewiernych?

A gdzie muzułmanom religia tak każe traktować niewiernych?

Cytaty poproszę.

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

 

Koran 2:191

 

piękna manipulacja, bo przed tym jak byk stoi

Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców! I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie.

 

To się odnosi tylko i wyłącznie do prześladowanych muzułmanów, niestety i akcji w odwecie. Aczkolwiek każda religia jest na swój sposób zbrodnicza, tego nie neguję.

Odnośnik do komentarza

Przecież odpowiedziałeś tym cytatem na pytanie o to, czy religia nakazuje chrześcijanom zabijać. Z mojej wiedzy i z tego co zalinkowałeś wynika, że te słowa nie mają absolutnie nic wspólnego z przemocą. To w końcu jaka jest odpowiedź? :D

A tak w ogóle to moim zdaniem trywializujecie temat - to nie Koran sam w sobie inspiruje do zabójstw i aktów terroru. Islam to agresywny system polityczno-społeczny, którego celem jest światowa dominacja. Religia jest nierozłącznym tłem, ale to nie ona (bezpośrednio, bo jest narzędziem manipulacji i kontroli) przyczynia się do imperialistycznych zapędów, które mają miejsce od tysięcy lat.

Odnośnik do komentarza

 

 

Polakom religia tak każe traktować niewiernych?

A gdzie muzułmanom religia tak każe traktować niewiernych?

Cytaty poproszę.

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

 

Koran 2:191

 

:rotfl:

A teraz przeczytaj 2:190. Jak skończysz, to wróć i przeproś przyznając się do błędu.

Jak wtedy Ci się jeszcze głowa nie zagotuje z wysiłku umysłowego, to przeczytaj jeszcze 2:193.

 

A do reszty: powyżej właśnie mamy przykład gościa ogłupionego antymuzułmańską propagandą, który wypowiada się w temacie, o którym nie ma zielonego pojęcia, wyrywając na potwierdzenie swoich słów cytaty z kontekstu. To właśnie przez żałosną kondycję intelektualną takich A(L)anów, a nie przez paru terrorystów, mamy rosnący w Polsce nacjonalizm, bo ich banalnie ogłupić byle czym, nigdy nie zweryfikują słów, które przyswajają jako prawdę objawioną.

Odnośnik do komentarza

Mówię o tych, którzy gwałcą kobiety w Szwecji

 

 

 

Raz jeszcze - skąd ta wiedza, że uchodźcy gwałcą w Szwecji? Myślałem, że ten mit został już obalony raz na zawsze - zwiększenie statystyk tłumaczono: 1. poszerzeniem definicji gwałtu, 2. inną definicją gwałtu (kobieta gwałcona 30 razy w europejskich statystykach wystąpi raz, w szwedzkich 30) 3. większą odwagą kobiet do zgłaszanie przestępstw seksualnych.

 

No ale jeszcze coś podrzucę:

Total_s%C3%B6k.png

 

Liczba aplikacji o azyl wg roku i miesiąca (za http://www.migrationsverket.se/).

 

pePACld.png

 

Zgłoszone przestępstwa seksualne (w tym gwałty) - za http://www.bra.se/

 

 

A tak w ogóle to moim zdaniem trywializujecie temat - to nie Koran sam w sobie inspiruje do zabójstw i aktów terroru. Islam to agresywny system polityczno-społeczny, którego celem jest światowa dominacja. Religia jest nierozłącznym tłem, ale to nie ona (bezpośrednio, bo jest narzędziem manipulacji i kontroli) przyczynia się do imperialistycznych zapędów, które mają miejsce od tysięcy lat.

 

 

Nie do końca. Patrz Indonezja (202 mln muzułmanów /88%) czy Malezja (17 mln muzułmanów /~60% populacji), gdzie większość albo zdecydowana większość jest muzułmanami, a jednak panuje tam wolność wyznania (z uwzględnieniem faktu, że zazwyczaj najliczniejsi są uprzywilejowani ;)) z nielicznymi tarciami na punkcie religii.

 

Moim zdaniem to raczej mieszanka wybuchowa kultury i religii, czyli ziarno padło na żyzny grunt.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca. Patrz Indonezja (202 mln muzułmanów /88%) czy Malezja (17 mln muzułmanów /~60% populacji), gdzie większość albo zdecydowana większość jest muzułmanami, a jednak panuje tam wolność wyznania (z uwzględnieniem faktu, że zazwyczaj najliczniejsi są uprzywilejowani ;)) z nielicznymi tarciami na punkcie religii.

