Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem sobie dzisiaj nielegal Yez Yez Yo "Rap Na Ulicach/Zgadnij Kto Wraca". Nie są to jacyś debiutanci, bo obecni od dobrych kilku lat. Opinie na temat tego nielegalu były raczej na "nie", ale skusiłem się pobrać. Zaskoczyłem się pozytywnie. Co prawda to zwykłe uliczne brzmienie, ale naprawdę niezłe i jak na nielegal naprawdę dobre. Ciekawostką jest fakt, że na płycie jest 10 kawałków, a do 5 (!) powstały klipy! Do pobrania stąd. Do odsłuchu klipy - tutaj.

Odnośnik do komentarza

Z polskich rapsów:

Łona - absolutny przemistrz, wszystkie płyty genialna, a track ze Smarkim z nowej EPki po prostu niszczy)

Grammatik - Światła miasta oczywiście pierdolony klasyk, później niestety coraz słabiej, najnowszej płyty nie słyszałem.

Eldo - Opowieść... dobra, Eternia genialna, CKCUA dobre, 27 takie sobie.

Pezet - dwie pierwsze płyty z Noonem świetne, muzyka rozrywkowa imo gówniana, zupełnie mi nie podeszła, z wyjątkiem dwóch tracków.

Mes +Flexxip, 2czter7 - aktualnie najlepszy na naszej rodzimej scenie, bez dwóch zdań. 2cztery7 zajebiste dwie płytki, Flexxip już klasyk.

Ponadto warto posłuchać Szybkiego Szmalu (Mixtape mistrzowski po prostu), Małego Esz Esz ('bez zabezpieczeń' , to jedna z lepszych polskich płyt imo), TeTrisa i Jimmiego. No i Ostrowski oczywiście, ale dla mnie skończył się po Jazzie w wolnych chwilach ;x

 

Z czarnuchów, to Dilated Peoples, solo Evidence'a no i Jurrasic 5.

Odnośnik do komentarza

Ma się ukazać jesienią tego roku. Znając jednak PDG, a głównie Ramone to będzie później. RR Brygada, miała być a marcu. Płyta będzie na swoich bitach, tzn. producentów, którzy zrobili je Łukaszowi. Był jakiś czas temu konkurs na poznanskirap.com na bity na płytę Ramony, co jest oficjalnym sygnałem na to, że skończyła się era płyt Ramony na kradzionych :] Pozostaje tylko czekać. Z tego co wiem będzie chciał wybić to legala, ale wiadomo nie będzie specjalnie przedłużał czasu oczekiwania na płytę, jeżeli nie będzie chętnych. Z drugiej strony może wydać w 5elemencie, wytwórni Gurala, co jest możliwe, jeżeli zdecyduje się na legala. :] Ojej.. ale się zakręciłem, mam nadzieje, że zrozumiałe :D

Odnośnik do komentarza
Z polskich rapsów:

Łona - absolutny przemistrz, wszystkie płyty genialna, a track ze Smarkim z nowej EPki po prostu niszczy)

Grammatik - Światła miasta oczywiście pierdolony klasyk, później niestety coraz słabiej, najnowszej płyty nie słyszałem.

Eldo - Opowieść... dobra, Eternia genialna, CKCUA dobre, 27 takie sobie.

Pezet - dwie pierwsze płyty z Noonem świetne, muzyka rozrywkowa imo gówniana, zupełnie mi nie podeszła, z wyjątkiem dwóch tracków.

Mes +Flexxip, 2czter7 - aktualnie najlepszy na naszej rodzimej scenie, bez dwóch zdań. 2cztery7 zajebiste dwie płytki, Flexxip już klasyk.

Ponadto warto posłuchać Szybkiego Szmalu (Mixtape mistrzowski po prostu), Małego Esz Esz ('bez zabezpieczeń' , to jedna z lepszych polskich płyt imo), TeTrisa i Jimmiego. No i Ostrowski oczywiście, ale dla mnie skończył się po Jazzie w wolnych chwilach ;x

 

Z czarnuchów, to Dilated Peoples, solo Evidence'a no i Jurrasic 5.

