Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

No tylko, że on nie chce sprzedać albo sprzedać za równowartość tego co zapłacił. A kto da za Sobiecha 1mln€?

 

Nie ma prawa? Sobiech może się poskarżyć do PZPN i być może jego kontrakt zostanie rozwiązany!

Może zostanie, może nie. Jasne, że JW ma prawo żądać takiej ceny, ale wtedy twoja teoria z Sobiechem bez ambicji upada...

 

Mierzejewskiemu się udało odejść za niezłą sumkę ;)

 

Pamiętam jak się wyśmiewaliśmy w Maryni z tego wywiadu z Sobiechem!

 

Widziałem kilka dni temu wypowiedź Zielińskiego przed kamerą i mowil podobnie jak Wojciechowski. Nie wiem czy gdzieś jest w necie. W każdym razie nie wiem co się zmieniło, że nagle Sobiech zostal jednak w kadrze.

 

Nie udało mu się znaleźć zastępcy i zmiękła mu faja? Przecież trenerzy w odróżnieniu od piłkarzy w Poloni maja miliard razy gorzej...

Odnośnik do komentarza

Tylko dalej nie podałeś jakiegokolwiek logicznego argumentu, dla którego Sobiech czy Smolarek mieliby zgodzić się na takiej zasady premiowanie (ergo wywalenie 20 % pensji przez okno). Z punktu widzenia Wojciechowskiego propozycja jak najbardziej logiczna, zaoszczędzi 20 %, ale to jego wina, że podpisał tak durne kontrakty. Jeśli teraz go nagle oświeciło, że przy takiej zasadzie premiowania piłkarze będą się bardziej starać to niech na tych zasadach kupuje nowych graczy, albo przedłuża kończące się kontrakty, a nie nagle wpadł na genialny pomysł - mniejsza pensja albo Klub Kokosa. Ile razy trzeba powtarzać, że do Polonii idzie się tylko i wyłącznie dla kasę? Jeśli Sobiech by się starał o rozwiązanie kontraktu to by nic nie wywalczył, bo JW działa w granicach prawa (odesłanie do rezerw/ME nie łamie przecież warunków umowy), a przecież pan prezes zapowiedział sprzedaż jedynie za kwotę miliona euro. To, że ostatecznie Sobiech na zgrupowanie jedzie wcale mnie nie dziwi, bo w końcu jak Wojeciechowski coś mówi to można iść wpłacać cały swój majątek do buka, że zrobi dokładnie na odwrót. Ja chciałem jedynie podkreślić, że Sobiech byłby idiotą godząc się na coś takiego i tyle, bo szantaże jakimi straszył JW są skandaliczne.

Odnośnik do komentarza

Czy Sobiech szedł do Polonii dla prestiżu? Nie. Czy dla niesamowitych kibiców? Nie. CZy dla wielkiego stadionu? Nie. CZy dla dobrej bazy treningowej? Nie. Szedł tam bo Wojciechowski zapłacił zdecydowanie najwięcej. Jakby dał na wstępie tyle samo co Legia czy Wisła czyli o te 20% mniej to by Sobiech nigdy nie grał w Polonii. Przecież taki Sobiech widzi co się dzieje w klubie. Mierzejewski odszedł, przyszło kilku średniaków i na mistrza nie ma szans z tą kadrą i z prezesem, który w każdej chwili może wywalić trenera. Jak to ktoś ujął ściągasz graczy Górnika, grasz jak Górnik. Kwestia czy Sobiech jest tyle wart nie ma nic do rzeczy, choć według mnie jest bo to ciągle gracz z kategorii młody talent, który w kanadyjskiej klasyfikacji był bodaj na drugim miejscu w lidze.

Odnośnik do komentarza

poruszyłem to już wcześniej - z jednej strony ganicie polskich gwiazdorków za żałosne rzemiosło i pazerność, tu jak JW chce zrobić porządek w klubie - obrona piłkarzyków i wyzywanie JW

 

doszedłem do wniosku, że JW działa dobrze, przecież Sobiechowi nie chodzi o kasę i chce spierdolić za granicę, on zarabia ponad 300 000 euro rocznie, także o czym tu mowa, zrozumcie to, mam nadzieję, że jednak się dogadają, bo nasza piłka nie może sobie pozwolić na stratę kolejnego talentu w tak idiotycznych okolicznościach

 

pomijając, że taki sam system dał mistrzostwo w 2000

Odnośnik do komentarza

poruszyłem to już wcześniej - z jednej strony ganicie polskich gwiazdorków za żałosne rzemiosło i pazerność, tu jak JW chce zrobić porządek w klubie - obrona piłkarzyków i wyzywanie JW

 

 

