Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, dzięki. Myślałem, że to jest drugi rozgrywający (sugerując się nazwą - ktoś kto ma odgrywać piłkę <w domyśle do napastników>), ale trochę mi nie pasowało. Jakbym grał w ang. wersję gry tego pytania by nie było ;P.

Ale ogólnie nie ma sensu bawić się w odgrywających w FM 09 ? Bo myślałem, czy by nie wypróbować jak się spiszą w tej roli David Villa czy Samuel Eto'o, bo obaj wydają mi się takimi typowymi zawodnikami "na dobieg". I czy nie ma przeszkód w grze i na rozgr. i na odgr. ?

Odnośnik do komentarza

Jak na razie jedyne co zauważyłem, to częstsze piłki na dobieg do Eto'o (jest odgrywającym z podaniami na dobieg), ale dużo częstsze to one nie są (mecz oglądam na trybie Rozszerzonym). Może to z drugiej strony dlatego, że gram na podania krótkie i tempo po środku paska (z Xavim jako rozgr.).

Odnośnik do komentarza

Mam taki problem:

W poprzednia częśc nie grałem w ogóle.Dlatego w FM'i 2009 zacząłem grac lepszym klubem. Wybór padł na Celtic. Taktyka 4-4-2. W lidze jak się można było spodziewać rządzę, natomiast w pucharach dostaje takie baty ze szok. Nawet z Lechem przegrałem dwa razy po 2-0. Jaka może być przyczyna? Taktykę starałem się modyfikować z gorszym lub lepszym rezultatem. :/

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałbym zaprezentować Wam moją taktykę. Ustawienie to 4-3-3. Nie dokończyłem jeszcze sezonu Lechem ale spisuje się więcej niż dobrze. Podstawa to dobrzy i w miarę szybcy napastnicy i również nie za wolni obrońcy. Jeśli sprawdzi się u kogoś to chętnie opiszę ją dokładniej.

 

To jest ustawienie: http://img113.imageshack.us/my.php?image=ustawienienn4.jpg

a to polecenia drużynowe: http://img356.imageshack.us/my.php?image=i...druynoweou8.jpg

 

Oto taktyka: http://www.pliczek.net/index.php?p=15031

 

Jeśli zdecydujecie się ją przetestować byłoby miło gdyby ktoś się wypowiedział.

 

PS. (nie sugerujcie się testami na urlopie bo przetestowalem kilka meczów i wyniki są dużo gorsze niż podczas samodzielnego rania

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

Aktualnie grywam w FM 09 w niższych ligach, tj. Włoska ostatnia liga bądź Angielska ostatnia.

Testowałem wiele taktyk, jednak jak narazie dostaje niezłe manto.

Chciałem sprawdzic taktyke pod nazwą Razor, z którą sie tutaj spotkałem jednak mam problemy ze ściągnięciem.

Czy ktoś mógłby mnie poratować tą taktyką?? bądź doradzić jakąs dobrą taktykę na niższe ligi??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. W FM'a gram od wersji 2006, tak więc od ok. 4 lat. Zwykle nie miałem problemów z taktykami itd. ale jedna rzecz zawsze sprawiała, i sprawia nadal, problem... ta "sprawa" to napastnicy, a dokładniej ich gra. Po prostu nie potrafię ich dobrze ustawic, ustawic im odpowiednie polecenia. Sprawa jako tako wygląda, kiedy mam w składzie napastników "wyspecjalizowanych" tzn. bardzo szybkich techników, lub wysokich i skocznych "główkarzy". Wtedy jakoś mi idzie, ale gdy w ataku mam np. Benni McCarthy (nie jest sprinterem, a w powietrzu też zbytnio nie powalczy) sprawa się komplikuje, ponieważ on w ogóle nic nie gra, nie dostaje piłek, nie strzela bramek. Brakuje mi takich piłek od pomocników, takich prosto do nogi, że wystarczy tylko przyjąc i strzelic, bez dryblowania, czarowania i zbędnego opóźniania. 70% moich akcji kończy się dośrodkowaniem, gdzie McCarthy nie ma szans z takim Ferdinandem czy Terrym, 20% to prostopadłe piłki od pomocników, ale na wolnego Benniego nie mają one sensu. Pozostałe 10% to strzały z dystansu Panu Bogu w okno. Co zrobic, aby ten "łowca bramek" zaczął je strzelac?

Odnośnik do komentarza

.........................................N................................

 

 

............................OP.........................OP................

 

 

 

............P........................P...........................P.....

 

 

..............................................................................

 

 

.....O...................O....................O.....................O..

 

 

.........................................B......................................

