Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Stadion miejski w końcu, każdy ma prawo zorganizować tam jakąś imprezę.

Chciałbyś.

* Warszawa będzie mieć prawo do organizowania na stadionie sześciu imprez rocznie

* miasto będzie mogło się promować na stadionie "m.in. za pomocą napisów na krzesełkach i umieszczeniem herbu i symboli miasta w widocznych miejscach"

* czynsz za dzierżawę wzrośnie do 1,1 mln zł rocznie, a po wybudowaniu stadionu do 3,7 mln zł.

* miasto będzie dysponować niewielką pulą miejsc dla niepełnosprawnych

no i przecież miasto może odstąpić jedną ze swoich sześciu imprez osobie trzeciej, nie? ;) chyba tego nie ma zakazanego w umowie dzierżawy

 

a najważniejsze jest chyba to, że JW dobrze wiedział, że ten mecz nie może się odbyć na Ł3, a jego działania miały na celu uwydatnienie problemu Polonii (kurnikowy stadion) i pokazanie jak nierówno są traktowane stołeczne kluby, w razie walki o nowy stadion zyskuje dodatkową kartę przetargową

Odnośnik do komentarza

A może po prostu Wojciechowski chciał w ten sposób podbić cenę stawiając warunki? I siejąc w prasie plotki, że nie zaakceptuje rat, żeby Turcy z dnia na dzień dodali kilka groszy do kwoty transferu prosząc koniecznie o transfer ratalny? Nikt o tym nie pomyślał?

Nie, lepiej było wskoczyć i pisać bzdury o niskiej wiarygodności Wyborczej. :wszystkozle:

Niska wiarygodność Wybiórczej jest Faktem! :)

 

Wracając do tematu: gratuluję tych milionów za Mierzejewskiego (przy 1,5-2 mln jakich chce Lech za lepszego Stilicza to kosmos) - technicznie jest świetny (jak na Polaka :] ), jeżeli wytrzyma psychicznie może być jednym z naszych głównych atutów na Euro. A swoją drogą jak to się odmieniły losy dwóch byłych Wiślaków - Peszki i Mierzejewskiego i to mimo udanej rundy Peszkina w Buli - 7 asyst bodajże. No cóż - liczę na obu w kontekście reprezentacji!

Odnośnik do komentarza
Za kilka dni wygaśnie kontrakt defensywnego pomocnika Polonii - Andreu. Wychowanek FC Barcelony żegna się powoli ze stolicą. Dziś poprosił o przekazanie podziękowań kibicom, którzy wspierali go podczas półtorarocznego pobytu przy Konwiktorskiej.

 

"Chciałbym serdecznie podziękować za doping kibiców, jak również za te wszystkie pozytywne opinie, z którymi niejednokrotnie się spotykałem. Czytałem komentarze, w których różni ludzie pisali, że chcieliby, abym przedłużył kontrakt. To było dla mnie naprawdę bardzo miłe i będę o tym pamiętał" - powiedział na wstępie Hiszpan.

 

"Spędziłem tutaj półtora roku. Myślę, że prezentowałem dobry poziom piłkarski i byłem nieodzowną częścią zespołu. Zresztą można o to zapytać moich kolegów z drużyny. Na pewno będę wspominał pierwsze derby. Nie tylko ze względu na moją bramkę, ale na osiągnięcie całej drużyny. Szczególnie biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej się znajdowaliśmy. To wszystko było wręcz nieprawdopodobne".

 

"Będę tu z żoną zapewne przez 5-6 dni, aby przygotować do wyjazdu wszystkie swoje rzeczy. Mam jeszcze w Warszawie mieszkanie, więc póki co czekam. Nie ukrywam, że podoba mi się w Polsce i poznałem nieco język. Jednak na chwilę obecną ciężko powiedzieć, gdzie będę grał w nowym sezonie".

http://ksppolonia.pl/web/aktualnosc,5551-andreu:_chcialbym_podziekowac_kibicom.html#tresc

 

Andreu jednak odchodzi z Polonii :/. Szkoda, wielka szkoda. Panie JW, zamiast o mistrza Polonia znowu bedzie walczyła o utrzymanie. Dziękujemy, dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Euzebiusz Smolarek wciąż nie zaakceptował nowych warunków kontraktu, jakie zaproponował mu właściciel Polonii Józef Wojciechowski. Były reprezentant Polski może podzielić los Artura Sobiecha.

