Jump to content

Recenzje FM Live


Sil

Recommended Posts

Czy mógłbym prosić o linki do znanych Wam recenzji gry (polsko i angielsko języcznych)? Sam znalazłem tylko najróżniejsze relacje z beta testów. Ewentualnie któregoś z graczy prosiłbym o wypowiedź na temat gry (jeżeli udałoby się wzbić ponad "gra jest zaje*ista i strasznie wymiatam, rozpier*ole każdego" to już w ogólę będę zobowiązany).

Link to comment
  • 5 weeks later...

Kolego FM Live już dawno wyszedł, a z recenzją ja osobiście się nie spotkałem ale sam gram od ponad miesiąca i ta gra jest godna polecenia. Koszt nie jest wcale taki wygórowany bo wychodzi około 35zł miesięcznie. Jeżeli miałbyś jakieś pytania napisz mi na Priv, postaram się pomóc.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

mam pytanie: czy warto grać w FM Live?

Proszę o konstruktywną odpowiedź, a nie tylko "tak" lub "Nie" :P

 

Pytam, bo gram sobie w goalunited.org i hattrick.org - a w związku z tym chciałbym wiedzieć czy opłaca się przeskok na FM Live.

z góry dzięki za odpowiedź (chociaż po ruchliwości na działach FM Live tego forum to może być ciężko :D )

Link to comment
  • 4 weeks later...

Podejrzewałem, że aktywność w tym temacie jest jakby oceną FM Live. Chciałem jednak sam spróbować i zobaczyć z czym to się je. Wnioski? TRAGEDIA. Począwszy od bezsensownych federacji (gdzie jeden ma rozegranych 20 meczy a inny 0), bezsensu rynek transferowy, wrzucanie zasad rozwoju postaci ala RPG (czyli nauka umiejętności - uważam, że o wiele bardziej sprawdza się zasada personelu niż alfa i omega menadżer), silnik meczowy (wkurzał mnie zawsze w FM ale ten z Live to już przegięcie na całego - o wiele łatwiej grało mi się z przeciwnikami o reputacji 9 niż z moimi "rówieśnikami" o reputacji 1, we wszystkich meczach miałem przewagę w posiadaniu piłki około 60% - co w większości spotkań, przy podobnej liczbie celnych strzałów - a nawet przewadze - oznacza wygranie meczu. W FM nie :) bardzie wygląda to na loterię, moi zawodnicy więcej razy w meczu trafiali w poprzeczki i słupki niż w światło bramki :) - chyba mają jakieś uprzedzenia do białego koloru :D)

 

Ogólnie: Odradzam z całego serca, bo takie fajerwerki jak tryb 3D zbliża bardziej do ładnego opakowania produktu a produkt nie może obronić się sam. Brak trenerów, skautów - całego sztabu klubu bardzo ogranicza tą grę tylko do ustawienia 11 i naciśnięcia Kick Off.

Link to comment

To w takim razie,jaką widzisz alternatywę dla systemu federacji? Uważasz, że możliwość wyboru w jakiej porze standardowo mecze na poziomie federacji miałyby się odbywać za zło.?Uważasz to za niesprawiedliwe, że twórcy starają się wyjść graczom na przeciw? Jak możesz to rozwiń swoją wypowiedź.

 

Aczkolwiek w przypadku rozwijania tych pojedynczych umiejętności się z Tobą zgadzam, lecz sam nie mam pomysłu w jaki sposób można by ten proces zastąpić. Pamiętaj, że to nie jest zwykły "fm" jedynie na poziomie idei, mechanika silą rzeczy musi być odmienna, lecz to co się dało zaimplementować z tradycyjnego fma, zostało wykonane i w moim mniemanie dosyć solidnie

Link to comment

Moim zdaniem kolejka dla federacji powinna zawierać reżim rozegrania danej kolejki w terminie piątek/sobota/niedziela. W pewien sposób nadałoby to realizmu do gry, siadając w poniedziałek miałbym pełny podgląd na całą ligę. Na sztywno np byłoby ustalone że do "jakiejś tam" godziny w niedzielę musi być rozegrany dany mecz. Każdy gracz określałby przedziały czasowe (np na początku tygodnia) w jakich mógłby grać online ligowy mecz, przy takich danych można byłoby ustalić z przeciwnikiem dokładny czas rozegrania meczu. W razie nie możności ustalenia takiej zbieżności czasowej mecz rozegrany byłby po ustalonej "jakiejś tam" godzinie w niedzielę nawet przy nieobecności przeciwnika.

Na dzień dzisiejszy FM Live bardziej przypomina Call of Duty :D z tym zdobywaniem odznaczeń, wyzwań niż przypomina managera piłkarskiego.Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy to nie rozumiem dlaczego zrezygnowano z rozwiązań FM2010, czyli treningi, trenerzy, itd.

FM Live typowo jest nastawiony na masowe rozgrywanie meczy (np. nie ma kontuzji, zmęczenia w innych meczach niż związanych z daną federacją) można rozegrać "tysiące" meczy w ciągu 1 dnia (tylko pytanie: po co?).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...