Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

I z innej beczki, wklejam posta z salon24.pl:

 

Krótko, bo tylko dwa cytaty.

 

Jarosław Kaczyński, 18 sierpnia 2007:

 

Osobiście poprosiłem, by ze względu na to, że pani Barbara Blida jest kobietą, przeszukanie odbyło się możliwie kulturalnie, bez poniżania jej godności. Nie chciałem, by wzorem gangsterów, była ona skuwana kajdankami czy rzucana na ziemię - mówi w rozmowie z "Wprost" premier Jarosław Kaczyński.

- Paradoksalnie dziś nie można wykluczyć, że takie brutalne potraktowanie zapobiegłoby tragedii - dodaje szef rządu. Wyjaśnia, że prośba o łagodne potraktowanie byłej minister budownictwa padła podczas narady z udziałem jego, szefa MSWiA, ministra sprawiedliwości oraz szefa ABW.

 

O spotkaniu mówił w niedawnym wywiadzie dla "Newsweeka" odwołany minister spraw wewnętrznych Janusz Kaczmarek, który dziś twierdzi, że sprzeciwiał się zatrzymaniu Blidy. - Taka rozmowa rzeczywiście miała miejsce, ale nie przebiegała ona tak, jak relacjonuje ją były szef MSWiA. Z całą pewnością Kaczmarek nie oponował - zapewnia premier.

 

Zbigniew Ziobro, 7 Lipca 2007:

 

- Czy pan w ogóle wiedział, że ABW wejdzie do domu Blidów?

 

- Nie. Miałem jedynie wiedzę ogólną sprzed kilku miesięcy, że jest prowadzone śledztwo w sprawie mafii węglowej, w którym występują politycy, głównie z SLD, w tym Barbara Blida. Kilka dni przed tragicznym wydarzeniem dostałem informację, że mają być stawiane zarzuty w związku ze sprawą mafii węglowej różnym osobom, także pani Blidzie. Nie wiedziałem, czy chodzi o zarzuty korupcji, oszustw czy wyłudzeń. O planowanym przeszukaniu i zatrzymaniu Barbary Blidy nie miałem pojęcia. Chcę podkreślić, że ta sprawa nie była nadzorowana przez Prokuraturę Krajową.

Nadzór polega na tym, że Prokuratura Krajowa jest na bieżąco informowana o najważniejszych szczegółach śledztwa. Tutaj tego nie było. Śląscy prokuratorzy działali samodzielnie, stąd też wyniknął początkowy brak pewnych informacji po samobójstwie pani Blidy. Po prostu nie mieliśmy w Warszawie dokładnej wiedzy, o co w tym wszystkim chodzi. A prokuratorzy ze Śląska musieli w tym czasie dokonywać konfrontacji, przesłuchiwać i podejmować decyzje o tym, czy występować do sądu o areszt. Nie mieli czasu, by pisać referaty i wysyłać je do Warszawy.

 

Bez komentarza.

 

źródła: Gazeta.pl i Dziennik.pl

 

[LINK]

 

I temu człowiekowi ufa 60% Polaków.

Odnośnik do komentarza
Łojezusicku, Ziebrę nam łustrzelić kcieli!!!

 

Nie tylko prowokacja, która miała skompromitować Zbigniewa Ziobrę, ale też informacje skruszonego przestępcy, o tym, że ktoś jest zainteresowany usunięciem ministra, sprawiły, że BOR na polecenie premiera wzmocnił ochronę Ziobry, a sam minister zaopatrzył siebie i swoich podwładnych w dyktafony - dowiedział się "Wprost"

 

[LINK]

 

Farsa.

 

Jakie to szczęście, że nasze super profesjonalne służby specjalne udaremniły ten zamach :lol: . Na pewno spory wpływ na niepowodzenie zamachu miało kupno dyktafonów :lol: : po prostu zamachowcy poumierali ze smiechu. Niecierpliwie czekam na kolejne konferencje tego pożal się Boże konferansjera z Krakowa. Obstawiam, że niedługo usłyszymy o Osamie Bin Ladenie, planującym zamach na Ziobrę.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
- Poparcie przez PO powstania komisji śledczej jeszcze w tej kadencji oznaczałaby, że Donald Tusk wycofuje się z przyrzeczenia danemu prezydentowi – ujawnia w rozmowie z "Wprost” Jarosław Kaczyński.

