Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

To ja sobie zadam.

 

Taki sam tytuł noszą najbardziej znana książka pewnego popularnego pisarza z czasów współczesnych, tłumacza i maratończyka-amatora oraz piosenka pewnej bardzo znanej grupy muzycznej. Proszę podać:

 

a) tytuł

b) imię, nazwisko i narodowość pisarza

c) nazwę zespołu

Odnośnik do komentarza
To ja sobie zadam.

 

Taki sam tytuł noszą najbardziej znana książka pewnego popularnego pisarza z czasów współczesnych, tłumacza i maratończyka-amatora oraz piosenka pewnej bardzo znanej grupy muzycznej. Proszę podać:

 

a) tytuł

b) imię, nazwisko i narodowość pisarza

c) nazwę zespołu

a) The Loneliness of the Long Distance Runner

b) Alan Sillitoe, Anglik

c) Iron Maiden

 

:P?

Odnośnik do komentarza
a) The Loneliness of the Long Distance Runner

b) Alan Sillitoe, Anglik

c) Iron Maiden

:P?

 

Niestety nie

 

Dam podpowiedzi:

 

1. Pisarz nie jest Europejczykiem ani Amerykaninem.

2. Piosenka została wydana na albumie tej grupy z roku 1965, poza tym przy nagraniu jej ów zespół po raz pierwszy użył pewnego orientalnego instrumentu.

Odnośnik do komentarza

Pewien bardzo znany współczesny artysta namalował pewien naturalny przedmiot o falicznych kształtach. Tak powstała okładka pewnej płyty o wręcz fundamentalnym znaczeniu dla rozwoju rocka. Ów bardzo znany artysta był również formalnym producentem tej płyty lecz w rzeczywistośći prawdziwym producentem był ktos inny.

 

1. Jak nazywał się ten artysta?

2. Tytuł płyty i nazwa zespołu który ją nagrał.

Odnośnik do komentarza

Aleksander Uljanow i Bronisław Piłsudski (jako członkowie "Narodnej Woli") brali udział w przygotowaniach do zamachu na życie cara Aleksandra III. W efekcie wsypy Uljanow został skazany na śmierć i powieszony, a Piłsudski został skazany na 15 lat zesłania i ciężkich robót na Sachalinie.

Odnośnik do komentarza

To chyba ja...

 

Było piękne popołudnie w jednej z latynoskich metropolii. Wygląda to jak początek telenoweli, ale to co działo się na stadionie piłkarskim podczas meczu dwóch czołowych ekip kraju szczęśliwego zakończenia nie miało, a to za sprawą jednego człowieka. Bramkarz jednej z ekip sprokurował rzut karny. Jednak kiedy rywal miał już strzelić, brat tegoż golkipera zatrzymał grę i przypomniał mu o zaleceniach lekarza, aby się nie przemęczał, bo to może się dla niego źle skończyć. Jednak nasz tragiczny bohater nie słuchał. Po wznowieniu gry obronił co prawda jedenastkę, ale tuż po tym upadł na murawę i nie ruszał się. Wkrótce po fantastycznej, aczkolwiek nieszczęśliwej interwencji został zmieniony, jednak nie dane mu było już więcej wrócić na boisko. Dwa tygodnie później zmarł w szpitalu. Podobno z powodu gruźlicy, ale nikt tego nie potwierdził. A moje pytanie brzmi: o kogo chodzi i jakie ekipy grały w tym feralnym meczu?

 

 

 

Podpowiedzi:

 

1. Rzecz działa się w kraju, który swoją powierzchnią mógłby przykryć całą Europę.

2. Zawodnik ten wspomniany jest w hymnie klubu, którego barwy wówczas reprezentował.

Odnośnik do komentarza
Eurico Lara

 

Gremio Porto Alegre - SC Internacional

 

1. Rzecz działa się w kraju, który swoją powierzchnią mógłby przykryć całą Europę.

Brazylia ma ca. 8,5 mln km2, Europa trochę ponad 10 mln km2 ;>

 

No ja gdzieś czytałem, że mogłaby, ale nieważne. Zadajesz :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...