Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

jestem pod ogromny wrazeniem i moze dlatego tak jakos nie ufam tej taktyce.

 

Rozjebał mnie ten tekst:P

 

I oto po kilkunastu przepłakanych nocach przeszukując internet trafiłem na cudo. Jak na razie najlepszą taktykę do FM 09, najlepszą w sensie jedyną która mi się sprawdza w moim Nottm Forest;] Zagrałem nią jak na razie 8 meczy. 7 zwycięstw, jeden remis, ale wygrany po karnych, gdyż to był puchar z Aston Villa;] Ale na serio, taktyka naprawdę dobra, miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki, skuteczność po prostu super;] W końcu moi napastnicy nie walą po trybunach... Próbowałem wielu taktyk, i ta jest najlepsza, z tym że przepaść między tą a drugą w mojej hierarchii jest ogromna. Jeśli ktoś ma ochotę spróbować to proszę....

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...e_tweaked-1617/

 

W ramach podpowiedzi radzę ustawiać napastnika i skrzydłowych z jak największym przyśpieszeniem i szybkością;]

 

 

Kogo dajesz tu na rozgrywającego, zawodnika z jakiej pozycji?

Odnośnik do komentarza

Ja nie ustawiam żadnych rozgrywających ani odgrywających. Gram tak jak jest;] Jedyne co jest warte uwagi to żeby ustawić napastnika z jak największym przyśpieszeniem i szybkością... Większość piłek jest zagrywane na dobieg na wole pole, musi on wyprzedzić obrońców i potem tylko pokonać bramkarza mu zostaje;] Ja powiem tak,jak na razie to moje Nottm Forest lideruje championschip w Anglii;] A byłem kandydat do spadku;] Wszystko się zmieniło dzięki tek taktyce;]

Odnośnik do komentarza
I oto po kilkunastu przepłakanych nocach przeszukując internet trafiłem na cudo. Jak na razie najlepszą taktykę do FM 09, najlepszą w sensie jedyną która mi się sprawdza w moim Nottm Forest;] Zagrałem nią jak na razie 8 meczy. 7 zwycięstw, jeden remis, ale wygrany po karnych, gdyż to był puchar z Aston Villa;] Ale na serio, taktyka naprawdę dobra, miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki, skuteczność po prostu super;] W końcu moi napastnicy nie walą po trybunach... Próbowałem wielu taktyk, i ta jest najlepsza, z tym że przepaść między tą a drugą w mojej hierarchii jest ogromna. Jeśli ktoś ma ochotę spróbować to proszę....

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...e_tweaked-1617/

 

W ramach podpowiedzi radzę ustawiać napastnika i skrzydłowych z jak największym przyśpieszeniem i szybkością;]

 

Przetestuje w Juventusie, na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie :) Jesli nie zapomne to jeszcze dzisiaj pykne edytke.

 

p.s. Troche nie wiem czy mi się w niej sprawdzi Anderson na P Ś ;)

 

Pewnie jestem mega głupi, mega śpiący, mega ślepy albo coś jeszcze, ale nie moge znaleźć edycji ;f Po odpowiedzi się nie da ? :D

 

 

Ok. Zagrałem 4 mecze. Bilans 2-0-2. Wygrane w 2 pierwszych meczach z Genoa(1:0) i Sampdoria(2:1) po żenująco słabej grze, w przypadku Sampdorii gole strzelone w końcówce "na farcie". Następne 2 to 1:0 w plecy z Interem i 3:1 z Tottenhamem. O ile Inter moge zrozumieć o tyle Tottenham srednio. Oddałem 6 strzałów na bramke wszystkie celne, Tottenham oddał 21 strzałów, 13 celnych jak się skończyło już napisałem...

 

Wnioski

Albo ta taktyka nie sprawdza się pod moich zawodników (myślę tu głównie o napadzie, kapke stary Del Piero i klocowaty Trezeguet to chyba nie to), nie da się jej skutecznie zaaplikować na początku grudnia, albo jest średnia.

Odnośnik do komentarza

Jak u Was jest, czy gracie ciagle ta samą maks dwiema taktykami przez cala swoja kariere czy co jakis czas musicie te taktyki modyfikowac bo np w jednym sezonie sie dana taktyka sprawdzała a w drugim rywale juz ją rozpracowali?

Musze rozryzc ten system i sie przekonac czy jedna/ dwiema taktykami (w zaleznosci czy gramy u siebie czy na wyjezdzie) mozna ta gre opanowac czy trzeba je modyfkowac co jakis czas :)

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie, jakie polecenia indywidualne dla playmaker'a polecacie?? Mój rozgrywający notorycznie zgarnia słabe noty na poziomie 5.5-6.5, a umejętności ma bardzo dobre. Gram 4-4-2 z MCd i MCa (rozgrywający).

Rolę rozgrywania u siebie dawaj MCd, na wyjazdach lub na terenie neutralnym odradzam grać na rozgrywającego. Ale to tylko moje zdanie.

 

@Jaroo1

Jeśli gram jednym klubem i sam sobie już dobieram zawodników, to gram dwiema takimi samymi cały czas. Jeśli zmieniam kluby, to modyfikuje je tak, by taxa wykorzystywała umiejętności piłkarzy. Z czasem, gdy kupię odpowiednich piłkarzy, powracam do moich najlepszych tax :)

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie, jakie polecenia indywidualne dla playmaker'a polecacie?? Mój rozgrywający notorycznie zgarnia słabe noty na poziomie 5.5-6.5, a umejętności ma bardzo dobre. Gram 4-4-2 z MCd i MCa (rozgrywający).

