Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Tracklista mnie umocnila w tym przekonaniu. Wyglada to tak, jakby chlopakom po dlugiej przerwie zabraklo kasy i teraz na szybcika chca wydac krazek. Fajne, ze bedzie Peja, ale Luta, Miuosh? Gdzies slyszalem cos takiego: "Teraz kazdy szanujacy sie raper musi miec piosenke z Jamalem... Kogo nie stac nagrywa z Luta". Zobaczymy co z tego bedzie.

Tracklista zapowiada powtórkę z rozrywki :) Jeśli komuś się podobała poprzednia, ta też mu pewnie przypadnie do gustu. Jak zwykle będzie monotematyczna - ©HWDP, jointy itp. Ja po singlu sobie odpuściłem.

 

Pytasz o Miuosha. Sprawdź kawałek "Wojna", gdzie Hemp Gru dograło się do płyty Basa i Miuosha. Naprawdę świetny kawałek.

 

Slyszalem. Nie przypadlo mi zbytnio do gustu, co nie oznacza, ze tutaj bedzie podobnie. Klucz byl ok, fajne brzmienia, ale ile mozna sluchac o trawie, osiedlu i melanzach. Dzis slucham tego z rzadka, ale pamietam, ze byl czas, kiedy to lecialo dosc czesto w moich glosnikach, wiec tym razem moze byc tak samo. Oby tak bylo.

Odnośnik do komentarza

Miuosh jest świetny, ale na płycie Projektora i na swojej solówce. Fandango Gang w ogóle mi nie podszedł. :/

http://www.youtube.com/watch?v=ScdVMd8AfVA - Projektor - Nie poganiaj mnie

http://www.youtube.com/watch?v=JIkofNoIxI0...feature=related - Projektor - ciężko lekko żyć

- Projektor ft Śliwka - co zdobyte

- Miuosh - Meksyk
Odnośnik do komentarza

Tracklista - wersja CD1 - Empiki inne, wersja CD2 - alkopoligamia.com

 

Premiera 25 kwietnia. :D Feat z Łoną dobrze wygląda :D

 

Ten Typ Mes 'Zamach na przeciętność'

 

CD1

 

1. Cześć (intro)

 

Produkcja: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt

 

2. Ten zwykły we mnie

 

Produkcja, muzyka: Zioło; słowa: P. Szmidt; miniskrecz na początku: Dj M-Easy

 

3. To już

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt; aranżacja: Szogun; dodatkowe wokale: Flow i Sosh; dodatkowe gitary: Riczi z Phantom Taxi Ride; bębny to zsamplowany breakbeat pocięty następnie przez Szoguna

 

4. Nie ten sam ziom feat. Numer Raz, Łona

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt, Numer Raz, Łona; dodatkowe wokale w refrenie: Monika Borzym; dodatkowe trąbki: P. Szmidt

 

5. Jak to !?

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt; aranżacja: Szogun; dodatkowe gitary pod koniec sieknął Riczi z Phantom Taxi Ride

 

6. Nie płaczę za nimi feat. Ero, Stasiak

 

Muzyka, talkbox: Głośny; słowa: P. Szmidt, Ero, Stasiak.

 

7. Na później (skit)

 

Muzyka: Eten; słowa: P. Szmidt; dodatkowe wokale: Monika Borzym

 

8. Welcome/Willkommen!

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt; aranżacja: Szogun; dodatkowe wokale w refrenie: Flow

 

9. Tribute to Hank (skit)

 

Muzyka: P. Szmidt; słowa: C. Bukowski (fragment wywiadu); dodatkowy wokal: Flow

 

10. Smak życia

 

Produkcja, muzyka: P. Szmidt (sampling + Microkorg), Święty (drum programming i aranżacja), Adam Gordon (bas); słowa: P. Szmidt; dodatkowe wokale w refrenie: Flow

 

11. Dwadzieścia pięć feat. K8

 

Produkcja, muzyka: Święty, Adam Gordon (bas); słowa: P. Szmidt; wokal w refrenie: K8

 

12. Kontrkultura (skit)

 

Muzyka: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt

 

13. My

 

Muzyka: Donatan, słowa: P. Szmidt, cuty: Dj Hubson

 

14. Zamach na Jana K.

 

Muzyka: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt, aranżacja: Szogun

 

15. Giń, kochanie ! feat. Flow, Riczi

 

Muzyka: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt, Flow, dodatkowe gitary dograł Krzysztof „Riczi” Rychard z Phantom Taxi Ride

 

16. OiOM

 

Muzyka: P. Szmidt w wykonaniu zespołu Stereotyp, słowa: P. Szmidt, solówki na gitarze są autorstwa Tomka Bogackiego of Stereotyp

 

17. Dziś nie zamierzam kochać (skit)

 

Muzyka: P. Szmidt, słowa: P. Szmidt, na trąbce zagrał Karol Ozonek

 

18. Co jest warte uwagi

 

Muzyka: P. Szmidt, Sir Michu (dodatkowe klawisze), Adam Gordon (bas), aranżacja: Święty, bębny to zsamplowany breakbeat zaaranżowany przez Świętego Mikołaja, dodatkowe trąbki: P. Szmidt

 

 

 

CD2

 

1. Widzę to podobnie feat. Emil Blef

 

Muzyka: Głośny, słowa: P. Szmidt, Emil Blef,

 

dodatkowe wokale w ‘pararap-pap’: Flow

 

2. Plac zbawiciela cz. 1

 

Produkcja, muzyka: P. Szmidt; słowa: P. Szmidt

 

3. Lód w sercu

 

Muzyka: Snobe; słowa: P. Szmidt

 

Bonus tracks:

 

1. Niewiasty feat. Głośny, Jeż [2007 r.]

 

2. Southside flow (na odmułę!) [2007 r.]

 

3. Alkopoligamia feat. Trish [2006 r.]

 

4. My (Qciek remix)

 

Materiały wideo:

 

1. „My”

 

2. „Jak to!?”

 

3. „Jak to!?” Making of

Odnośnik do komentarza

Jest na Merlinie, więc nie fejk.

 

Było już kiedyś coś podobnego, a mianowicie "Rymy Częstochowskie". Nie było tak znanych raperów jak na "Poetach", ale był np. Eldo, który rymował "Stepy Akermańskie". To ma znacznie lepszą promocję, lepsi gracze i bity Whitehousów, więc powinno być nieźle.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem jak najbardziej negatywnie rozczarowany. Jedynie bit ciekawie brzmi, ale nawijka Tedego i Numera to zwykłe pierdolenie byle rym dla rymu. Rozumiem, że "stara szkoła" wraca, ale nie widzę w tym kawałku nic, co mogłoby mnie skłonić do przesłuchania go jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...