Skocz do zawartości

Centrum Football Managera


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pewnie zauważyliście, strona wróciła do sieci. Oczywiście bardzo przepraszamy za utrudnienia i - żeby odkupić jakoś swoje winy - prezentujemy niezwykle niepozorny dodatek do Football Managera 2011. Za jego sprawą możliwe jest odkrycie dwóch nowych kamer w widoku 3D. Nie zdradzam więcej szczegółów i odsyłam do tego ciekawego materiału!

Odnośnik do komentarza

Mocna rzecz, aczkolwiek dziwie sie Wam, ze pozwalacie udostepniac tak niepowtarzalny plik konkurencji - chyba korzystniej byloby miec go na wylacznosc na swoim serwerze? Wowczas to u Was bylby ruch (oczywiscie pod warunkiem dobrej promocji).

Odnośnik do komentarza

Mocna rzecz, aczkolwiek dziwie sie Wam, ze pozwalacie udostepniac tak niepowtarzalny plik konkurencji - chyba korzystniej byloby miec go na wylacznosc na swoim serwerze? Wowczas to u Was bylby ruch (oczywiscie pod warunkiem dobrej promocji).

Zgadzam się, że konkurencja nieco przesadza, ale mam nadzieję tę sprawę jak najszybciej wyjaśnić. Fakt faktem, nie można być zbyt miłym, jak się okazuje.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co robi Rev, ale myślę, że w granicach "dobrego smaku" byłoby podawanie linku do Waszej stronie wszędzie, gdzie dodatek jest reklamowany, a taki stan rzeczy powinien Wam odpowiadać. Reasumując mniemam, iż Revolucjoniści nawet z czyjegoś chcą zrobić swoje... ech.

Odnośnik do komentarza

Źle mniemasz, prześledź newsa i wpis w FilePlanet zanim zaczniesz echować - w obu tych miejscach podkreślone jest, że autorem są redaktorzy CFM. Takie były warunki udostępnienia pliku przez CFM.

Barton - w ten sposób Wy zgarniacie cały lukier. Wasz news nie zawiera żadnego linka do strony, na której publikował autor. Na Forum SI to samo. Powiedz mi więc czy Centrum będzie miało z tego wymierną korzyść w postaci np. wzrostu liczby odsłon? Wątpię. W ten sposób pasożytujecie nieco na Centrum, nabijając sobie licznik. To jest strasznie nie fair.

 

BTW: Bierzcie przykład z Pucka - poinformował w manifeście i odesłał do źródła. Zarówno Bobi, jak i Seju jako doświadczeni redaktorzy powinni wiedzieć, że to tak powinno wyglądać. Nawiasem mówiąc, jak Centrum informowało o urodzinach Rev, to wstawiło linka do serwisu.

Odnośnik do komentarza

Racja, link do strony autorów jest w FilePlanet (tak na polskiej jak i na angielskiej wersji strony) a każdy kto chce ten plik pobrać może to zrobić tylko z poziomu FilePlanet. CFM zgodziło się na to, żebyśmy ten plik dodali sobie do FilePlanet, więc nie wiem czemu nam złą wolę zarzucacie. Na forum SI nie widzę podziękowań dla CM Revolution tylko dla Polaków, dodatkowo na nic by się zdał link do CFM ludziom nie znającym języka polskiego (a i tak na niego trafiają wchodząc do FilePlanet).

 

Inna sprawa, że to żaden problem - jak CFM chce tego linka w newsie to przecież go dodamy.

 

EDIT:

Zresztą żeby nie być gołosłownym - dodałem hiperłącza do newsa na obu wersjach strony.

Odnośnik do komentarza

Pozwól jednak, że będę upierdliwy...

 

z 99 % pewnością mogę stwierdzić, że każdy, kto trafi na Waszą stronę i kogo zaciekawi ten plik, zrobi tak:

- otworzy news, w którym tylko pisemnie informujecie o tym, że opublikowano to na Centrum, tj. brak linka do samej strony, nie mówiąc o odnośniku do materiału źródłowego;

- kliknie w link na dole newsa, który kieruje do Waszego Fileplanet;

- w tymże Fileplanet kliknie "Pobierz ten plik" i zacznie pobierać. W międzyczasie oleje filmy, które już widział czytając newsa i zobaczy jak to zainstalować... Link do Centrum oleje tak samo jak te filmy.

 

Z co najmniej trzech miejsc, w których ruch mógłby być kierowany w stronę Centrum (i chyba powinien być), Wy daliście linka tylko w opisie pliku... no i dopisaliście, że świetna robota. Super!

 

Nie wiem co obejmowało porozumienie dot. pliku, ale udostępnienie pliku swoim czytelnikom to jedno, a dalsze jego rozpowszechnianie to inna sprawa. Ale skoro już postanowiliście wziąć sprawy w swoje ręce, to oczywiście zrobiliście to na swoją korzyść. Na Forum SI jest: pisemna informacja o stronie (brak linka), a jedyny odnośnik jest do Was... i jeszcze screeny z ogromniastym adresem Rewolucji.