Rolę rozgrywania u siebie dawaj MCd, na wyjazdach lub na terenie neutralnym odradzam grać na rozgrywającego. Ale to tylko moje zdanie.

 

Ok. Dzięki za podpowiedź, ale dać mu swobode taktyczną na bardziej nieograniczoną, czy ustawić go, żeby głównie skupiał się w grze defensywnej??

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie,gram taktyką o której pisałem wcześniej, wszystko dobrze idzie, zawsze strzele jednego gola więcej niż przeciwnik,ale już mnie zaczyna denerwować sposób w jaki tracę gole. 99,9% goli straconych jest zdobywanych przez przeciwnika według "schematu". Skrzydłowy przejmuje piłkę, biegnie wzdłuż linii i dośrodkowuje, piłka mija moich obrońców i bramkarza, a na długim słupku stoi wolny zawodnik przeciwnika od którego odbija się piłka i wpada ona do pustej bramki. No już mnie to denerwować zaczyna, zdarza się że przeciwnik zdobywa tak nawet 2-3 bramki w meczu. Ustawienie w indywidualnych pressingu, wymuszenia zagrania słabszą noga itp nic nie pomaga...Nie wiem już co robić...Może ktoś pomoże..

Odnośnik do komentarza

Witam!!!Jak grać na napastnika szybkiego a jak na dobrze grającego głową???Prowadzę Wisłę KrakówMam szybkiego Brożka (przyśpieszenie i szybkość po 16,wykańczanie akcji 13,) i dobrze grającego głową i całkiem wysokiego Sosina(wzrost-189cm,wykańczanie akcji 18,gra głową 17,skoczność chyba 15 i siła chyba 15,trochę wolny-przyśpieszenie i szybkość po 10).Jak gra Brożek strzela dużo więcej golii ma całkiem dobre noty a Sosin chociaż jest dobry to gra bardzo słabo.Więc pytam się jak grać pod szybkiego napastnika a jak pod wolnego.Prosiłbym również o polecenia indiwidualne(drużynowe też oczywiście).Przy okazji jak grać pod tak dobrego pomocnika jak Kaka lub Ronaldinho???

Odnośnik do komentarza

Jakie ustawienia druzynowe daja najlepszy efekt na meczach wyjazdowych? Mentalnosc staram sie ustawiac posrodku ew. modyfikowac lekko w zaleznosci od klasy przeciwnika. Nie wiem za to jak z szerokoscia i podaniami. Chociaz grajac West Hamem i nie posiadajac jeszcze dobrze wyszkolonych technicznie zawodnikow gra krotkimi podaniami na dobre raczej nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Witam!!!Jak grać na napastnika szybkiego a jak na dobrze grającego głową???Prowadzę Wisłę KrakówMam szybkiego Brożka (przyśpieszenie i szybkość po 16,wykańczanie akcji 13,) i dobrze grającego głową i całkiem wysokiego Sosina(wzrost-189cm,wykańczanie akcji 18,gra głową 17,skoczność chyba 15 i siła chyba 15,trochę wolny-przyśpieszenie i szybkość po 10).Jak gra Brożek strzela dużo więcej golii ma całkiem dobre noty a Sosin chociaż jest dobry to gra bardzo słabo.Więc pytam się jak grać pod szybkiego napastnika a jak pod wolnego.Prosiłbym również o polecenia indiwidualne(drużynowe też oczywiście).Przy okazji jak grać pod tak dobrego pomocnika jak Kaka lub Ronaldinho???

Brożkowi ustaw podania na dobieg a Sosinowi na Głowę.

 

ma ktoś jakiś sposób na rzuty rożne, wolne w defensywie i ofensywie ?

Obrona: Wszystkich silnych, skocznych i dobzre grających głową zlecaj krycie wysokich. Reszcie ustaw krycie niskich, na słupkach, presing itd. Napastikowi(lub napastnikom) możesz dać "Przód"

Atak: Najlepszego garcza w powietrzu ustawiasz przy bramkarzu a reszta wbiega na słupki lub stoi przed polem. Nei zapomij o ubezpieczniu tyłów. Zleć niech wykonawca rogu bije go na pole karne gdzie ten przy bramkarzu powinien królować i zdobywać bramki.

 

Stosujecie dwie rozne taktyki u siebie i na wyjezdzie ? Czym one sie roznia ? bo ja tez przegrywam na wyjazdach cos ostatnio, ale nie wiem jak zrobic 2 taktyke ? zmienic calkiem ustawienie na boisku czy same polecenia ? i na jakie ?

Ja bym spróbował zmienić insrtukcje na bardziej defensywne i próbę gry z kontry.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy trochę poczytać:

 

OPŚ - podania bezpośrednie (3/4 paska), nastawienie ofensywne (około 3/4), swoboda nieograniczona, bezpośrednie podana na często. Jeżeli decyzje i strzały z dystansu ma na odpowiednim poziomie - możesz je włączyć - jeśli nie, najlepiej całkiem wyłącz.

Ważne jest też żeby ten OPŚ miał sporo piłek, dlatego tym środkowym pomocnikom, którzy grają za nim (PŚ, DPŚ) można dać stosunkowo krótkie podania, żeby nie walili ich do przodu, albo na boki tylko kierowali do OPŚ.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...