 

Prezes "Czarnych Koszul" przedstawił projekt nowej umowy Smolarkowi jeszcze przed wyjazdem na wakacje, na początku czerwca. 30-letni napastnik dostałby kontrakt ważny do 2014 roku, ale równocześnie miał się zgodzić na oddawanie co miesiąc 20 proc. z pensji do depozytu. Zamrożona kwota zostałaby mu zwrócona, jeśli Polonia na koniec sezonu zajmie drugie miejsce i potrojona w przypadku zdobycia mistrzostwa Polski. Taką nową formułę wprowadził właściciel warszawskiego klubu po to, aby zmotywować piłkarzy do lepszej gry.

 

Przed wyjazdem na urlop Smolarek propozycję zaakceptował, ale w środę jej nie przyjął. Piłkarz ma czas do dziś, by projekt Wojciechowskiego zaakceptować. Jeśli tego nie zrobi, zostanie odesłany do drużyny Młodej Ekstraklasy. Smolarek o swojej przyszłości nie chciał wczoraj mówić.

 

W Polonii na ofertę nowej umowy nie zgodził się już Artur Sobiech. Ostatnio jego menedżer zaproponował własne rozwiązanie - 10 proc. kontraktu idzie do depozytu, a suma odstępnego wynosi milion złotych. Polonia takiej propozycji nie zamierza zaakceptować i jeśli nie zgłosi się po niego klub zagraniczny (polski nie wchodzi w grę), Sobiech może cały sezon spędzić w ME.

 

Gdyby trener Jacek Zieliński nie mógłby liczyć na dwójkę najlepszych dziś napastników (dziewięć goli Sobiech, siedem - Smolarek), to klub sprowadzi przynajmniej jednego nowego piłkarza na tę pozycję. Rezerwowym celem transferowym numer 1 jest Hiszpan José Verdu Toche. Ale możliwe też, że Zieliński odważniej będzie stawiał w nowym sezonie na odkrycie roku w Młodej Ekstraklasie Łukasza Teodorczyka.

 

sport.pl

 

Z taką atmosferą w zespole Polonia może co najwyżej powtórzyć osiągnięcia z zeszłego sezonu. Nie rozumiem jednak postawy samych piłkarzy, zamrożenie 20% pensji w zamian za potencjalne bonusy na koniec sezonu to coś nieporównywalnego. Ale cóż, brak ambicji. I mówiąc szczerze nie dziwię się Wojciechowskiemu, bo pokazuje, że dla tych pseudopiłkarzyn liczy się wypłata, a sport schodzi na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Z taką atmosferą w zespole Polonia może co najwyżej powtórzyć osiągnięcia z zeszłego sezonu. Nie rozumiem jednak postawy samych piłkarzy, zamrożenie 20% pensji w zamian za potencjalne bonusy na koniec sezonu to coś nieporównywalnego. Ale cóż, brak ambicji. I mówiąc szczerze nie dziwię się Wojciechowskiemu, bo pokazuje, że dla tych pseudopiłkarzyn liczy się wypłata, a sport schodzi na dalszy plan.

 