Zdaniem premiera, podczas słynnego czterogodzinnego spotkania w Pałacu Prezydenckim głowa państwa i lider PO zawarli "dżentelmeńską umowę". - Dali sobie słowo honoru. Umówili się na wybory 21 października. Brak komisji śledczej jest naturalną konsekwencją tej ugody, bo w tak krótkim czasie, w dodatku w ogniu kampanii wyborczej, nie ma możliwości przeprowadzenia żadnego parlamentarnego śledztwa – ocenia szef rządu.

 

[LINK]

 

I wszystko jasne. Umowa jest, ale skąd im przyszli do głowy ci "dżentelmeni"... :-k?

Odnośnik do komentarza

Ojciec Chrzestny IV.

 

Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Ziobro

 

W roli głównej: Zbigniew Ziobro

 

Produkcja: Zbigniew Ziobro.

 

za onet.pl:

 

Nasz Dziennik": Zlecenie na "zlikwidowanie" ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry miał dostać Riccardo Fanchini, gangster-biznesmen nadzorujący działalność rezydentów rosyjskiej mafii na 42 kraje Europy i w obu Amerykach.

Tylko jeden człowiek w tej części Europy przyjąłby zlecenie na "odpalenie Ziobry" - mówią gazecie dolnośląscy gangsterzy, dawniej powiązani z nieżyjącym już Jeremiaszem Barańskim ps "Baranina". Jak wynika z ich informacji, "cynglem", któremu grupa byłych peerelowskich służb specjalnych, dziś umocowana w przestępczym podziemiu, miała powierzyć zadanie usunięcia ministra Ziobry, jest pochodzący ze Śląska Marian Kozina - obecnie bardziej znany jako Riccardo Fanchini lub Ricardo Fanchini, dawniej prawa ręka "Baraniny", związany z rosyjską mafią. "Lewą ręką" był z kolei - zatrzymany wiosną tego roku - Wiesław Michalski ps. "Olsen".

 

Mieszkający dziś w Wielkiej Brytanii Fanchini uchodzi za gangstera-biznesmena. Jednak jego dawni współpracownicy ze świata przestępczego mówią wprost - Riccardo Fanchini ma na sumieniu kilka zabójstw, jest jednym z lepszych "cyngli" rosyjskiej mafii. Jak ustalił "Nasz Dziennik", jeden z zatrzymanych wiosną gangsterów oferował CBŚ "doprowadzenie do Fanchiniego", jednak z nieznanych powodów nie podjęto żadnych czynności w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
No i nagrania Ziobry okazały sie autentyczne, Lepper poraz kolejny wyszedł na głupka.

 

Mhm, jak alkus napisał, zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. No i czego to dowodzi? Że w trakcie tamtej rozmowy Ziobro nie uprzedził Leppera. Pozostaje jeszcze jakieś dwa tygodnie minus czas trwania tej rozmowy. To żaden dowód, zwłaszcza że Ziobro złamał przepisy KPK.

Odnośnik do komentarza
Okazja do podsłuchu telefonu dziennikarza GW

 

- Policja podsłuchiwała telefoniczne rozmowy dziennikarza GW Wojciecha Czuchnowskiego - ujawnił dziś Janusz Kaczmarek na sejmowej komisji ds. służb specjalnych

Zobacz powiekszenie

Z informacji "Gazety" wynika, że telefon jej dziennikarza Wojciecha Czuchnowskiego podsłuchiwano po tym, jak jesienią ub. roku zadzwonił do b. polityka, przeciwko któremu toczyło się śledztwo i którego rozmowy telefoniczne podsłuchiwało CBŚ.

 

Policja po tej rozmowie zaczęła podsłuchiwać telefon Czuchnowskiego. Gdy zorientowano się, że jest to numer dziennikarza, szef CBŚ Jarosław Marzec powiadomił o tym ministra Ziobrę sugerując, żeby zaprzestać podsłuchiwania - tak dziś relacjonował na posiedzeniu komisji ds służb specjalnych Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA, a wcześniej Prokurator Krajowy. Ziobro nie zgodził się, miał odpowiedzieć Marcowi, że to dobra okazja, aby nie łamiąc prawa słuchać rozmów dziennikarza, który pisał na temat resortu sprawiedliwości i służb specjalnych. Marzec był przeciwny. Doszło do sporu, w który włączono również Kaczmarka. W rezultacie po pewnym czasie zdjęto to podsłuch z telefonu dziennikarza GW.

