Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

Katastrofalnie dla "Mido" zakończył się niedzielny mecz ze Śląskiem Wrocław. Marokański obrońca Jagiellonii Białystok upadł tak nieszczęśliwie, że teraz czekać będzie go minimum półroczna przerwa w grze.

 

El Mehdi zerwał przednie więzadła krzyżowe, a także uszkodził dwie łąkotki - boczną i przyśrodkową. 26-latek przeszedł już operację. W najbliższych miesiącach czeka go długa i żmudna rehabilitacja. Po urazie Marokańczyka sytuacja w bloku obronnym Jagiellonii mocno się skomplikowała. Trener Michał Probierz ma coraz mniejsze pole manewru, gdyż po meczu o Superpuchar 2010 ze składu wypadło mu dwóch kontuzjowanych defensorów - Krzysztof Hus i Thiago Cionek. Obaj już luźno truchtają, jednak najprawdopodobniej nie zdążą wykurować się do sobotniego meczu z GKS Bełchatów.

 

Ponadto w dwóch najbliższych kolejkach nie zagra Alexis Norambuena, który musi odpokutować karę za czerwoną kartkę w meczu ze Śląskiem. Jeżeli do tego dołożymy słabszą formę Igora Lewczuka i niepewną grę Tadasa Kijanskasa, sytuacja białostoczan robi się nie do pozazdroszczenia.

- Jagiellonia.pl

 

No i rzeczywiście zrobiła się niezła dupa w obronie. Lewczuk w pierwszym meczu z Arisem zagrał bardzo słabo, natomiast Kijanskas w ostatnim spotkaniu ligowym sprawił niemały prezent Diazowi. Bełchatów mimo znacznego osłabienia w stosunku do poprzedniego sezonu ma kim postraszyć i przydałoby się zagrać na 0 z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Aston Villa Birmingham wkroczyła do batalii o napastnika Jagi Kamila Grosickiego. Szósty klub angielskiej Premiership nie jest jednak jedynym chętnym, do pozyskania utalentowanego napastnika żółto-czerwonych.

 

- Na razie odbieram tylko telefony, ale nic oficjalnego na piśmie jeszcze nie dostaliśmy - mówi Cezary Kulesza, prezes Jagiellonii. - Dzwonią z różnych klubów, między innymi z Arisu Saloniki i ostatnio Aston Villi - informuje.

 

Wcześniej mówiło się, że chrapkę na 22-letniego zawodnika ma także mistrz Turcji - Bursaspor. Grosicki w sparingu z tym zespołem strzelił gola i zaintrygował sztab szkoleniowy klubu z Bursy.

 

- Turcy tylko na razie jeżdżą i oglądają Grosickiego. Ze mną nikt się jeszcze z tego klubu nie kontaktował - ucina Kulesza.

 

Sam zawodnik liczy, że sprawa ewentualnego transferu wyjaśni się wkrótce.

 

- Wiadomo, że okienko transferowe jest otwarte do końca sierpnia, ale myślę, że do końca tego tygodnia już będzie wiadomo więcej na temat mojej przyszłości. Na razie staram się zresztą nie zaprzątać za bardzo tym głowy i skupiam się tylko na najbliższym meczu z GKS Bełchatów - komentuje Grosicki.

 

To brzmi trochę jak żart, ale czyżby Aston Villa widziała w Grosickim następcę Milnera :-k Ja mam nadzieję, że ten sezon Kamil jeszcze spędzi w Białymstoku.

Odnośnik do komentarza

Jagiellonia 3-1 Bełchatów

 

Bacznie obserwuję grę mojego kumpla z KS Piaseczno - Tomka Kupisza. Zrobił w Wigan kosmiczne postępy. Jego dzisiejsza akcja, po której został sfaulowany w polu karnym to majstersztyk. Podobna ocena tyczy się Makuszewskiego. Macie świetnych, młodych grajków. Patrząc na dzisiejsze poczynania reprezentacji śmiem twierdzić, że niedługo możemy ich zobaczyć w drużynie narodowej. Pewne zwycięstwo Jagi na własnym obiekcie. Zobaczymy jak w tym sezonie po obiecującym początku będziecie prezentowali się na wyjazdach. Mam nadzieję, że Liga Europy na Podlasiu to nie był przypadek ;).

Odnośnik do komentarza

Kupisz z każdym meczem radzi sobie co raz lepiej. To cieszy. Po odejściu Szczota na lewym skrzydle było dość ponuro. Na szczęście teraz to się zmienia. Makuszewski jeszcze potrzebuje czasu. Przyszedł z II ligi więc to dla niego lekki szok. Dziś jego bramka to głównie zasługa znakomitego podania Norambueny i beznadziejnego zachowania obrońcy, który w sumie nawet nie próbował mu przeszkadzać. Co do relacji Jaga - Reprezentacja to dla mnie jest priorytetem żeby Smuda zrozumiał, że jakiś czas temu w wywiadzie powiedział głupotę i ją odszczekał powołując Cionka jak tylko ten dostanie obywatelstwo, na które swoją drogą czeka już czas jakiś.

Odnośnik do komentarza

Kupisz do 3 razy sztuka ;) Coś tam uczą jednak na tych wyspach.

Fajnie że w końcu gra, Cywka zresztą też w debiucie strzelił gola. Może być pożytek z tych chłopaków.

