Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanko. Gram sobie klasycznym 4-4-2 (ew. 4-4-2 diamond), a więc z dwójką napastników. Zgodnie z tym co zalecają autorzy TT&F jeden napadzior gra bardziej w głębi pola, a drugi ma grać bardzo ofensywnie. I tutaj pojawia się problem, bo ten pierwszy mimo mentalności na poziomie 10, jest znacznie częściej łapany na spalone. Początkowo to lekceważyłem, ale 11 spalonych w ostatnim meczu to już przesada, może ktoś wie jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Jasne, że "drwal", bo ten cofnięty powinien być dobry technicznie, zwinny, umieć dobrze rozegrać piłkę.

IMHO na odwrót. Drwal niech wychodzi po piłkę, w końcu to on ma siłę żeby się zastawić, przepchnąć obrońce, czy w końcu zagrać prostopadłą piłkę głową, a szybki napastnik gra w linii z obrońcami i tylko pokazuje im numerek na plecach i pakuję piłkę do siatki. Przynajmniej mnie takie ustawienie znacznie lepiej się sprawdza, Ci techniczni napastnicy łatwo tracili piłkę w głębi pola, a taki np. Pogrebniak bardzo dobrze sobie radzi z utrzymaniem się przy piłce i zagraniem prostopadłego podania.

Odnośnik do komentarza

Mam prośbę, mógłby ktoś polecić jakąś dobrą taktykę dla słabszych zespołów? Coś typu Nottm Forest czy Universiad LP, te które znalazłem na forum idealnie spisują się w mocnych klubach, niestety nie sprawdzają się w gorszych...

 

I mam jeszcze pytanie, w jakim stopniu wpływa na zespół ciągła gra jedną taktyką? W sensie czy im dłużej gram jakąś taktyką to zawodnicy się bardziej przyzwyczajają i grają lepiej? I jak polecacie, zmieniać taktyki co jakiś czas czy lepiej cały czas używać jednej? I ostatnie pytanie, często zdarza mi się w meczach przedsezonowych gromić przeciwników po 5-0,4-0 itp. niestety wraz z pierwszą kolejką ligową coś się psuje, gra idzie jak po grudzie,albo remisy wymęczone albo wręcz przegrane, a dopowiem jeszcze że te sparingi to nie są z jakimiś słabiakami, udaję mi się nawet pokonywać dużo lepsze od siebie zespoły, jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza

Ktoś już pisał że najlepiej mieć 2 taktyki - ofensywną i defensywną, w zależności od klasy przeciwnika i sytuacji na boisku. Najlepiej żeby ustawienie piłkarzy nie różniło się w nich zbytnio a tylko isntrukcje dla poszczegółnych grajków. A co to sparingów - lepsze zespoły bardzo częst odo sparingów wystawiają rezewy bądź młodzików. Mi częstwo w FM 08 zdarzało się że grając Yorkiem wygrywałem z Liverpoolem llub M'boro.

Odnośnik do komentarza
Dla tych co lubią gotowe rozwiązania. Jedna z ciekawszych i bardziej skutecznych taktyk prezentowanych na Forum SI

 

Razor Tactics

 

Są to dwie taktyki: ofensywna i zbalansowana.

Pozdrawiam

 

Grałem tą zbalansowaną w I Rundzie Pucharu UEFA z Hertha Berlin i super się sprawdziła. Pierwszy mecz (u siebie) wygrałem 3-1, a drugi zremisowałem 1-1 i awansowałem do Fazy grupowej :D Według mnie taktyka super :D Polecam :)

Odnośnik do komentarza

widać ze w FM09 taktyki sie urealniły- obecnie duzo skutecznych ustawień jest pochodna 4-4-2 - skonczyly sie choinki np Kimza Kita itp- no chyba ze po jakis czasie kto cos wymysli- widać ze zmiana MODa wyszla na dobre- wiadomo kazdy by chcial wymysleć jakas taktyke DIABLO - ale takie ustawiania to tylko i wylacznie efekt bugów w silniku taktycznym i AI :)

Odnośnik do komentarza

I oto po kilkunastu przepłakanych nocach przeszukując internet trafiłem na cudo. Jak na razie najlepszą taktykę do FM 09, najlepszą w sensie jedyną która mi się sprawdza w moim Nottm Forest;] Zagrałem nią jak na razie 8 meczy. 7 zwycięstw, jeden remis, ale wygrany po karnych, gdyż to był puchar z Aston Villa;] Ale na serio, taktyka naprawdę dobra, miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki, skuteczność po prostu super;] W końcu moi napastnicy nie walą po trybunach... Próbowałem wielu taktyk, i ta jest najlepsza, z tym że przepaść między tą a drugą w mojej hierarchii jest ogromna. Jeśli ktoś ma ochotę spróbować to proszę....