 

Widzę że mamy podobny gust, jeśli chodzi o Polski rap ; ) - dorzuciłbym bym do tego jeszcze Smarkiego (Najebawszy), i Zkiwboya (Obskurw King), a także po ostatniej płycie (lekki zawód jak dla mnie) Peerzeta. Co do Małego Esz Esza - fakt, płyta zajebista, ale strasznie nie doceniona. Jimson wymiótł ostatnią epką( Gorączka w parku igieł) a Gorąca Ofiara - to wg mnie jeden z lepszych polskich tracków w ogóle, a już na pewno jedyna w swoim rodzaju ; ).

 

Zapomniał bym o Dinalu - znasz? Za pewne znasz, jeśli nie - to koniecznie ściągnij "Kasetę demonstracyjną", i W strefie jarania i w strefie rymowania"(najlepsza Polska płyta 2006 imo) (jak coś to linki mogę Ci podesłać na PW).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Atmosphere - When Life Gives You Lemons, You Paint That Shit Gold

 

W sumie na początku ten album wydał mi się mocno średni, jednak po kilku przesłuchaniach okazało się, że ma potencjał. Bardzo spokojny midwest hip-hop z indie inspiracjami. Od strony produkcyjnej wszystko ok, flow też niczego sobie. Nie jest jakiś super, ale na pewno nie drażni. No więc ogólnie płyta jest średnia, ale z kilkoma fajnymi kawałkami (Dreamer, You, In Her Music Box). Próbka:

http://pl.youtube.com/watch?v=eN7PIBwZVnU

http://pl.youtube.com/watch?v=Ymo0zY7OmaQ

http://pl.youtube.com/watch?v=97KVa1xjNsI

Odnośnik do komentarza
Wielkimi krokami zbliża się kolejna produkcja ze Szczecina. Ekipa PMM (Polski Mistrzowski Manewr), w której skład wchodzą: Głowa (Projektanci), Wężu (CzK) oraz producent S.Z.W. kończy materiał na debiutancki album. Płyta nagrana została w NC studio w Łodzi u Marka Dulewicza, który zajął się również miksem i masteringiem całego materiału. Na albumie pojawi się ścisła czołówka polskiej rap sceny: Grammatik, Tentypmes, Ero (JWP, BC), OSTR, Kajman, Pih, Sobota, Zeus, oraz znakomita wokalistka Beata Andrzejewska. Za produkcję płyty odpowiedzialni są: OSTR, S.Z.W, Mpecet, Zeus i DJ Story. Wszystkie skrecze i cuty na płycie zrobił DJ Twister. Będziemy informować Was na bieżąco o tym co dzieje się w obozie PMM, a tymczasem zapraszamy do posłuchania jednego z kawałków, który znajdzie się na materiale. Numer nosi tytuł "Pochodzę z bloków", produkcja S.Z.W. a gościnnie Grammatik.

 

PMM - Pochodzę z bloków (feat. Grammatik)

 

Tematyka niezbyt odkrywcza, ale dobre gówno. Lubię nagrywki Projektantów, a to prawie to samo :)

 

Teledyski calkiem przyzwoite, szczegolnie ten do kawalka "Siema".

Kolejny - Yez Yez Yo - Szacunek Się Liczy/Chcą Mnie Zatrzymać :) Kozak!

 

===

 

Many - Spróbuj Dostrzec (feat. Rybens) - też dobry zawodnik z podziemia i świetny kawałek, ale lepszy w oryginale z udziałem rosyjskiego rapera Zee. Poprzedni klip - klik.

Odnośnik do komentarza

Peja kontra Żurom ciąg dalszy...

 

Po dissie Żuroma "Mieliśmy nagrać" Peja odpowiedział trackiem "Jedna runda" na bicie DJ 600V. Mimo że Żurom zahaczył tylko lekko Peję, bardziej pojechał Sokołowi i Borixonowi, Peja pojechał go już całkiem nieźle. Parę dni po "Jednej rundzie" wypuścił "Czysty nokaut", ale Żurom jeszcze odpowiedział - "Runda druga i pozamiatane". Całkiem niezłe te dissy, mimo, że Żurom nie potrafi trafić w bit, to akurat w tym dissie całkiem nieźle wypadł :) Peja już chyba nie odpowie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...