 

Komentarz Wojciecha Czuchnowskiego

 

- Jest mi smutno nie tylko dlatego, że przez nieznany mi okres obce osoby słuchały moich rozmów np. z żoną, ale i dlatego, że jeszcze do niedawna przekonywałem wszystkich znajomych, że nawet ta władza nie posunie się do tego, żeby stosować techniki operacyjne wobec dziennikarzy. Niestety myliłem się. Pocieszające w tej sytuacji jest to, że CBŚ chciało zaprzestać podsłuchiwania. A przykre to, że minister chciał wykorzystać okazję, aby nielegalnie zdobywać informację o mojej pracy w "Gazecie".

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4426261.html

 

Taaaa.... prawo i sprawiedliwość

 

Kolejne smaczki

 

Służby specjalne inwigilowały syna Lecha Wałęsy - miał oświadczyć podczas zamkniętego posiedzenia sejmowej speckomisji Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA.. "Dziennik" podaje, że Ziobro miał zbierać haki m.in. na Lecha Kaczyńskiego i jego córkę z mężem. A Roman Giertych w "Kropce nad i" powiedział, że pojawiły się zarzuty popełnienia przestępstwa przez Prezesa Rady Ministrów..

 

Według informacji "Newsweeka" Kaczmarek oświadczył posłom, że ABW badała rzekomo podejrzane interesy młodego Wałęsy. Syn byłego prezydenta jest oburzony: - Ja nie prowadzę podejrzanych interesów. Ciekawe, co na mnie spreparowali - mówi "Newsweekowi" Jarosław Wałęsa, w tej chwili poseł PO.

 

Jak podaje "Newsweek" Kaczmarek ujawnił też posłom nowe szczegóły tragicznej akcji zatrzymania Barbary Blidy. Według niego Bogdan Święczkowski, szef ABW miał stwierdzić, że po zatrzymaniu katowicki Sąd Okręgowy na pewno aresztuje Blidę. - Nie po to zmienialiśmy ludzi w sądzie, żeby teraz nie jej nie aresztowali - miał (według Kaczmarka) oznajmić Święczkowski.

 

Kaczmarek miał opowiadać też o inwigilowaniu dziennikarzy. Wymienił dwa nazwiska: Macieja Dudę z "Rzeczpospolitej" oraz Wojciecha Czuchnowskiego z "Gazety Wyborczej". Obaj pisali krytyczne artykuły o działalności ministra sprawiedliwości.

 

Według "Dziennika" z zeznań Kaczmarka wynika, że Ziobro zbierał haki m.in. na Lecha Kaczyńskiego i jego córkę z mężem, syna Lechę Wałęsy, Andrzeja Leppera, Romana Giertycha, Adama Bielana, Michała Kamińskiego czy Jacka Piechotę.. Wiceszef speckomisji Jędrzej Jędrych z PiS zaprzeczył, że padły takie słowa.

 

"Posiedzi to zmięknie"

 

Jak podaje "Dziennik" Kaczmarek zeznał, że szef ABW powiedział byłemu już szefowi policji: - Jak Blida posiedzi trzy miesiące, to zmięknie. Miło do tego dojść tuż po zakończeniu tajnej narady z premierem, na tydzień przed tragiczną próbą zatrzymania Barbary Blidy.

 

Przecież nie możecie jej zamknąć, nie macie dowodów - miał powiedzieć - według Kaczmarka - były szef policji Konrad Kornatowski do szefa ABW, kiedy wychodzili z tajnej narady z premierem.

 

Jak Blida posiedzi trzy miesiące, to zmięknie - odpowiedział - według Kaczmarka - szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bogdan Święczkowski.

 

Ale przecież o aresztowaniu decyduje sąd? - miał zapytać Kornatowski.

 

Nie po to przejmowaliśmy władzę, żeby sądy robiły coś wbrew nam - miał odpowiedzieć Święczkowski.