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...e_tweaked-1617/

 

W ramach podpowiedzi radzę ustawiać napastnika i skrzydłowych z jak największym przyśpieszeniem i szybkością;]

Odnośnik do komentarza

Jakie taktyki stosujecie w meczach wyjazdowych? Taka samą jak w meczach "u siebie" czy inną np. bardziej defensywną. Muszę przyznać że po zainstalowaniu patcha 9.2 moja drużyna zapomniała jak gra się na wyjeździe;)

 

http://img2.vpx.pl/up/20081226/coca_cola_league_two.png

 

http://img2.vpx.pl/up/20081226/coca_cola_league_two2.png

 

 

Jak widzicie jest bardzo duża dysproporcja pomiędzy meczami u siebie a meczami na wyjeździe. Próbowałem kilku taktyk zarówno defensywnych jak i ofensywnych jednak efekt jest taki, że potrafię wygrać u siebie z liderem 2:0 żeby w następnej kolejce przegrać z 22 drużyną 4:1. U was też występują takie duże dysproporcje? W jaki sposób sobie radzicie w takich sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
I oto po kilkunastu przepłakanych nocach przeszukując internet trafiłem na cudo. Jak na razie najlepszą taktykę do FM 09, najlepszą w sensie jedyną która mi się sprawdza w moim Nottm Forest;] Zagrałem nią jak na razie 8 meczy. 7 zwycięstw, jeden remis, ale wygrany po karnych, gdyż to był puchar z Aston Villa;] Ale na serio, taktyka naprawdę dobra, miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki, skuteczność po prostu super;] W końcu moi napastnicy nie walą po trybunach... Próbowałem wielu taktyk, i ta jest najlepsza, z tym że przepaść między tą a drugą w mojej hierarchii jest ogromna. Jeśli ktoś ma ochotę spróbować to proszę....

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...e_tweaked-1617/

 

W ramach podpowiedzi radzę ustawiać napastnika i skrzydłowych z jak największym przyśpieszeniem i szybkością;]

 

 

Witam serdecznie, własnie postanowiłem sobie tą taktykę sprawdzić, kurcze pierwsze dwa mecze to poprostu miazga, Gram MC rozjechałem dwa do zera Hull, ale kurcze jaka ogromna przewaga, oni jeden jedyny strzał a ja 22 z czego 12 w swiatło....tak sie zastanwaiam kurcze nie mam tam az tak niczego wielkiego w porownainiu z moją taxą a jednak to są dwa różne swiaty ""moze bylo cos grzebane w tej taktyce, no nie wiem juz sam" jestem pod ogromny wrazeniem i moze dlatego tak jakos nie ufam tej taktyce.

Odnośnik do komentarza
I oto po kilkunastu przepłakanych nocach przeszukując internet trafiłem na cudo. Jak na razie najlepszą taktykę do FM 09, najlepszą w sensie jedyną która mi się sprawdza w moim Nottm Forest;] Zagrałem nią jak na razie 8 meczy. 7 zwycięstw, jeden remis, ale wygrany po karnych, gdyż to był puchar z Aston Villa;] Ale na serio, taktyka naprawdę dobra, miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki, skuteczność po prostu super;] W końcu moi napastnicy nie walą po trybunach... Próbowałem wielu taktyk, i ta jest najlepsza, z tym że przepaść między tą a drugą w mojej hierarchii jest ogromna. Jeśli ktoś ma ochotę spróbować to proszę....

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...e_tweaked-1617/

 

W ramach podpowiedzi radzę ustawiać napastnika i skrzydłowych z jak największym przyśpieszeniem i szybkością;]

 

Przetestuje w Juventusie, na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie :) Jesli nie zapomne to jeszcze dzisiaj pykne edytke.

 

p.s. Troche nie wiem czy mi się w niej sprawdzi Anderson na P Ś ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...