 

 

 

ja gram od jakiegoś czasu takim ustawieniem (ewentualnie OP na skrzydła, albo 2N i 1OP) i się to nieźle sprawdza. Ustawienie ofensywne, z twardymi pomocnikami w pomocy, bez DP, z wysuniętą obroną i szybkimi obrońcami na skrzydłach. piłkarze mają dużo sytuacji strzeleckich, a obrona radzi sobie dobrze, często w meczu czyste konto, albo zaledwie 1-2 strzały na bramkę.

Odnośnik do komentarza
Ustaw go jako odgrywającego, zleć drużynie żeby odgrywającemy grali do nogi, a samemu napastnikowi, wyłącz strzały z dystansu i rajdy.

 

 

To może zadziałac, spróbuje tak zrobic, ale czy masz dowody na to, że takie ustawienie rzeczywiście działa?

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich.

Aktualnie grywam w FM 09 w niższych ligach, tj. Włoska ostatnia liga bądź Angielska ostatnia.

Testowałem wiele taktyk, jednak jak narazie dostaje niezłe manto.

Chciałem sprawdzic taktyke pod nazwą Razor, z którą sie tutaj spotkałem jednak mam problemy ze ściągnięciem.

Czy ktoś mógłby mnie poratować tą taktyką?? bądź doradzić jakąs dobrą taktykę na niższe ligi??

Pozdrawiam

 

Widzisz, ja też gram tylko w ostatnich ligach. Ostatnio zagrałem sezon Harrogate - Black Square North ? (mogę się pomylić). Cel? Górna część tabeli, a skończyłem oczko przed strefą spadkową.

Teraz gram Brechin - 2. liga Szkocka i powiem tak, że co Ci po taktyce jak zawodnicy nie maja umiejętności, aby dobrze ją stosować. Niektórzy grają naprawdę fatalnie, a szczególnie obrońcy. Zdarza się, że na mecz trace po 2-4 bramki! Na szczęście mam dobrych napastników, którzy radzą sobie pod polem karnym i strzelają trochę tych bramek.

 

EDIT:

 

BTW: Mówiąc o słabej grze obrońców. Mecz u siebie z AYR. Pierwsza połowa 4:0 w plecy po błędach obrońców (noty po 45 min. 4.6 - 5.5)

Odnośnik do komentarza
Ustaw go jako odgrywającego, zleć drużynie żeby odgrywającemy grali do nogi, a samemu napastnikowi, wyłącz strzały z dystansu i rajdy.

 

 

Jeszcze jedno pytanie: Rajdy na rzadko? Tzn. na ekranie taktyki będzie miał strzałkę do tyłu. Nie spowoduje to cofania się podczas ataku? Wolał bym, aby on stał cały czas w polu karnym i czekał na piłki (jak Inzaghi)

Odnośnik do komentarza

co zrobic, żeby bramkarz nie grał tak "wysoko" w polu karnym? Jak już wcześniej pisałem gram Celticiem i Boruc strzeże szesnastki. Wszystkie jego interwencje są w obrębie 16. Nie zawsze uda się wyłapać piłkę. Czasami ją sparuje do boku i tu dopada do niej grajek z przeciwnej drużyny i ma pustą bramkę.... I tak właśnie tracę większość bramek.

Odnośnik do komentarza
Jeszcze jedno pytanie: Rajdy na rzadko? Tzn. na ekranie taktyki będzie miał strzałkę do tyłu. Nie spowoduje to cofania się podczas ataku? Wolał bym, aby on stał cały czas w polu karnym i czekał na piłki (jak Inzaghi)

 

W takim przypadku dajesz rajdny bez pilki na maksa, wtedy bedzie napastnik duzo biegal do przodu. Poczytaj instrukcje jak to jest opisane.

 

Chcialem tez zaznaczyc, ze jesli chcesz aby taki Benni dostawial tylko noge do pilki musisz miec skrzydlowych, ktorzy beda grali na niego dośrodkowując z lini koncowej.. oczywiscie taka taktyka wymaga duzych umiejetnosci. Nie wszyscy skrzydlowi potrafia szybko przedryblowac do lini koncowej i jeszcze dokladnie podac do zawodnika ktory jescze sie potrafi dobrze ustawic. w takim MU to moze i ma zastosowanie gdzie masz dobre skrzydla, ale w slabszych klubach niekoniecznie.

 

Aha i jeszcze jedno.. mnie sie wydaje ze jak bedziesz gral na odgrywajacego do nogi to ciezko jest zagrac takie prostopadle podanie.

Odnośnik do komentarza

Moi skrzydłowi mają niezły drybling, dośrodkowania i podania, więc może to zadziała.

 

Z tymi prostopadłymi to jest tak, że jak ich nie chce :) Jak chce, żeby moja pomoc i skrzydła rozgrywały piłkę, napastnik ma stac w polu karnym i czekac na dokładną piłkę do nogi, by tylko jednym ruchem skierowac ją do siatki. Żadnego bawienia się z piłką, zwodów czy kiwek: ma grac jak Inzaghi, prosto ale diablo skutecznie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...