Odnośnik do komentarza

Szanowni Panstwo - te teksty o zmiekczaniu tylka sp Blidzie sa wielce prawdopodobne z uwagi na fakt, ze w Polsce od 7-8 lat naduzywa sie tymczasowego aresztowania. Jest on stosowany li tylko by faktycznie delikwent skruszal i przyznal sie do winy albo go upodlic i zniszczyc. A, ze nie sa to jakies wydumane teksty z GW wystarczy przeanalizowac wzrastajaca ilosc wyrokow w sprawach o odszkodowania za bezpodstawne czy bezzasadne tymczasowe aresztowanie oraz raporty niezaleznych organizacji broniacych praw czlowieka. Nie bede wspominal w tym miejscu o przypadku niejakiego Marka D., ktory juz chyba 3 lata garuje jako tymczasowo aresztowany! Takie rzeczy to w komunie mogly miec miejsce ale nie w demokratycznym rzekomo kraju.

Odnośnik do komentarza
Pytanie na ile wierzyc Kaczmarkowi - to moim zdaniem menda 1 ligi.

 

Zgoda, że menda. Ale jeszcze większe mendy to Kaczyński i Ziobro. I czy to się nam podoba, czy nie, to jednak Kaczmarek był w samym środku tego bagna, i na pewno wie bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Pytanie na ile wierzyc Kaczmarkowi - to moim zdaniem menda 1 ligi.

 

Dlatego czas najwyższy by zajal sie tym wlasciwy organ - sad gdzie kolesie zaczna zeznawac ale pod grozba sankcji karnej za skladanie falszywych zeznac i oczernianie innych osob (moze byc i sejmowa komisja). Z dwojki Ziobro - Kaczmarek to ten drugi bardziej pali sie do skladania oficjalnych zeznan np. przed komisja sejmowa niz Ziobro.

 

Wydaje mi sie Kaczorki same na siebie ukrecily bicz dajac taka wladze Zbyszkowi Prawdomownemu.

Odnośnik do komentarza
Rząd: Wyższy KRUS dla najbogatszych rolników

rs

2007-08-23, ostatnia aktualizacja 20 minut temu

 

PRZEGLĄD PRASY: Rolnicy posiadający gospodarstwa o powierzchni powyżej 50 hektarów będą płacić wyższe składki na ubezpieczenie społeczne. Związki zawodowe popierają takie rozwiązanie - informuje "Gazeta Prawna".

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczęło prace nad założeniami do ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Planowana jest m.in. podwyżka składek płaconych przez osoby ubezpieczone w KRUS, które posiadają gospodarstwa o powierzchni ponad 50 ha. - Wysokość składki może zostać zwiększona o 50 proc. na każdą osobę ubezpieczoną w takim dużym gospodarstwie. To nie będzie duże obciążenie, gdyż składki takiej osoby wzrosną o 358 zł rocznie - mówi w rozmowie z "GP" Jerzy Chróścikowski, prezes Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność. Władysław Serafin, prezes Krajowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych uważa, że nie można utrzymywać sytuacji, że wszyscy posiadacze gospodarstw ponoszą takie same obciążenia.

Chciałoby się powiedzieć: "Wreszcie!" Niezrozumiałym dla mnie (i wielu osób - rolników / członków ich rodzin, z którym rozmawiałem) była sytuacja, w której wielkość gospodarstwa (a co za tym idzie, wysokość rocznych dochodów) nie wpływała na wysokość składki emerytowo-rentalnej, a jednocześnie nie gwarantowała wyższej emerytury w przyszłości. Skoro więcej wypracowuję, to płacę większe składki. Skoro mam większe składki, to więcej dostanę po przejściu na emeryturę. Prosta zależność, której rolnictwo w Polsce nie może się doczekać...

Odnośnik do komentarza
Pytanie na ile wierzyc Kaczmarkowi - to moim zdaniem menda 1 ligi.

 

Będąc w rządzie trzymał się grupy i nie wychylał się - dlatego nie mówił o nieprawidłowościach - gdy go wysiudali zaczął sypać i tyle - tak samo bym zrobił na jego miejscu

 

Jakby mowil bedac jeszcze ministrem to moze bym mu wierzyl, ale tak to dla mnie kretacz maksymalny - zabrali mu zabawke to sie msci. Z takimi ludzmi nigdny nikt nie bedzie robil interesow i mam nadzieje, ze facet szybko zniknie z polskiej polityki.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Argh...

 

Potrzebuję porady prawnej w kwestii darowizn i przepisywania majątku - nie, CBA się do mnie nie dobiera :>. Sprawa jest dosyć delikatna, więc gdyby ktoś był chętny i kompetentny, byłbym zobowiązany za kontakt na priva :/.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...