Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu słuchałem sobie Planeta ANM. Dla mnie kawałki "Siema Werter", "Dzieciak" z Bonsonem (jeszcze wtedy znanym jako Bonus), "Spal moje zdjęcia" czy "Jekaterina" to prawdziwe poezje. Cieszyłem się gdy Planet zapowiedział wydanie nowej LP i dość szybko złożyłem preorder w Aptaunie (20 zł razem z wysyłką). Ale gdy słyszy się takie kawałki z nowej płyty jak "

czy "
" to po prostu nie mogę się doczekać... Dodając do tego zajebiste bity Eljota (EljotSounds - przyznam, wcześniej nie znałem) mamy świetne połączenie.
Odnośnik do komentarza

Mam już Planeta... Rozjebało mnie. Nawet nie ma co oceniać poszczególnych kwestii, wszystko jest tutaj na mega wysokim poziomie. I single to wcale nie najlepsze kawałki z płyty. Chyba najbardziej rozwaliły mnie "Tańcząc w ciemnościach", "Potrzebuję tego" i "Gdy opadnie popiół".

 

Dopisywałem i dopisywałem, aż stwierdziłem, że to bez sensu. Najlepiej byłoby po prostu wrzucić całą tracklistę.

Odnośnik do komentarza

Aptaun dał odłsłuch http://www.youtube.com/playlist?list=PLHMMnGLwfzVgJcQ4NvE2dJDclq8gX-q57

 

co zrobił Eljot na tej płycie to nie mam pytań. Podkłady są po prostu przepiękne. Idealnie to ze sobą współpracuję.

Co do samej płyty "Panie" i ten wstęp z Lindą to ciary masakryczne :pray:, Bogu i te emocje w "Nie rozmawiaj z duchami". Kawałek z Rahimem najmniej mi siedzi,co nie zmienia faktu,że ta płyta jest kapitalna. Teraz pewnie przy takiej pogodzie za oknem szybko pójdzie w zapomnienie,ale jak wróci w grudniu/styczniu to znów będzie bomba i jaranie. BRAWO PLANET!!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejna warta uwagi płyta, która w ostatnim czasie wpadła w moje łapki w wersji fizycznej (po Planecie/Eljocie i Jurku Kilerze) - Mam Na Imię Aleksander - Nie myśl o mnie źle

 

Mam Na Imię Aleksander to wyjątkowa osoba na polskiej scenie muzycznej. To wyjątkowy raper, ewidentnie wyróżniający się na tle wielu innych, podobnych do siebie. Niecodzienne łączenie obserwacji otaczającego go świata z jego zamiłowaniem do poezji, filozofii i kina tworzą wypadkową, którą łatwo zaszufladkować w kategorii "rap alternatywny"... Jednak nic bardziej błędnego.

Aleksander to wykonawca kochający klasyczne brzmienie. Brzmienie, po które słuchacze rapu sięgają najczęściej, to „nowa klasyka” w hiphopowym nurcie. Rok temu label Fandango Records wypuszczając na rynek album "Wilk chodnikowy" Bisza, nie spodziewał się tego, że przyczyni się do tak ogromnego i odważnego rozwoju polskiej sceny hip-hopowej. Dzisiaj, gdy wiadomo już, że polscy słuchacze chcą czegoś więcej od tej muzyki niż standardów i populizmu, przygotowali premierę, która w nie mniejszym stopniu zawładnie rankingami i sklepowymi półkami. Ten album jest mocny, ciekawy i głęboki - za muzykę odpowiadają najlepsi polscy producenci, a gościnnie udzielają się najlepsi polscy raperzy, m.in. Miuosh.

Ja od siebie na zachętę wrzucam kawałek z - uwaga! - Piotrem Roguckim - Zaufanie oraz dla zajaranych bitami Eljota - Nie powtarzaj mi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...