Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze, było powaznie to czas na kilka minut rozrywki. Proponuje usiąść wygodnie przed kompem i przygotować się na salwy śmiechu. I pamiętajcie: zadawanie pytań naszej ekipie rządzącej jest złe, bardzo złe! Nie wolno kwestionować sukcesów, nie wolno!

 

Decyzja w sprawie Pawła Zalewskiego należy do sądu partyjnego - powiedział premier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego jednak, Zalewski popełnił bardzo ciężki błąd, "a za takie błędy w polityce trzeba płacić".

Zalewski - wiceszef PiS i przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych - został w środę zawieszony w prawach członka partii przez J.Kaczyńskiego. Premier nakazał też wszczęcie wobec Zalewskiego postępowania dyscyplinarnego.

 

Rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski tłumaczył, że powodem postępowania dyscyplinarnego wobec Zalewskiego są jego wypowiedzi "kwestionujące politykę zagraniczną państwa".

REKLAMA Czytaj dalej

 

- Wielokrotnie przymykałem oko na dziwne zachowania pana Pawła Zalewskiego, ale tym razem, w takiej sytuacji już tego uczynić w żadnym wypadku nie mogłem, bo po prostu przekroczył wszelką miarę - powiedział premier dziennikarzom w Sejmie.

 

Pytany, czy dla Zalewskiego jest miejsce w PiS, premier powiedział, że to jest decyzja sądu partyjnego, a nie jego. - Ja wiem tylko tyle, że Paweł Zalewski popełnił naprawdę bardzo, bardzo ciężki błąd, a za takie błędy w polityce trzeba płacić - stwierdził premier.

 

- Nie chodzi o panią Fotygę, jak pisze prasa (...) tylko o zasadę lojalności nie tylko wobec partii, dzięki której jest się posłem i przewodniczącym komisji, nie tylko wobec rządu, który powinno się popierać, nie tylko wobec prezydenta, który powadzi politykę zagraniczną, ale w ogóle wobec kraju - dodał szef rządu.

 

Zdaniem J.Kaczyńskiego, w ogóle obecnie wokół rezultatów czerwcowego szczytu Unii Europejskiej panuje "paranoja". - To wszystko co się dzieje wokół Brukseli to jest zjawisko zdumiewające - uważa szef rządu.

 

Jak zaznaczył, "wpisywanie się" przez Zalewskiego w tę - jak powiedział - "zdumiewającą kampanię jest czymś nad czym nie możemy przejść do porządku dziennego i co musi być przedmiotem rozważań także sądu partyjnego".

 

Prezydent Lech Kaczyński oświadczył w czwartek w specjalnym wywiadzie dla TVP, że uważa swoją znajomość z Pawłem Zalewskim za zakończoną.

 

Premier pytany, czy podziela opinię swojego brata odpowiedział: "Ja mam obowiązki partyjne, w związku z tym ta znajomość ma inny charakter niż w przypadku mojego brata".

 

Jak zaznaczył, nie ukrywa, "że osobiście też ma pretensję do Zalewskiego. - Bo Paweł Zalewski wrócił do czynnej polityki (...) dzięki PiS-owi, czyli w jakimś sensie dzięki Lechowi Kaczyńskiemu, bo bez Lecha Kaczyńskiego nie byłoby PiS-u, nie byłoby tych sukcesów, nie byłoby władzy - mówił premier.

 

- Krótko mówiąc (Zalewski) ma tutaj dodatkowe zobowiązania, a jakoś nie bierze ich pod uwagę - dodał.

Odnośnik do komentarza
Ja nie. Ja sie tylko brzydze ich zachowaniem (homoseksualistów - dop. Man_iac).

A powiedz mi, co tobie do tego? Dla mnie mój kumpel może sobie nawet z koniem spać, jak mu to sprawia przyjemność, po prostu nie interesuje mnie jego życie erotyczne.

