Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i mam problem z moim Man Und prubowałem już wszystkiego od taktyk gotowych jak i swoich i caly czas zajmuje 4-5 miejsce na koniec sezonu.Nie wiem co robie zle gralem w fm06,07,08 ale w tego fm juz nie mam siły.Moze macie jakąs taktyko pod ten zespuł.Wiem ze to zespól z górnej pólki i powinno isc łatwo ale tak nie jest.Gram an patchu 9.2.Pomóżcie co mam zrobic

 

MIalem podobny problem - gram z kumplem w wersje 9.2.0 przez siec ( ja Man Utd On Chelsea ) i po polowie sezonu bylem gdzies na 5 miejscu a On na 1. Taktyka ktora sprawdzala mi sie na patchu 9.1.0 tu zawodzila. Tak wiec poszukalem innej taksy i znalazlem:D Taktyka jest rewelacyjna bo grajac na niej praktycznie wszystko wygrywam - wiadomo zdarzy sie przegrac lub zremisowac ale ogolnie jest najlepsza jaka probowalem ( i napewno jest skuteczna pod Man Utd przynajmniej u mnie). Dziala na tyle dobrze ze takie oto osiagnalem wyniki :

Tabela po sezonie: tabelka

tutaj moje osiagniecia z calego sezonu: osiagniecia

natomiast co do samej taktyki to nie ruszalem w niej nic oprocz tego ze anulowalem wiekszosc "strzalek" tzn wyglada ona tak: taksa

 

Tak wiec naprawde bardzo Ci polecam sprobowac tej taktyki i mysle ze bedziesz zadowolony:D

a tu masz link do pobrania:

 

taksa

Odnośnik do komentarza
Witam jestem tutaj nowy i mam problem z moim Man Und prubowałem już wszystkiego od taktyk gotowych jak i swoich i caly czas zajmuje 4-5 miejsce na koniec sezonu.Nie wiem co robie zle gralem w fm06,07,08 ale w tego fm juz nie mam siły.Moze macie jakąs taktyko pod ten zespuł.Wiem ze to zespól z górnej pólki i powinno isc łatwo ale tak nie jest.Gram an patchu 9.2.Pomóżcie co mam zrobic

 

MIalem podobny problem - gram z kumplem w wersje 9.2.0 przez siec ( ja Man Utd On Chelsea ) i po polowie sezonu bylem gdzies na 5 miejscu a On na 1. Taktyka ktora sprawdzala mi sie na patchu 9.1.0 tu zawodzila. Tak wiec poszukalem innej taksy i znalazlem:D Taktyka jest rewelacyjna bo grajac na niej praktycznie wszystko wygrywam - wiadomo zdarzy sie przegrac lub zremisowac ale ogolnie jest najlepsza jaka probowalem ( i napewno jest skuteczna pod Man Utd przynajmniej u mnie). Dziala na tyle dobrze ze takie oto osiagnalem wyniki :

Tabela po sezonie: tabelka

tutaj moje osiagniecia z calego sezonu: osiagniecia

natomiast co do samej taktyki to nie ruszalem w niej nic oprocz tego ze anulowalem wiekszosc "strzalek" tzn wyglada ona tak: taksa

 

Tak wiec naprawde bardzo Ci polecam sprobowac tej taktyki i mysle ze bedziesz zadowolony:D

a tu masz link do pobrania:

 

taksa

 

a oto opis owej taktyki jak również jej autor Knap.

 

http://community.sigames.com/showthread.php?t=85536

 

Ja osobiście polecam Razor 1.1 która testuje w Man. City

 

 

Właśnie jestem po obejrzeniu meczu w Carling Cup pomiędzy Derby a Manchester U. (1:0 dla Derby)i ten mecz pokazał dlaczego mamy trudności ze słąbszymi rywalami.Ja myśle ze to kwestia mentalności samych zawodników,można krzyczec, wydzierać się na nich a oni i tak swoje :doh!:

 

A taktyke Knapa jest ciekawa ale ma kłopoty jak przeciwnik gra jednym napastnikiem.

