Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

No ale rozmawiamy o tym, że czasami piłkarz mimo kupienia go za dużą kwotę w pierwszym sezonie nie gra dużo, więc kolejne sezony Berby i Teveza nas nie interesują. Zapłacono za nich dużo bo tak oszacowano ich wartość dla zespołu jaką wniosą. Wartość, którą piłkarz wnosi będzie zawsze warta więcej w pieniądzach niż wartość którą piłkarz może wnieść. W przypadku młodych piłkarzy jest to mieszanka tychże, ale płacenie za potencjał w pewnym momencie się kończy, w pewnym momencie piłkarz musi być (a właściwie musi być na tyle wyceniony) gotowy, żeby potrafił grać teraz. Rozwinie się jeszcze, ok, ale już teraz może grać - za takich młodych piłkarzy płaci się te naście milionów i więcej.

A pisanie przeze mnie tylko o BPL odcina te mecze w których grają tylko rezerwy, niestety pomijając te mecze z Chelsea czy Lille, ale mimo to chyba ciężko nazwać statystykę występów w lidze za niereprezentatywną.

Odnośnik do komentarza

Taka mała prośba do dyskutujących. Starajcie się cytować tylko te fragmenty postów, na które odpowiadacie, a nie całą wcześniejszą dyskusje. Nie dość, że jest to mało czytelne, to zapewne mocno irytuje osoby, które muszą to potem przewijać na urządzeniach mobilnych.

Odnośnik do komentarza

No ale rozmawiamy o tym, że czasami piłkarz mimo kupienia go za dużą kwotę w pierwszym sezonie nie gra dużo, więc kolejne sezony Berby i Teveza nas nie interesują. Zapłacono za nich dużo bo tak oszacowano ich wartość dla zespołu jaką wniosą. Wartość, którą piłkarz wnosi będzie zawsze warta więcej w pieniądzach niż wartość którą piłkarz może wnieść. W przypadku młodych piłkarzy jest to mieszanka tychże, ale płacenie za potencjał w pewnym momencie się kończy, w pewnym momencie piłkarz musi być (a właściwie musi być na tyle wyceniony) gotowy, żeby potrafił grać teraz. Rozwinie się jeszcze, ok, ale już teraz może grać - za takich młodych piłkarzy płaci się te naście milionów i więcej.

A pisanie przeze mnie tylko o BPL odcina te mecze w których grają tylko rezerwy, niestety pomijając te mecze z Chelsea czy Lille, ale mimo to chyba ciężko nazwać statystykę występów w lidze za niereprezentatywną.

 

Nie zauważyłem, że gadamy o pierwszym sezonie. Miałem wrażenie, że ogólnie ;)

 

Nie nazywam tych spotkań nie reprezentatywnymi, ale nie można też powiedzieć, że grając w pucharach (PA/Carling/LM/LE) z takimi drużynami zawodnik nie dostaje szansy sprawdzenia się.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od otoczenia, jeżeli gra się prawie samymi rezerwami i komuś nie pójdzie nie jest to powód, by go od razu skreślać, takich meczów raczej nie ma grając w lidze, a zdarzają się w pucharach.

A założyłem, że gadamy o pierwszym sezonie, bo w przypadku Berby i Teveza ciężko ocenić, że były to transfery na dłuższą metę (może Argentyńczyka trochę, ale też specjalnie młody nie był i było już dokładnie wiadomo na co go stać), innymi słowy oczekiwano, że sprawdzą się od razu.

Odnośnik do komentarza
Może i wróżenie, ale nie byłby to pierwszy przykład oszczędnego wprowadzania młodego piłkarza do gry. Zresztą, Illarramendi jest sprowadzany jako następca Alonso, więc raczej pokisi, a Neymar musi się fizycznie przyzwyczaić do Europy

 

 

Ok tylko te przykłady nie mają nic współlnego z MU tevez nie był anonimowym zawodnikiem , który nie grał w Europie tylko gwiazdą a jak podajesz takie przykłady jak wytłumaczysz np fak że jak Fabregas trafił do Bary to jakoś grał od razu w pierwszej jedynastce?

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od otoczenia, jeżeli gra się prawie samymi rezerwami i komuś nie pójdzie nie jest to powód, by go od razu skreślać, takich meczów raczej nie ma grając w lidze, a zdarzają się w pucharach.

A założyłem, że gadamy o pierwszym sezonie, bo w przypadku Berby i Teveza ciężko ocenić, że były to transfery na dłuższą metę (może Argentyńczyka trochę, ale też specjalnie młody nie był i było już dokładnie wiadomo na co go stać), innymi słowy oczekiwano, że sprawdzą się od razu.

 

No i w sumie cięzko powiedzieć by się nie sprawdzili ;)

 

Ale ogólnie - true, true.

Odnośnik do komentarza

 

Jestem pewien, że w takim Realu Illarramendi też nie będzie od razu grał w 30 ligowych meczach,

 

Odbiegne troche od tematu, bo wiem, ze zupelnie on o tym nie jest, ale wytlumaczyc trzeba troche specyfike tego transferu :). Otoz, gdy wlodaze Realu pukaja do drzwi jakiegokolwiek hiszpanskiego klubu, to cena zawodnika od razu rosnie o 10mln, to raz :). Dwa, ze cisnienie na nastepce Xabiego jest w Madrycie niesamowite, a tu jeszcze w dodatku Bask, z tego samego klubu (chodzilo troche o to, zeby znowu nie kisil sie w Liverpoolu), wiec podejrzewam, ze gdyby klauzula byla o 10mln wyzsza, to Florentino i tak wyjalby czek bankowy i zaplacil. Trzy, ze w Realu obecnie jest moda na stawianie na reprezentantow Hiszpanii U-21 (Isco, Illarra, wykupienie Carvajala, stawianie na Morate i Jese), wiec transfer pasuje obecnie do polityki klubu :). A cztery, to fakt, ze Xabi nie robi sie mlodszy, wczoraj zlapal kontuzje na 3 miesiace (a juz przed sezonem byly probelmy), wiec mysle, ze Asier moze zaliczyc wiecej wystepow niz myslicie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Jestem pewien, że w takim Realu Illarramendi też nie będzie od razu grał w 30 ligowych meczach,