Ja zauważam próby obniżenia podatków (widziałeś to kiedyś ? za poprzedników ?), próby wzmocnienia Polski na arenie międzynarodowej, próbę dywersyfikacji dostaw surowców, widzę wzrost gospodarczy, i co najciekawsze, widzę WZROST PŁAC, powolny, lecz stabilny ... Widzę też masę głupot, owszem, no ale nie ma róży bez kolców.

I te zasługi przypisujesz PiSowi? Według mnie te zasługi należy przypisać w 100% wejściu do Uni Europejskiej, a to nie jest w najmniejszym nawet stopniu zasługą PiSu.

Poza tym z wymienionych przez Ciebie zasług PiSu, naprawdę istnieje tylko wzrost gospodarczy i wzrost płac. Zresztą jedno wynika bezpośrednio z drugiego, więc można to ująć jako jeden punkt.

Odnośnik do komentarza
Glosujac na SLD należy pomyslec o setkach tych ,którzy przez nich stracili życie w szponach systemu komunistycznego.

Faszyzm, antysemityzm, zbrodnie II wojny światowej (w tym te na narodzie polskim, którego tak bronisz) zawdzięczamy ideologii nacjonalistycznej i rasowej. Pamiętasz o tym, rzecz jasna?

Odnośnik do komentarza
Ja nie. Ja sie tylko brzydze ich zachowaniem (homoseksualistów - dop. Man_iac).

A powiedz mi, co tobie do tego? Dla mnie mój kumpel może sobie nawet z koniem spać, jak mu to sprawia przyjemność, po prostu nie interesuje mnie jego życie erotyczne.

 

No to Ciebie nie interesuje. Mnie interesuje, by w naszym kraju panowaly tradycyjne zasady moralne.

Odnośnik do komentarza
Ja nie. Ja sie tylko brzydze ich zachowaniem (homoseksualistów - dop. Man_iac).

A powiedz mi, co tobie do tego? Dla mnie mój kumpel może sobie nawet z koniem spać, jak mu to sprawia przyjemność, po prostu nie interesuje mnie jego życie erotyczne.

Vami sie brzydzi tym co sobie wyobraza - no chyba, ze go ktos zmusza do cowieczornego ogladania orgii z udzialem samych facetow.

 

Nie ma sprawy - tylko czemu u diabla uwazac wszystko co mnie brzydzi za nienormalne? :-k

Odnośnik do komentarza
Glosujac na SLD należy pomyslec o setkach tych ,którzy przez nich stracili życie w szponach systemu komunistycznego.

Faszyzm, antysemityzm, zbrodnie II wojny światowej (w tym te na narodzie polskim, którego tak bronisz) zawdzięczamy ideologii nacjonalistycznej i rasowej. Pamiętasz o tym, rzecz jasna?

Jasne ,że pamietam ale napewno nie nacjonalistycznej.

Jeśli w PiSie czy gdziekolwiek indziej są tacy to należy również postąpić z nimi podobnie-wyeliminowac z partii i życia politycznego. Nie myślcie ,że nie dostrzegam w PiSie ich wielu błędów i wad bo nie da sie ukryć niektóre są poteżne ale w porównaniu z poprzednikami wypadają i tak o wiele lepiej w moich oczach.

 

edit: Tyle ,że w PiSie jest ich kilku a w szeregach SLD kilkunastu jak nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Ja nie. Ja sie tylko brzydze ich zachowaniem (homoseksualistów - dop. Man_iac).

A powiedz mi, co tobie do tego? Dla mnie mój kumpel może sobie nawet z koniem spać, jak mu to sprawia przyjemność, po prostu nie interesuje mnie jego życie erotyczne.

 

No to Ciebie nie interesuje. Mnie interesuje, by w naszym kraju panowaly tradycyjne zasady moralne.