Odnośnik do komentarza
A na jakiej łatce ten Razor 1.1 Ci tak dobrze działa? 9.2.0 ???

 

Na łatce 9.1.0 choć w między czasie wgrałem 9.2.0

Pierwszy sezon to mieszany taktyki. Zacząłem od taktyk z FM08 jak taktyki Kita,Kimza.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e145f1515c.html

 

Drugi sezon to też mieszane taktyki ale najczęściej był taktyka 4-4-2 jimmy (z sigames).Końcówka sezony to razor 1.1

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...65242302e1.html

 

Trzeci sezon to cąły czas 1.1 ale od czasy do czasu (u siebie) to Razor 1.0

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...d08fc3dae2.html

 

Czwarty też cały czas 1.1 a u siebie 1.0

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...2790119d0e.html

 

Ciekawostka.Liverpoolowi zabrano 9 pkt. za długi.

 

 

 

Trening to Tug"s trening.

 

Łatka 9.2.0 została wgrana po drugim sezonie.

Odnośnik do komentarza

Do RTV-MIX-AGD:

U mnie z kolei na odwrót z tymi taktykami. Razor 1.0 działała jak grałem u siebie jak z nut. Z kolei wyjazdy i Razor 1.1 to porażka. Niby gra drużyny nie wyglądała źle - ale udało mi się tylko zremisować 1 mecz na 9 rozgrywanych - reszta to wtopa.

Poza tym to co zauważyłem i większość kolegów ma z tym też kłopot - to słaba gra ofensywnego pomocnika - noty 5.6-6.0. U drugiego napastnika, który ma troszkę więcej zadań - podania prostopadłe, strzały itp. - też nie jest lepiej. Ja rozumiem, żę wiele zależy od różnych czynników oraz od samych zawodników, ale... chciałoby się wygrywać - a tu tylko frustracje.

Zmieniałeś coś w tych taktykach pod swój zespół? Podrasowałeś coś w ustawieniach dla OP Ś i N ?

I masz może sposób na to, żeby 2-3 moich zawodników nie goniło skrzydłowgo gości??? Bo nikt mi na to nie chce odpowiedzieć - a często tak się zdarza, że mój środkowy obrońca goni za skrzydłowym gości wraz z moim bocznym obrońcą i def pomocnikiem.

Odnośnik do komentarza
Do RTV-MIX-AGD:

U mnie z kolei na odwrót z tymi taktykami. Razor 1.0 działała jak grałem u siebie jak z nut. Z kolei wyjazdy i Razor 1.1 to porażka. Niby gra drużyny nie wyglądała źle - ale udało mi się tylko zremisować 1 mecz na 9 rozgrywanych - reszta to wtopa.

Poza tym to co zauważyłem i większość kolegów ma z tym też kłopot - to słaba gra ofensywnego pomocnika - noty 5.6-6.0. U drugiego napastnika, który ma troszkę więcej zadań - podania prostopadłe, strzały itp. - też nie jest lepiej. Ja rozumiem, żę wiele zależy od różnych czynników oraz od samych zawodników, ale... chciałoby się wygrywać - a tu tylko frustracje.

Zmieniałeś coś w tych taktykach pod swój zespół? Podrasowałeś coś w ustawieniach dla OP Ś i N ?

I masz może sposób na to, żeby 2-3 moich zawodników nie goniło skrzydłowgo gości??? Bo nikt mi na to nie chce odpowiedzieć - a często tak się zdarza, że mój środkowy obrońca goni za skrzydłowym gości wraz z moim bocznym obrońcą i def pomocnikiem.

 

Jak sam wiesz Man.City jest bogatym klubem i co lepsze co miesiąc prezes dorzuca 7-12 mlm. funtów,więc moge mieć praktycznie każdy skład,i to jest powodem mojego drugiego miejsca.

 

Nie zmieniałem nic w taktyce, czasami daje ścisłe krycie jak gram na wyjeździe przeciwko mocnym klubom. A poza sama taktyka jest również trening i rozmowy motywacyjne które decydują chyba moim zdaniem bardziej niż sama taktyka.

