Skocz do zawartości

Jak zostać trenerem


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to, że chce być naprawde trenerem. I mam pytanie czy da się jakoś to spełnić tak, aby ominąć AWF. Bo słyszalem, że da się zrobić jakieś kursy bez chodzenia na AWF. Tylko mam pytanie czy ktoś wie jakie są to kursy i czy takowe w ogóle istnieją. Licze na odpowiedź.

 

Tak kursy z PZPN-u. Słono kosztują plus musisz mieć tam jakieś doświadczenie z grą w piłkę. Tutaj można poczytać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
A jest ktoś w stanie napisać dokładną ścieżkę jak zostać trenerem tej najwyższej klasy? W punktach. Bo chyba mi łopatą trzeba wytłumaczyć :zawstydzony:

1. Dostac sie na AWF

2. Skonczyc studia ze specjalizacja trenerska z pilki noznej

3. duzo sie ksztalcic ponad program- udzial w szkoleniach, konferencjach, staże w klubach- najlpeiej zagranicznych

4. no i sporbowac dostac prace w jakis klubie aby praktycznie szkolic warsztat:))

5. a pozniej to juz sukcesy...medale, nagrody..i polski Mourinho jak sie patrzy:))

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
A jest ktoś w stanie napisać dokładną ścieżkę jak zostać trenerem tej najwyższej klasy? W punktach. Bo chyba mi łopatą trzeba wytłumaczyć :zawstydzony:

1. Dostac sie na AWF

2. Skonczyc studia ze specjalizacja trenerska z pilki noznej

3. duzo sie ksztalcic ponad program- udzial w szkoleniach, konferencjach, staże w klubach- najlpeiej zagranicznych

4. no i sporbowac dostac prace w jakis klubie aby praktycznie szkolic warsztat:))

5. a pozniej to juz sukcesy...medale, nagrody..i polski Mourinho jak sie patrzy:))

Po czym zostajesz jedynie instruktorem sportu :>.

 

Ścieżka bez AWf-u:

1. Zrobić kurs instruktora piłki nożnej organizowany przez AWF, albo rodzimy OZPN.

2. Dwa lata udokumentowanej praktyki instruktorskiej.

3. Skończyć kurs trenera II klasy organizowany przez PZPN (słynna "Kuleszówka", do której bez znajomości się nie dostaniesz) albo przez AWF. Z tym, że przy AWF-ie nie otrzymasz licencji UEFA PRO i nie będziesz mógł trenować zespołów II-ligowych wzwyż. I tak trzeba jechać do Warszawy i żebrać o licencję.

3. Kolejny udokumentowany rok pracy w zawodzie.

4. Próba dostania się na kurs trenera I klasy - opinia rodzimego OZPN, konieczne sukcesy w zawodzie. Do Warszawy nie masz wtedy szans, bo tam wchodzi się tylko po znajomości, a licencję dostają nieliczni. "Warszawka" nie chce dopuszczać do koryta zbyt dużej konkurencji. Łatwiej będzie przez AWF, ale po kolejną licencję i tak do Warszawy trzeba będziej jechać.

5. Jak już przejdziesz te wszystkie etapy, to poszukaj sobie znajomości, aby dostać się chociaż do III ligi.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Małe sprostowanie:

- Jeśli na studiach o kierunku wychowanie fizyczne wybierzesz specjalizację trenerską, to po ukończeniu otrzymujesz tytuł trenera II klasy. Fizolek miał po części rację...

Thanks:) bo jaki wtedy bylby sens studiow -skoro te same papiery mozna zrobic bez nich...

Odnośnik do komentarza
  • 10 lat później...

Witam

Odgrzewam kotleta. Mam pytanie o ścieżkę trenerską bez stażu piłkarskiego oraz braku doświadczenia pedagogicznego.

Na początek kurs grassroots d. Jaki jest wymagany staż pracy z licencją grassroots d żeby ubiegać się o licencję grassroots c ?

W konkretnych wymaganiach grassroots c wyszczególniony jest staż piłkarski bądź przygotowanie pedagogiczne. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Nie przypominam sobie, bym gdziekolwiek widział szczegółową informację o wymaganym stażu pracy, stażu piłkarskim czy przygotowaniu pedagogicznym (miesiące, lata?). Trzeba pytać w OZPN. Ja, kończąc kurs wtedy pod nazwą "UEFA C", miałem powiedziane, że ewentualne starania o przyjęcie na kurs "UEFA B" jest warunkowane posiadaniem co najmniej 12-miesięcznego stażu pracy (samodzielnej). Wcześniej, przy przyjmowaniu na "C", wskazałem staż piłkarski sprzed kilkunastu lat i nie sądzę, by ktoś to w ogóle wtedy sprawdzał (kurs rozpoczynałem w 2014 roku, staż w macierzystym OZPN miałem w latach 1994-2002). Niemniej jednak, warunkiem formalnym był ów staż i bez wskazania go nie było szans na przystąpienie do kursu.

Odnośnik do komentarza

Tutaj jest napisane, że na grassroots C wymagane jest doświadczenie pedagogiczne bądź staż zawodniczy.

Niestety nie mam udokumentowanego stażu zawodniczego jak i kursu bądź też wykształcenia pedagogicznego.

Ukończyłem wyższą uczelnie niestety nie ma to nic wspólnego z pedagogiką itp.

Zastanawiam się czy warto rozpoczynać kurs grassroot d. Tutaj nie ma takich wymagań. Tyle, że nie umożliwia on

pracy z drużynami młodzieżowymi a o to głównie chodzi.

Do wglądu link:

http://wmzpn.pl/files/projekt PZPN - system kształcenia trenerow.pdf

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...