A jakie sa u nas tradycyjne zasady? Tradycji to w naszym panstwie jest mnostwo - zaleznie od grupy spolecznej w jakiej sie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Ja nie. Ja sie tylko brzydze ich zachowaniem (homoseksualistów - dop. Man_iac).

A powiedz mi, co tobie do tego? Dla mnie mój kumpel może sobie nawet z koniem spać, jak mu to sprawia przyjemność, po prostu nie interesuje mnie jego życie erotyczne.

Vami sie brzydzi tym co sobie wyobraza - no chyba, ze go ktos zmusza do cowieczornego ogladania orgii z udzialem samych facetow.

 

Nie ma sprawy - tylko czemu u diabla uwazac wszystko co mnie brzydzi za nienormalne? :-k

 

To ze brzydzi to raz. Dwa ze to niemoralne. I to drugie jest przyczyna mojego braku akceptacji dla takich zachowan. Podobnie zreszta jak nie akceptuje zdrady malzenskiej czy puszczania sie na dyskotekach. To wszystko u mnie podpada pod jedna kategorie.

Odnośnik do komentarza
Glosujac na SLD należy pomyslec o setkach tych ,którzy przez nich stracili życie w szponach systemu komunistycznego.

Faszyzm, antysemityzm, zbrodnie II wojny światowej (w tym te na narodzie polskim, którego tak bronisz) zawdzięczamy ideologii nacjonalistycznej i rasowej. Pamiętasz o tym, rzecz jasna?

Jasne ,że pamietam.

I sądzisz, że sama pamięć wystarczy? A może warto zastanowić się głębiej nad tym, czy i na ile poglądy oraz działania panów spod znaku Skinheads zmierzają w podobnym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Ja nie. Ja sie tylko brzydze ich zachowaniem (homoseksualistów - dop. Man_iac).

A powiedz mi, co tobie do tego? Dla mnie mój kumpel może sobie nawet z koniem spać, jak mu to sprawia przyjemność, po prostu nie interesuje mnie jego życie erotyczne.

 

No to Ciebie nie interesuje. Mnie interesuje, by w naszym kraju panowaly tradycyjne zasady moralne.

A jakie sa u nas tradycyjne zasady? Tradycji to w naszym panstwie jest mnostwo - zaleznie od grupy spolecznej w jakiej sie znajdziesz.

 

Tradycja cywilizacji judeo-chrzescijanskiej. Zasady moralne, ktore wyrosly z tradycji rzymskiej, starozydowskiej i chrzescijanskiej.

Odnośnik do komentarza
Glosujac na SLD należy pomyslec o setkach tych ,którzy przez nich stracili życie w szponach systemu komunistycznego.

Faszyzm, antysemityzm, zbrodnie II wojny światowej (w tym te na narodzie polskim, którego tak bronisz) zawdzięczamy ideologii nacjonalistycznej i rasowej. Pamiętasz o tym, rzecz jasna?

Jasne ,że pamietam.

I sądzisz, że sama pamięć wystarczy? A może warto zastanowić się głębiej nad tym, czy i na ile poglądy oraz działania panów spod znaku Skinheads zmierzają w podobnym kierunku?

nie umiesz odróznić nacjonalizmu od narodowego socjalizmu.

Jasne ,że są SH z pod znaku Blood and Honour ,którzy wielbia Adolfa Hitlera za działania wojenne.

Ale w Polsce jest ich garstka.Dominuja Skini narodowcy ,którzy sie od tego odcinaja.

Ja o AH czytałem sporo i wiem jak wiele dobrego zrobil dla rzeszy ale wiem też jak wszystko to zniszczyl bezsensowna wojna.

Odnośnik do komentarza
nie umiesz odróznić nacjonalizmu od narodowego socjalizmu.

Jasne ,że są SH z pod znaku Blood and Honour ,którzy wielbia Adolfa Hitlera za działania wojenne.

Ale w Polsce jest ich garstka.