 

Poniżej masz opis co powinni posiadać zawodnicy do owej taktyki:

 

Apart from the Gk, don't buy any players with teamwork or anticipation less then 10

 

Gk- the usual skills for a good goalie, important no composure less than 10 and no kicking less than 10.

 

D r/l- anticipation, passing, tackling, pace, heading, more than 12, composure no less than 11

 

Dc- anticipation 12+,marking 14+, pace and acc 11+ tackling 13+, heading 14+ (one of them 16+), passing 10+ concentratio 11+

 

Dmc- Antoine Grauss kind of player (very good mental stats plu passing, tackling, strength and stamina 14 or more.

 

Ml/r- dribbling +14, crossing +13, passing +12, anticipation +12, pace 13+, strength 13+ determination 12+ decision and creativity +12.

 

Amc- passing 14+, creativity e decision 14+, first touch 13+, finishing 13+, teamwork 13+ long shorts13+ off the ball 12+

 

Striker (right)- strength 15+, heading and jumping 15+, bravery 14+. finishing 13+, composure 12+, teanwork 11+ acceleration & pace 11+ stamina 12+

 

Striker (left) pace, flair, dribbling, acc. off the ball and composure all more then 13+, finishing 15+ strength 10+

 

a często tak się zdarza, że mój środkowy obrońca goni za skrzydłowym gości wraz z moim bocznym obrońcą i def pomocnikiem.

Początkowo też tak miałem,ale wystarczyło lepszych grajków i już tego nie mam.

witam.postanowilem sprawdzic ta takse Razor,tez mialem problem ops,zmniejszylem mu kreatywnosc oraz bardzo rzadko rajdy z pilka co zaowocowalo pieknymi podaniami z pierwszej pilki.narazie na 10 spotkan najmniejsza jego nota to 7.1

 

Ciekawe i godne sprawdzenia,choć ja preferuje grę skrzydłami i dlatego AMC dla mimo słabych not nie jest jakimś ważnym zawodnikiem.

 

Zobaczcie sobie rewanżowy mecz w LM (to jest moja podstawowa jedenastka)

 

http://odsiebie.com/pokaz/1289121---3712.html

 

Moge wam powiedzieć że bite 10 minut zastanawiałem sie kogo ściągnąć po czerwonej kartce. No po prostu głupi to ma zawsze szczęście :P

Odnośnik do komentarza

Ja taktyka Razora gralem wlasnie na latce 9.1.0 i tam mi swietnie dzialalo ( to wlasnie ta taksa o ktorej pisalem ze mi sie nie sprawdzala na taksie 9.2.0 ) chociaz zdazalo sie tez co jakis czas kilka wpadek. Ale na 9.2.0 to mi przynajmniej osobiscie dzialala bardzo srednio. Sporo meczy remisowalem a i porazki ze slabiakami sie zdarzaly. Natomiast na tej taksie Knapa ktora stosuje cos takiego nie mialo miejsca. Wg mnie i przynajmniej pod moj sklad i druzyne to jest najlepsza taktyka jaka istnieje. Tak jak widac bylo na screenach wygralem wszystko co bylo do wygrania a jak ogladam mecze ( mam wyswietlane kluczowe momenty ) to az przyjemnie sie patrzy jak rozgrywaja ta pilke. Niektore akcje czy gole to sa wrecz PES-owskie ( nie chodzi tu oczywiscie o grafe;p ) i az sie czlowiek cieszy ze tak jego zepol gra. Tak wiec kazdemu kto ma problemy z taksa polecam sprobowac ja tam jej na zadna inna nie zmienie;p

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałbym przedstawić taktykę, którą stworzyłem pod łatkę numer 1, ale na 2 też działa bardzo dobrze.

 

Jest to 4-3-1-2 ze skrzydłowymi oraz ustawioną grą na rozgrywającego. Niestety używałem jej tylko w mocnym klubie (Liverpool) i może znalazłby się ktoś kto wypróbowałby ją słabszym klubem i opisał rezultaty. Oto link do taktyki: http://www.speedyshare.com/611806545.html Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Moje pierwsze pytanie jest, czy ktos tutaj gra Lechem Poznań, jak mu idzie i jaka gra taktyka ?