 

Jeszcze raz ponawiam pytanie - komu wzrośnie licznik odwiedzin? Centrum czy CM Rew. Albo inaczej - do kogo powędrowało ok. 30 osób, które wypowiedziało się w temacie na Forum SI: do strony autora, czy do konkurencji?

 

Coś mi się wydaję, że w tym przypadku mocno się zagalopowaliście. Nie dość, że sami zadecydowaliście, czy "obcy" materiał ma wyjść poza rodzimą scenę, to jeszcze zrobiliście to w fatalny sposób...

Odnośnik do komentarza

W globalnej sieci taki dodatek i tak wyszedłby poza rodzimą scenę, ale w oczywistym interesie Centrum FM jest to, że jedynym adresem spod którego jest możliwe pobranie dodatku powinien być ten: http://www.centrumfm...FIX_CAM_3D.html

 

Podlinkowanie do serwisu to za mało. Mało kto w to kliknie. Tutaj nikogo nie interesuje serwis, tylko dodatek. Liczy się miejsce skąd można pobrać plik. Jeżeli można pobrać go spoza Centrum FM, to ktoś na Centrum FM dał z siebie zrobić głupiego, ale można to jeszcze odkręcić. Opis na CM Revolution, tam gdzie ktoś szuka przycisku do pobrania, ten link właśnie powinien odsyłać tutaj: http://www.centrumfm...FIX_CAM_3D.html

 

Rzadko potraficie zadbać o własny interes, nauczcie się tego! To dobra okazja.

 

CM Rev i tak zbierze swoje za to, że będzie pośredniczyło, no ale to jest ten plus za refleks i pomysł. Za taki minimarketing. I to jest chyba najuczciwsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Puckiem. Zrobiliście świetny dodatek, który naprawdę jest bardzo ciekawy i rewolucyjny, i zamiast na tym skorzystać, możecie w pewien sposób wspomóc konkurencję. Nie zwalałbym jednak wszystkiego na barki CM Rev, które może i mogło zachować się trochę bardziej fair, lecz niestety, marketing Centrum chyba nie działa najlepiej, skoro o linkach do dodatku na innych serwisach pomyślała dopiero konkurencja. A przecież mogły się pojawić od Was tuż po udostępnieniu tego dzieła. Panowie, nie śpijcie w takich sytuacjach! :)

Odnośnik do komentarza

Przyznaję się bez bicia, że nie mamy doświadczenia w promowaniu tego typu materiałów, ponieważ to bodaj pierwsza sytuacja, kiedy coś tak odkrywczego znalazło się na naszych łamach. Na pewno błędem był brak informacji na Forum SI czy FM Base, jednak nikt nie powiedział, że nie mieliśmy tego w planie. Potrzeba nam było po prostu nieco czasu. Jestem bardzo zaskoczony działaniem CM Rev, dla którego zrobiliśmy spory ukłon i zgodziliśmy się na dodanie pliku u siebie. Jak się jednak okazuje, był to poważny błąd, ponieważ naszą zgodę potraktowali jak przyzwolenie do rozporządzania plikiem, który w rzeczywistości do nich nie należy i uważam to za złamanie umowy i ogromne nadużycie.

 

Chciałem sprawę rozwiązać z Bobim, ale niestety nie mogę go złapać na GG, dlatego muszę to napisać tutaj. Zarówno Centrum Football Managera, jak i autor dodatku, są przeciwni temu, jak rozporządza plikiem CM Rev. W związku z tym apeluję o usunięcie pliku z FilePlanet oraz wpisów na Forum SI i FM Base. Moja dobra wola obróciła się przeciw mojej stronie. Na pewno w przyszłości nie będę popełniał już takich błędów.

 

Nie chcę dyskutować tutaj na ten temat i nie mam siły słuchać argumentów, nie chcę się kłócić i spierać. Proszę o usunięcie pliku i informacji o nim z miejsc, o których napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co obejmowało porozumienie dot. pliku, ale udostępnienie pliku swoim czytelnikom to jedno, a dalsze jego rozpowszechnianie to inna sprawa.

Tu sie mylisz - jesli Centrum/autor dodatku godzi sie na wstawienie pliku na CM Rev, to ten material trafia po prostu do bazy dodatkow strony. Od tego momentu konczy sie wplyw Centrum FM na opublikowany dodatek, bowiem w zakresie kompetencji CFM nie lezy to, w jaki sposob i jakimi materialami CM Rev promuje sie na scenie, zarowno polskiej, jak i zagranicznej.

 

Ale skoro już postanowiliście wziąć sprawy w swoje ręce, to oczywiście zrobiliście to na swoją korzyść.