 

Odbiegne troche od tematu, bo wiem, ze zupelnie on o tym nie jest, ale wytlumaczyc trzeba troche specyfike tego transferu :). Otoz, gdy wlodaze Realu pukaja do drzwi jakiegokolwiek hiszpanskiego klubu, to cena zawodnika od razu rosnie o 10mln, to raz :). Dwa, ze cisnienie na nastepce Xabiego jest w Madrycie niesamowite, a tu jeszcze w dodatku Bask, z tego samego klubu (chodzilo troche o to, zeby znowu nie kisil sie w Liverpoolu), wiec podejrzewam, ze gdyby klauzula byla o 10mln wyzsza, to Florentino i tak wyjalby czek bankowy i zaplacil. Trzy, ze w Realu obecnie jest moda na stawianie na reprezentantow Hiszpanii U-21 (Isco, Illarra, wykupienie Carvajala, stawianie na Morate i Jese), wiec transfer pasuje obecnie do polityki klubu :). A cztery, to fakt, ze Xabi nie robi sie mlodszy, wczoraj zlapal kontuzje na 3 miesiace (a juz przed sezonem byly probelmy), wiec mysle, ze Asier moze zaliczyc wiecej wystepow niz myslicie.

 

 

W przypadku każdego klubu z TOPu jest podobnie z kwotą transferu. Vide transfer Andersona do United swego czasu czy każdy transfer PSG/City. Z tą modą to się okaże, bo jak na razie tylko Isco może mieć nadzieje na występy ;) posta pisałem zanim zobaczyłem info o kontuzji ;)

Odnośnik do komentarza

Mozesz sie niezle zdziwic ;). Isco to chwilowy pewniak w wyjsciowej jedenastce, Morata jest zmiennikiem Benzemy, a u tego z forma roznie bywa, w pierwszym meczu znacznie korzystniej zaprezentowal sie wychowanek, wiec roznie to jeszcze moze byc. Carvajal jest opcja nr 1 na prawej obronie, przynajmniej na razie. A z Jese to roznie moze byc, blyskotliwy chlopak z "ciekawym" charakterem, moze w tym sezonie zarowno wygryzc z pierwszego skladu Di Marie, jak i trafic na wypozyczenie do jakiegos sredniaka ligi ;). A co do samego Illarry, to cisnienie na ten transfer bylo niesamowite, nawet w Madrycie sa glosy, ze ostro przeplacony i choc sam jestem do niego nastawiony bardzo sceptycznie, to juz przy okazji Di Marii i Pepe sie przekonalem, ze Real zwykle nie przeplaca za pilkarzy az tak wiele (no chyba, ze kontuzje ich zniszcza, vide Kaka i Woodgate) ;).

Odnośnik do komentarza

http://anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=257032

 

Oficjalnie: Chelsea porozumiała się z Willianem i Anżą

 

No to Tottenham został trochę z nocnikiem w ręku.

Super informacja , byle nie odbiło się to kosztem sprzedaży Luiza. Mając na uwadze jakiego genialnego maja trenera plus fajne transfery myśle że realnie można myśleć o walce o tytuł.

Odnośnik do komentarza

I bez Williana walka o tytuł jest oczywistością. Nie do końca jestem pewien słuszności tego transferu. I tak wyzwaniem jest taka rotacja składem żeby Hazard, Mata i Oscar (Mosesa pominę) nie narzekali na brak gry, a tu kolejny do walki o miejsce w tym sektorze boiska.

 

Dochodzą jeszcze mecze w pucharach krajowych i europejskich więc każdy z nich się wykaże

Odnośnik do komentarza

Ten transfer wygląda trochę jak próba zrobienia na złość Spurs, szczególnie po tym co na konferencji prasowej mówił Mourinho. Bo przecież dla Williana w sumie nie ma miejsca w 11-ce Chelsea. Jest Mata, Oscar, Hazard, a przecież jeszcze na ławce siedzą Schurle czy van Ginkel.

Nie skreślajmy go na wejściu, dajcie mu czas na pokazanie co potrafi

Odnośnik do komentarza

a przecież jeszcze na ławce siedzą Schurle czy van Ginkel.

 

Z tym, że oni raczej konkurencją dla Williana (który preferuje lewe skrzydło lub grę za napastnikiem) nie są. Schurrle to prawe skrzydło (ewentualnie szpica), a Van Ginkel obstawia tył pomocy czyli walczy o miejsce z Ramiresem, Lampardem, Mikelem i Essienem.

Odnośnik do komentarza

Ten transfer wygląda trochę jak próba zrobienia na złość Spurs, szczególnie po tym co na konferencji prasowej mówił Mourinho. Bo przecież dla Williana w sumie nie ma miejsca w 11-ce Chelsea. Jest Mata, Oscar, Hazard, a przecież jeszcze na ławce siedzą Schurle czy van Ginkel.

Nie płaci się takich pieniędzy za piłkarza tylko dlatego, żeby zrobić rywalom na złość.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...