Garstka? To dlaczego tak wielu tak chętnie korzysta chociażby z symbolu "88". Niewiedza? Trend? Głupota?

Odnośnik do komentarza
Ja nie. Ja sie tylko brzydze ich zachowaniem (homoseksualistów - dop. Man_iac).

A powiedz mi, co tobie do tego? Dla mnie mój kumpel może sobie nawet z koniem spać, jak mu to sprawia przyjemność, po prostu nie interesuje mnie jego życie erotyczne.

Bez przesady. Prawa zwierząt trzeba szanować. ;)

Odnośnik do komentarza

@ Feno

No to teraz mnie rozwaliłeś. Na pewno Kaczyńscy, którzy jeżdżą tylko na te spotkania, na które jest im wygodnie oraz to, że Lech dzwoni do Jarka w trakcie ważnych spotkań międzynarodowych jest przejawem wzmacniania pozycji polski na arenie międzynarodowej.

 

Wiesz, dla mnie nie liczą się środki tylko efekt. A jak by nie patrzeć, wyszło na nasze.

 

Szkoda tylko, że 99% europejskich gazet uważa inaczej.

 

A miewasz czasami swoje zdanie ? Czy co Wybiórcza napisze to powtarzasz jak zepsuty gramofon ?

 

@Man_iac

I te zasługi przypisujesz PiSowi? Według mnie te zasługi należy przypisać w 100% wejściu do Uni Europejskiej, a to nie jest w najmniejszym nawet stopniu zasługą PiSu.

Poza tym z wymienionych przez Ciebie zasług PiSu, naprawdę istnieje tylko wzrost gospodarczy i wzrost płac. Zresztą jedno wynika bezpośrednio z drugiego, więc można to ująć jako jeden punkt.

 

Aha, czyli nie ma prób obniżania podatków, nie ma prób dywersyfikacji dostaw surowców ? I pewnie, między innymi, te działania, w przyszłości nie zaowocują polepszeniem sytuacji młodych ? To, że ten wynegocjowany 10 letni korzystny system głosowania dla nas, a tym samym większej możliwości forsowania korzystnych dla nas decyzji, i uszczknięcia czegoś, to też niedobrze ?

 

@Henk

A jakie sa u nas tradycyjne zasady? Tradycji to w naszym panstwie jest mnostwo - zaleznie od grupy spolecznej w jakiej sie znajdziesz.

 

Jakie zasady ? Proste, życie w rodzinie, i wychowywanie dzieci tak, aby one tą rodzinę też mogły mieć :)

Odnośnik do komentarza
Ale w Polsce jest ich garstka.Dominuja Skini narodowcy ,którzy sie od tego odcinaja.

Odcinają się, a następnie napadają na obcokrajowców, czy homoseksualistów (o NOPie mówię, jakby ktoś nie wyczuł). Odcięcie się tutaj jest tylko pustym gestem. Gdyby dać takim armię, to mielibyśmy trzecią wojnę światową.

Aha, czyli nie ma prób obniżania podatków, nie ma prób dywersyfikacji dostaw surowców ? I pewnie, między innymi, te działania, w przyszłości nie zaowocują polepszeniem sytuacji młodych ? To, że ten wynegocjowany 10 letni korzystny system głosowania dla nas, a tym samym większej możliwości forsowania korzystnych dla nas decyzji, i uszczknięcia czegoś, to też niedobrze ?

Ale Ty mówisz tylko o próbach. Ja chce widzieć efekty. Ten wynegocjowany system głosowania, to nie jest nic innego, jak nagroda pocieszenia.

To jest tak, jak mały, zakompleksiony pies, szczeka na większe. Ktoś rzucił mu kość, żeby się zamknął i podziałało.