To tak na poważnie? Niby dlaczego mieliby się godzić? Jak ktoś ma IQ wyższe niż plankton i nie boi się postawić wielkiemu Wojciechowskiemu to od razu jest pseudopiłkarzyną, kimś pozbawionym ambicji i w ogóle całym złem tego świata? Już wcześniej mówiłem, że to jest więcej niż pewne, że Polonia mistrzem nie będzie, a do vice mistrzostwa faworytem bynajmniej nie jest, to po jaką cholerę oni mają się na to godzić? Żaden brak ambicji, zwykłe, zdroworozsądkowe podejście. 20 % pensji Smolarka czy Sobiecha to nie są grosze i jak najbardziej tak kretyński plan może im się nie podobać. Ja wiem, że każdy z nas by zamroził sobie 20 % pensji na rzecz nierealnego celu, ale widać niektórzy piłkarze Polonii są inni :roll: Po co się idzie do Polonii? Dla kasy. Jasny układ, ani Sobiech, ani tym bardziej Smolarek nie szli do Warszawy spełniać się piłkarsko, bo pierwszy mógł spokojnie wybrać Lecha/Wisłę/jakiś słabszy zagraniczny klub z mocniejszej ligi, a drugi to dawno się nagrał, a teraz nagle zdziwienie, gdy odbiera im się kasę, że się buntują. Wojciechowski mógł ogarniać jak płacił niebotyczną kasę Ruchowi, czy podpisywał bardoz wysoki kontrakt ze Smolarkiem, a teraz to sobie może popatrzeć jak z jego konta kasa idzie do graczy ME.

Odnośnik do komentarza

 

Nie rozumiem jednak postawy samych piłkarzy, zamrożenie 20% pensji w zamian za potencjalne bonusy na koniec sezonu to coś nieporównywalnego. Ale cóż, brak ambicji. I mówiąc szczerze nie dziwię się Wojciechowskiemu, bo pokazuje, że dla tych pseudopiłkarzyn liczy się wypłata, a sport schodzi na dalszy plan.

To postaw się w sytuacji tych pseudopiłkarzyn i w przyszłości też uzależnij część swojej wypłaty od grupy ludzi. I to jeszcze niepewnej grupy ludzi, bo za chwilę ktoś może podpaść prezesowi i zostanie zesłany do rezerw, na dodatek nie wyjdą ze 3 mecze albo nie daj boże w 5 spotkaniach będzie tylko 9 punktów i prezes wymieni trenera, a wtedy masz w zasadzie po kasie.

 

Ja wiem, że najłatwiej się operuje cudzymi pieniędzmi, ale bez przesady. To nie jest normalnie zarządzany klub gdzie można być czegokolwiek pewnym na koniec sezonu. Tutaj z dnia na dzień może się zmienić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Trener Jacek Zieliński ogłosił 24-osobową kadrę na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim.

 

Zawodnicy wyjadą na obóz w niedzielę i będą na nim przebywać do 5 lipca. W kadrze znalazł się również Daniel Gołębiewski, jednak we wtorek opuści on zgrupowanie i uda się do Zabrza.

 

Kadra Polonii na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim:

 

Bramkarze: Michał Gliwa, Sebastian Przyrowski.

 

Obrońcy: Marcin Baszczyński, Tomasz Brzyski, Daniel Ciach, Đorđe Čotra, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Radek Mynář, Maciej Sadlok, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik.

 

Pomocnicy: Grzegorz Bonin, Bruno, Róbert Jež, Łukasz Piątek, Łukasz Trałka, Paweł Wszołek.

 

Napastnicy: Daniel Gołębiewski, Daniel Sikorski, Euzebiusz Smolarek, Artur Sobiech, Pavel Šultes, Łukasz Teodorczyk.

zrodło : 90minut

 

Sobiech z Ebim :-k

Odnośnik do komentarza

Niestety Polonia znowu będzie walczyła o utrzymanie. Zaraz okaże się, że 3/4 drużyny nie podpisało nowych kontraktów. JW może i ma rację, ale drużyna się sypie. Jak tak dalej pójdzie nikt w niej nie zostanie.