 

Moj problem polega na tym, ze gram juz 3 sezon Lechem i nie moge zdobyc mistrzostwa Polski, a nawet, zadnego Pucharu. Nie jestem jakims laikiem ani nie jestem jakis Pro graczem, ale rozegralem kilkadziesiac sezonow Lechem na FM'08 i zawsze cos tam w sezonie zdobylem. Teraz zauwazylem taka tendencje, ze jak np. jestem na pierwszym miejscu na polmetku sezonu, to w rundzie wiosennej jakis zespoł z pierwszej trojki wygrywa wszystko, ale to doslownie wszystkp ( 2 byla to wisla krakow a raz legia warszawa ). Zadnej porazki ani nawet remisu nie ma przez runde wiosenna. Nie zdola sie zdobyc mistzostwa bo wiadomo, ze gdzies tak sie zgubi pkt po drodze bo wpadnie kilka remisow.

 

Próbowałem roznymi taktykami grac, ale zadna nie dzialala poprawnie ( taktyki sam wymyslalem ). Od poczatku rundy wiosennej gram ta taktyka tego kolesia z Portugalii. Czy dobra jest? Nie wiem, ale nie przegralem zadnego meczu w lidze i zremisowalem chyba tylko 2-3 mecze. Czy w tej taktyce w Lechu Poznan trzeba usatwic rozgrywajacego? Jesli tak to czy powinien nim byc Rafal Murawski czy Stilic ustawiony jako OP Ś? A odgrywającym powinien byc R. Lewandowski czy ktos inny skoro gram jednym napastnikiem ? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Według mnie najlepszą taktyką pod Lecha jest 4-3-3.

 

Polecić mogę taktykę M8 do Lecha którą M8 zapodał gdzieś na 10-15 stronie w tym temacie. Wprowadziłem własne modyfikacje i tak z drobnymi zmianami grałem przez 2 sezony. Efekt: 2xMistrzostwo, Puchar Polski, PLP oraz dwukrotnie awans do 2 rudny eliminacyjnej UEFA.

 

Obecnie w 3 sezonie wprowadziłem świetną taktykę:

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...ack-4-3-3-1527/

 

Fenomenalna gra w obronie i świetna skuteczność ( z czym były problemy w poprzedniej taktyce). 30 spotkań bez porażki, 15 zwycięstw z rzędu w lidze. W LM awans do fazy grupowej ( po wygranych 11-0 z Piunikiem i 6-2 z Rapidem). W grupie rozegrałem na razie 2 mecze - 2 wygerane z Werderem i Feyenordem. POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Według mnie najlepszą taktyką pod Lecha jest 4-3-3.

 

Polecić mogę taktykę M8 do Lecha którą M8 zapodał gdzieś na 10-15 stronie w tym temacie. Wprowadziłem własne modyfikacje i tak z drobnymi zmianami grałem przez 2 sezony. Efekt: 2xMistrzostwo, Puchar Polski, PLP oraz dwukrotnie awans do 2 rudny eliminacyjnej UEFA.

 

Obecnie w 3 sezonie wprowadziłem świetną taktykę:

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...ack-4-3-3-1527/

 

Fenomenalna gra w obronie i świetna skuteczność ( z czym były problemy w poprzedniej taktyce). 30 spotkań bez porażki, 15 zwycięstw z rzędu w lidze. W LM awans do fazy grupowej ( po wygranych 11-0 z Piunikiem i 6-2 z Rapidem). W grupie rozegrałem na razie 2 mecze - 2 wygerane z Werderem i Feyenordem. POLECAM!

 

no ok ale skad mozesz wiedziec ze ta taksa bedzie działała w wiekszych klubach. ja gram Arsenalem i jestem ciekaw czy by sie u mnie sprawdzieła.

Odnośnik do komentarza
no ok ale skad mozesz wiedziec ze ta taksa bedzie działała w wiekszych klubach. ja gram Arsenalem i jestem ciekaw czy by sie u mnie sprawdzieła.