Odnośnik do komentarza
Aha, czyli nie ma prób obniżania podatków, nie ma prób dywersyfikacji dostaw surowców ? I pewnie, między innymi, te działania, w przyszłości nie zaowocują polepszeniem sytuacji młodych ? To, że ten wynegocjowany 10 letni korzystny system głosowania dla nas, a tym samym większej możliwości forsowania korzystnych dla nas decyzji, i uszczknięcia czegoś, to też niedobrze ?
"Próby" dywersyfikacji źródeł surowców były podejmowane już dawno i efekt był taki sam. Jeżeli PiSowi się to uda to dopiero wtedy będziemy mogli mówić o sukcesie. Oczywiście jeżeli nie będzie to pyrrusowe zwycięstwo okupione wieloma milionami zł z publicznych pieniędzy...
Odnośnik do komentarza
Ale w Polsce jest ich garstka.Dominuja Skini narodowcy ,którzy sie od tego odcinaja.

Odcinają się, a następnie napadają na obcokrajowców, czy homoseksualistów (o NOPie mówię, jakby ktoś nie wyczuł). Odcięcie się tutaj jest tylko pustym gestem. Gdyby dać takim armię, to mielibyśmy trzecią wojnę światową.

 

NOP? przecież to organizacja polityczna. Ciekawe skąd czerpiesz te informacje.

Narodowy Socjalizm ma wiele wspolnego z nacjonalizmem ale na Boga czy przez to co zrobił Adolf H. wszyscy ludzie myslacy narodowo maja odpowiadać za jego czyny? Sam Narodowy-socjalizm byl nie tylko w Niemczech i jak widać nie jest on powiazany z działaniami wojennym. Nie wiem czy wiecie ale Polska miała oferte przystapienia do osi ze strony A.H. . Wtedy wiele nacji wyznawało hasla narodowoe a nawet narodowo-socjalistyczne w tym Polska.

Odnośnik do komentarza
No, w dwa lata można naprawić wszystko co było rozpieprzane od przełomu. Gratuluję optymizmu. Na to potrzeba wieeelu lat. Ale, z takim podejściem do sprawy to być może boleśnie się przekonasz o błędzie w swoim rozumowaniu jak PO dojdzie do władzy. Kraina mlekiem i miodem płynąca powstanie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki.

Nie pytam się o efekty ale PODJĘTE KROKI. Nie każe im zabudować Raju w tydzień, bo tego nikt nie potrafi, ale o systemowe działanie. A PiS jest zajęty na razie rozliczaniem, zawłaszczaniem państwa (znane jako "odzyskiwanie"), walką z niepokornymi itd.

widzę wzrost gospodarczy, i co najciekawsze, widzę WZROST PŁAC, powolny, lecz stabilny ... Widzę też masę głupot, owszem, no ale nie ma róży bez kolców.

:lol: Najpierw piszesz, że nie można nic zrobić za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a za chwilę się okazuje, że jednak można - przyszedł PiS i mamy boom. To, że ten boom zaczął się po wstąpieniu Polski do UE (za "komunistów") o tym już milczysz. Boom jest mimo polityków (niezależnie od strony) a nie dzięki nim.

 

próby wzmocnienia Polski na arenie międzynarodowej

Szczególnie w wykonaniu Anny "Nie wiem" Fotygi.

Kaczyńscy mają tą wadę, że dla nich kroczek ustępstw to od razu "polityka na kolanach". Są ofiarami swojej retoryki i Polska za to zapłaci marginalizacją.

 

Jakoś nie zauważyłem, a jakiś czas w tym forum uczestniczę.

No tak, 2005 rok to trochę jednak mało. Możesz mi wierzyć na słowo, że nikt (niewielu?) skakało do góry podczas kompromitujących rządów SLD.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy wiecie ale Polska miała oferte przystapienia do osi ze strony A.H.

I co z tego wynika? To była bardziej propozycja poddania się, niż przystąpienia do osi. Jakoś nie wyobrażam sobie Polaków walczących o czystość rasy aryjskiej i jak pokazuje historia, dobrze się stało, że się nie poddaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...