Bo w tym wszystkim chodzi o to, ze za taki stan rzeczy odpowiada JW i podobni prezesi. Psują regularnie rynek i nagle w jednej chwili chcą, żeby im współczuć. Wojciechowski wszedzie widzi winnych, tylko nie zauważa u siebie błędów. Ten nowy system płac jest bardzo dobry i tak powinno być od początku. Ale powinien sobie zdawać sprawę, że wręcz niemożliwe jest wprowadzenie go w godzinę, a jak się ktoś nie zgodzi, to się go zaszantażuje ME. Do Polonii mało kto przychodzi, bo klub ma tradycje itd., chodzi o kasę. Od początku było wiadomo, po co przyszedł Sobiech i jaki ma charakter. Wina jest głownie po stronie ludzi, którzy go ściagnęli. A teraz nagle Sobiech jest 'zepsuty'. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Z taką atmosferą w zespole Polonia może co najwyżej powtórzyć osiągnięcia z zeszłego sezonu. Nie rozumiem jednak postawy samych piłkarzy, zamrożenie 20% pensji w zamian za potencjalne bonusy na koniec sezonu to coś nieporównywalnego. Ale cóż, brak ambicji. I mówiąc szczerze nie dziwię się Wojciechowskiemu, bo pokazuje, że dla tych pseudopiłkarzyn liczy się wypłata, a sport schodzi na dalszy plan.

 

To tak na poważnie? Niby dlaczego mieliby się godzić? Jak ktoś ma IQ wyższe niż plankton i nie boi się postawić wielkiemu Wojciechowskiemu to od razu jest pseudopiłkarzyną, kimś pozbawionym ambicji i w ogóle całym złem tego świata? Już wcześniej mówiłem, że to jest więcej niż pewne, że Polonia mistrzem nie będzie, a do vice mistrzostwa faworytem bynajmniej nie jest, to po jaką cholerę oni mają się na to godzić? Żaden brak ambicji, zwykłe, zdroworozsądkowe podejście. 20 % pensji Smolarka czy Sobiecha to nie są grosze i jak najbardziej tak kretyński plan może im się nie podobać. Ja wiem, że każdy z nas by zamroził sobie 20 % pensji na rzecz nierealnego celu, ale widać niektórzy piłkarze Polonii są inni :roll: Po co się idzie do Polonii? Dla kasy. Jasny układ, ani Sobiech, ani tym bardziej Smolarek nie szli do Warszawy spełniać się piłkarsko, bo pierwszy mógł spokojnie wybrać Lecha/Wisłę/jakiś słabszy zagraniczny klub z mocniejszej ligi, a drugi to dawno się nagrał, a teraz nagle zdziwienie, gdy odbiera im się kasę, że się buntują. Wojciechowski mógł ogarniać jak płacił niebotyczną kasę Ruchowi, czy podpisywał bardoz wysoki kontrakt ze Smolarkiem, a teraz to sobie może popatrzeć jak z jego konta kasa idzie do graczy ME.

skoro, jak twierdzisz, przyszli tylko dla forsy, to równie dobrze mogą ją zarabiać w Młodej Ekstraklasie - jeśli JW na to stać, to nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza

punkt widzenia JW jest słuszny, jednak nie zmieniajmy reguł w trakcie gry :]

przypuszczam, że raczej nie mieli zagwarantowanych występów w 1ej drużynie, więc reguły pozostaną zachowane tak długo jak długo JW będzie im płacił stawki z aktualnych kontraktów

 

Gyzzburn no to nie ja krytykuje decyzję Sobiecha. Przyszedł dla kasy, ale zakładam, że mimo wszystko ma większe ambicje niż Kokosiński i gra w ME jest mu nie na rękę. Po prostu uważam szantaż JW za skandaliczny.

cóż - wybór należy do Sobiecha - na szczęście nie zależy od tego jego życie

Odnośnik do komentarza
Trener Jacek Zieliński ogłosił 24-osobową kadrę na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim.

 

Zawodnicy wyjadą na obóz w niedzielę i będą na nim przebywać do 5 lipca. W kadrze znalazł się również Daniel Gołębiewski, jednak we wtorek opuści on zgrupowanie i uda się do Zabrza.

 

Kadra Polonii na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim:

 

Bramkarze: Michał Gliwa, Sebastian Przyrowski.

 

Obrońcy: Marcin Baszczyński, Tomasz Brzyski, Daniel Ciach, Đorđe Čotra, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Radek Mynář, Maciej Sadlok, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik.

 

Pomocnicy: Grzegorz Bonin, Bruno, Róbert Jež, Łukasz Piątek, Łukasz Trałka, Paweł Wszołek.

 

Napastnicy: Daniel Gołębiewski, Daniel Sikorski, Euzebiusz Smolarek, Artur Sobiech, Pavel Šultes, Łukasz Teodorczyk.

zrodło : 90minut

 

Sobiech z Ebim :-k

Dzisiaj mamy nowy dzień, a co za tym idzie nową decyzję, więc Ebi nie jedzie na zgrupowanie :)

 

http://www.sport.pl/pilka/1,70997,9845582,Ekstraklasa__Smolarek_nie_pojechal_z_Polonia_na_oboz.html

Odnośnik do komentarza

Może ktoś coś powiedzieć o Rafale Zembrowskim z Młodej Polonii Warszawa? Piłkarz ten właśnie wzmocnił Wisłę Płock i dołączył tym samym do swojego kolegi z Polonii - Damiana Jaronia. Zembrowski to gracz o zbliżonych umiejętnościach do Jaronia? Dobrze by było, bo Jaroń był naszym kluczowym piłkarzem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...