Ta taktyka nie została stworzona pod Lecha, mówię że mi się sprawdza po prostu i że przynosi świetne efekty zarówno w dobrych jak i słabszych zespołach. Z resztą można poczytać w komentarzach. Np. co do Arsenalu:

 

Really good tactic so far. I use it with Arsenal and after 10 games i've won them all and not conceded a goal yet. As Fabregas and Diaby were injured at start of game, i bought Moutinho for ?11.25m and he's been superb. I also signed Mexes for ?25m as Toure wanted to go to Real Madrid for ?25m.

 

Would recommend this tactic. Adebayor good target man and Nasri superb as left side of midfield 3. Will be interesting when Fabregas gets fit

Odnośnik do komentarza

no ok. spoko:P a lechem cały czas grasz czy moze juz zmieniłes drużyne?? ja np. mam problem maly. nie wiem co sie dzieje. gram z przecietnym feyenoordem w LM i wygrywam 4-0 lub z dobra chelsea u siebie 5-2 a potrafie zremisowac 0-0 lub np 1-1 z man city;/ czy to jest moze urok FMa czy cos jest nie tak z moim zespołem????

Odnośnik do komentarza

NAREŚCIE!! WREŚCIE!!! YES,YES,YES!!! :P

 

UFF, myśląłem że już nie dam rady.

 

Obejmując Man.City zakładałem że w ciągu pięciu lat wywalczę mistrza Anglii lub zdobędę puchar Ligi mistrzów,albo zaliczę finał.Chciałem tez zdobyć puchar Anglii.

 

Patrząc stronę wcześniej obadacie że w ciągu 3 sezonów zająłem 3,2 i 2 miejsce w lidze(w 3 sezonie wystąpiłem w finale LM ale zaliczyłem porażkę z Barceloną ;( ).

 

I oto nadszedł sezon 4 który nic nie zapowiadał,ale jak wiadomo życie zaskakuje taki mnie pozytywnie zaskoczyło. :keke:

 

Tabela na koniec sezonu :jupi:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...de19df7dc6.html

 

Skład

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...f672f60839.html

 

2 cześć skladu

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...bf5a997ed9.html

 

terminarz

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b5d867e835.html

 

2cześć terminarzu

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...47fe794c28.html

 

3 cześć terminarzu

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...9affd17004.html

 

Finał Pucharu Anglii :jupi:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...214ec82e53.html

 

Finał Ligi Mistrzów :jupi::jupi::jupi:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...558e8b0b25.html

 

A wszystko to taktyką Razor 1.1 i 1.0 u siebie.

 

Ale koniec z nią,za dużo sie denerwowałem za te remisy.Dlatego w piątym sezonie odmłodzę skład i będę grał typową 4-4-2. Masz już parę taktyk na oku (stronę wcześniej jest taktyka o nazwie GKnap-jest brana pod uwagę).

 

Zmienię też trening.

 

 

Ale mam pytanie do was.

 

Jakie rozmowy proponujecie przed meczem i co ważne co proponujecie w czasie przerwy,bo z tym mam największy kłopot.

 

Np. Po pierwszej połowie wygrywam 1-0.Chłopaki ładnie grają,mecz toczy się pod nasze dyktando.Zaznaczam "zadowolenie" i co??!! no i kurna druga połowa to już ataki przeciwnika,ba,strzelają bramkę,a moi zawodnicy jak gdyby nic mają to gdzieś.W ten sposób zaliczyłem 14 remisów w sezonie. :doh!:

 

Macie jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza

Może jeżeli widzisz, że Twoi zawodnicy już nic nie zdziałają ofensywnie, warto wprowadzić jakiegoś DP, zmniejszyć mentalność, i grać byleby dowieść to 1:0 ?

 

A tak nawiasem mówiąc, może zamiast testować taktyki innych samemu spróbuj coś skleić ;) ? Sam grałem jeszcze w FM 07 gotowcem (bodaj kita), ale satysfakcja i radość jest nieporównywalnie większa, gdy widzisz, że piłkarze stosując się do twoich wytycznych zdobywają bramkę zgodnie z twoim planem gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...