 

To ściągniecie sobie nowych tym razem na satysfakcjonujących go warunkach :D W sumie jemu chyba nie zależy na kasie i jako przykład można tutaj podać Kokosińskiego a widocznie zaczęła wkurwiać go zgraja piłkarzyków śpiewających "czy się stoi czy się leży...." Myslał, że jeśli dobrze opłaci ludzi to Ci będą się starali a najwidoczniej się przejechał. I nie jest on pierwszym (Filipiak), ale pierwszym który zaczyna coś w tym względzie robić a wyzywa się go od debila (pozdro kacpergawlo [i JW ma prawo ich sprzedać czy wyjebać do rezerw a oni mają prawo rozwiązać kontrakt tylko czy będą tego chcieli?]), bo skoro zawodnicy chcą zarabiać na poziomie zachodu, to niech się na ten k***a poziom wzniosą albo niech spierdalają na schody w końcu tam namęczą się niewiele a kasa i tak wpłynie, bo ja tu ambicji nie widzę. Piszę to z mojego punktu widzenia niestety nie wiem jakie są prawdziwe warunki w Poloni :(

 

Stadion miejski w końcu, każdy ma prawo zorganizować tam jakąś imprezę.

Chciałbyś.

* Warszawa będzie mieć prawo do organizowania na stadionie sześciu imprez rocznie

* miasto będzie mogło się promować na stadionie "m.in. za pomocą napisów na krzesełkach i umieszczeniem herbu i symboli miasta w widocznych miejscach"

* czynsz za dzierżawę wzrośnie do 1,1 mln zł rocznie, a po wybudowaniu stadionu do 3,7 mln zł.

* miasto będzie dysponować niewielką pulą miejsc dla niepełnosprawnych

 

A fakt miasto w końcu dało tylko pińcet baniek :lol: k***a jak to możliwe :|

Odnośnik do komentarza

A Ty Brudinho dalej nie rozumiesz, że za wysokie kontrakty odpowiada Wojciechowski i sam zaakceptował takie pensje. Teraz natomiast się obraża razem ze sztabem, że ktoś raczył się nie zgodzić na inny kontrakt. Proponuje więc podejść do sprawy trochę inaczej, bo na razie traktujesz go jak rycerza na bialym koniu, który walczy ze złem i rozpustą. Tylko najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że sam tych kopaczy rozpieszczał i robił z nich wielkie gwiazdy. Biznes nie zna litości - skoro schrzanił sprawę, niech teraz "cierpi", a nie obraża się jak dzieciak w piaskownicy. Trzeba bylo wcześniej pomyśleć.

Odnośnik do komentarza

 

 

To ściągniecie sobie nowych tym razem na satysfakcjonujących go warunkach :D

Tak, bo do Polonii to piłkarze walą drzwiami i oknami ze względu na historie i możliwości sportowe. Sam JW ma codziennie po kilkadziesiąt ofert od samych czołowych piłkarzy ligi (nie agentów! na agentach już się JW poznał i stara się na nich uważać), którzy chcą tu przyjechać i wygrać mistrzostwo.

 

Pisząc serio. Sprowadzi sobie nowych o podobnej klasie jak da im równie wysokie kontrakty, a na pewno na tyle wysokie, że konkretnym piłkarzom będzie się to opłacać bardziej niż gra w poprzednim klubie, bo mało kto, jeśli w ogóle ktokolwiek, wybierze sobie humory prezesa zamiast spokoju w obecnym klubie. A jak już wybierze to nie sądzę, żeby JW i tak dało się zadowolić w dłuższym terminie, więc problem narzekania na wysokie kontrakty i tak wróci.

Odnośnik do komentarza

A Ty Brudinho dalej nie rozumiesz, że za wysokie kontrakty odpowiada Wojciechowski i sam zaakceptował takie pensje. Teraz natomiast się obraża razem ze sztabem.

 

Udowodnij! Szczególnie, że i Smolarek i Sobiech jadą na zgrupowanie.

 

Proponuje więc podejść do sprawy trochę inaczej, bo na razie traktujesz go jak rycerza na bialym koniu, który walczy ze złem i rozpustą. Tylko najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że sam tych kopaczy rozpieszczał i robił z nich wielkie gwiazdy. Biznes nie zna litości - skoro schrzanił sprawę, niech teraz "cierpi", a nie obraża się jak dzieciak w piaskownicy. Trzeba bylo wcześniej pomyśleć.

 

Rozpocząłem od tego moją wypowiedz! Niech wywali/sprzeda tych którzy mu nie odpowiadają.