Ogólnie cieszy mnie że jest w Polsce drużyna w której każdy zapierdziela, nie gada że się rozkręci po 5 kolejkach a po 3 meczach co 3/4 dni mówi że jest przemęczony. Mam nadzieję że w tym sezonie Jaga załapie się do pucharów dzięki wysokiemu miejscu w lidze.

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję że w tym sezonie Jaga załapie się do pucharów dzięki wysokiemu miejscu w lidze.

 

Naprawdę będzie ciężko, chodź nie jest to rzecz niewykonalna. Na bardzo groźną drużynę wygląda Polonia, dzisiejszy mecz po części odpowie w jakiej formie jest Legia. Jeśli przyjdzie nowy trener do Wisły i to poukłada to też może niewesoło. Lech za jakiś czas pewnie zaskoczy. Czyli w sumie kandydatów do pucharów mamy 4, oprócz tego fajne wzmocnienia zrobił Śląsk no i Cracovia może być drużyną nieobliczalną. Reasumując każda z tych drużyn jest do pokonania, ale z każdą z nich będzie trudniej o 3 punkty niż w poprzednim sezonie. Trzeba patrzeć optymistycznie w przyszłość jesteśmy drużyną walczącą do końca i z każdym, więc jak najbardziej liczę na to, że tegoroczna przygoda z pucharami nie była jednorazowa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejny zawodnik dołączył do Jagiellonii. Na roczne wypożyczenie przyszedł Ndabenkulu Ncube, którego w zeszłym sezonie można było zobaczyć w barwach Podbeskidzia. I to jest jedna informacja, a druga jest taka, że dziś zostanie podpisana umowa z Mlekpolem, który zostanie sponsorem strategicznym klubu. Największa spółdzielnia mleczarska w Polsce ma w ciągu 3 lat dofinansować konto klubu sumą 6 mln złotych.

Odnośnik do komentarza

Chciałem napisać o dzisiejszym wspaniałym zwycięstwie Jagiellonii nad Lechem, ale po informacji która zaczyna krążyć te chęci mi opadają. Wszystko wskazuje na to, że Kamil Grosicki (który dziś zagrał fenomenalny mecz) jutro odejdzie z Jagiellonii. Mówi się, że Kamil zostanie na rok wypożyczony do Arisu Saloniki. I to jest kolejny cios. Ze wszystkich klubów na tej planecie ulubieniec kibiców miałby pójść do drużyny, która w Białymstoku jest jak najbardziej źle kojarzona po wydarzeniach sprzed kilku tygodni (i fakt odpadnięcia jest tu najmniej istotny, chodzi o okoliczności).

Odnośnik do komentarza

Chciałem napisać o dzisiejszym wspaniałym zwycięstwie Jagiellonii nad Lechem, ale po informacji która zaczyna krążyć te chęci mi opadają. Wszystko wskazuje na to, że Kamil Grosicki (który dziś zagrał fenomenalny mecz) jutro odejdzie z Jagiellonii. Mówi się, że Kamil zostanie na rok wypożyczony do Arisu Saloniki. I to jest kolejny cios. Ze wszystkich klubów na tej planecie ulubieniec kibiców miałby pójść do drużyny, która w Białymstoku jest jak najbardziej źle kojarzona po wydarzeniach sprzed kilku tygodni (i fakt odpadnięcia jest tu najmniej istotny, chodzi o okoliczności).

 

Kilkadziesiąt minut temu Grosicki dał wywiad na c+sport, i zapytany o swoją przyszłość, zaczął strzelać jakieś dziwne uśmieszki, i przyznał, że jest jakaś poważna sprawa, i że jutro się wyjaśni gdzie będzie grał w nadchodzącym sezonie. Próbuje zrozumieć - czy jemu jest naprawdę tak źle w Białymstoku, czy może ktoś na niego naciska, żeby odszedł? No i zastrzeliłeś mnie tą informacją o Arisie - ciekawe co na to sam Grosicki. No przecież to aż się na usta ciśnie, że będzie z tego dramat. Mówisz o wypożyczeniu - nie wyobrażam sobie, żeby Grosicki miał ewentualnie wrócić po roku do Jagi, bo kibice chyba nie byliby zachwyceni.

 

Dziwne.

Odnośnik do komentarza

Widziałem wywiad Grosickim i on mnie utwierdził w przekonaniu, że jest coś na rzeczy. Dziś widząc jego reakcję po zdobyciu bramki pierwsze co mi przyszło do głowy to, że Kamil się z nami żegna. Pokazywał na swoje nazwisko jakby chciał żebyśmy je zapamiętali. Nie ma żadnych słuchów żeby Kamilowi było u nas źle. Wie, że jest uwielbiany przez kibiców. Do tego wyniki drużyny są co raz lepsze. Czy są jakieś naciski? Nie wydaje mi się. Te wypożyczenie jest dla mnie po prostu dziwaczne. W życiu bym się nie spodziewał, że Grosik zgodzi się na taki ruch w przypadku gdy w grę wchodzi tak słaby klub. Co do reakcji kibiców na ewentualny powrót to różnie być może.

 

P.S.

No i Grosicki w C+ poza kamerą powiedział, że chodzi o Aris. No qrwa mać, nie miał już gdzie iść :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...