 

Moim zdaniem to raczej mieszanka wybuchowa kultury i religii, czyli ziarno padło na żyzny grunt.

 

Z tego co można wyczytać, w historii Indonezji były próby (krwawe) wprowadzenia klasycznego porządku, a wpływ na ten względny liberalizm ma przede wszystkim struktura tego państwa.

 

Rozczarowane świeckim charakterem nowego państwa różne odłamy muzułmańskie wzniecały rebelie, ogłaszając poszczególne tereny dar al-islam (z arab. dosł. ‘domem/terenem islamu’). Walki z nimi pochłonęły więcej ofiar niż wojny narodowowyzwoleńcze z Holendrami, a jak podkreślają badacze, ci ekstremiści muzułmańscy nie znajdowali poparcia wśród ludności, lecz pokonani zostali przez muzułmańskich żołnierzy pod wodzą muzułmańskiego prezydenta. Dowodzi to przywiązania większości Indonezyjczyków do koncepcji świeckiego państwa i oddzielenia go od religii, czyli do przekonania, że można realizować muzułmański sposób życia w sferze prywatnej, zachowując tradycje oraz zwyczaje religijne i stosując się do prawa muzułmańskiego przy minimum ingerencji państwa w tej dziedzinie.

 

Mimo że wszyscy muzułmanie w Indonezji są sunnitami porządku szafi’ickiego, ze względu na zróżnicowanie etniczne i rozrzucenie geograficzne trudno mówić o jednej, indonezyjskiej odmianie islamu czy jednej społeczności muzułmańskiej. Islam przybył w te strony przez Persję i Indie, które dorzuciły sporo swoich wpływów, przede wszystkim mistycznych, sufickich, jak np. odwiedzanie grobów miejscowych świętych mężów czy szyickich, jak oddawanie czci Alemu i jego synom. Zachowało się także wiele lokalnych praktyk i wierzeń, nierzadko obcych klasycznemu islamowi.

 

Więc ciężko mówić tu o "czystym" sunnickim islamie.

 

I jeszcze to:

 

Przeciętny Indonezyjczyk, jak zauważają badacze, słabo zna doktrynę i prawo islamu oraz język arabski. Mimo powszechnej identyfikacji z religią muzułmańską wiele społeczności charakteryzuje się niezbyt pilnym wypełnianiem obowiązku pięciokrotnej modlitwy w ciągu dnia.
Odnośnik do komentarza

Nic to nie zmieni, jeśli podawane będą źródła niewiarygodne lub wręcz śmieszne, jak gazeta warszawska.

Takie linki nie zmienią wymowy wpisu Gabe'a ani nie podważą jego słów.

Odnośnik do komentarza

A o Malezji znalazłem choćby to:

 

 

 

Bycie muzułmaninem nie oznacza w Malezji uniwersalnej przynależności do ogólnoświatowej ummymuzułmańskiej, lecz do lokalnej społeczności etnoreligijnej – rodziny, wioski (kampong) czy ludu (bangsa Malayu). Następstwem tego są pewne problemy z poczuciem muzułmańskiej jedności także wewnątrz kraju, gdyż inni muzułmanie, jak Arabowie, Pakistańczycy, Indonezyjczycy tylko do pewnego stopnia są uznawani za członków lokalnej, muzułmańskiej społeczności (zw. bumiputra). Konwertyci pochodzenia chińskiego, jako bardziej odlegli kulturowo, są chętnie przedstawiani w mediach, ale ich przynależność etniczna uniemożliwia pełną ich akceptację w malajsko-muzułmańskiej społeczności.
Odnośnik do komentarza

Nie, ale chrześcijaństwo nie jest tak rozbudowanym systemem jak ortodoksyjny islam. Znów wpadamy w tę pułapkę i równamy religię do totalitarnej ideologii przenikającej wszystkie strefy życia.

 

Oczywiście nie neguję tego, że odłamy islamu różnią się u siebie, ale u podstaw to raczej forma rządzenia niż "tylko" religia. Oczywiście formy te mogą przybierać różne postaci, ale radykalny islam dąży do pełnej kontroli i podboju - a to o nim głównie rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...