A na czyja niby korzysc mieliby to zrobic? Czytelnika nie interesuje, czy CM Rev samo zrobilo dodatek, czy kupilo go za grube dolce czy pozyskalo go w jakis przecudowny (legalny) sposob - on po prostu chce miec ten plik. Czy CM Rev ma ten plik na serwerze? Ma. Czy ma go legalnie, tj. za zgoda i wiedza autora/kierownictwa strony? Wedlug slow Dapsza - tak. Czy moze promowac dodatek znajdujacy sie w swojej bazie dodatkow? Oczywiscie.

 

Nie dość, że sami zadecydowaliście, czy "obcy" materiał ma wyjść poza rodzimą scenę

Pobrzmiewa mi tu oblezona twierdza i calkowicie nie rozumiem, dlaczego. Czemu tak goracy material nie mialby wyjsc poza nasza scene? Przeciez to doskonala forma promocji tejze! Czy autor zalozyl jakies embargo na dodatek? Watpie.

 

Fakt, CM Rev niezbyt ochoczo eksponowalo strone macierzysta dodatku - to nieeleganckie, ale absolutnie nic nieznaczace z punktu widzenia internauty zainteresowanego plikiem. Centrum bardzo lekkomyslnie za bezcen oddalo goracy temat konkurencji. Inna kwestia, czy byliby w stanie wypromowac ten dodatek tak skutecznie, jak CM Rev (raczej watpie, zwazywszy na zademonstrowany w temacie brak swiadomosci marketingowej oraz brak angielskiej wersji serwisu), niemniej jednak obecnie zamiast wymiernych wynikow w postaci skoku liczby odwiedzin autor dodatku moze jedynie miec satysfakcje, ze o jego produkcie dowiedzieli sie ludzie z innych krajow.

 

W związku z tym apeluję o usunięcie pliku z FilePlanet oraz wpisów na Forum SI i FM Base

A to juz rownie nieeleganckie - najpierw mowicie jedno, potem drugie, najpierw dajecie, potem odbieracie... Podobnie za kuriozalne uwazam zadanie usuwania wpisow na zagranicznych forach (o ile z panelu szarego usera jest to tam w ogole mozliwe) - przeciez tam juz sie toczy dyskusja, nie sposob zamiesc tego pod dywan, nie mowiac juz o tym, ze nic Centrum do tego, co pisze na forum SI jakis redaktor CM Rev (o ile nie narusza niczyich dobr osobistych etc.).

 

Mam propozycje rozwiazania tego impasu z korzyscia dla obu stron, jesli sie nie dogadacie, chetnie sie nia podziele.

Odnośnik do komentarza

Kurde, ale afera :) Mogles napisac mi na gg Dapsz, zeby tego nie promowac, czy cos (chociaz to dziwne, bo czemu nie promowac newsa na stronie?). Fakt, w tematach na forach nie ma linku do was (tego za Was nie bede robil :>), ale po wejsciu w ten link, uzytkownik otrzymuje link do Was w pierwszym zdaniu (zarowno w angielskiej wersji strony, jak i polskiej). Nie wiem czemu teraz oczekujesz jakiegos usuniecia wpisu, ja tamtych postow juz edytowac nie moge (z tego co widze). Poza tym jak sobie to wyobrazasz - usuwam link, ludzie wchodza i nic nie ma (i CM Revolution wychodzi na spamerow). Z igly widly.

Odnośnik do komentarza

Kurde, ale afera :) Mogles napisac mi na gg Dapsz, zeby tego nie promowac, czy cos (chociaz to dziwne, bo czemu nie promowac newsa na stronie?). Fakt, w tematach na forach nie ma linku do was (tego za Was nie bede robil :>), ale po wejsciu w ten link, uzytkownik otrzymuje link do Was w pierwszym zdaniu (zarowno w angielskiej wersji strony, jak i polskiej). Nie wiem czemu teraz oczekujesz jakiegos usuniecia wpisu, ja tamtych postow juz edytowac nie moge (z tego co widze). Poza tym jak sobie to wyobrazasz - usuwam link, ludzie wchodza i nic nie ma (i CM Revolution wychodzi na spamerow). Z igly widly.

No ok, link w pierwszym zdaniu PO WEJŚCIU NA WASZĄ STRONĘ (nabijanie wejść? ;) ), poza tym pomyśl: kto się będzie pindolił z wchodzeniem do nas, skoro dodatek jest u Was? Dla mnie to jest po prsotu bardzo nie w porządku. Jeśli my tego nie promujemy na zewnątrz (albo nie zdążyliśmy wypromować, pomyśleliście o tym?) to nie znaczy, że wy macie prawo. Bo dla zagranicznych osób wygląda to tak naprawdę jak coś od was. A wam zostało to tylko udostępnione.

 

To moje zdanie. Nie mówię jako redaktor, to moje odczucia.

Odnośnik do komentarza

No szkoda, że Centrum mądre po szkodzie. Ale jednak się potwierdza, że lepiej się z Rev nie ma co dogadywać.

 

Owszem chwała została oddana twórcom odpowiednimi informacjami ale Revolucja zgarnęła coś bardziej wymiernego, czyli wejścia na stronę = kasę z reklam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...