 

Tak, bo do Polonii to piłkarze walą drzwiami i oknami ze względu na historie i możliwości sportowe. Sam JW ma codziennie po kilkadziesiąt ofert od samych czołowych piłkarzy ligi (nie agentów! na agentach już się JW poznał i stara się na nich uważać), którzy chcą tu przyjechać i wygrać mistrzostwo.

 

Pisząc serio. Sprowadzi sobie nowych o podobnej klasie jak da im równie wysokie kontrakty, a na pewno na tyle wysokie, że konkretnym piłkarzom będzie się to opłacać bardziej niż gra w poprzednim klubie, bo mało kto, jeśli w ogóle ktokolwiek, wybierze sobie humory prezesa zamiast spokoju w obecnym klubie. A jak już wybierze to nie sądzę, żeby JW i tak dało się zadowolić w dłuższym terminie, więc problem narzekania na wysokie kontrakty i tak wróci.

 

Wydaje mi się, że mógłby kupić każdego zawodnika z kraju z tym, że podejrzewam teraz nie chce już wydawać fortuny na ich zachcianki a te zapewne słysząc JW maja przeogromne.

Odnośnik do komentarza

A Ty Brudinho dalej nie rozumiesz, że za wysokie kontrakty odpowiada Wojciechowski i sam zaakceptował takie pensje. Teraz natomiast się obraża razem ze sztabem.

 

Udowodnij! Szczególnie, że i Smolarek i Sobiech jadą na zgrupowanie.

 

A jak nazwać taką wypowiedź:

 

"Sobiech jest nielojalny wobec mnie, wobec klubu. To młody, zepsuty chłopak. W Chorzowie nas uprzedzano, że będziemy mieli z nim kłopoty i to się potwierdza. Ja go już w zespole nie widzę."

 

 

Natomiast jeśli chodzi o określenie "teraz", to miałem na myśli to, co się dzieje od kilku tygodni.

Odnośnik do komentarza

 

 

Wydaje mi się, że mógłby kupić każdego zawodnika z kraju z tym, że podejrzewam teraz nie chce już wydawać fortuny na ich zachcianki a te zapewne słysząc JW maja przeogromne.

Co nas sprowadza dokładnie do tego co napisałem, czyli kolejnego przepłacenia przy ewentualnym wartościowym łataniu dziur po skreślonych zawodnikach i następnego focha JW w krótkim odstępie czasu związanego z owym przepłaceniem.

 

 

 

Nie ma prawa? Sobiech może się poskarżyć do PZPN i być może jego kontrakt zostanie rozwiązany!

Dopiero gdy JW nie będzie mu płacił przez 3 miesiące afair.

Odnośnik do komentarza

A Ty Brudinho dalej nie rozumiesz, że za wysokie kontrakty odpowiada Wojciechowski i sam zaakceptował takie pensje. Teraz natomiast się obraża razem ze sztabem.

 

Udowodnij! Szczególnie, że i Smolarek i Sobiech jadą na zgrupowanie.

 

A jak nazwać taką wypowiedź:

 

"Sobiech jest nielojalny wobec mnie, wobec klubu. To młody, zepsuty chłopak. W Chorzowie nas uprzedzano, że będziemy mieli z nim kłopoty i to się potwierdza. Ja go już w zespole nie widzę."

 

 

Natomiast jeśli chodzi o określenie "teraz", to miałem na myśli to, co się dzieje od kilku tygodni.

 

To wypowiedz prezesa nie trenera. Trener zabrał/zgłosił go na zgrupowanie.

 

Dopiero gdy JW nie będzie mu płacił przez 3 miesiące afair.

 

No to w czym problem i gdzie ten Sobiech taki poszkodowany? :P

Odnośnik do komentarza

No tylko, że on nie chce sprzedać albo sprzedać za równowartość tego co zapłacił. A kto da za Sobiecha 1mln€?

 

Nie ma prawa? Sobiech może się poskarżyć do PZPN i być może jego kontrakt zostanie rozwiązany!

Może zostanie, może nie. Jasne, że JW ma prawo żądać takiej ceny, ale wtedy twoja teoria z Sobiechem bez ambicji upada...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...